Šildymo sistemų montavimas ir priežiūra

Rodomi įrašai 1-70 iš 91.
Name yra atvira šildymo sistema. Noriu ją užpildyti neužšąlančiu skysčiu, nes ne visada bus galimybė kūrenti pečių. Ką galėtumėte patarti?
Mano būste kombinuotas, antrame aukšte radiatoriai, pirmame grindinis šildymas, kuris nelabai gerai veikia dėl mano manymu, neteisingo prijungimo (pridedu nuotrauką kolektoriaus pajungimo). Norėčiau Jūsų nuomonės ar teisingai prijungtas papildomas siurblys (jo kryptis iš paduodamo į grįžtamą) ir balansinis ventilis (rodyklė priešinga kryptimi).
Statome 130kv.m A+ namą su mansarda Palangoje. Šiuo metu renkame informaciją apie namo šildymą. Ką rinktis? Dujų įvado nėra ir artimiausiu metu nenusimato. Lieka elektra. Gal galėtumėt padėti priimti teisingą sprendimą, kokio tipo ir kokio šiluminio galingumo šildymo šaltinį pasirinkti?
Kyla slėgis šildymo sistemoje (šaltos sistemos - 1,1, užkaitus - 2,1). Išsiplėtimo indas geras. Kur gali būti problema?
Įsigijome namą apie 140 m2, dujinis šildytuvas junker kondencacinis 22 kv lauko daviklio nėra. Name visur grindinis šildymas ant kiekvieno žiedo (rato) yra termo galva mechaninė. Kaip geriau sureguliuoti šildymo katilą, ar jame užstatyti didesnę temperatūrą ir galvas prisukti ant kiekvienos kilpos, ar dujinį katilą primažinti ir atsukti galvas daugiau?
Gal galite patarti kokiu vandeniu uzpildyti sildymo sistema? Sistema uzdara, kieto kuro katilas atrama, kondensascinis dujinis katilas, dalis vamzdziu juodo plieno, dalis virinami plastikiniai ir daugiasluoksniai. Nauji skardiniai radiatoriai Korado, dar bus sildomu grindu su daugiasluoksniu vamzdziu. Anksciau sistema uzpildydavau is vandenstiekio sistemos.
Pas mane stovi dujinis katilas ir šylant ir vėstant radiatoriams labai kyla ir kritinėja slėgis. Prieš užkūrimą slėgis būna 1,5bar, šylant pasiekia 2,5bar ir daugiau, po to šalant vėl nukrenta. Galvoju pasistatyt išsiplėtimo indą kokių 25ltr, tik nežinau kur statyt. Šildymo sistemoje stovi kolektorius, kuris paskirsto šilumą į kiekvieną radiatorių atskirai, radiatoriuose yra šilumos reguliatoriai.
Santehnikas pastatė katilą ir sakė, kad 1 ar 2 kartus reikia katilą gerai išdeginti aukštoje temperatūroje. Kaip tai padaryti, jei įkaitus vandens temperaturai iki 100 lapsnių, vanduo sistemoje ima virti, tenka pridarinėti sklendes ir t.t. O tada jau gaunasi ne kaitri ugnis, o dūmai ir neįmanoma gerai jį išdeginti ir išdžiovinti. Ką patartumėte daryti, kad katilas tarnautų ilgai?
Reikalingas neužšąlantis skystis šildymo sistemai. Kokia būtų 1 litro kaina? Perkant 1100 litrų? Ar galima skiest?
Ar karšto vandens recirkuliacija rankšluoščių džiovintuvu kondensaciniame dujiniame katile su mažu integruotu boileriu (20-50 L) labai išdidina energijos suvartojimo kaštus lyginant su kombinuoto gyvatuko (žiemą - termofikatas, vasara - elektra) energijos kaštais? Jeigu maišytuvas yra 10 m atstumu nuo katilo, gal labiau apsimoka recirkuliuoti karštą vandenį tik apšiltintame vamzdyne, o gyvatuką daryti kombinuotą nuo termofikato? Gal recirkuliacijos išvis neverta daryti 10 m atstumui? Ar katilo ilgaamžiškumui recirkuliacija daro neigiamą įtaką?
Namui šildyti galvojame įrengti šildymo sistemą su kieto kuro katilu. Šildymas bus grindinis, apie 150 kv. metrų. Iš ko turėtų susidėti šildymo sistema. Kokia akumuliacinės talpos funkcija, ar jai reikalinga speciali šilumos izoliacija? Ar būtina montuoti termostatą, cirkuliacinį siurblį? Ar galima, kad boileris būtų vieno gamintojo, akumuliacinė talpa kito, išsiplėtimo indai dar kito?
Šildymo sistema oras-vanduo. Šylant grindiniam šildymui, slėgis sistemoje nukrenta iki 0.2 bar. Kai nustoja šildyti šilumos siurblys, tai yra, kai siurblys išsijungia, slėgis sistemoje pakyla iki 1 bar, ir kol nepradeda siurbliukas varinėti vandens, tol toks slėgis ir laikosi. Klausimas ar normaliai veikia sistema? Ar ne per daug nukrenta slėgis ir kol šyla, tol laikosi toks mažas slėgis sistemoje?
Namuose turiu kondensacinį dujinį katilą, kuriuo dabar šildome vandenį ir grindis. Kol kas termostatai neįrengti, tačiau kambariuose atvesti laidai jiems iš kolektoriaus. Kolektoriaus nuotrauką prisegu. Kaip suprantu, kad įsirengti termostatus, reikia elektroterminių pavarų. Ar jos būtinos kažkokios specialios pagal firmas? Taip pat, klausimas kaip pasirinkti termostatus? Jei neklystu laidai termostatams atvesti yra silpnų srovių. Ar tokiu atveju termostatas būtinai turi būti su savo maitinimo šaltiniu - elementais?
Turime sodybą, apšildomą kieto kuro katilu. Žiemą joje negyvename. Vanduo boileryje taip pat pašildomas katilo pagalba. Kuo geriausiai būtų užpildyti šildymo sistemą, kad žiemą neužšaltų ir būtų saugu? Ar jūsų siūlomas ekologiškas skystis yra degus (jei kartais, katilas prakiurtų)? Ar nesusidaro nuosėdų, kurios galėtų užkimšti varikliuką? Kokia kaina? (Tiksliai nežinau, bet reikėtų apie 200 l) Kaip pasiūlytumėte apsaugoti tokius įrenginius, kaip klozetą, nes šiemet nuo šalčio pertrūko (atrodo, kad buvau išstūmusi vandenį iš klozeto apačios (nors negarantuoju), tačiau, matyt jo ten vis tik dar prisikaupė ir pavasarį radome pertrūkusį)? Ar tiktų į klozetą žiemai įpilti antifrizo? (kas sunkesnis - vanduo ar antifrizas?)
Pasirinkau dujinį grindinį šildymą. Namas 120 kv. m per du aukštus. Ar reikia papildomo prietaiso kambarių šildymui reguliuoti, ar užtenka temperatūrą reguliuoti iš katilo? Norisi skirtingų temperatūrų pvz. vonioje, miegamajame.
Kokio diametro vamzdžius geriausia naudoti šildymo sistemos pajungimui, kai katilinė yra už 20 m nuo gyvenamo namo? Šildomas plotas 100 m2.
Atėjo laikas vedžioti vandentiekio ir grindinio šildymo vamzdžius. Namas naujai statomas su mansarda. Pirmame aukšte (apie 70 kv.m.) grindinis šildymas, antrame (35 kv.m) - du žematemperatūriniai radiatoriai. Statysiu šilumos siurblį oras- vanduo. Norėčiau paklausti dėl gyvatuko 1-ame aukšte. Jei gyvatukas bus prijungtas prie šilumos siurblio ar reikės papildomo cirkuliacinio siurblio? Noriu naudoti karštesnį vandenį, kuris bus paruoštas virtuvei, dušams ir pan., bet ten recirkuliacijos neplanuoju.
