Katilo paruošimas eksplotacijai

Klausimas:
Santehnikas pastatė katilą ir sakė, kad 1 ar 2 kartus reikia katilą gerai išdeginti aukštoje temperatūroje. Kaip tai padaryti, jei įkaitus vandens temperaturai iki 100 lapsnių, vanduo sistemoje ima virti, tenka pridarinėti sklendes ir t.t. O tada jau gaunasi ne kaitri ugnis, o dūmai ir neįmanoma gerai jį išdeginti ir išdžiovinti. Ką patartumėte daryti, kad katilas tarnautų ilgai?
Komentarai:
Katilo „deginti" aukštoje temperatūroje nereikia. Katilo darbinė maksimali temperatūra turi būti ne didesnė kaip 90 C ir saugoti nuo užvirimo. Santechnikas kaip pradėti naudotis katilu netiksliai viską pasakė - jei katilas naujas, pirmus kelis kartus užkūrus gali susidaryti didesnis kondensato kiekis iš katilo, o kad jo būtų mažiau, ir patarė laikyti aukštesnę katilo temperatūrą. Bet kokiu atveju, katilo grįžtamojo šildymo vandens temperatūra turėtų būti ne žemesnė kaip 60C. Jei katilas ilgą laiką dirba ypač mažu šildymo rėžimu (pastoviai užsidariusi oro padavimo sklendė, vandens temperatūra aukšta), katilas negauna deguonies, vyksta rusenimas, o ne degimas ir katilas smaluojasi. Kaip naudotis katilu yra smulkiai aprašyta instrukcijoje.
Modestas, Jaukurai
Santechnikas greičiausiai, turėjo mintyse tai, kad eksploatuojant katilą, jame esančio vandens temperatūra visada turi siekti 75-85C. Tokiu atveju nesusidarys dervų ir kondensato. Temperatūros palaikymui panaudojamas keturšakis pamaišymo vožtuvas ar termostatinis trišakis vožtuvas.
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto