Grindinis šildymas (šildomos grindys)

Rodomi įrašai 1-70 iš 186.
Kaip įsirengti šildomas grindis? Naujai statytame name, pirmajame aukšte numatėme šildomas grindis, tačiau nežinome kaip tiksliai jos turi būti susluoksniuotos (puta, šildymo vamzeliai, betonas), kad nesusidarytų šalčio tiltai. Ar jos turi būti lygiai su pamatu? Ar puta turi užeiti virš pamato ant blokelio ir tik po to betonas? Kokio storio betono sluoksnis reikalingas, kad būtų pasiektas optimaliausias rezultatas šildant? Bėda ta, kad durys tada per žemos, jei reikia per visą blokelį kelt į viršų. Mes galvojame šiltinti 15 cm polistirolu: 10cm polistirolo bus iki pamato, 5 cm užeis virš pamato ant blokelio ir po to 6-7 cm betono? Ar tinkamas šis variantas?
Norėčiau įsirengti šildomas grindis, tačiau nerandu daug įmonių, kurios tai atlieka. Domina orientacinės kainos, kokias sistemas rinktis arba kur galėčiau nusipirkti šildomų grindų projektą?
Kokio diametro vamzdį naudoti 16 ar 18 mm, įrengiant šildomas grindis. Šildomų grindų plotas 80 m2. Kaip įvardijamas vamzdžio diametras 16; 18 tai yra išorės ar vidaus diametras? Kiek gali prireikti vamzdžio tokiam plotui įrengti? Kokį vamzdį naudoti šildantis radiatoriais?
Naujos statybos name išvedžiotas šildymas, namas 1a, visuose kambariuose PVC danga (vinilinė vadinama) vonioje plytelės. Kokia turėtų būtų šildomų grindų temperatūra? Šildymas dujiniu katilu.
Kokia jūsų nuomonė grindis šildytis elektra (AHT sistema) ar tai taupiau ir geriau, nei kitaip šildomos grindys?
Norėtume įsirengt sename name grindinį šildymą. Katilas granulinis. Plotas apie 80m. Kokia galėtų būti preliminari kaina su darbais ir medžiagomis?
Norėčiau paklausti, kodėl nerekomenduojama šildomoms grindims aukštesnė nei 27 laipsnių C? Taip pat, kokia yra maksimali šildomų grindų temperatūra?
Planuoju montuoti grindinį šildymą dviejų aukštų kotedže B klasė. Koks yra maksimalus vieno kontūro ilgis? Kokie atstumai tarp vamzdžių? Kokius vamzdžius rekomenduotumėt, jei vienoj patalpoj bus klojamos plytelės ir parketlentės? Ar plytelių ir laminato plotam būtina vesti atskirus kontūrus?
Koks šildymas geresnis? Grindinis, radiatorinis ar kombinuotas? Privalumai ir trūkumai?
Išvedžiotas grindinis šildymas (vamzdukai), bet dar nėra pajungti kolektoriai. Katilas bus oras-vanduo. Renkantis kolektorius iškilo toks klausimas. Kolektoriai yra dviejų rūšių: reguliuojami ir reguliuojami su debitomačiais. Esame numatę ant kolektorių montuoti el.pavaras, kurios valdysis nuo kambarių termostatų. Ar verta montuoti kolektorius su debitomačiais?
Kas geriau - grindinis šildymas ar radiatoriai - jei name bus sumontuotas decentralizuotas patalpų vėdinimas su rekuperacine sistema? Namas - dviejų aukštų, gyvenamasis plotas - 190 kv.m.
Kaip teisingiausiai įrengti šildomų grindų konstrukciją? Kokias izoliacines medžiagas rinktis?
Norėčiau sužinoti kiek elektros sunaudos elektrinis grindų šildymas.
Kokį vamzdį kloti šildomoms grindims? Kai kurie sako, kad uponoro vamzdis tik reklama, oro barjerai susidarys vis tiek, nes katilas turi kompensacinę slėgio talpą ir ten vis tiek kaupsis oras, kuris pateks į vamzdzius. Kiti rekomenduoja dėti permatomą vamzdį be jokio aliuminio, jis geriau atiduoda šilumą, ilgesnis tarnavimo laikas. Ir kaip žinoti, kokio storio vamzdį? Viso bus apie 200 m2 grindų šildymo.
Name įrengtos šildomos grindys. Grindų dangai virtuvėje, vonioje, vestibiulyje galvoju naudoti keramines plyteles, o svetainėje - laminatą. Kiek mačiau prekyboje laminato lentelės yra 8, 10 ir 12 mm storio. Kokio storio laminatą geriausia būtų naudoti mano atveju.
Namas naujos statybos 160kv. su garažu. Kokį šildymą vertėtų rinktis? Galvoju infraraudonųjų spindulių plėvelę po grindimis, ar geriau ant lubų panelės? Norisi, kad grindys šiltos būtų. Ir ar pakankamai ekonomiškas šildymas ar geriau žiūrėt oras-vanduo ir grindinį šildymą?
Pirmame aukšte reikia padaryti grindų šildymą, bet trūksta aukščio. Ar būtina dėti polistirolį po vamzdeliais? Ar galima kaip nors sutaupyti aukštį?
Kiek cirkuliacinių siurblių reikės grindiniam šildymui, jeigu namas yra 160 m2 pirmam ir antram aukšte yra įrengtas grindinis šildymas. Pirmam aukšte stovi kolektorius su 6 kontūrais, antram aukšte stovi kolektorius su 7 kontūrais. Katilas bus granulinis + malkos. Ar užteks vieno siurblio ar reikės daugiau. Ir kokio galingumo siurblio reikės?
Kodėl vieni santechnikai teigia, kad negalima naudoti daugiasluoksnio vamzdžio grindinio šildymui? Ar yra tame tiesos?
Ar reikalingos kompensacinės juostos įrengiant grindinį šildymą? Ar nebus taip, kad per putų polistirolo tarpus įsigrauš graužikai. Ar galima į šildomas grindis sukloti elektros kabelius, ar geriau virš lubų?
Planuojamas statyti namas, 170 kv. dviejų aukštų. Aukštas po ~85 kv. Bet susidūrėm su problema. Neapsisprendžiame dėl šildymo ir jo išdėliojimo name. Šiandieną mastome apie oras-vanduo. Pirmas aukštas grindinis šildymas, o antras aukštas neturim net žalio supratimo ar grindinis ar radiatoriai. Norime protingai ir ekonomiškai, kad būtų. Prašom patarimų ir argumentacijos siūlomu atveju.
Namas pusantrų metų senumo. Grindinis šildymas abiejuose aukštuose. Praeitais metais nebuvo jokių problemų - viskas veikė puikiai. Pavasarį meistras atliko dujinio katilo profilaktiką. Įjungus šildymą grindys šyla netolygiai. Katilas šildo, veikia kaip priklauso, bet į vamzdyną paduoda netolygiai. Kodėl susidarė tokia situacija ir ką reikėtų daryti?
Esam nusipirkę namą, šildymas grindinis. Turime du pečius, dujinį ir granulinį. Šildant tiek vienu, tiek kitu, reikia nustatyti pečiaus galingumą apie 45 laipsnius, tam, kad plytelės būtų šiltos. Ant kolektoriaus temperatūra rodo 39 laipsnius, realiai su tokia temperatūra plytelės turėtų būti karštos, o pas mane tik prie tokios temperatūros jos yra šiltos. Kas gali būti negerai?
Rengiu virš garažo vaikams kambarius, yra medinis perdengimas, kaip įrengti šildomas grindis.? Kokias pasirinkti?
Daugiabučio namo, I-a bute norisi įsirengti grindinį šildymą, bent jau vonioje ir prieškambaryje. Kadangi centriniu šildymu naudotis šiam reikalui negalima, gal yra kokių alternatyvų? Žinome tik apie grindis, šildomas elektra. Tačiau ar nebus labai neekonomiška? Kiek maždaug kw susinaudotų šaltuoju metų sezonu? Patalpų dydžiai: 7,84kv.m ir 9,39kv.m.
Gyvenu senos statybos bute, pirmame aukšte, grindys labai šaltos, žiemą temperatūra bute būna ~17 laipsnių. Klausimas, ar įmanoma bute įrengti grindų šildymą? Ar tai daroma naudojant jau esantį centrinį šildymą? Kokia apytikslė kaina įrengti tokį šildymą 33 kv.m bute? Kiek cm pasikelia grindys? Jei nepatartumėte grindinio šildymo bute, tai galbūt galite patarti kitų būdų kaip galėčiau pakovoti su šalčiu ir drėgme savo bute? Be viso to butas su laukinėmis sienomis, jos apšiltintos iš vidaus.
Kokia turi būti dedama šilumą atspindinti plėvelė ant polistireno? Grindinio šildymo įrengimo metu ant jo vėliau dėtųsi sietas, vamzdukai ir piltųsi betonas.