Pradėjom 180 kv.m namo statybą, renkamės šildymo būdą. Renkamės iš oras - vanduo, geoterminio (sklypas 40a), ar kombinuoto oras - vanduo - dujos (atvestos prie sklypo). Ką rekomenduotumėte pasirinkti?
Katilinė atskirai nuo namo. Statome namą, jis nedidelis tai galvojame padaryti katilinę atskirai nuo namo ūkiniame pastate. Architektas teigia, kad bus dideli šilumos praradimai ir, kad neverta. Atstumas nuo ūkinio pastato iki namo 14m. Bus kūrenama kietu kuru. Ar verta statyti katilinę atskirai? Ar nebus didelių šilumos praradimų?
Ar geoterminis (vandens telkinių aplinkui nėra) ar dujinis ar elektrinis šildymas? Planuojamas statyti 2a namas 100kv. Reikia įsivesti elektrą, galbūt dujas. Bet el įvadas priklauso nuo planuojamos šildymo sistemos tipo. Domina kokia maždaug pilna įrengimo kaina ir šildymo sąnaudos per mėnesį (arba atsipirkimas)?
Ar veiksmingas dalykas yra šildymo sistemos plovimas privačiame name, kai šildymo kuras yra malkos, o šildymo sistema yra atvira? Domina praplovimo pliusai ir minusai.
Jau šeštą žiemą kurenam katilą Kalvis-4AB ir turim problemų.Iš pradžių buvom pastate lauke prie namo silikatynių plytų kaminą į kurį buvo išvesta katilo dūmų anga.Tuomet visos patalpos skendėjo dūmuose.Pakeitėm kaminą,patatėm apšiltinta nerudyjančio plieno,gan aukštą,gal metras ar daugiau virš stogo.Dabar trauka lyg ir nebloga,bet atidarius įkrovimo dureles dūmai veržesi į patalpas.Kadangi katilas stovi gyvenamose patalpose t.y.virtuvėje,tai mums tenka atidarynėti langus ir taip vėl išleisti sukauptą šilumą laukan.Patarkit,ką mums toliau daryti,kaip išspręsti šią problemą?
Ar galima šildymo sistemą užpildyti automobiliniu antifrizu?
Ar joninio šildymo sistema turi būti užpildyta specialiu skysčiu, ar ji gali būti užpildyta ir distiliuotu vandeniu? Kaip keisis elektros sanaudos eksploatuojant distiliuotu vandeniu užpildytą joninio šildymo sistemą?
Norėjau sužinoti kodėl šildymo metu sistemoje kala vamzdžiai, toks garsas kai kas plaktuku kaltų, iš pradžių greitai, po to lėtėja, o atvėstant sistemai panašus garsas, tik duslesnis. Sistema uždara, dujinis katilas naujas. Kai kūrendavome malkomis, dieną nesigirdėdavo, dabar kai katilas įsijungia naktį, visi prabunda. Kaip išspręsti šią problemą?
Ruošiamės daryti remontą naujai įsigytame bute. Namas yra 6 butų ir turi savo katilinę kūrenamą malkomis. Mes norėtume pasidaryti atskirą šildymo sistemą oras-vanduo. Ar tai įmanoma ir kokie yra reikalavimai? Ar reikalingas kitų gyventojų sutikimas?
Noriu paklausti kokia efektyviausia šiai dienai šildymo sistema senos statybos name. Name yra katilinė su seno tipo kieto kuro pečiu ir ketaus radiatoriais. Radiatorių nenorime keisti, bet ir pečkuriu pabodo būt. Namas dviejų aukštų su rūsiu. Bendras plotas 250 kvadratų, gyvenamas 150 kvadratų.
