Šildymas – Patarimai

Nuorinant radiatorių iš jo bėga vanduo, bet radiatorius vis tiek nešildo. Ir tik vienas toks namuose, kuris nešildo. Ar gali būti problema reguliavimo mechanizme, kur reguliuojamas šildymas radiatoriuje? Ar problema gali būti kažkur kitur, t.y. pačiame daugiabutyje?
Šiemet užkūrus, šildymo sistemoje pastovus burbuliavimas, labiausiai boileryje. Burbuliavimas garsiai girdisi, kai įjungi ant 3 greičio cirkuliaciniame siurbliukyje. Šiemet reikėjo stuktelti siurbliukui, kad varinėtų (gal į pabaigą?). Slėgis sistemoje: šaltos sistemos -1,7 baro, užkaitus-1,9 baro. Išsiplėtimo inde-1baras. Radiatoriai nusiorinę, iš visų atsukus bėga vanduo. Namas dviejų aukštų, medinis, kiek litrų sistemoje nežinau tiksliai. Užkaitus sistemai dar pradeda lašėti iš naujai pakeisto boilerio apsauginio vožtuvo. Gal kas patartų, kur problema? Gal ir prie šio paklausimo, info tokia; kažkur nuo gegužės mėnesio vandens tiekimo sistemoje, atsukus šiltą vandenį uždarant kraną pasigirsta brazdėjimo garsas.
Sveiki, klausimas inžinieriams: Ką jūs manote apie šilumos siurblio sukombinavimą su pvz. dujų katilo kaminu, ar paprastu kieto kuro kaminu? Pvz. jeigu namas senos statybos ir yra neefetyvu statyti šilumos siurblį ir šildyti elektra, tačiau šildant namą tiek dujomis tiek, kietu kuru, laukan išmetama labai daug šilumos. Taigi ar nebūtų galima ją panaudoti naudingai. Pvz. pastatant šilumos siurblį prieš kamino - išmetamą karštą orą. Kokia iš to nauda? - o gi ta -jog pvz. naudojant dujinį katilą jį būtų galima naudoti tik pvz 30% pajėgumu, o visa kita išgauti iš šilumos siurblio, žodžiu pigesnės kuro rūšies išmetamą energiją paversti naudinga, taigi įdomu ar techniškai tai įmanoma? Šilumos siurblys nereikalingas šiuo metu, nes neefektyvu senai statybai. Palieku plačią senų namų rinką kaip tai bus efektyvu?
Yra mūrinis sodo namas, jame įrengti kieto kuro ir dujinis katilai. O centralinis šildymas padarytas, kad dalis yra skardiniai radiatoriai, o dalis patalpų apšildoma grindiniu šildymu. Gruodžio, sausio ir vasario mėnesiais namas bus paliktas be veikiančio šildymo. Koks būtų patarimas, kad nesugadint šildymo sistemos ir abiejų katilų, nes bus palikti be priežiūros?
Ar galima freono linijas (varinius vamzdelius) nuo šilumos siurblio oras-vanduo, išorinio bloko iki vidinio bloko vesti po žeme prieš tai jas įdėjus į apsauginį vamzdį? Ir jei negalima ar nerekomenduojama, būtų įdomu žinoti kodėl?
Kilo klausimas dėl rankšluosčių džiovintuvo pajungimo ir sąnaudų. Name yra atvesti vamzdžiai rankšluosčių džiovintuvams (iš viso 2), kurie prijungti prie boilerio šildymo sistemos (atvira sistema). Boileris (talpa 200l) šildomas nuo dujinio katilo. Dėl tokio jungimo turbūt galima naudoti tik žalvarines kopetėles (gyvatuko tipo džiovintuvas netinka), kas taip pat išaugina džiovintuvų kainą. Klausimas kas ekonomiškiau: ar dėl boilerio šilumos nuostolių, džiovintuvai "greitai" atvėsins tokios talpos boilerį ir dėl to jį dažniau reikės šildyti? Ar vis dėlto geriau įsigyti elektrinius džiovintuvus ir tik esant poreikiui juos pajungti per taimerį?
Namas karkasinis, 68 kv. metrų, 1 aukšto. Norime įrenginėti šildomas grindis visame plote, šildoma bus su oras vanduo. Pamatas plokščias, grindys apšiltintos 30 cm vata, ir dabar jau uždengtos osb plokštėmis. Kokio skersmens geriau rinktis šildomų grindų vamzdį, 16 ar 18? Planuojame dėti medžio plaušo plokštes, bet rinkoje matėme, kad jau atsirado ir osb plokščių frezuotos plokštės. Gal patartumėte kokias plokštes geriau naudoti? Norime geresnio varianto, nes vertiname kokybę, bet kad be reikalo nepermokėti.
Yra geoterminis šildymas šį sezoną buvo pirmi metai, problemų nebuvo. Tik yra radiatorių seno tipo skardinių ir špižinių. Norėčiau sudėti visus naujus aliuminius arba skardinius, dar keliais daugiau būtų. Grindinio nenoriu. Ar nebus problemų pakeitus kitus radiatorius?
Noriu įsirengti grindinį šildymą, meistras siūlo kainą su visom jo medžiagom ir darbų 60e už 1m2. Ar tokia kaina nėra per didelė? Kokios yra kainos tuomet už šildymo įrengimą?
Vietoj senų špižinių radiatorių, kokius patartumėte įsigyti? Sistema uždara su išsiplėtimo indu.
Ar galima prie seno modelio dujinio katilo (20 metų) įrengti nuotolinį valdymą?
Planuojame į naujai pastatytą namą 160m2 statytis šildymo sistemą. Kuo skiriasi ir kuris efektyvesnis iš oras-vanduo? Yra monoblokas ir split. Kuris iš jų ekonomiškesnis ir ilgiau tarnaujantis?
Kuris variantas ekonomiškesnis 2 asmenų šeimai: naudojant vandens boilerį ar momentinį šildytuvą?
Užliejo butą ir sugadino šildomas grindis. Nebešildo. Buvau įjungusi puse valandos, tai nesušilo.
Turime boilerį, prisegu nuotrauka ir nuoroda, boileriui apie 8 metus, jis labai daug elektros pradėjo suvartoti, apie 30 kW per para. Gal tenas/ kaitinimo elementas keičiamas? Gal žinote kas gali įtakoti elektros suvartojimo padidėjimą ir ką galima padaryti? https://www.ekspertai.lt/vandens_sildytuvai/kainos?page=5
Kas geriau? Granulinė krosnelė su vandens konturu ar granulinis katilas Mareli? Apšildomas senos statybos namas apie 200m2.
Kai kaitinu boilerį Drazice nuo pečiaus temperatūros rodyklė nulinksta į kitą pusę, o kaitinant elektra ji atsistoja centre. Ką tai reiškia, ar nekenkiu boileriui?
Laba diena, Noriu pasiteirauti, gal turite patarimų dėl radiatorių keitimo? Norime keisti aliumininius radiatorius į tokius, kurie mažiausiai praleistų garsą (gyvenant antrame aukšte girdimi garsai iš pirmo aukšto kaimynų). Kokia Jūsų nuomonė apie ketaus radiatorius šiuo atveju?
Šilumos siurblys oras-vanduo Panasonic. Buvo dingęs spaudimas 0 bar išmetė klaidą, atvyko servisas užpildė sistema glikoliu apie 8-10 litrų, spaudimas atsistatė iki 1.3 baro. Praėjo kelios dienos liko 0.2 baro, paleidus šilumos siurblį spaudimas pakyla iki 0.8 max 0.9 baro, tačiau kiek paaiškino, kad ramybės būsenoje turi būti apie 1.2 baro, pradėjus veikti apie 0.8-0.9 baro, filtrus išvalė pakeitė. Ar tai problema ir kaip reiktų išspręsti?
Ką daryti, jei pastatytas per galingas katilas? Katilas 25kW, o namo tik 70kv., katilas ir kaminas kišasi ir dervos bėga. Koks sprendimas galėtų padėti?
Rasau Jums noredamas gauti profesionalu patarima kaip irengti sildomas grindis ant medines perdangos antram aukste. Betonuoti ko gero negaliu, nes per didele apkrova bus perdangai, todel kiek teko dometis yra du variantai: 1. Sausos sildomos grindys, kai yra tam tikras pagrindas is putplascio arba medzio drozliu plokstes su ispjovom vandens vamzdeliams ir ant virsaus dedamas grindinis gipsas arba cetris. 2. Naudoti spec. pagrinda vamzdeliams vedzioti ir ant virsaus uzpilti lengvu gipsiniu islyginamuoju sluoksniu. Domina, kuris variantas butu priimtinesnis arba galite kazko kito pasiulyti? Kainos atzvilgiu kokie skirtumai ir del apkrovos 1m2 kokie skirtumai? Mano paskaiciavimais max galiu apkrauti iki 60kg 1m2.
Pas statytoją užsakėme 87 kv.m A++ kategorijos namuką. Jie kalba apie šilumos siurblį oras-vanduo. Pagrindinė namo ploto dalis viduje bus išklota plytelėmis. Apie 30 kv.m bus vinilinė danga. Ar yra įmanomas tik grindinis šildymas elektra? Elektros kabeliai ar kita?
Šilumos siurblys HITACHI YUTAKI S COMBI su integruotu boileriu. Pradėjo išsijunginėti, klaidos kodas A70. Po perkrovimo praėjus kuriam laikui įsijungia ir pilnai atlieka vandens šildymo ciklą. Pakartotiniam cinkui išsijungia rodydamas klaidą. Filtras vidiniame bloke išvalytas. Pastebėjau, kad DHW išsiplėtimo bakelis neskamba - membrana ne kiaura, bet subliuškusi, su gumbu kampe. Ar tai ir bus problema, ar reikėtų dar kažkurį mazgą patikrinti?
Ar galima įsirengti šildomas grindis, kai name autonominis šildymas dujomis?
Kieto kuro katile greitai sudega malkos ir šyla kaminas, ar jau laikas keisti katilą?
Laba diena Norėčiau sužinoti, norint šildyti polietileninį šiltnamį 100 kvadratinių metrų ploto infraraudonųjų spindulių šildytuvais, kokio reikėtų galingumo ir kiek maždaug kainuotų per mėnesį?
Planuojama seno namo renovacija, apšiltinimas, vietoje senų mūrinių pečių planuojama statyti šilumos siurblį oras-vanduo. Kaip rekomenduojama paskirstyti šilumą po kambarius? Nei radiatorių, nei grindinio šildymo nėra. Teko skaityti apie sausą grindinį šildymą, norėčiau daugiau informacijos.
Turiu monobloką ir 200 litrų boilerį su pakaitinimo tenu, bet vanduo niekada nebūna labai karštas. Praktiškai einant praustis gali atsukti iš karto iki max karšto vandens kraną. Ar tai normalu? Temperatūra užstatyta maksimali, bet... išsimaudyti gali du žmonės.
Ar gali vienoje patalpoje (techninėje), individualiame name būti sumontuoti dujų katilas ir rekuperatorius? Ar nebus kokių teisinių problemų?
Vonioje noriu šildomų grindų, bet kaip pačias grindis norėčiau dėti pjaustytas klinkerio plytas. Kokio storio turi būti klinkerio plytos, kad jaustųsi elektra šildomų grindų efektas (jei apskritai jaustųsi)?
Norėčiau paklausti, ar galiu naudoti kaip pagrindinį infraraudonųjų spindulių šildymą, ir ar daug elektros sunaudos, jei neturiu saulės baterijų?
Šilumos siurblys tinkantis radiatoriams
Galvoju, kad šilumos siurblys sunaudoja per daug elektros. Situacija - naujai pastatytas B klasės karkasinis namas. Plotas - 40m2, šildymas - oras/vanduo - WH-MDC05J3E5 Monoblokas 5 kW 230V tenas 3kW R32. Suvartojimas: 09: 200kWh, 10: 100kWh, 11: 520kWh, 12: 432kWh, 01:498kWh, 02: 302kWh, 03: 408kWh. Kokie galimi variantai sumažinti elektros sąnaudas?
Namas senos statybos, renovuojamas, manau pasiekti B šilumos klasę, 2 aukštų + rūsys po visu namu, šildomas plotas +- 150 kv.m. Šalia namo (20m atstumu), įrenginėjamas betonuotas baseinas. Kuris šilumos siurblys, būtų efektyvesnis (kaštų atžvilgiu) ar oras-vanduo, ar vanduo-vanduo (panaudojant baseino vandenį, baseinas 15m x 5m x 2m gylio).
Renovuojamame daugiabutyje noriu pasikeisti radiatorius, radau tokį negirdėtą man gamintoją Vogel&Noot. Galima juos dėti, nereiks po metų ar dvejų jų keisti?
Noriu konsultacijos, kaip reikėtų skaičiuoti-parinkti šilumos siurblio oras/vanduo galingumą pastatui, jei jame norime įrengti grindinį šildymą ir 5 patalpose fankoilus šildymui/vėsinimui. Pastatas A+ klasės, 5 patalpos vienodo ploto po17 m2, grindinio šildymo patalpos plotas 25m2, langai plastikiniai,1,5 m2 ploto, du paketai.
Norėjau pasiteirauti dėl grindinio šildymo. Grindinio šildymo kolektoriai yra padaryti katilinės patalpoje. Katilinės patalpos grindys nėra apšiltintos ir per jas yra nuvesti grindinio šildymo vamzdeliai į kitas namo patalpas, kurių grindys yra apšiltintos polistirolu 20 cm storio. Klausimas būtų ar pastačius siurblį oras-vanduo grindys šils normaliai, ar dėl katilinėje neapšiltintų grindų bus problemos su grindiniu šildymu?
Pas mus yra katilas Ariston, šildomas elektra, vertikalus. Dažniausiai neturime karšto vandens, bėga drungnas, nors termometras rodo tris dušus ir kokius 52 laipsnius. Taip iš eilės būna kokias keturias ar penkias dienas. Po to nei iš šio, nei iš to vieną dieną bėga karštas vanduo, toks kokį rodo termometras. Ir vėl nuo pradžių - drungnas, kartais karštas, ir taip jau porą metų. Koks tai gedimas? Norėtųsi pastoviai karšto vandens.
Boileris Ariston velis 100. Du metus nebėgo per apsauginį vožtuvą vanduo, sumontavus nugeležinimo filtrą ir prie jo manometrą (gal sutapimas dėl filtro) pastebėjau, kad kaitinant sukyla slėgis iki 8 bar. Nuo 7 bar suveikia atbulinis vožuvas ir išbėga kažkiek vandens. Ar padės išsiplėtimo indo sumontavimas? Keisčiausia tas, kad du metus nebuvo jokių problemų. Vandens slėgis iš įvado 4bar.
Butas yra ketvirtame (paskutiniam) aukšte. Ar galima išorinį šilumos siurblio bloką montuoti ant stogo, nes yra tik viena lauko siena, kuri yra įstiklintas balkonas?
Laba diena, įsirenginėjame gyvenamąsias patalpas antrame aukšte, apie 40 kv.m. Abu aukštai šildomi (antras grindinis šildymas, pirmas radiatoriai, kur stovės ir katilinė). Norime statyti kieto kuro katilą, 12 kW. Klausimas kaip apskaičiuoti, kiek reikėtų vandens į sistemą be akumuliacinės talpos, kad katilas nevirtų?
Visame bute yra grindinis šildymas, tačiau viskas, išskyrus vonios kambarį yra užbetonuota. Ar yra prasmė montuotis termostatą su grindų temperatūros jutikliu TIK vonios kambaryje, kad galėčiau reguliuoti temperatūrą visame bute? Manau to reikia, kadangi svetainėje ir miegamajame bus laminatas arba vinilas, kuriems maksimali grindų temperatūra neturėtų viršyti 27-28 laipsnių. Ar teisingai suprantu, kad grindų temperatūros jutikliui sumontuot reikia gręžti grindis?
Norime pasistatyti šilumos siurblį oras-oras. Patalpa 50kv/m. Šiuo metu šildoma ketaus krosnele. Ją norime palikti kaip papildomą šilumos šaltinį. Ar įrenginį rinktis pagal gamintojo rekomenduojamą plotą ar galima ir silpnesnį? pvz 25kv/m?
Namas senos statybos, apšiltintas, 120m², dabar kūrenamas kietu kuru. Noriu įsirengti dujinį šildymą. Ar daug perdarymo reiktų, kad prie esamos sistemos atjungus kieto kuro katilą, prijungti dujinį šildymą?
Noriu paklausti kokios firmos momentinis vandens šildytuvas būtų efektyviausias? Ar tikslinga jį būtų įsigyti, nes vanduo gan kalkėtas?
Senos statybos name turiu radiatorinį šildymą su granuliniu katilu. Dabar planuoju lupt grindis ir įrenginėti grindinį infraredinį šildymą, kadangi statysiu saulės elektrinę. Ar tiktų prie jo kartu įrengt grindinį vandens šildymą kaip papildomą, ar palikt radiatorinį? Oras vanduo siurblio nesinori, nes namas nelabai sandarus, tai šaltesniu metų laiku gali neužtekti.
Namas ką tik renovuotas. Atidarius langus, radiatoriai įkaista, nors jie pastatyti ant nulio. Kituose renovuotose namuose, vėdink kiek nori. Radiatorius, jei užsuktas jis nešyla.
Statome 2 sublokuotus namus po 100m2 vieno aukšto, A++ klasė. Galvojam geoterminį šildymą daryt abiems namams. Gal sakom užtektų ir gręžinių mažiau ..ką manot ?
Šildymas elektriniais radiatoriais. Įdomi kitų patirtis, tarkim yra tokie akumuliaciniai, ar bus naudos iš to? Ar yra kas naudoja infrared kaip pagrindinį šilumos šaltinį? Patalpos gana gerai izoliuotos akmens vata, nauja sandari stogo konstrukcija, naujai įrengiami butai daugiabučio palėpėje.
Kaip įsirengti grindinį šildymą? Namas dviejų aukštų su betoninėm perdangom, po namu rūsys. Bus šildoma granuliniu arba oras-vanduo.
Šilumos siurblio skydelyje užsidega HD1/5451 Pav.sign.Z1 Per mažas tur. srautas atitirpimo metu, dėl ko taip atsitinka?
Norėjau pasiklausti ar horizontalus boileris gali kabėti vertikaliai? Dėl vietos sumetimo, ir ar veiktų boileris normaliai, jei jis kaba vertikaliai nors skirtas kabint horizontaliai?
Name įrengta dviejų vamzdžių radiatorinė šildymo sistema (kaip priede). Šildymo plotas apie 100 kv.m. Vandens tūris radiatoriuose ir vamzdžiuose apie 250 l. Ar tikslinga būtų keisti šildymo katilą (malkom kūrenamą) į siurblį oras-vanduo? Keičiant, ar patartumėte keisti ir dviejų vamzdžių šildymo sistemą į kolektorinę su tais pačiais radiatoriais?
Kokį šildymą labiau apsimoka pirkti 75 m2 A++ klasės gyvenamajam pastatui? Oras-vanduo siurblys ar vis tik elektrinis katilas? Paruoštas grindinis šildymas. Noriu atkreipti dėmesį, kad pastate nebus pastoviai gyvenama, daugiau gal savaitgaliais. O kitomis dienomis bus nustatytas žemesnės temperatūros palaikymas tik.
Kokio galingumo turėtų būti radiatoriai, jeigu turime 12kv. kambarį su dviem langais? Namas nuosavas neapšiltintas.
Namas apie 150 kv.m ant ežero kranto, atstumas apie 40 m. Nuo ko pradėti, kad įrengti šildymą, naudojant ežero vandenį?
Noriu paklausti, ar galiu neardant senų grindų kaip pvz. parketo pasidaryti grindinį šildymą ir vėl dėti kitą dangą? Namuose turiu oras vanduo pečių ir radiatorius.
Kodėl užšąla išorinis sistemos oras-oras blokas? Naudojau sistemą 3,5 kW galingumo po naujų metų. Blokas laikas nuo laiko atitirpinėja, tačiau bloko apačioje vis kaupėsi ledas ir dabar blokas tris ketvirtadalius apšalęs 1 - 1,5 cm. storio ledu.
Planuojame sodyboje šildomas grindis. Sistema bus oras vanduo. Namas karkasinis, naujai pastatytas, grindys įrengtos ant lagių sudėtos 22 mm osb plokštės. Šildoma kvadratūra 64 kvadratai. Gal galite patarti kokio diametro vamzdį rinktis grindims, 16 ar 18, ir kokias plokštes geriau rinktis vamzdžiams išvedžioti? Betonavimo darbų nebus, norime sausų grindų įrengimo. Gal užtenka paprasčiausių aliuminio plokščių?
Ar reikia išjungti oras-vanduo, jungiant kieto kuro katilą?
15 metų šildžiausi namą 75kv.m su paprastu dujiniu Junkers katilu. Šiemet pakeičiau į modernų kondensacinį Baxi Dou Tec Compakte E24. Deja dujų sąnaudos padvigubėjo!!! Būdavo iki 150 kub. per mėnesį, dabar gruodžio mėn. kuomet dar nebuvo šalčių 320 kub. Meistrų klausiu priežasties, kviečiu atvykti "perkrauti"/naujai instaliuoti, visi sako, kad tai normalu. Kodėl tuomet visur rašoma, kad kondensaciniai katilai našesni? Norėčiau išgirsti ekspertų nuomonę.
Ar galima įmontuoti vidaus- kambario temperatūros daviklį į šilumos siurblį Panasonic Aquarea? Jei lauke +5- 0- -7 temperatūros, tai kambariuose šalta, nes paduodamo vandens temperatūra tik +44. Kai lauke šalčiai, kambariuose šilta.
Norėčiau paklausti ar yra galimybė suporuoti dujinį kondensacinį katilą kartu su oras vanduo šilumos siurbliu? Visame name yra grindinis šildymas. Ir esant mažesnėm temperatūrom naudoti šilumos siurblį, o labiau atšalus ar esant nenumatytom aplinkybėm naudoti dujas. Ar yra galimybė automatizuoti tokią sistemą? Kad pvz. nuo -10 veiktų dujų katilas, o iki -10 šilumos siurblys?
Norėčiau jūsų pasiteirauti kokį namo šildymo būdą rekomenduotumėte šiai dienai? Norime įsirengti 30m2 butą su šildomomis grindimis virš garažo. Garažas nešildomas, grindys pašildytos su 150mm polistirolo plokšte, lubos ekovata, sienose keramzitas. Ar rinktis oras-vanduo, ar dujinį šildymą? (Dujų įvadas yra) Pigiausias variantas mokant mokesčius?
Naudoju Adax patalpoms šildyti. Ar galima radiatorių patalpinti po plačia palange, kuri naudojama kaip baro stalas? Koks minimalus tarpas turi būti tarp palangės ir radiatoriaus viršaus?
Ar nuosavo namo šildymo sistemoje mažinant vandens kiekį, keičiant senus ketaus radiatorius į mažos talpos aliuminius, pasieksiu teigiamą efektą? Namas dviejų aukštų.
Sveiki, namas 180m2 2 aukštų, apačioje grindinis šildymas, viršus radiatoriai. Stovi pečius Protherm Tiger Condens 30/35 KKZ42-CS/1, su 42 l boileriu. Ar galima sudubliuoti dujinį pečių su elektriniu Protherm raja 18kW? Turiu saulės elektrinę 10kW.
Turiu klausimą dėl saulės kolektorių, kuris saulės kolektorius efektyvesnis ankstyvą pavasarį? Kolbinis ar plokščiasis (slėginis)?
Turiu šildymo sistemą oras-vanduo su grindiniu šildymu visam namui. Kuo reikėtų iš anksto pasiruošt, kad sistema neužšaltų žiemos metu esant minusinei temperatūrai, jei elektra dingtų vienai ar keliom dienom?
Ar galima katilinę (kur bus rekuperatorius, šilumos siurblys su integruotu boileriu, vandens siurblys) įrengti nešildome garaže (kur temperatūra būtų ~8-10°C), ar geriau įrengti bendroje namo patalpoje? Kokie veiksniai nulemia vieną ar kitą pasirinkimą?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 411285 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3343
Iš viso buvo užduota 173371 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 223 specializuotų įmonių