Domina šildomų grindų pajungimas nuo radiatoriaus, kaip pasijungti nuo radiatoriaus šildomas grindis.
Kokie yra grindinio ir radiatorinio šildymo privalumai ir trūkumai? Ar šiuos šildymo būdus galima kombinuoti?
Nuosavame name turiu 100 kv. m grindų virš rūsio gelžbetoninės perdangos. Pirmame aukšte noriu įsirengti šildomas grindis. Kokio storio neoporo putplasčio izoliacijos užtektų, kad nešildyčiau ir rūsio perdangos?
Ar reikalinga akumuliacinė talpa šildant grindis šilumos siurbliu oras-vanduo ir malkine krosnele? Kokia gali būti pajungimo schema ir kiti reikalingi įrengimai?
Girdėjau, kad negalima daryti grindinio šildymo miegamuosiuose kambariuose. Norėjau paklausti, ar tai tiesa ar mitas?
Noriu įsirengti šildomas grindis senos statybos name virš rūsio betoninės perdangos. Kokias medžiagas patartumėte naudoti ir koks būtų darbų eiliškumas? Vietos yra 13 cm nuo betono iki pabaigtos grindų dangos paviršiaus.
Kokį vamzdį geriau naudotį įrengiant šildomas grindis? Plastikinį PB ar daugiasluoksnį PE-X, PE-HD?
Ar galite paaiškinti, ką reiškia termostatinės pavaros tipas, normaliai uždaryta arba normaliai atidaryta? Kokią reikia rinktis, jeigu šildymo sistema yra dujiniu katilu? Taip pat yra ir radiatoriai.
Pajungti šildomas grindis, reikalingas reguliuojamas kolektorius ir kitos detalės. Gal galite išvardinti, kokios detalės dar reikalingos ir kokios apytiksliai kainos. Mano atveju grindinis šildymas jau išvedžiotas, reikia tik pajungti.
Kokie galimi problemos sprendimo būdai: teko išvykti ir užšalo grindininė šildymo sistema?
Planuojame įsirengti šildomas grindis. Padarytas cementinis pagrindas joms, ką reikėtų ant jo kloti pirmiausia – putų polistirolą ar keramzitą?
Norėtume pasiteirauti patarimo, kokį grindų šildymo vonioje būdą pasirinkti. Norime įsirengti antro aukšto vonioje šildomas grindis (klosim plyteles). Kadangi antro aukšto perdanga medinė,negalima įrengti įprastų karštu vandeniu šildomų grindų. Norime patarimo, kokį grindų šildymo būdą pasirinkti. Koks būdas būtų ekonomiškiausias? Namas naujos statybos. Vonia 10 kv. m. Apšildomų grindų plotas 5 kv. m.
Planuojamas grindinis šildymas. Patarkite, kokiu skysčiu reikia užpildyti sistemą, kad neužsikištų ir būtų gera cirkuliacija? Ar reikia pasibaigus šildymo sezonui išleisti iš sistemos tą skystį?
Ruošiamės įrengti grindinį šildymą. Grindys yra antrame namo aukšte, perdanga - betoninė. Išardžius senas medines grindis ir iškasus ten po jomis supiltą masę turime apie 20-30cm gylio duobę nuo projektinio aukščio. Pagrindas labai nelygus. Ar nesuklysiu jei išlyginimui panaudočiau paprastą keramzitą? Virš jo dėčiau polistirolą (50mm; du sluoksnius, perdengiant siūles), plėvelę, tinklą, vamzdelius ir betoną. Kokia keramzito frakciją būtų geriausiai naudoti?
Kokia galėtų būti netolygaus šildymo name priežastis? Name įrengėme tokią šildymo sistemą: šildymas dujomis, šildomos grindys ir radiatoriai. Šildo netolygiai, kai kur veikia, kai kur ne. Kambariuose temperatūrų skirtumai.
Ar galima grindų šildymą pajungti prie atskiro tam skirto karšto vandens boilerio su visais siurbliųkais su visais pamaišymais ir automatika? Ar yra kitų elektrinių šildomų grindų, šildymo būdų apart, šilumos siurblio ir katilo?
Visur randu informacijos kokia turi būti temperatūra grindinio šildymo, bet niekur nerandu, kokia aukščiausia temperatūra gali "išeiti" iš kondensacinio dujinio katilo ir būti paduodama į grindis. Šiuo metu į grindis yra paduodamas 35 laipsnių vanduo, kiek galiu kelti temperatūrą?