Kaip sureguliuoti katilo veikimą, kad radiatoriams paduodamas vanduo būtų karštesnis už grindinio šildymo sistemai paduodamą vandenį? Dujinis katilas (Junkers cerasmart) apšildo namą grindinio šildymo būdu, bet cokoliniame aukšte yra radiatoriai. Į radiatorius ateina tas pats vanduo (apie +38 C).
Sodyboje turiu atvirą (užpildomą per atvirą išsiplėtimo bakelį) šildymo malkiniu-angliniu būdu sistemą. Noriu užpildyti neužšąlančiu skysčiu. Kokį būtų galima pilti, kokiu santykiu galima skiesti, orientacinė talpos kaina?
Kodėl šaudo dujų generacinis katilas? Buvo nušovę net išėjimo alkūnę ir įdėklo apatinę išvalymo angą.
Namui šildyti galvojame įrengti šildymo sistemą su kieto kuro katilu. Šildymas bus grindinis, apie 90 kv. metrų. Iš ko turėtų susidėti šildymo sistema. Kokia akumuliacinės talpos funkcija, ar jai reikalinga speciali šilumos izoliacija? Ar būtina montuoti termostatą, cirkuliacinį siurblį? Ar galima, kad boileris būtų vieno gamintojo, akumuliacinė talpa kito, išsiplėtimo indai dar kito?
Kaip sumažinti namo šildymo išlaidas. Įsikrausčiau į didelį namą (180 m2), pirmame aukšte grindinis šildymas, antrame radiatoriai. Katilas Junkers, šildomės dujomis, tačiau sąskaitos už šildymą per mėnesį siekia 380 Eur. Vidutinė temperatūra namuose 22 laipsniai. Patarkite, kaip sureguliuoti šildymo sistemą, kad butu pasiektas katilo efektyvumas. Lauko temperatūros daviklis yra, katilas cirkuliuoja ties 30 laipsnių temperatūra sistemoje.
Noriu Jūsų paklausi, kokia gali būti priežastis, kad įjungus boilerį, šyla ir radiatoriai? Pas mane "Vienybė" krosnelė-židinys. Sistema užpildyta etilenglikoliu.
Kaip sureguliuoti kieto kuro katilą ATMOS DC32S, kad prailginti malkų degimą, rečiau reikėtų jį pakrauti? Malkos sausos,- pusės katilo įkrova sudega per valandą.
Kaime renovuoju rastinį 80m2 namą. Kokį namo šildymo būdą patartumėt įsirengti? Galvoju apie židinį su vandens kontūru (kaip pagrindinį šilumos šaltinį), šildomas grindis visame plote ir saulės kolektorių šilto vandens paruošimui.
Nuomojamės komercines 200 kv.m. patalpas, pastatas senas, "kiauras", planuojame įsirengti dujinį šildymą, kokia būtų įsirengimo kaina bei mėnesio sąnaudos?
Kaip efektyviau pajungti joninį katilą į šildymo sistema ar tiesiai prie akumuliacinės talpos, ar per akumuliacinės talpos gyvatuką? Akumuliacinė talpa 1 tonos.
Koks vamzdynas ir kodėl yra geriausias kondensacinio dujinio katilo pajungimui prie šildymo sistemos? Suprantama už katilinės ribų link kolektorių bus judama su daugiasluoksniais, tad klausimas čia yra apie artimąją armatūrą. Tenka girdėti, jog galima išsisukti su daugiasluoksniais vamzdžiais, kurių charakteristikos kaip ir leidžia tai daryti, tačiau nuogąstaujama, jog "o kas nutiks, jei nesuveiks katilo apsaugos mechanizmas ir susidursime su aukštom temperatūrom" ir taip pat teigiama, jog lengviau yra laikytis išsiplėtimo indui (jei poreikis jam yra) ant standesnio vamzdžio, nors aišku vienaip ar kitaip jam privalus atskiras pritvirtinimas. Naudojamas aišku ir senamadiškas juodasis plienas, tačiau nuogąstaujama, jog su juo kiek sunku dirbti. Taip pat yra presuojamas plienas, bei variniai vamzdžiai, tačiau sakoma, jog variniai vamzdžiai yra per brangu? Norėtųsi išgirsti aplamai, kas priimtina šiais laikais ir kas ne, bei kodėl.
200 kv.m. dviejų aukštų name šildymui (radiatoriai) ir karšto vandens ruošimui (atskiras 200 litrų boileris) įrengtas ir jau 7 metus veikia granulinis katilas. Šildymo sezono metu vidutiniškai sunaudoju 1 toną granulių į mėnesį. Į namą yra įvestos dujos. Planuoju sumontuoti dar ir kondensacinį dujų katilą ir naudoti jį kaip pagrindinį. Granulinį katilą naudoti tik prie žemos lauko temperatūros. Kokios? Ar galima ir verta vienoje katilinėje turėti du skirtingo kuro katilus? Koks turėtų būti kondensacinio katilo galingumas? Katilinėje lango plotas turi būti ne mažesnis nei 0,05 kv.m. vienam patalpos tūrio kub.m. Ar gali būti langas nevarstomas? Kaip šiuo atveju skaičiuojamas lango plotas: tai tik stiklo plotas ar stiklo su lango rėmu plotas?
Kiek elektros apytiksliai papildomai gali sunaudoti mėnesiui įrengus rekuperacinę sistemą ir oras oras 7kW šildymą atskirai? Namas 110kv. kotedžo tipo, dviejų aukštų, trys kambariai. Žiemos metu 0- +5 šilumos kambaryje palaikant optimaliai 20-22 šilumos. Tenka girdėti skeptikų, kad elektros sąnaudos išaugs daugiau nei dvigubai įrengus abi šias sistemas...
Kiek kainuotų įrengti katilinę su joniniu šildymu 300 m kvadratų namui ir kokios išlaidos šildymui?
Ar ekonomiškai apsimoka įrengti granulių degiklį į ketinį katilą Attack FD 26 kW, katilas beveik naujas.
Patarkite kokiu skysčiu pildyti šildymo sistemą, purmo radiatoriai.
Ar galima pačiam sumontuoti, ar reikalingas sertifikuotas montuotojas, įdėklą kondensaciniam katilui. Įdėklas iš PVC.
Ar norint įsirengti skysto kuro katilinę bute reikia kaimynų sutikimo ir miesto priešgaisrinės tarnybos leidimo?
Namas 140m2, 4 žmonės, domina šildymas ir karštas vanduo, įrengimo kaina.
Statau namą 120kv metrų, gyvens keturi asmenys, negaliu apsispręst kokį šildymo būdą pasirinkt. Namas mūrinis 25cm keraminiai blokeliai, vieno aukšto, apšildyta perdanga 40cm vatos, namo klase a+b, sienos bus šildomos 20cm putplasčiu, langai gana dideli, trijų stiklų. Namas orientuotas į pietinę pusę, yra įrengtas dūmtraukis, skersmuo 20cm. Kokią šildymo sistemą pasirinkit, kad nereikėtų daug priežiūros?
Įsirenginėjame namą, namas karkasinis, naujos statybos, gerai apšiltintas, bendras plotas 160kv.m, gyvenamas plotas 140kv.m, vieno aukšto, grindinis šildymas, židinys. Kokia šildymo sistema būtų optimaliausia mūsų namui? Domėjausi geoterminiais, granuliniais, nuomonių daug, labai sunku atsirinkti. Dirvožemis pas mus priemolis, kaip ir tinkamas būtų horizontaliam geoterminiam, bet įrengimo kaštai yra nemaži. Koks variantas labiausiai tiktų mūsų atvejui?
Norėčiau sužinoti apie Antigel antifrizą. Kokia kaina ir ar skiedžiamas ar koncentracija jau yra tinkama sistemos užpildymui? Kaip ir kur galima įsigyti prekę?
Ar rekomenduotumėte montuoti joninę šildymo sistemą sodo name kaip pagrindinį šilumos šaltinį prie dabartinių eletros kainų. Plotas 80 kv. m. plius rūsys 30 kv.
Paveldėjau sodą (6 arai) su namu, bendras namo plotas 80 kv. metrų. Namas mūrinis, dviejų aukštų, apšiltintas 15 cm polesteroliu, stogas apšiltintas. Po namu rūsys, po žiemos būna drėgnas. Prieškambaryje ir vonios kambaryje - įvestas grindinis elektrinis šildymas (tai sudaro apie 10 kv metrų). Pirmas aukštas šildomas pečium, antras - nešildomas. Norėtume ateityje name nuolat gyventi, įrengti šildomas grindis (pradžiai pirmajame aukšte). Mane domina, kokia optimaliausia šildymo sistema būtų geriausia. Kokia būtų šildymo sistemos įrengimo kaina ir bendros metinės šildymo sąnaudos laikant patalpose 20-24 laipsnių temperatūrą. Penkių metrų atstumu nuo namo eina dujotiekis. Namas 1980 m. statybos.
Namas 1920 statybos. Neseniai keistas stogas, pamatai, tvarkytas fasadas. Šildymas židiniu ir elektra. Ar galima butą žiemai palikti nešildomą? Tarkim, jei reikia išvykti (1 aukštas). Už sienos yra kaimynai. Ar tas nešildymas turi įtakos kaimynams?
Butas 64,12M2, kiek kainuotų šildymas elektra, norint palaikyti 18 laipsnių temperatūrą? Namas blokinis ir 5 aukštas (paskutinis).
Gęsta granulinis katilas, net ir visiškai uždarius kamino sklendę, nes sumontavusios firmos atstovas teigia, kad priežastis yra per stipri trauka. Kaip suprasti, kodėl trauka nemažėja uždarant sklendę? Kokia privalo būti optimali kamino trauka ir kas gali ją išmatuoti?
Planuoju statyti namą ir galvoju apie alternatyvų šildymo būdą. Labiausiai domina kapiliarinis šildymas name, bet ar įmanoma šį šildymo būdą sujungti su saulės elektrinėmis? Ar tai būtų veiksminga ir naudinga? Koks variantas namui būtų pigiausias? Namo plotas 80kv.m 4 asmenų šeimai. Gal pasiūlytumėt kažkokį kitą šildymo būdą A++ namo kategorijai.
Reikalinga informacija dėl granulinio katilo šilumos reguliavimo. Labai jau daug granulių valgo.
Ar galima prie granulinio katilo prijungti sistemą oras - vanduo?
37 kv. m bute (lubos virš 3 m, storos sienos, dideli langai) stovi dujų katilas Saunier Duval THEMIS 223, sumontuotas 1997 m. Katilas įkaista labai staigiai, tiesiog užvirina radiatorius, kai termoreguliatorius pačiame katile yra nustatytas ant žemiausios padalos. Ar sudėjus termoreguliatorius ant radiatorių išeitų palaikyti pastovesnę temperatūrą bute, nes išeinant iš namų išjungiu katilą, taupymo sumetimais, tada staigiai atšąla temp., ir tas netolygumas temperatūros neleidžia normaliai butui įšilti, kadangi storos sienos ir pastoviai šalta. Ar termoreguliatoriai ant radiatorių pakeistų situaciją?
Mūrinis 50m2 namas, senos statybos. Šiuo metu naudojamas dujinis šildymas centraliniu būdu, radiatoriai. Kokia alternatyva būtų, jei noriu ateičiai mažų išlaidų šilumai ir šilto būsto, bet nekeičiant vidaus šilumos tinklo.
Ar galima dujų kondensacinio katilo kondensatą išvesti į tiesiai kitoje pusėje sienos lauke esantį lietvamzdį?
Dviaukštis namas, grindinis šildymas virtuvėje ir tualete. Ilgio nepasakysiu. 8 radiatoriai, granulinis katilas. Koks būtų spaudimas vandens optimaliausias katilui? Laikau 1.3 barų, galvoju gal per mažai ar pats tas? Apsauginis iki 2 barų uždėtas.
Labai prašau patarti, kokia šildymo sistema geriausiai šildyti patalpas, kad nereikėtų kas dieną nešti pelenus ir lakstyti į rūsį kelis kartus per dieną. Namas tai skydinis Alytaus. Bendras plotas 139 m2 rūsys, mansarda. Žinoma norėtųsi, kad būtų normali kaina ir kuo mažiau vargo.
Kokį rekomenduotumėte šildymo būdą karkasiniam namui (tiksliau vienai pusei namo, kvadratūra apie 56 kv.m)? Didelių investicijų (kaip oras-vanduo, ar oras-oras) negaliu sau leisti. Galbūt žiemos metu nepastoviai gyvenčiau, kasdien kūrenti irgi nenorėčiau, prašau patarti.
Naujam namui A+ reikia šildymo sistemos. Ką galite patarti? Granulinis katilas? Oras-vanduo? Dujos nėra atvestos.
Pirkau Stropuvos katilą. Neužsidaro sandariai katilo durelės. Ką man daryti?
Kaip teisingai užpildyti uždarą šildymo sistemą? Niekaip nepavyksta tinkamai norinti sistemos, kuri yra trijų kontūrų: boileris, 1a. grindinis šildymas, 2a. radiatoriai. Katilas rūsyje. Užpildžius sistemą vandeniu atrodo kaip ir viskas gerai, bet pradėjus kurti ir įsijungus siurbliams, po kurio laiko pradeda "gargaliuoti" ir vamzdžiuose girdėtis čiurlenimas. Įdomu tai, kad kol dirba du bet kurie kontūrai, cirkuliacija vyksta be pašalinių garsų ir viskas šyla kuo puikiausiai. Bet įjungus trečią prasideda visos bėdos. Toks vaizdas, kad siurbliams trūksta vandens, nes jie per grįžtamą nespėja tiek grąžinti, kiek jo paima. Šaltos sistemos slėgis nustatytas apie 1.2bar. Sistema pildyta jau kelis kartus, bet situacija kartojasi.
5 aukštų, 50 butų gyvenamasis namas prijungtas prie centralizuoto šilumos tiekimo. Namas prijungtas pagal priklausomą šilumos tiekimo schemą. Slėgio šilumos tiekimo tinkluose pakanka. Ar tikslinga priklausomą šilumos tiekimo schemą keisti nepriklausoma?
Daugiabutis plytinis namas 1975m., greitai bus renovuojamas. Buto plotas 80kv.m. Koks šiuo metu ekonomiškiausias buto šildymas? Domina visi variantai.
Turiu Junkers turbo katilą su distanciniu valdymu pagal kambario daviklį. Pučiant stipriam vėjui tiesiai į išmetimo vamzdį katilas užšalo, sprogo šilumokaitis, nors katilinėje buvo pakankamai šilta. Atsarginės dalys nebetiekiamos, sako, kad ES uždrausti turbo katilai. Teks skubiai keisti katilą kondensaciniu, nors neturiu galimybės niekur nuvesti kondensatą. Noriu paklausti kokių priemonių reikia imtis prieš užšalimą, kad situacija nepasikartotų. Gal yra kokie techniniai sprendimai kondensato nuvedimui, negi reikės kasdien nešioti su kibiru?
Ar galima atviroj šildymo sistemoj nuo galinio radiatoriaus pajungti 6 kvadratų šildomas grindis? Yra pajungtas šildymo kolektorius su siurbliuku.
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto