Šildymas – Patarimai

Pasistačiau namą prieš 4 metus, sumontavo grindinį šildymą, dujinį Wailant kondensacinį katilą su kombinuotu 120 litrų boilerių. Atsitiko taip, jog prakiuro boileris, pakeitėme boilerį, papildomai pasikviečiau dujų katilo paleidusį meistrą, išvalė apžiūrėjo, pasakė, jog viskas gerai. Bet man sunkiai ir netolygiai šyla namai, pasikviečiau meistrą, kuris viską įrengė, pasiūliau jam nuorinti kiekvieną kontūrą, maniau gal kur kokio oro yra. Niekas nepasikeitė. Pastebėjau, jog Debitomačiai stovi ant 0 arba ant 0,5, kai ankščiau galėjau sukdamas juos pastatyti ar ant 1 ar ant 2, o dabar suk kiek nori ...išsukite iki galo praktiškai niekas nekinta nu gal iki 0,5 geriausiu atveju. Prašau patarkite kas čia pas mane negerai. Meistrai tarpusavy nesutaria, vienas sako reikia katilui šilumokaitį keisti ar plauti, kitas sako niekas ten nesiplauna, ne čia bėdos ieškokit.
Pasistačiau naują kieto kuro katilą, Stopuva, paskutiniu metu jis nebesikūrena ilgai, ilgiausiai kūrenasi iki 11h. Atidarius katilo dureles malkos dega atvira liepsna, prisukame sklendę, bet tada katilas pradeda gesti ir nebešyla, atidarome kamino sklendę pradeda degti atvira liepsna ir katilas vis tiek neužkaista. Kai išvarinėja vandenį, jeigu termostatas padarytas ant 50, tada katilo temperatūra visada būna 50° ir nekyla, po truputį krenta. Jeigu padarome ant 35, tada katilas visada laiko savo temperatūrą ant 35°. Jeigu padarome termostatą ant 60, tada katilas užšyla ant 80°, išvarinėja vandenį iki 40° ir varikliukas išsijungia, katilas vėl iš naujo kaista ir vėliau vėl varinėja vandenį ir taip ištisai. Bandėme sukelti katilo temperatūrą su ventiliatoriumi, bet jis pakyla tik kokiais 5°. Kas galėtų paaiškinti, kaip galėtume jį susitvarkyti, kad palaikytume katilo optimalų karštį (65°), nes per tuos 2 mėn. jis nei karto taip nešilo. Ar gali būti problema termostatas? O gal pats katilas? Pirkome panaudotą.
Ar geriau, kai kondensacinis dujų katilas (baxi luna platinum) dirba nuolatiniu minimaliu 40 laipsnių temperatūroje režimu ar 45-55 laipsnių su nedidelėmis pertraukomis? Ta prasme kaip sveikiau katilui (degikliams ir pan.)? Pastebėjau, kad temperatūra katile reguliuojasi automatiškai kažkur tarp 30-40 laipsnių diapazone. Namas, nustatyta 21 laipsnis dienos temperatūra, naktį 19, prišildo prie 40 laipsnių, bet dirba praktiškai nuolat, kai lauke -5 laipsniai), radiatoriai.
Bėda tokia, pečius naujas prieš pora mėnesių pastatytas. Iš pradžių degė gerai, nes porą kart tik užmest malkų reikėdavo, tada orai biški atvėso ir daugiau kūrent reikėjo, tai pradėjo dust pečius. Buvo atsukta 70 laipsnių, padariau 90 laipsnių, tada vėl gerai buvo. Dabar jau atėjus minusui reikia kūrent pečiu nuo ryto iki vėlaus vakaro, tad kūrenant nuo ryto, po pietų prasideda vėl dusimas ir malkos smilksta, temperatūra nukrenta žemiau 50, darosi kondensatas, žarijų daug, atrodo lyg trauka dingsta, kaip galima būtų bėdą išspręsti?
Sveiki, 500kv. namas. Ar yra granulinių katilų tokiam plotui?
Norėjau pasiteirauti kiek skysčio reikia užpildyti alytnamio tipo namui į sistemą, kad nesušaltų radiatoriai? Ar jūs teikiate šią paslaugą, kiek kainuoja?
Gyvenam 5 aukšte iš 5. 2 radiatoriai iš 4 vos šildo, kiti 2 puikiai. Kauno butų ūkio atstovai, kurie prižiūri šildymo sistemą sako, kad tai mūsų problema. Kaip ją spręsti nepasako. Namo pirmininko nėra. Kur mums kreiptis pagalbos? Nes tuose kambariuose, kur radiatoriai vos šyla temperatūra pakyla vos iki 17 laipsnių. Patarkit, prašau
Turiu kieto kuro katilą 12kW ir boilerį 80l ir noriu pajungt grindinį šildymą 60 kvadratų, kaip teisingai pajungti ir ar nepergalingas pečius? Namas senos statybos.
Pas mane stovi dujinis katilas ir yra prijungtas termostatas ant sienos, bet jis nepalaiko temperatūros pastovios. Ką galite parekomenduoti, lauko termostatą gal įdėti?
Klasika 13, pajungta be ketureigio vožtuvo, prieš tai taip pat jo nebuvo. Darosi smala, kaip supratau reikia grįžtamąją 60 temperatūrą palaikyti. Tačiau galima ir be jo? Tiesiog laikant pečiaus temperatūrą 70-80 ir grįžtamojo temperatūra bus apie 60? Nes viskas pajungta, norint pajungti ketureigį vožtuvą, reikėtų viską perdaryti.
Ar verta B+ klasės individualiam gyvenamajam namui (~80-90m2) investuoti į šilumos siurblį oras-vanduo, jeigu būtų galimybė jungtis prie centralizuotai tiekiamos šilumos (šilumos tinklų)?
Name turiu geoterminį šildymą. Namas šildomas radiatoriais ir grindiniu šildymu. Siurblio šildymo temperatūra reguliuojama pagal 1 temperatūros daviklį esantį didžiausioje namo patalpoje. Tiek grindų šildymo kolektorius tiek radiatoriai turi rankinius ventilius reguliuoti šilumai. Juos visus laikau maksimaliai atidarytus. Tokiu būdu vieni kambariai sušyla labiau kiti mažiau. Ten kur grindinis šildymas visada būna šilčiau, kur radiatoriai - šalčiau. Siurblio rangovų klausiau kaip optimizuoti šildymą, tai jie patarė šilumą reguliuoti siurbliu, o ne radiatorių ar grindų ventiliais, nes taip sveikiau siurbliui, kai nėra uždaroma ir atidaroma vandens grandinė į sistemas. Tada gaunasi, kad turiu sureguliuoti siurblį pagal šilčiausią kambarį, o ten kur vėsiau statyti daugiau radiatorių. Bet ar taip iš tiesų yra? Ar tikrai siurbliui nėra "sveika", kai yra uždaromi radiatoriai ar sumažinamas padavimas į grindų šildymo kontūrą užsukus ventilį 50%? Kaip būtų geriausia optimizuoti tokią sistemą, kad visur šiluma būtų vienoda ir siurblys naudotų mažiausiai elektros energijos?
Norėčiau Jūsų pasiteirauti kokį namo šildymo būdą rekomenduotumėte šiai dienai? Namo plotas yra 300 kv. m (is kuriu 100 kv.m yra rūsys, kuris irgi yra šildomas), namas mūrinis, senos statybos. Šiuo metu yra radiatorinė šildymo sistema, kurią užmaitiną kieto kuro katilas. Prie namo yra atvestos dujos. Pirminė mintis buvo jungtis dujas, bet gal kitas kūrenimo būdas šiai dienai yra palankesnis finansine prasme (pvz. oras-vanduo)? Bandau įvertinti ne tik kūrenimo ir sistemos aptarnavimo kaštų, bet ir naujos sistemos integravimo kaštus (ar dėl jos tektų keisti radiatorius ir vamzdyną, arba įvesti grindinį šildymą ir t.t.).
Vietoj senų špižinių radiatorių, kokius patartumėte įsigyti? Namas apšiltintas, privatus.
Buto plotas 55m2. Svetainė ir virtuvė 28m2. Miegamasis 22m2. San.mazgas 5m2. Klausimas kiek kontūrų daryti ir kokį kolektorių pasirinkti įrengiant grindinį šildymą?
Boileryje pradeda kunkuliuoti vanduo, kas tai? Bijau kurti pečių tuo metu....
Gyvenu bute, kuriame pajungtas elektrinis radiatorius, kuris yra, manau, pigus ir naudoja labai daug elektros energijos. Kokį ekonomišką radiatorių patartumėte nusipirkti? Patalpa nedidelė. Gyvenu Londone.
100kv/m butas 2010m. statybos. Butas pirmame aukšte, butui priklauso 60kv/m terasa (lauko bloką yra kur pastatyti). Šio metu butas šildomas paprastu atmosferiniu dujiniu katilu. Bute yra apie 30m2 grindinis šildymas ir papildomai kiekviename kambaryje radiatoriai. Dujų sąnaudos, sausio 2023, esant bute 20-21 laipsnių apie 250m3. Klausimas kokios būtų elektros sąnaudos pakeitus dujos į Oras Vanduo?
Pasistatėm naują katilą ir dabar kūrenant visada viename namo korpuse girdisi tekantis vanduo, o kitame namo korpuse nebešyla 2 radiatoriai (senoviniai, špižiniai), nors ankščiau jie idealiai šildavo. Kokios priežastys galėjo nulemti garsų vandens cirkuliavimą ir radiatorių nebešilimą?
Ar gali kombinuotas boileris tuo pačiu metu būti šildomas elektra ir kieto kuro katilu?
Antram aukšte naktimis pradeda stipriai kalti 1 radiatorius, iš pradžių stipriai ir po truputį garsas tylėja ir dažnėja kol visiškai išnyksta. Su šildymo sistema antram aukšte nieko nedaryta, garsas savaime atsirado.
Noriu paklaust, ar dujinio katilo Boch kondensaciniam 24w šildymo sistemai reikalingas cirkuliacinis siurblys? Namas 2auštų, 180m2, visur grindinis šildymas, 2 kolektorinės, išvedžiota apie 1200m vamzdžio.
Noriu paklausti ar joninis katilas tiktų įsirengti senos statybos name, su špižiniais radiatoriais?
Elektrinių kilimėlių reguliatoriaus, koks turėtų būti aukštis? Kiek esu matęs visi žemai. Prie grindų. Nes jei sugestų daviklis, tada nelabai pakeist išeitų jį.
Turiu ne vieną klausimą dėl teisingo dujinio katilo šildymo sistemos nuorinimo, išsiplėtimo indo padėties, išsiplėtimo indo slėgių. Namas 125m2, dviejų aukštų. Katilas Ferroli Domina F24. Išsiplėtimo indas neoriginalus, 12l varem. (originalus pagedo, pirkt nėra) Originalas buvo - 7litru. 1. Nuorinimas. Noriu, kad po sistemos nuorinimo šaltoje sistemoje turėčiau - 1,5bar. Ar bus teisingai jeigu padarysiu taip: Atjungtą nuo sistemos išsiplėtimo indą pripūsiu oru 1,9bar. (Ar daryti 0,3 bar mažesnį?) Prijungsiu atgal indą, sistemą užpildysiu vandeniu iki 1,9bar. Tada nuorinsiu visus radiatorius, ir po nuorinimo, jei dar reikės nuleisiu iki 1,5bar. Ar geriau padaryti pradžioje 1,5bar ir po nuorinimo papildomai pakelti vandens slėgį iki 1,5 bar? (ar 1,5bar priešslėgis inde, tada galiu užsikelti iki 1,9 bar vandeniu į sistemą ir praorinus sistema nusileisti iki 1,5bar). 2. Ar yra skirtumas kaip sumontuotas išsiplėtimo indas. Indas pagal instrukciją montuojasi vertikaliai, bet ar yra skirtumas ar viršuje vandens prisukimas ar apačioje? Pas mane, viršuje. 3. Jei išsiplėtimo indas pagal tech. duomenis yra max 6 bar. Tai tas maksimalus slėgis skaičiuojasi oro kamera + vandens kamera? Pvz., jei oro kameroje 1,5 bar ir vandens kameroje irgi 1,5bar = 3bar? Ar skaitosi tik tas, kuris yra oro kameroje / sistemoje?
Kokį kambario termostatą pasirinkti, kad būtų galima su juo valdyt katilo pilnus nustatymus ir tuo pačiu kambario nustatymus? Ir kad būtų išmanus, kad prisijungtų prie išmanios namų sistemos centrales alexos. Šiuo metu galvoju apie termostatą ecoster 80 ir interneto modulį econet 300. Jei termostatas nesijungs prie Alexos, tada turėtų interneto modulis prisijungt prie jos. Gal turit kokių patarimų? Šiuo metu viskas kas susiję su namais yra vienoj Alexoj, tad norėtųsi, kad būtų ir šildymo sistema. Nenorim apsikraut papildomais apps'ais.
Namuose pasijungėme 2 naujus radiatorius, vieną keitėme iš špižinio į skardinį ir dar nuo to skardinio dasijungėm papildomai skardinį tokį pat radiatorių. Pakeistas skardinis iš špižinio kaista kuo puikiausiai tiek apačia tiek viršus, bet iki papildomo šiluma neateina. Atstumas tarp jų apie 4 metrus. Tas papildomas gaunasi paskutinis.
Ar galima sujungti oras-oras ir oras-vanduo sistemas, kad jos veiktų kartu?
Namas B klasės, 160 kv. Name nėra šildymo sistemos, šilumai naudojami elektriniai radiatoriai ant sienų. Kokie būtų paprasčiausi variantai, atsisakant tokio šildymo būdo? Oras-oras, Split sistema, po bloką į kiekvieną patalpą? Name 4 miegamieji + svetainė su virtuve. Perdarinėti į grindinį labai jau išbrangina...keisti grindis, daužyti, montuoti vamzdelius, užlieti, nauja danga.. Kokie būtų patarimai, variantai?
Namas A klasės. Dabar šildomas granulėmis. 180m2. Ar verta statytis oras/vanduo šildymą? Kokia galėtų būti 1m2 šildymo kaina?
Name yra grindinis šildymas prijungtas prie dujinio katilo. Ar būtų įmanoma prijungti prie malkinio pečiaus?
Sveiki, Jau kurį laiką domina teploceramikinis šildytuvas 500w, bet vis neduoda ramybes jo sąnaudos ir elektros kiekis koks bus sunaudojamas ar daug ims elektros? Esame nusižiūrėję pagal kvadratūra viska. Klausimas būtų dar jei 500w šildytuvas, o mūsų elektros kaina yra 0,28 eur/kw/h ir į dieną sakykim naudotume 6-8h kiek būtų?
Ieškau sprendimo kaip pašildyti baseino vandenį saulės energijos pagalba
Kaip pasirinkti tinkamą žingsnio atstumą tarp vamzdelių grindiniam šildymui? Į ką atkreipti dėmesį, kokie kriterijai? Vienur deda 15cm, kitur 30cm, kitur maišytai…
Jungsime kambarį su 6 metrų balkonu, kuriame yra dar ir lodžija. Bendra kvadratūra balkono su lodžija apie 10kv.m. Kambaryje yra radiatorius, galvojam kokį šildymą geriau pasirinkti balkone (su lodžija). Grindinį ar įsirengti elektrinius radiatorius? Šildymas domina tik elektrinis, gyvename daugiabutyje, 5 aukštas iš 5.
Statau karkasinį namą ir žadu naudoti grindų šildymo vamzdžius 16×2 vandentiekiui. Ar tai gera mintis?
Ar įmanoma derinti šilumos siurblį ir saulės kolektorius?
Kas geriau (finansine, eksploatacijos prasme) 4 patalpų šildymas 1 siurbliu oras-oras su 4 pūtikliais, ar kiekvieną patalpą atskirai, t.y. 4 siurbliais ir 4 pūtikliais?
Kokios elektros sąnaudos per mėnesį, jei joninis katilas (18kW) veiktų pilnu pajėgumu? Ar tinka tokie katilai kombinuotam šildymui (pirmas aukštas grindinis šildymas, antras radiatoriai)?
Pas mus namuose paskutiniuose dvejuose kambariuose dviejų radiatorių tik viršus šyla, o apačia šalta. Viską išbandėme, ar gali būti, kad dujinio katilo cirkuliacinis siurblys per silpnas? Ar padėtų, jei papildomai siurblį įdėtume?
Konvektoriai ar grindinis šildymas? Kas ekonomiškumiau, patogiau?
Naudoju dujinį katilą Vaillant EcoCompact VSC 266/4-5 200 su integruotu 200l boileriu. Po saulės elektrinės įrengimo, turiu atliekamos elektros ir norėčiau pradžioj bent jau vandenį šildyt elektra. Gal į šitą katilą statosi elektrinis tenas? Jei ne, tai kaip patartumėt su minimaliais perdarymais pereit prie elektros?
Koks grindinis šildymas (kabelis, šildymo kilimėliai, infraraudonieji kilimėliai, anglie pluošto ar kitokie) yra ekonomiškiausias, t.y. mažiausios elektros sąnaudos, ilgiau išsilaiko šiluma?
Turiu malkini stauber firmos 12 kW katila, kurenu malkom, briketais, durpem. Ar verta ji modernizuoti? Kad butu galima kurenti granulem. Ar geriau pirkti granulini katila? Aciu
Ar grindinio šildymo vamzdis gali būti su sujungimu?
Antras aukštas medinė perdanga, bus montuojama 30mm perdengimo plokštė, tada galvoju Termofloor plokštė ir vamzdžiai, ir tada užpilti 6cm betono. Ar bus gerai?
Name yra medinė perdanga tarp rūsio ir pirmo aukšto, su medžio grindimis. Bendras storis 155mm. Ar yra galimybė įrengti šildomas grindis vamzdeliais? Storį grindų galėtume didinti iki 170 mm, bet ne daugiau, nes nenorime mažinti patalpos aukščio. Kokias medžiagas reiktų naudoti ir kokia seka būtų?
Gorenje kombinuotas boileris 200l. Per kiek laiko turėtų užkaisti nustatyta temperatūra? Nes kada kūrenasi katilas, tai viskas ok, o kai elektra per 3val. vanduo pašyla gal iki kokių 35 laipsnių. Ar tai normalu? Boileriui dar tik metai.
Ar galima privačiame name įrengti dujinį katilą su dujų balionais ir sublokuoti su kieto kuro katilu? Kur kreiptis, apytikslė kaina?
Skaitau komentarą apie mūsų situaciją. Ar išsisprendė tam žmogui problemos dėl smirdančio karšto boilerio vandens? Gal jis pirko pas jus tai ką siūlėte? Siūlėte kitą vandens kaitinimo metodą. Nebegaliu apsikęsti!!! Padėkite
Koks turėtų būti optimalus atstumas 3x100m gylio gręžinių, kiek prarandamą efektyvumo, jei atstumas tarp gręžinių būtų 5-6 metrai?
Sveiki, pirkom namą su rūsiu, jam įrengtas vienas radiatorius, kurio mažokai. Ar įmanoma būtų sumontuoti šildomas grindis? Kiek cm pakiltų grindys? Šiuo metu patalpa išklota plytelėmis, suprantu jas reiktų nurinkti? Kokia būtų proceso eiga?
Sveiki, nupirktas senos statybos (1980 m.) gyvenamasis mūrinis namas su pusrūsiu. Šildymas kieto kuro katilu (katilas gan senas, stovi rūsyje). Stogą jau reikėtų keisti, taip pat sienas apšiltinti. Jame jau kaip ir galima gyventi, tačiau reikėtų šiek tiek vidų apsitvarkyti. Ar apsimoka vedžioti grindinį šildymą ir jį pajungti prie kieto kuro katilo neapšiltintame name? Jeigu 4-5 metų bėgyje yra planas yra imti didesnę paskolą ir keisti stogą bei apšiltinti fasadą ir įsidėti šilumos siurblį. Ar pakeitus radiatorius į šildomas grindis pakaks energijos apšildyti kiauram namui? Ar grindų šildymo sistema yra universali ir ją panaudojus kelis metus su kieto kuro katilu, bus galima vėliau jungti šilumos siurblį? Ačiū.
Sveiki, nusipirkau namą, kuriame sumontuota Junkers dujinė šildymo sistema ir saulės kolektoriais. Saulės kolektoriai pajungti šildymui. Ar galite modernizuoti, kad saulės kolektoriai ruoštų šiltą vandenį?
Oras-vanduo, grindinis sildymas, pirmas aukstas iki 60m² issivedziojo +- 6 vienodo ilgio konturai. Kadangi konturai vienodi, ar verta deti reguliuojamus kolektorius? Ar verta su debitomaciais? Apskritai ar reikalingas pamaisymo mazgas prie kolektoriaus? Bus ir antrame aukste grindinis sildymas, ten bus 4 konturai iki 50m². Statysiu antra spintele antrame aukste su kolektoriumi, tie patys klausimai ir del antro auksto.
Sveiki, Pirmas aukštas, vidinis butas, grindinis šildymas vandeniu. Ar gali užšalti užsukus šildymą (tenka išvažiuoti ilgesniam laikui, keliems mėnesiams)? Yra prasmė įsirengti termostatą? Jei taip, tai kokį ir kas galėtų pagelbėti Kaune?
Laba diena, Nusipirkome namą ir name šildymas yra dujinis. Dujinis katilas (Italtherm City Class 25k) yra sumontuotas virtuvėje. Po dujiniu katilu norime montuoti orkaitę, ar galima montuoti orkaitę po dujiniu katilu? Gal yra aukštis kokį reikia palikti po dujiniu katilu ir tada montuoti orkaitę? Gal galima gauti konkrečių argumentų tarkim jei negalime to daryti, nes iš daugumos girdime tik atsakymus nerekomenduoju, o konkrečiai kodėl atsakymo nėra.
Ar įstiklintame balkone galima montuoti šilumos siurblį?
Kokios elektros sąnaudos joninio katilo, ar reikia keisti šildymo sistemos vandenį į spec. skystį? 109 kv. m šildomo ploto name (rąstinis, apšiltintas 15 cm ekovata, B energ. kl.), naudoju kieto kuro ir dujinis katilus, skardiniai radiatoriai ir grindinis šildymas. Per metus šildymui ir karšto vandens ruošimui sunaudoju apie 1,5 t pjuvenų brikečių, 5 erdm. beržinių malkų ir 300 kub. m dujų
Noriu paklausti ką rekomenduotumėte, koks būtų efektyvesnis būdas vandeniui pašildyti ar su saulės baterija, ar su kolba?
Apie 160 kv.m pilnai renovuotas (apšiltintas nuo pamatų iki stogo) vieno aukšto su mansarda namas šiuo metu šildomas (+ruošiamas karštas vanduo, boileris) dujomis. Ar yra ekonomiškai pagrįstas siekis pereiti prie šildymo ir vandens paruošimo su sistema oras-vanduo, įvertinant tai, kad yra eksploatuojama saulės elektrinė, kuri pagamina perteklinės elektros energijos?
Turime vieno aukšto su mansarda namą, norime įsirengti grindinį šildymą abiejuose aukštuose. Perdanga gelžbetoninė, 2 aukšte bus miegamieji. Klausimas: ką geriausia dėti ant perdangos ir kokio storio medžiagą? Aukštį 2 aukšte reikia labai taupyti, nes šlaitinis stogas, vietos nedaug.
Ar reikia buferinės talpos Daikin altherma 3, kokia nauda būtų?
Sveiki! Ar įleidžiami konvektoriai tinka šildymo sistemai oras/vanduo?
Prieš 15 m. įsirengiau šildomas grindis, namas senas 1897m. 1 aukštas, yra kolektorius. Jau keliskart buvo trūkę vamzdeliai keliose vietose, teko daužyti grindų betoną ir tvarkyti. Šį kart vėl slėgis katile nukrenta per parą, tačiau vietos kur prabėga vanduo nesimato-kai kur plytelės, o kai kur yra laminatas. Ar yra koks būdas surast trūkusio vamzdelio vietą, o gal yra koks būdas jį užsandarint?
Mane domina ar apsimokėtų šildyti butą elektra su dabartinėmis elektros kainomis (36-45 cnt už kw/h). Bendras buto plotas 80 m2. Namas senos statybos (1958 m). Norėčiau sužinoti bendras metines - sezonines (6-7 mėn.) šildymo sanaudas kilovatais, litais, tarkim laikant bute 20-24 laipsnių temperatūrą.
Kaip įsirengti šildomas grindis? Naujai statytame name, pirmajame aukšte numatėme šildomas grindis, tačiau nežinome kaip tiksliai jos turi būti susluoksniuotos (puta, šildymo vamzeliai, betonas), kad nesusidarytų šalčio tiltai. Ar jos turi būti lygiai su pamatu? Ar puta turi užeiti virš pamato ant blokelio ir tik po to betonas? Kokio storio betono sluoksnis reikalingas, kad būtų pasiektas optimaliausias rezultatas šildant? Bėda ta, kad durys tada per žemos, jei reikia per visą blokelį kelt į viršų. Mes galvojame šiltinti 15 cm polistirolu: 10cm polistirolo bus iki pamato, 5 cm užeis virš pamato ant blokelio ir po to 6-7 cm betono? Ar tinkamas šis variantas?
Norėčiau sužinoti, kiek kainuotų geoterminio šildymo sistema 80 m2 namui?
Statausi 160 m2 namą. Prie namo yra privestos dujos, todėl planuoju įsirengti kondensacinį dujinį katilą. Kiek kainuotų pats katilas tokiam namui, kiek atsieina katilinės aprišimas (dujų įvadas į namą, aprišimas prie šildymo sistemos), kokie leidimai reikalingi (jei reikalingi) ir kiek jie kainuotų eksploatuojant dujinį katilą, kokios papildomos išlaidos atsiranda eksplotuojant katilą, kiek man tai kainuotų (turiu galvoje išlaidas ne dujoms, bet kamino valymui, katilo priežiūrai ir t. t.).
Norėčiau įsirengti šildomas grindis, tačiau nerandu daug įmonių, kurios tai atlieka. Domina orientacinės kainos, kokias sistemas rinktis arba kur galėčiau nusipirkti šildomų grindų projektą?
sildymas_daikin_altherma_industek_baner_300x300px_2023_03_2.jpg
sildymas_katilailt_300x300px.png
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 381585 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3285
Iš viso buvo užduota 158535 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 215 specializuotų įmonių