Turiu seną, dviaukštį mūrinį namą su rūsiu po visu namu. Katilinė rūsyje, o abiejuose aukštuose išvedžiotas radiatorinis šildymas. Pirmame aukšte papildomai noriu įsidėti grindinį šildymą, bet montuoti grindinio šildymo kolektorių kažkur sienoje pirmame aukšte nelabai turiu kur. Ar galiu grindinio šildymo kolektorių su vandens pamaišymu statyti katilinėje/rūsyje ir rūsio lubomis nuvesti vamzdžius iki ten kur reikia šildymo grindyse pirmame aukšte? Ar galima kolektorių statant rūsyje kolektorių apversti, kad vamzdžiai nuo jo keliautų link rūsio lubų?
Gyvenu dviejų aukštų kotedže. Abiejuose aukštuose išvedžiotas grindinis šildymas. Pirmame aukšte stovi temperatūros jutiklis su valdikliu, tai pat yra lauko temperatūros jutiklis. Abiejuose aukštuose yra kolektoriai su reguliuojamais debitomačiais. Pirmame aukšte ant valdiklio nustatyta 22.5 laipsnių temperatūra - tokia ir palaikoma. Tačiau antrame aukšte temperatūra visada žemesnė 3 laipsniais. Kokie sprendimai pakelti temperatūrą antrame aukšte? Ką reiktų įsidiegti papildomai, kad antrame aukšte būtų galima valdyti temperatūrą atskirai?
Name yra numatytas kombinuotas (vanduo + elektra) gyvatukas kartu su grindiniu šildymu. Santechnikas sako, kad vandens temperatūra grindims per žema ir gyvatukas vos vos šildys. Ar tikrai? Kaip padaryti, kad gerai šildytų gyvatukas? Santechnikas siūlo daryti vien elektrinį.
Grindinis šildymas garažui. Bus išklotos plyteles pliusai, minusai, atsiliepimai.
Ant OSB 22mm storio plokštės noriu įsirengti elektrinį grindų šildymą. Vonios patalpa, ant grindų dar klijuosiu plyteles. Kaip teisingai ir kokiomis medžiagomis rekomenduotumėte tai atlikti?
Noriu apšiltinti grindis 20 cm polistirolu, išvedžioti vamzdelius šildomų grindų ir užbetonuoti, bet šiuo metu yra išbetonuotos vadinamos juodgrindės. Nuo juodgrindžių iki medinio perdengimo liko 290 cm, langai 230, lauko durys 215. Juodgrindės išbetuonotos žemiau pamato 12 cm, viso gaunasi 290 cm. Ką galėtumėte patarti ir kaip išspręsti šitą klaidą? Ar apsiriboti 15 cm šiltinimu, ar pakanka švarių lubų 250 cm?
Ruošiamės statyti namą ir yra išlieti tik pamatai. Visame name planuojamas grindinis šildymas. Norime pasiruošti pagrindą grindims, kad būtų galima išmūryti ne tik atramines sienas, bet ir pertvarines. Pačios šildomos grindys planuojamos dėti tik sekančiais metais. Kokius sluoksnius galima ir reiktų paruošti, ir kokių maždaug storių?
Norėčiau sužinoti, ar yra toks grindų betonavimo mišinys, kuris ilgai laiko šilumą?
Jei aukštis didesnis nei 5 m, ar apsimoka daryti grindinį šildymą?
Norėjau paklausti, kas geriau - ar šildomos grindys, ar radiatoriai? Mano namas vieno aukšto, 180 kv. grindų.
Norėjau pasiteirauti kokie pliusai antrame aukšte įrengti radiatorinį šildymą arba grindinį šildymą? Antro aukšto kvadratūra apie 40kv ir šildymas dujinis.
Statau kiek šiltesnį 1 aukšto namą iš silikatinių blokelių (sienos apšiltintos 20 cm, stogas - 30 cm). Planuoju tik grindinį šildymą, šildomas plotas apie 120 kv. m. Kadangi toks šildymas žematemperatūris ar tinkamas būtų šildymas kieto kuro katilu (į grindis paduodamas vėsesnis vanduo, kuris iki sugrįžtant į katilą dar kažkaip vėl turi būti pašildomas iki 50 ar 60 laipsnių, kad negadint katilo), ar tai efektyvu? Ar reiktų rinktis kitokį šildymo būdą? Koks būtų optimaliausias (dujas įsivesti yra galimybė)? Jei tiktų šildymas kietu kuru, kokio galingumo turėtų būti katilas, kokios talpos akumuliacinė, kokia būdu visos įrangos kaina?
Noriu statyti malkinį pečių ūkiniame pastate, naudosiu Uponor arba Thermaflex izoliuotus vamzdžius (atstumas apie 15 m) namo plotas 80 m2, maždaug pusė - grindinis šildymas, pusė - radiatoriai. Kokio diametro vamzdį turėčiau naudoti?
Virš nešildomo rūsio norime įrengti šildomas grindis. Tai bus vienintelis šilumos šaltinis. Šildymas - elektra. Kokį šildymo būdą rekomenduotumėte - vamzdukai su vandeniu + katilas + boileris, laidas, išvedžiotas grindyse, kilimėliai? Plotas 30 kv. m.
Koks tinkamiausias namo šildymo sprendimas? Namas yra 122 kv. m bendro ploto, 2 aukštų, yra gręžinys. Pirmame aukšte planuojamos šildomos grindys, antrame – radiatoriai.
Pamatai juostiniai. Supilta 1 m smėlio. Namas pamūrytas. Kaip sutankinti smėlį ir įrengti šildomas grindis?
Ar šildomoms grindims tinka kiliminė danga ir kokia?
Norėčiau sužinoti ar tikrai būtina dėti konvektorius prie langų jeigu namas statomas labai sandarus su aukštos kokybės langais (3 stiklų paketas su 110 mm rėmu) ir rekuperacija? Daugiausiai klausimų kyla dėl didelių vitrininių langų pietinėje pusėje (viso apie 20 m2 langų). Ar galima išvengti rasojimo ant stiklo tankiau vedžiojant grindinio šildymo vamzdžius?
Gal galite palyginti uponor ir wavin grindininio šildymo medžiagų ir automatikos kokybė? Pvz., išvedžiotas identiško diametro šildymo vamzdynas, buto plotas apie 100 m2. Kokio gamintojo automatika būtų geresnė, labiau suderinama ir veiksminga su dujiniais katilais? Esu pasirinkes dujinį kondensacinį katilą ir neapsisprendžiu, kokio gamintojo grindinio šildymo automatika kokybiškesnė ir padeda daugiau sutaupyti.
Nusipirkau namą su įrengtomis šildomomis grindimis. Gal galite atsakyti, kokia galima šildomų grindų darbinė temperatūra? Vamzdžiai raudonos spalvos, atrodo kaip dvisluoksnis, na iš išorės raudona, o vidus baltas. Užrasas DALFLOOR FH2 PE-XB/Oxygen Barrier 18x2 C UNI-EN-ISO 15875-2 Application Class 4/10 bar - 5/8 bar 16.10.09. Klausiu todėl, nes nei savinikas nežino, nei kas darė, nei kaip darė.
Ar imanoma įrengti šildomas grindis ant senų medinių grindų? Ar būtina jas išlupti lauk?
Numatytas dujinis šildymas ir vandens ruošimas. Deja, "Lietuvos dujos" šį sezoną atvesti dujotekio nebesuspės ir vieną žiemą teks šildytis kitu būdu. Gal galėtumėte patarti, kokia išeitis būtų paprasčiausia, patogiausia ir pigiausia? Į geoterminį šildymą investuoti lėšų nėra, tad šį būdą atmeskime. Kieto kuro katilo kūrikais dirbti taip pat nenorime. Namas turėtų būti gana šiltas: sienos 25 cm keramika + 20 cm polistirolas; langai 82 mm profiliai su 3 stiklų paketais (selektyvas + argonas). Pirmame aukšte ir II a. vonioje šildymas grindinis, o trys antro aukšto miegamieji - su radiatoriais. Pirmame aukšte numatytas židinys.
Ar galima įrengti šildomas grindis, jei namas bus šildomas centriniu šildymu iš centralizuotų sistemų? Namas naujos statybos.
Noriu paklausti apie šildomoms grindims naudojamus vamzdžius. Jų labai daug rūšių. Kainų skirtumas taip pat didelis. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis vamzdžius. Kaip surasti ribą tarp vamzdžių kainos ir kokybės?
Įsigijau "Quich step" 8 mm belgišką laminatą. Noriu sužinoti, ar galima naudoti kamštinį 2 mm paklotą šildomoms grindims? Ar nepatirsiu šildymo nuostolių naudojant tokį paklotą?
Kokį šildymą rinktis namo antrame aukšte - grindinį ar radiatorinį? Kokie pliusai ir minusai? Ar grindinis kenkia sveikatai?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto