Kaip reguliuoti šildymą grindyse

Klausimas:
Sveiki, norėjau paklausti kaip reguliuoti šildymą grindyse. Meistrai paliko brėžinį ir sužymėjo, kuris vintilis, kurio kambario. Ar norint padidinti šilumą tam tikram kambary galima pareguliuoti tą vintilį? (Vadinama pavara)
Komentarai:
Paprastai grindiniame šildyme naudojami reguliuojami kolektoriai.
Viršutiniame kolektoriuje (tiekiamo į grindis vandens) yra balansiniai ventiliukai. Nuėmus mažytį dangtelį, viduje esančiu reguliuojamu siregiu su šešiakampiu galima prisukti ar atleisti balansinį ventiliuką, taip nustatant reikiamą srautą į kiekvieną žiedą. Tai reikalinga tam, kadangi tie žiedai būna nevienodo dydžio (vamzdelių ilgio) ir jiems reikalingas skirtingas srautas.
Tai reguliuojama vieną kartą paleidimo metu. Idealiu atveju reikia pasiekti, kad grįžtančio vandens temperatūra iš kiekvieno žiedo būtų vienoda.
Apatiniame kolektoriuje yra įmontuoti termostatiniai ventiliai. Jie uždengti užsukamais plastikiniais dangteliais. Tuos dangtelius nusukus, ten galima užsukti elektrotermines pavaras, kurias valdo patalpos termostatai. Čia valdymas vyksta uždaryta-atidaryta principu.
Bendrai grindinio šildymo temperatūros valdymas vyksta, kaitaliojant grindinio šildymo vandens temperatūrą, o jau vieną kartą sureguliuoti srautai į kiekvieną kolektoriuas šildymo žiedą nekaitaliojama.
Aišku, tuo atveju, jeigu nėra galimybės centralizuotai reguliuoti grindinio šildymo temperatūrą, tada atskiriems žiedams belieka keisti pratekančio vandens srautą. tada pasikeičia vidutinė žiedo vandens temperatūra ir atitinkamai oro temperatūra toje patalpoje.
Šiuo atveju reikėtų konkrečiam žiedui primažinti vandens srautą su viršuje įmontuotais balansiniais ventiliais, juos prisukant šešiakampiu strypiniu raktu. Tai tinka tik temperatūros primažinimo atveju.
Jeigu norima pasididinti temperatrūrą, tada reikia padidinti bendrą vandens temperatūrą į kolektorių.
ŠTI skyriaus vadovas Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Tikriausia pas Jus dar nėra pavarų, tik statybiniai kalpokėliai-dangteliai ant ventilių. Su jais galima uždaryti-atidaryti kontūrą, bet rankiniu būdų pagal temperatūras nebus patogu valdyti. Vietoje šių dangtelių sumontavus pavaras ir jas sujungus su termostatais patalpose turėsite temperatūros kontrolę ir reguliavimą kiekvienoje patalpoje pagal pageidavimus. Jei tas buvo numatyta, tai gal yra pravesti laidai. Jei to nėra, tuomet galimas ir belaidis valdymo sprendimas.
Aurimas Jančaitis, UAB „IDEATHERM“
Užsiregistravę
3503 specializuotų įmonių
Ma
Ma*********@***il.com
Gal kas patarsit, ar įmanoma turint oras-vanduo šilumos siurblį ir šildomas grindis, grindis šildyti naudojant židinį? Ar egzistuoja kokia nors sistema ar būdas tą padaryt?
Da
0675***09
Da*********@***il.com
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą).man sugedo termostatas pakeisti reik
De
+3706*****55
De*****@***il.com
Laba diena, Įdomu kokia kaina būtų grindinio šildymo individualiam namui.
ta
0611***63
ta*************@***il.com
Laba diena Namo antrame aukšte noriu pasidaryti grindinį šildymą, bet labai netolygiai yra išlietos grindys. Per vidurį kalnas, o šonuose beveik 10 cm skirtumas. Nenoriu apkrauti grindų lyginant su skiediniu, tai galvoju gal galima lyginti vien tik su keramzitu arba dėti kur stora polistirolu ir lyginti tarpus su keramzitu? Kokių dar idėjų gali būti?
d.
+3706*****28
d.*************@***il.com
Sveiki,reikia irengti 50 kvadratu elektrini sildyma,kokia kaina?
ar
ar**********@***il.com
Domina mansardos restauracija iš radiatorių į sausą grindinį šildymą. Ar galima viršuje statyti kolektorių ir jungti prie jau atvestos sistemos. Kiek atsistotu apie 50 kv.m irengti
va
va*****************@***il.com
Yra tokia situacija buvo senas medinis perdengimas į tarpus buvo molio viską išvaliau. Isilyginau papildomos gėrybėmis prie šono 10x5, nes buvo stipriai perlinkęs. Dėjau 200 mikrobų pelvele, įguldžiau užpusta biria vata 23cm. Tada dėjau ant lagių antivibracine juosta ir osb22 mm. Centrai tarp lagių 70 cm. Dabar noriu dėti grindinį šildyma. Yra kokių priemonių pasidaryti dabar grindinį šildymą? Skaičiau, kad yra išlengvintas betonas, ar būtų gerai grindims? Turiu nuo OSB kažkur dar 5.5cm 6 cm.
ri
0624***48
ri************@***il.com
Noriu paklausti ar būtina plėvelė ant polistirolo. Grindinis šildymas daromas ant betono sluoksnio. Nejaugi betonas įsigeria į polistirolą? O gal tada dėti vieną ekstruzinį sluoksnį ir tada tikrai nereiks plėvelės. Ačiū.
ar
+3706*****38
ar************@***il.com
Namas medinis renovuojamas, planuojamas grindinis šildymas kažkas apie 100 kvadratu. Tik kad namas gyvenamas tai tūrbut reik daryt etapais, tai pat ir vandentieki ir kanalizacija reiktu išvedžioti iš naujo. Namas yra Trakų raj. Onuški
na
0659***55
na********@***il.com
Reikia sureguliuoti grindų šildymo kolektorių.
Infraraudonųjų spindulių šildymo plėvelė 220W/m2
Infraraudonųjų spindulių šildymo plėvelė 220W/m2
Devinera
22 atsiliepimai 100% rekomenduoja
9 €/m
Termostatas grindiniam šildymui
Termostatas grindiniam šildymui
UAB „IDEATHERM“
178 atsiliepimai 91% rekomenduoja
28 €/vnt.
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 446565 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3503
Iš viso buvo užduota 151021 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 67 specializuotų įmonių