Grindinis šildymas (šildomos grindys) – Patarimai

Rasau Jums noredamas gauti profesionalu patarima kaip irengti sildomas grindis ant medines perdangos antram aukste. Betonuoti ko gero negaliu, nes per didele apkrova bus perdangai, todel kiek teko dometis yra du variantai: 1. Sausos sildomos grindys, kai yra tam tikras pagrindas is putplascio arba medzio drozliu plokstes su ispjovom vandens vamzdeliams ir ant virsaus dedamas grindinis gipsas arba cetris. 2. Naudoti spec. pagrinda vamzdeliams vedzioti ir ant virsaus uzpilti lengvu gipsiniu islyginamuoju sluoksniu. Domina, kuris variantas butu priimtinesnis arba galite kazko kito pasiulyti? Kainos atzvilgiu kokie skirtumai ir del apkrovos 1m2 kokie skirtumai? Mano paskaiciavimais max galiu apkrauti iki 60kg 1m2.
Pas statytoją užsakėme 87 kv.m A++ kategorijos namuką. Jie kalba apie šilumos siurblį oras-vanduo. Pagrindinė namo ploto dalis viduje bus išklota plytelėmis. Apie 30 kv.m bus vinilinė danga. Ar yra įmanomas tik grindinis šildymas elektra? Elektros kabeliai ar kita?
Ar galima įsirengti šildomas grindis, kai name autonominis šildymas dujomis?
Vonioje noriu šildomų grindų, bet kaip pačias grindis norėčiau dėti pjaustytas klinkerio plytas. Kokio storio turi būti klinkerio plytos, kad jaustųsi elektra šildomų grindų efektas (jei apskritai jaustųsi)?
Norėjau pasiteirauti dėl grindinio šildymo. Grindinio šildymo kolektoriai yra padaryti katilinės patalpoje. Katilinės patalpos grindys nėra apšiltintos ir per jas yra nuvesti grindinio šildymo vamzdeliai į kitas namo patalpas, kurių grindys yra apšiltintos polistirolu 20 cm storio. Klausimas būtų ar pastačius siurblį oras-vanduo grindys šils normaliai, ar dėl katilinėje neapšiltintų grindų bus problemos su grindiniu šildymu?
Visame bute yra grindinis šildymas, tačiau viskas, išskyrus vonios kambarį yra užbetonuota. Ar yra prasmė montuotis termostatą su grindų temperatūros jutikliu TIK vonios kambaryje, kad galėčiau reguliuoti temperatūrą visame bute? Manau to reikia, kadangi svetainėje ir miegamajame bus laminatas arba vinilas, kuriems maksimali grindų temperatūra neturėtų viršyti 27-28 laipsnių. Ar teisingai suprantu, kad grindų temperatūros jutikliui sumontuot reikia gręžti grindis?
Senos statybos name turiu radiatorinį šildymą su granuliniu katilu. Dabar planuoju lupt grindis ir įrenginėti grindinį infraredinį šildymą, kadangi statysiu saulės elektrinę. Ar tiktų prie jo kartu įrengt grindinį vandens šildymą kaip papildomą, ar palikt radiatorinį? Oras vanduo siurblio nesinori, nes namas nelabai sandarus, tai šaltesniu metų laiku gali neužtekti.
Kaip įsirengti grindinį šildymą? Namas dviejų aukštų su betoninėm perdangom, po namu rūsys. Bus šildoma granuliniu arba oras-vanduo.
Noriu paklausti, ar galiu neardant senų grindų kaip pvz. parketo pasidaryti grindinį šildymą ir vėl dėti kitą dangą? Namuose turiu oras vanduo pečių ir radiatorius.
Planuojame sodyboje šildomas grindis. Sistema bus oras vanduo. Namas karkasinis, naujai pastatytas, grindys įrengtos ant lagių sudėtos 22 mm osb plokštės. Šildoma kvadratūra 64 kvadratai. Gal galite patarti kokio diametro vamzdį rinktis grindims, 16 ar 18, ir kokias plokštes geriau rinktis vamzdžiams išvedžioti? Betonavimo darbų nebus, norime sausų grindų įrengimo. Gal užtenka paprasčiausių aliuminio plokščių?
Pasistačiau namą prieš 4 metus, sumontavo grindinį šildymą, dujinį Wailant kondensacinį katilą su kombinuotu 120 litrų boilerių. Atsitiko taip, jog prakiuro boileris, pakeitėme boilerį, papildomai pasikviečiau dujų katilo paleidusį meistrą, išvalė apžiūrėjo, pasakė, jog viskas gerai. Bet man sunkiai ir netolygiai šyla namai, pasikviečiau meistrą, kuris viską įrengė, pasiūliau jam nuorinti kiekvieną kontūrą, maniau gal kur kokio oro yra. Niekas nepasikeitė. Pastebėjau, jog Debitomačiai stovi ant 0 arba ant 0,5, kai ankščiau galėjau sukdamas juos pastatyti ar ant 1 ar ant 2, o dabar suk kiek nori ...išsukite iki galo praktiškai niekas nekinta nu gal iki 0,5 geriausiu atveju. Prašau patarkite kas čia pas mane negerai. Meistrai tarpusavy nesutaria, vienas sako reikia katilui šilumokaitį keisti ar plauti, kitas sako niekas ten nesiplauna, ne čia bėdos ieškokit.
Turiu kieto kuro katilą 12kW ir boilerį 80l ir noriu pajungt grindinį šildymą 60 kvadratų, kaip teisingai pajungti ir ar nepergalingas pečius? Namas senos statybos.
Buto plotas 55m2. Svetainė ir virtuvė 28m2. Miegamasis 22m2. San.mazgas 5m2. Klausimas kiek kontūrų daryti ir kokį kolektorių pasirinkti įrengiant grindinį šildymą?
Elektrinių kilimėlių reguliatoriaus, koks turėtų būti aukštis? Kiek esu matęs visi žemai. Prie grindų. Nes jei sugestų daviklis, tada nelabai pakeist išeitų jį.
Name yra grindinis šildymas prijungtas prie dujinio katilo. Ar būtų įmanoma prijungti prie malkinio pečiaus?
Kaip pasirinkti tinkamą žingsnio atstumą tarp vamzdelių grindiniam šildymui? Į ką atkreipti dėmesį, kokie kriterijai? Vienur deda 15cm, kitur 30cm, kitur maišytai…
Statau karkasinį namą ir žadu naudoti grindų šildymo vamzdžius 16×2 vandentiekiui. Ar tai gera mintis?
Koks grindinis šildymas (kabelis, šildymo kilimėliai, infraraudonieji kilimėliai, anglie pluošto ar kitokie) yra ekonomiškiausias, t.y. mažiausios elektros sąnaudos, ilgiau išsilaiko šiluma?
Ar grindinio šildymo vamzdis gali būti su sujungimu?
Antras aukštas medinė perdanga, bus montuojama 30mm perdengimo plokštė, tada galvoju Termofloor plokštė ir vamzdžiai, ir tada užpilti 6cm betono. Ar bus gerai?
Name yra medinė perdanga tarp rūsio ir pirmo aukšto, su medžio grindimis. Bendras storis 155mm. Ar yra galimybė įrengti šildomas grindis vamzdeliais? Storį grindų galėtume didinti iki 170 mm, bet ne daugiau, nes nenorime mažinti patalpos aukščio. Kokias medžiagas reiktų naudoti ir kokia seka būtų?
Sveiki, pirkom namą su rūsiu, jam įrengtas vienas radiatorius, kurio mažokai. Ar įmanoma būtų sumontuoti šildomas grindis? Kiek cm pakiltų grindys? Šiuo metu patalpa išklota plytelėmis, suprantu jas reiktų nurinkti? Kokia būtų proceso eiga?
Sveiki, nupirktas senos statybos (1980 m.) gyvenamasis mūrinis namas su pusrūsiu. Šildymas kieto kuro katilu (katilas gan senas, stovi rūsyje). Stogą jau reikėtų keisti, taip pat sienas apšiltinti. Jame jau kaip ir galima gyventi, tačiau reikėtų šiek tiek vidų apsitvarkyti. Ar apsimoka vedžioti grindinį šildymą ir jį pajungti prie kieto kuro katilo neapšiltintame name? Jeigu 4-5 metų bėgyje yra planas yra imti didesnę paskolą ir keisti stogą bei apšiltinti fasadą ir įsidėti šilumos siurblį. Ar pakeitus radiatorius į šildomas grindis pakaks energijos apšildyti kiauram namui? Ar grindų šildymo sistema yra universali ir ją panaudojus kelis metus su kieto kuro katilu, bus galima vėliau jungti šilumos siurblį? Ačiū.
Oras-vanduo, grindinis sildymas, pirmas aukstas iki 60m² issivedziojo +- 6 vienodo ilgio konturai. Kadangi konturai vienodi, ar verta deti reguliuojamus kolektorius? Ar verta su debitomaciais? Apskritai ar reikalingas pamaisymo mazgas prie kolektoriaus? Bus ir antrame aukste grindinis sildymas, ten bus 4 konturai iki 50m². Statysiu antra spintele antrame aukste su kolektoriumi, tie patys klausimai ir del antro auksto.
Sveiki, Pirmas aukštas, vidinis butas, grindinis šildymas vandeniu. Ar gali užšalti užsukus šildymą (tenka išvažiuoti ilgesniam laikui, keliems mėnesiams)? Yra prasmė įsirengti termostatą? Jei taip, tai kokį ir kas galėtų pagelbėti Kaune?
Turime vieno aukšto su mansarda namą, norime įsirengti grindinį šildymą abiejuose aukštuose. Perdanga gelžbetoninė, 2 aukšte bus miegamieji. Klausimas: ką geriausia dėti ant perdangos ir kokio storio medžiagą? Aukštį 2 aukšte reikia labai taupyti, nes šlaitinis stogas, vietos nedaug.
Prieš 15 m. įsirengiau šildomas grindis, namas senas 1897m. 1 aukštas, yra kolektorius. Jau keliskart buvo trūkę vamzdeliai keliose vietose, teko daužyti grindų betoną ir tvarkyti. Šį kart vėl slėgis katile nukrenta per parą, tačiau vietos kur prabėga vanduo nesimato-kai kur plytelės, o kai kur yra laminatas. Ar yra koks būdas surast trūkusio vamzdelio vietą, o gal yra koks būdas jį užsandarint?
Kaip įsirengti šildomas grindis? Naujai statytame name, pirmajame aukšte numatėme šildomas grindis, tačiau nežinome kaip tiksliai jos turi būti susluoksniuotos (puta, šildymo vamzeliai, betonas), kad nesusidarytų šalčio tiltai. Ar jos turi būti lygiai su pamatu? Ar puta turi užeiti virš pamato ant blokelio ir tik po to betonas? Kokio storio betono sluoksnis reikalingas, kad būtų pasiektas optimaliausias rezultatas šildant? Bėda ta, kad durys tada per žemos, jei reikia per visą blokelį kelt į viršų. Mes galvojame šiltinti 15 cm polistirolu: 10cm polistirolo bus iki pamato, 5 cm užeis virš pamato ant blokelio ir po to 6-7 cm betono? Ar tinkamas šis variantas?
Norėčiau įsirengti šildomas grindis, tačiau nerandu daug įmonių, kurios tai atlieka. Domina orientacinės kainos, kokias sistemas rinktis arba kur galėčiau nusipirkti šildomų grindų projektą?
Kokio diametro vamzdį naudoti 16 ar 18 mm, įrengiant šildomas grindis. Šildomų grindų plotas 80 m2. Kaip įvardijamas vamzdžio diametras 16; 18 tai yra išorės ar vidaus diametras? Kiek gali prireikti vamzdžio tokiam plotui įrengti? Kokį vamzdį naudoti šildantis radiatoriais?
Naujos statybos name išvedžiotas šildymas, namas 1a, visuose kambariuose PVC danga (vinilinė vadinama) vonioje plytelės. Kokia turėtų būtų šildomų grindų temperatūra? Šildymas dujiniu katilu.
Kokia jūsų nuomonė grindis šildytis elektra (AHT sistema) ar tai taupiau ir geriau, nei kitaip šildomos grindys?
Norėtume įsirengt sename name grindinį šildymą. Katilas granulinis. Plotas apie 80m. Kokia galėtų būti preliminari kaina su darbais ir medžiagomis?
Planuoju montuoti grindinį šildymą dviejų aukštų kotedže B klasė. Koks yra maksimalus vieno kontūro ilgis? Kokie atstumai tarp vamzdžių? Kokius vamzdžius rekomenduotumėt, jei vienoj patalpoj bus klojamos plytelės ir parketlentės? Ar plytelių ir laminato plotam būtina vesti atskirus kontūrus?
Norėčiau paklausti, kodėl nerekomenduojama šildomoms grindims aukštesnė nei 27 laipsnių C? Taip pat, kokia yra maksimali šildomų grindų temperatūra?
Kaip turėtų būti įrengtos šildomos grindys. Virš pamato su lig pamatu?
Išvedžiotas grindinis šildymas (vamzdukai), bet dar nėra pajungti kolektoriai. Katilas bus oras-vanduo. Renkantis kolektorius iškilo toks klausimas. Kolektoriai yra dviejų rūšių: reguliuojami ir reguliuojami su debitomačiais. Esame numatę ant kolektorių montuoti el.pavaras, kurios valdysis nuo kambarių termostatų. Ar verta montuoti kolektorius su debitomačiais?
Koks šildymas geresnis? Grindinis, radiatorinis ar kombinuotas? Privalumai ir trūkumai?
Kas geriau - grindinis šildymas ar radiatoriai - jei name bus sumontuotas decentralizuotas patalpų vėdinimas su rekuperacine sistema? Namas - dviejų aukštų, gyvenamasis plotas - 190 kv.m.
Kokį vamzdį kloti šildomoms grindims? Kai kurie sako, kad uponoro vamzdis tik reklama, oro barjerai susidarys vis tiek, nes katilas turi kompensacinę slėgio talpą ir ten vis tiek kaupsis oras, kuris pateks į vamzdzius. Kiti rekomenduoja dėti permatomą vamzdį be jokio aliuminio, jis geriau atiduoda šilumą, ilgesnis tarnavimo laikas. Ir kaip žinoti, kokio storio vamzdį? Viso bus apie 200 m2 grindų šildymo.
Norėčiau sužinoti kiek elektros sunaudos elektrinis grindų šildymas.
Kaip teisingiausiai įrengti šildomų grindų konstrukciją? Kokias izoliacines medžiagas rinktis?
Namas naujos statybos 160kv. su garažu. Kokį šildymą vertėtų rinktis? Galvoju infraraudonųjų spindulių plėvelę po grindimis, ar geriau ant lubų panelės? Norisi, kad grindys šiltos būtų. Ir ar pakankamai ekonomiškas šildymas ar geriau žiūrėt oras-vanduo ir grindinį šildymą?
Name įrengtos šildomos grindys. Grindų dangai virtuvėje, vonioje, vestibiulyje galvoju naudoti keramines plyteles, o svetainėje - laminatą. Kiek mačiau prekyboje laminato lentelės yra 8, 10 ir 12 mm storio. Kokio storio laminatą geriausia būtų naudoti mano atveju.
Kodėl vieni santechnikai teigia, kad negalima naudoti daugiasluoksnio vamzdžio grindinio šildymui? Ar yra tame tiesos?
Pirmame aukšte reikia padaryti grindų šildymą, bet trūksta aukščio. Ar būtina dėti polistirolį po vamzdeliais? Ar galima kaip nors sutaupyti aukštį?
Kiek cirkuliacinių siurblių reikės grindiniam šildymui, jeigu namas yra 160 m2 pirmam ir antram aukšte yra įrengtas grindinis šildymas. Pirmam aukšte stovi kolektorius su 6 kontūrais, antram aukšte stovi kolektorius su 7 kontūrais. Katilas bus granulinis + malkos. Ar užteks vieno siurblio ar reikės daugiau. Ir kokio galingumo siurblio reikės?
Planuojamas statyti namas, 170 kv. dviejų aukštų. Aukštas po ~85 kv. Bet susidūrėm su problema. Neapsisprendžiame dėl šildymo ir jo išdėliojimo name. Šiandieną mastome apie oras-vanduo. Pirmas aukštas grindinis šildymas, o antras aukštas neturim net žalio supratimo ar grindinis ar radiatoriai. Norime protingai ir ekonomiškai, kad būtų. Prašom patarimų ir argumentacijos siūlomu atveju.
Ar reikalingos kompensacinės juostos įrengiant grindinį šildymą? Ar nebus taip, kad per putų polistirolo tarpus įsigrauš graužikai. Ar galima į šildomas grindis sukloti elektros kabelius, ar geriau virš lubų?
Namas pusantrų metų senumo. Grindinis šildymas abiejuose aukštuose. Praeitais metais nebuvo jokių problemų - viskas veikė puikiai. Pavasarį meistras atliko dujinio katilo profilaktiką. Įjungus šildymą grindys šyla netolygiai. Katilas šildo, veikia kaip priklauso, bet į vamzdyną paduoda netolygiai. Kodėl susidarė tokia situacija ir ką reikėtų daryti?
Rengiu virš garažo vaikams kambarius, yra medinis perdengimas, kaip įrengti šildomas grindis.? Kokias pasirinkti?
Esam nusipirkę namą, šildymas grindinis. Turime du pečius, dujinį ir granulinį. Šildant tiek vienu, tiek kitu, reikia nustatyti pečiaus galingumą apie 45 laipsnius, tam, kad plytelės būtų šiltos. Ant kolektoriaus temperatūra rodo 39 laipsnius, realiai su tokia temperatūra plytelės turėtų būti karštos, o pas mane tik prie tokios temperatūros jos yra šiltos. Kas gali būti negerai?
Daugiabučio namo, I-a bute norisi įsirengti grindinį šildymą, bent jau vonioje ir prieškambaryje. Kadangi centriniu šildymu naudotis šiam reikalui negalima, gal yra kokių alternatyvų? Žinome tik apie grindis, šildomas elektra. Tačiau ar nebus labai neekonomiška? Kiek maždaug kw susinaudotų šaltuoju metų sezonu? Patalpų dydžiai: 7,84kv.m ir 9,39kv.m.
Gyvenu senos statybos bute, pirmame aukšte, grindys labai šaltos, žiemą temperatūra bute būna ~17 laipsnių. Klausimas, ar įmanoma bute įrengti grindų šildymą? Ar tai daroma naudojant jau esantį centrinį šildymą? Kokia apytikslė kaina įrengti tokį šildymą 33 kv.m bute? Kiek cm pasikelia grindys? Jei nepatartumėte grindinio šildymo bute, tai galbūt galite patarti kitų būdų kaip galėčiau pakovoti su šalčiu ir drėgme savo bute? Be viso to butas su laukinėmis sienomis, jos apšiltintos iš vidaus.
Noriu įsirengti šildomas grindis senos statybos name virš rūsio betoninės perdangos. Kokias medžiagas patartumėte naudoti ir koks būtų darbų eiliškumas? Vietos yra 13 cm nuo betono iki pabaigtos grindų dangos paviršiaus.
Kokia turi būti dedama šilumą atspindinti plėvelė ant polistireno? Grindinio šildymo įrengimo metu ant jo vėliau dėtųsi sietas, vamzdukai ir piltųsi betonas.
Domina šildomų grindų pajungimas nuo radiatoriaus, kaip pasijungti nuo radiatoriaus šildomas grindis.
Ar reikalinga akumuliacinė talpa šildant grindis šilumos siurbliu oras-vanduo ir malkine krosnele? Kokia gali būti pajungimo schema ir kiti reikalingi įrengimai?
Kokie yra grindinio ir radiatorinio šildymo privalumai ir trūkumai? Ar šiuos šildymo būdus galima kombinuoti?
Ar galite paaiškinti, ką reiškia termostatinės pavaros tipas, normaliai uždaryta arba normaliai atidaryta? Kokią reikia rinktis, jeigu šildymo sistema yra dujiniu katilu? Taip pat yra ir radiatoriai.
Pajungti šildomas grindis, reikalingas reguliuojamas kolektorius ir kitos detalės. Gal galite išvardinti, kokios detalės dar reikalingos ir kokios apytiksliai kainos. Mano atveju grindinis šildymas jau išvedžiotas, reikia tik pajungti.
Girdėjau, kad negalima daryti grindinio šildymo miegamuosiuose kambariuose. Norėjau paklausti, ar tai tiesa ar mitas?
Norėčiau paklausti kaip teisingai ir taisyklingai reikia reguliuoti grindinio šildymo kolektoriaus debitomatį? Yra žinomas kontūro ilgis, vamzdžio diametras. Kiek žinau tam yra kažkokios formulės. Gal galėtumėte padėti šiuo klausimu?
Įsirenginėju šildomas grindis ir iškilo tokia problema kur statyti kolektorių. Sodo namukas nedidelis, tai aš galvoju visus vamzdžius nuleisti į žemiau esantį rūsį ir visus juos sujungti į vieną kolektorių. Ar tai problemos nesudaro? Esu girdėjęs, kad nenusiorins man kontūrai ir bus problema, tinkamai nešildys.
Turiu seną, dviaukštį mūrinį namą su rūsiu po visu namu. Katilinė rūsyje, o abiejuose aukštuose išvedžiotas radiatorinis šildymas. Pirmame aukšte papildomai noriu įsidėti grindinį šildymą, bet montuoti grindinio šildymo kolektorių kažkur sienoje pirmame aukšte nelabai turiu kur. Ar galiu grindinio šildymo kolektorių su vandens pamaišymu statyti katilinėje/rūsyje ir rūsio lubomis nuvesti vamzdžius iki ten kur reikia šildymo grindyse pirmame aukšte? Ar galima kolektorių statant rūsyje kolektorių apversti, kad vamzdžiai nuo jo keliautų link rūsio lubų?
Grindiniui šildymui daugiau kaip 20 metų. Antrame aukšte padavimo ir grįžimo stovai karšti, bet blogai šyla grindys. Katilas dujinis ir malkinis, užpildytą vandeniu.
Name yra numatytas kombinuotas (vanduo + elektra) gyvatukas kartu su grindiniu šildymu. Santechnikas sako, kad vandens temperatūra grindims per žema ir gyvatukas vos vos šildys. Ar tikrai? Kaip padaryti, kad gerai šildytų gyvatukas? Santechnikas siūlo daryti vien elektrinį.
Kokie galimi problemos sprendimo būdai: teko išvykti ir užšalo grindininė šildymo sistema?
Nuosavame name turiu 100 kv. m grindų virš rūsio gelžbetoninės perdangos. Pirmame aukšte noriu įsirengti šildomas grindis. Kokio storio neoporo putplasčio izoliacijos užtektų, kad nešildyčiau ir rūsio perdangos?
Kokį vamzdį geriau naudotį įrengiant šildomas grindis? Plastikinį PB ar daugiasluoksnį PE-X, PE-HD?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 402570 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3324
Iš viso buvo užduota 169041 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 70 specializuotų įmonių