Grindinis šildymas (šildomos grindys)

Rodomi įrašai 1-70 iš 132.
Kaip įsirengti šildomas grindis? Naujai statytame name, pirmajame aukšte numatėme šildomas grindis, tačiau nežinome kaip tiksliai jos turi būti susluoksniuotos (puta, šildymo vamzeliai, betonas), kad nesusidarytų šalčio tiltai. Ar jos turi būti lygiai su pamatu? Ar puta turi užeiti virš pamato ant blokelio ir tik po to betonas? Kokio storio betono sluoksnis reikalingas, kad būtų pasiektas optimaliausias rezultatas šildant? Bėda ta, kad durys tada per žemos, jei reikia per visą blokelį kelt į viršų. Mes galvojame šiltinti 15 cm polistirolu: 10cm polistirolo bus iki pamato, 5 cm užeis virš pamato ant blokelio ir po to 6-7 cm betono? Ar tinkamas šis variantas?
Norėčiau įsirengti šildomas grindis, tačiau nerandu daug įmonių, kurios tai atlieka. Domina orientacinės kainos, kokias sistemas rinktis arba kur galėčiau nusipirkti šildomų grindų projektą?
Kokio diametro vamzdį naudoti 16 ar 18 mm, įrengiant šildomas grindis. Šildomų grindų plotas 80 m2. Kaip įvardijamas vamzdžio diametras 16; 18 tai yra išorės ar vidaus diametras? Kiek gali prireikti vamzdžio tokiam plotui įrengti? Kokį vamzdį naudoti šildantis radiatoriais?
Kokia jūsų nuomonė grindis šildytis elektra (AHT sistema) ar tai taupiau ir geriau, nei kitaip šildomos grindys?
Norėtume įsirengt sename name grindinį šildymą. Katilas granulinis. Plotas apie 80m. Kokia galėtų būti preliminari kaina su darbais ir medžiagomis?
Norėčiau paklausti, kodėl nerekomenduojama šildomoms grindims aukštesnė nei 27 laipsnių C? Taip pat, kokia yra maksimali šildomų grindų temperatūra?
Koks šildymas geresnis? Grindinis, radiatorinis ar kombinuotas? Privalumai ir trūkumai?
Kaip teisingiausiai įrengti šildomų grindų konstrukciją? Kokias izoliacines medžiagas rinktis?
Kas geriau - grindinis šildymas ar radiatoriai - jei name bus sumontuotas decentralizuotas patalpų vėdinimas su rekuperacine sistema? Namas - dviejų aukštų, gyvenamasis plotas - 190 kv.m.
Planuoju montuoti grindinį šildymą dviejų aukštų kotedže B klasė. Koks yra maksimalus vieno kontūro ilgis? Kokie atstumai tarp vamzdžių? Kokius vamzdžius rekomenduotumėt, jei vienoj patalpoj bus klojamos plytelės ir parketlentės? Ar plytelių ir laminato plotam būtina vesti atskirus kontūrus?
Išvedžiotas grindinis šildymas (vamzdukai), bet dar nėra pajungti kolektoriai. Katilas bus oras-vanduo. Renkantis kolektorius iškilo toks klausimas. Kolektoriai yra dviejų rūšių: reguliuojami ir reguliuojami su debitomačiais. Esame numatę ant kolektorių montuoti el.pavaras, kurios valdysis nuo kambarių termostatų. Ar verta montuoti kolektorius su debitomačiais?
Pirmame aukšte reikia padaryti grindų šildymą, bet trūksta aukščio. Ar būtina dėti polistirolį po vamzdeliais? Ar galima kaip nors sutaupyti aukštį?
Kokį vamzdį kloti šildomoms grindims? Kai kurie sako, kad uponoro vamzdis tik reklama, oro barjerai susidarys vis tiek, nes katilas turi kompensacinę slėgio talpą ir ten vis tiek kaupsis oras, kuris pateks į vamzdzius. Kiti rekomenduoja dėti permatomą vamzdį be jokio aliuminio, jis geriau atiduoda šilumą, ilgesnis tarnavimo laikas. Ir kaip žinoti, kokio storio vamzdį? Viso bus apie 200 m2 grindų šildymo.
Name įrengtos šildomos grindys. Grindų dangai virtuvėje, vonioje, vestibiulyje galvoju naudoti keramines plyteles, o svetainėje - laminatą. Kiek mačiau prekyboje laminato lentelės yra 8, 10 ir 12 mm storio. Kokio storio laminatą geriausia būtų naudoti mano atveju.
Kiek cirkuliacinių siurblių reikės grindiniam šildymui, jeigu namas yra 160 m2 pirmam ir antram aukšte yra įrengtas grindinis šildymas. Pirmam aukšte stovi kolektorius su 6 kontūrais, antram aukšte stovi kolektorius su 7 kontūrais. Katilas bus granulinis + malkos. Ar užteks vieno siurblio ar reikės daugiau. Ir kokio galingumo siurblio reikės?
Kodėl vieni santechnikai teigia, kad negalima naudoti daugiasluoksnio vamzdžio grindinio šildymui? Ar yra tame tiesos?
Ar reikalingos kompensacinės juostos įrengiant grindinį šildymą? Ar nebus taip, kad per putų polistirolo tarpus įsigrauš graužikai. Ar galima į šildomas grindis sukloti elektros kabelius, ar geriau virš lubų?
Planuojamas statyti namas, 170 kv. dviejų aukštų. Aukštas po ~85 kv. Bet susidūrėm su problema. Neapsisprendžiame dėl šildymo ir jo išdėliojimo name. Šiandieną mastome apie oras-vanduo. Pirmas aukštas grindinis šildymas, o antras aukštas neturim net žalio supratimo ar grindinis ar radiatoriai. Norime protingai ir ekonomiškai, kad būtų. Prašom patarimų ir argumentacijos siūlomu atveju.
Kokie yra grindinio ir radiatorinio šildymo privalumai ir trūkumai? Ar šiuos šildymo būdus galima kombinuoti?
Daugiabučio namo, I-a bute norisi įsirengti grindinį šildymą, bent jau vonioje ir prieškambaryje. Kadangi centriniu šildymu naudotis šiam reikalui negalima, gal yra kokių alternatyvų? Žinome tik apie grindis, šildomas elektra. Tačiau ar nebus labai neekonomiška? Kiek maždaug kw susinaudotų šaltuoju metų sezonu? Patalpų dydžiai: 7,84kv.m ir 9,39kv.m.
Rengiu virš garažo vaikams kambarius, yra medinis perdengimas, kaip įrengti šildomas grindis.? Kokias pasirinkti?
Noriu įsirengti šildomas grindis senos statybos name virš rūsio betoninės perdangos. Kokias medžiagas patartumėte naudoti ir koks būtų darbų eiliškumas? Vietos yra 13 cm nuo betono iki pabaigtos grindų dangos paviršiaus.
Nuosavame name turiu 100 kv. m grindų virš rūsio gelžbetoninės perdangos. Pirmame aukšte noriu įsirengti šildomas grindis. Kokio storio neoporo putplasčio izoliacijos užtektų, kad nešildyčiau ir rūsio perdangos?
Kokia turi būti dedama šilumą atspindinti plėvelė ant polistireno? Grindinio šildymo įrengimo metu ant jo vėliau dėtųsi sietas, vamzdukai ir piltųsi betonas.
Domina šildomų grindų pajungimas nuo radiatoriaus, kaip pasijungti nuo radiatoriaus šildomas grindis.
Gyvenu senos statybos bute, pirmame aukšte, grindys labai šaltos, žiemą temperatūra bute būna ~17 laipsnių. Klausimas, ar įmanoma bute įrengti grindų šildymą? Ar tai daroma naudojant jau esantį centrinį šildymą? Kokia apytikslė kaina įrengti tokį šildymą 33 kv.m bute? Kiek cm pasikelia grindys? Jei nepatartumėte grindinio šildymo bute, tai galbūt galite patarti kitų būdų kaip galėčiau pakovoti su šalčiu ir drėgme savo bute? Be viso to butas su laukinėmis sienomis, jos apšiltintos iš vidaus.
Ar reikalinga akumuliacinė talpa šildant grindis šilumos siurbliu oras-vanduo ir malkine krosnele? Kokia gali būti pajungimo schema ir kiti reikalingi įrengimai?
Girdėjau, kad negalima daryti grindinio šildymo miegamuosiuose kambariuose. Norėjau paklausti, ar tai tiesa ar mitas?
Planuojame įsirengti šildomas grindis. Padarytas cementinis pagrindas joms, ką reikėtų ant jo kloti pirmiausia – putų polistirolą ar keramzitą?
Pajungti šildomas grindis, reikalingas reguliuojamas kolektorius ir kitos detalės. Gal galite išvardinti, kokios detalės dar reikalingos ir kokios apytiksliai kainos. Mano atveju grindinis šildymas jau išvedžiotas, reikia tik pajungti.
Ruošiamės statyti namą ir yra išlieti tik pamatai. Visame name planuojamas grindinis šildymas. Norime pasiruošti pagrindą grindims, kad būtų galima išmūryti ne tik atramines sienas, bet ir pertvarines. Pačios šildomos grindys planuojamos dėti tik sekančiais metais. Kokius sluoksnius galima ir reiktų paruošti, ir kokių maždaug storių?
Kokie galimi problemos sprendimo būdai: teko išvykti ir užšalo grindininė šildymo sistema?
Kokį vamzdį geriau naudotį įrengiant šildomas grindis? Plastikinį PB ar daugiasluoksnį PE-X, PE-HD?
Norėtume pasiteirauti patarimo, kokį grindų šildymo vonioje būdą pasirinkti. Norime įsirengti antro aukšto vonioje šildomas grindis (klosim plyteles). Kadangi antro aukšto perdanga medinė,negalima įrengti įprastų karštu vandeniu šildomų grindų. Norime patarimo, kokį grindų šildymo būdą pasirinkti. Koks būdas būtų ekonomiškiausias? Namas naujos statybos. Vonia 10 kv. m. Apšildomų grindų plotas 5 kv. m.
Planuojamas grindinis šildymas. Patarkite, kokiu skysčiu reikia užpildyti sistemą, kad neužsikištų ir būtų gera cirkuliacija? Ar reikia pasibaigus šildymo sezonui išleisti iš sistemos tą skystį?
Noriu paklausti apie šildomoms grindims naudojamus vamzdžius. Jų labai daug rūšių. Kainų skirtumas taip pat didelis. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis vamzdžius. Kaip surasti ribą tarp vamzdžių kainos ir kokybės?
Ruošiamės įrengti grindinį šildymą. Grindys yra antrame namo aukšte, perdanga - betoninė. Išardžius senas medines grindis ir iškasus ten po jomis supiltą masę turime apie 20-30cm gylio duobę nuo projektinio aukščio. Pagrindas labai nelygus. Ar nesuklysiu jei išlyginimui panaudočiau paprastą keramzitą? Virš jo dėčiau polistirolą (50mm; du sluoksnius, perdengiant siūles), plėvelę, tinklą, vamzdelius ir betoną. Kokia keramzito frakciją būtų geriausiai naudoti?
Kokia galėtų būti netolygaus šildymo name priežastis? Name įrengėme tokią šildymo sistemą: šildymas dujomis, šildomos grindys ir radiatoriai. Šildo netolygiai, kai kur veikia, kai kur ne. Kambariuose temperatūrų skirtumai.
Namas pusantrų metų senumo. Grindinis šildymas abiejuose aukštuose. Praeitais metais nebuvo jokių problemų - viskas veikė puikiai. Pavasarį meistras atliko dujinio katilo profilaktiką. Įjungus šildymą grindys šyla netolygiai. Katilas šildo, veikia kaip priklauso, bet į vamzdyną paduoda netolygiai. Kodėl susidarė tokia situacija ir ką reikėtų daryti?
Bute yra įrengtos šildomos grindys nuo gyvatuko. Norėčiau tokį sprendimą panaikinti ir padaryti, kad grindinis šildymas būtų prijungtas tvarkingai. Kokie būtų variantai? Ar vienintelis būdas yra tiesiog jį atjungti ir išvalyti vandenį iš vamzdžių grindyse?
Jei namo plotas 130 kv.m, kiek preliminariai kainuotų grindinio šildymo įrengimas (pilna kaina su viskuo)?
Ant OSB 22mm storio plokštės noriu įsirengti elektrinį grindų šildymą. Vonios patalpa, ant grindų dar klijuosiu plyteles. Kaip teisingai ir kokiomis medžiagomis rekomenduotumėte tai atlikti?
Noriu apšiltinti grindis 20 cm polistirolu, išvedžioti vamzdelius šildomų grindų ir užbetonuoti, bet šiuo metu yra išbetonuotos vadinamos juodgrindės. Nuo juodgrindžių iki medinio perdengimo liko 290 cm, langai 230, lauko durys 215. Juodgrindės išbetuonotos žemiau pamato 12 cm, viso gaunasi 290 cm. Ką galėtumėte patarti ir kaip išspręsti šitą klaidą? Ar apsiriboti 15 cm šiltinimu, ar pakanka švarių lubų 250 cm?
Norėčiau sužinoti, ar yra toks grindų betonavimo mišinys, kuris ilgai laiko šilumą?
Noriu statyti malkinį pečių ūkiniame pastate, naudosiu Uponor arba Thermaflex izoliuotus vamzdžius (atstumas apie 15 m) namo plotas 80 m2, maždaug pusė - grindinis šildymas, pusė - radiatoriai. Kokio diametro vamzdį turėčiau naudoti?
Virš nešildomo rūsio norime įrengti šildomas grindis. Tai bus vienintelis šilumos šaltinis. Šildymas - elektra. Kokį šildymo būdą rekomenduotumėte - vamzdukai su vandeniu + katilas + boileris, laidas, išvedžiotas grindyse, kilimėliai? Plotas 30 kv. m.
Koks tinkamiausias namo šildymo sprendimas? Namas yra 122 kv. m bendro ploto, 2 aukštų, yra gręžinys. Pirmame aukšte planuojamos šildomos grindys, antrame – radiatoriai.
Pamatai juostiniai. Supilta 1 m smėlio. Namas pamūrytas. Kaip sutankinti smėlį ir įrengti šildomas grindis?
Ar šildomoms grindims tinka kiliminė danga ir kokia?
Norėčiau sužinoti ar tikrai būtina dėti konvektorius prie langų jeigu namas statomas labai sandarus su aukštos kokybės langais (3 stiklų paketas su 110 mm rėmu) ir rekuperacija? Daugiausiai klausimų kyla dėl didelių vitrininių langų pietinėje pusėje (viso apie 20 m2 langų). Ar galima išvengti rasojimo ant stiklo tankiau vedžiojant grindinio šildymo vamzdžius?
Gal galite palyginti uponor ir wavin grindininio šildymo medžiagų ir automatikos kokybė? Pvz., išvedžiotas identiško diametro šildymo vamzdynas, buto plotas apie 100 m2. Kokio gamintojo automatika būtų geresnė, labiau suderinama ir veiksminga su dujiniais katilais? Esu pasirinkes dujinį kondensacinį katilą ir neapsisprendžiu, kokio gamintojo grindinio šildymo automatika kokybiškesnė ir padeda daugiau sutaupyti.
Nusipirkau namą su įrengtomis šildomomis grindimis. Gal galite atsakyti, kokia galima šildomų grindų darbinė temperatūra? Vamzdžiai raudonos spalvos, atrodo kaip dvisluoksnis, na iš išorės raudona, o vidus baltas. Užrasas DALFLOOR FH2 PE-XB/Oxygen Barrier 18x2 C UNI-EN-ISO 15875-2 Application Class 4/10 bar - 5/8 bar 16.10.09. Klausiu todėl, nes nei savinikas nežino, nei kas darė, nei kaip darė.
Ar imanoma įrengti šildomas grindis ant senų medinių grindų? Ar būtina jas išlupti lauk?
Numatytas dujinis šildymas ir vandens ruošimas. Deja, "Lietuvos dujos" šį sezoną atvesti dujotekio nebesuspės ir vieną žiemą teks šildytis kitu būdu. Gal galėtumėte patarti, kokia išeitis būtų paprasčiausia, patogiausia ir pigiausia? Į geoterminį šildymą investuoti lėšų nėra, tad šį būdą atmeskime. Kieto kuro katilo kūrikais dirbti taip pat nenorime. Namas turėtų būti gana šiltas: sienos 25 cm keramika + 20 cm polistirolas; langai 82 mm profiliai su 3 stiklų paketais (selektyvas + argonas). Pirmame aukšte ir II a. vonioje šildymas grindinis, o trys antro aukšto miegamieji - su radiatoriais. Pirmame aukšte numatytas židinys.
Ar galima įrengti šildomas grindis, jei namas bus šildomas centriniu šildymu iš centralizuotų sistemų? Namas naujos statybos.
Įsigijau "Quich step" 8 mm belgišką laminatą. Noriu sužinoti, ar galima naudoti kamštinį 2 mm paklotą šildomoms grindims? Ar nepatirsiu šildymo nuostolių naudojant tokį paklotą?
Kokį šildymą rinktis namo antrame aukšte - grindinį ar radiatorinį? Kokie pliusai ir minusai? Ar grindinis kenkia sveikatai?
Ar galimas toks grindinio šildymo vamzdelių išvedžiojimas. Vamzdeliai kas 20 cm d18 sudėti vidury kambarių paliekant tarpus po maždaug 70-80 cm nuo sienų (tiek pertvarinių, tiek lauko). Pamatas plokštuminis (pagrindas 30 cm eps, šonai 10cm eps beveik be cokolio grindų nulis vos virš žemės). Namas karkasinis, vieno aukšto su nešiltinta palėpe, sienos ir perdanga 30 cm vatos + plokštės, langai euro78 3 stiklų be didelių vitrinų, rekuperacinis vėdinimas. Grubiais paskaičiavimais 117 m2 šildymo poreikis vidutinis apie 1,5 kw prie -25 apie 3 kw. Pagrindžia tuo, kad gerai apšiltintas namas, mažas šildymo poreikis, betone šiluma vis tiek pasiskirsto ir kraštai (pasieniai) vis tiek daugumoj apsistato. Ar nebus problemų su tokiu išdėstymu?
Kaip įrengti šildomų grindų pagrindą plytelėms? Antrame medinio namo aukšte ant medinės apšiltinos perdangos yra medinės juodgrindės.
Gegužės mėnesį įrengėme šildomas grindis be galutinės apdailos. Spalio menesį irengėme katilą. Ar būtina palaipsniui kelti paduodamo į grindys vandens temperatūrą?
Planuoju statyti dviejų aukštų karkasinį namą. Šildymas grindinis - dujinis. Ar antrame aukšte įmanomas toks pat šildymas ir kokiu principu jis įgyvendinamas?
Norėčiau įsirengti grindinį šildymą sovietmečio statybos plytiniame name. Planuoju medines šildomas grindis. Viršutinį sluoksnį esu numatęs dengti 15 milimetrų storio ir 65 milimetrų pločio uosinėmis lentelėmis. Ar tinkamas toks pasirinkimas, kokias medžiagas patartumėte naudoti?
Ar tiesa, kad grindiniam šildymui paduodamo vandens temperatūra max. 55 laipsniai? Pas mane kieto kuro katilas su akumuliacine talpa. Jei tiesa, ar užtenka 55 laipsnių termostatinio pamaišymo vožtuvo sistemos paduodamai temperatūrai užtikrinti (ne laipsniuose esmė, bet klausimas dėl termostatinio pamaišymo vožtuvo patikimumo)? Ar reiktų statyti elektromechaninį pamaišymo vožtuvą dėl patikimumo?
AHT grindų šildymo kilimėliai ar infraraudonųjų spindulių plėvelė? Renkantis grindinį šildymą iškilo klausimas kas efektyviau: amorfinio metalo juostos ar infraraudonųjų spindulių plėvelė? Šildymas senos statybos bute, cokolinis aukštas, 62 kv.m.
Namas naujos statybos 160kv. su garažu. Kokį šildymą vertėtų rinktis? Galvoju infraraudonųjų spindulių plėvelę po grindimis, ar geriau ant lubų panelės? Norisi, kad grindys šiltos būtų. Ir ar pakankamai ekonomiškas šildymas ar geriau žiūrėt oras-vanduo ir grindinį šildymą?
Įsirenginėju šildomas grindis ir iškilo tokia problema kur statyti kolektorių. Sodo namukas nedidelis, tai aš galvoju visus vamzdžius nuleisti į žemiau esantį rūsį ir visus juos sujungti į vieną kolektorių. Ar tai problemos nesudaro? Esu girdėjęs, kad nenusiorins man kontūrai ir bus problema, tinkamai nešildys.
Ar įmanoma pakloti tiek vandeniu, tiek elektra šildomų grindų įrangą toje pačioje patalpoje? Ar tam keliami kokie nors specifiniai reikalavimai? Kaip siūlytumėte tai atlikti? Kokiomis medžiagomis?
Domina toks klausimas, ar grindų šildymo plėvelę galima kloti po medinėmis grindimis, kai grindų storis 3 cm? Ar tai efektyvu? Yra medinis namas 70 m², bandome parinkti jam šildymą ir kol kas negalime apsispręsti koks butu geriau.
Naujos statybos name išvedžiotas šildymas, namas 1a, visuose kambariuose PVC danga (vinilinė vadinama) vonioje plytelės. Kokia turėtų būtų šildomų grindų temperatūra? Šildymas dujiniu katilu.
Ar tinka grindiniam šildymui vamzdis 20mm? Namą šildys oras-vanduo šilumos siurblys.
Klausk
eksperto