Šildymas – Patarimai

Laba diena, Noriu pasiteirauti, gal turite patarimų dėl radiatorių keitimo? Norime keisti aliumininius radiatorius į tokius, kurie mažiausiai praleistų garsą (gyvenant antrame aukšte girdimi garsai iš pirmo aukšto kaimynų). Kokia Jūsų nuomonė apie ketaus radiatorius šiuo atveju?
Šilumos siurblys oras-vanduo Panasonic. Buvo dingęs spaudimas 0 bar išmetė klaidą, atvyko servisas užpildė sistema glikoliu apie 8-10 litrų, spaudimas atsistatė iki 1.3 baro. Praėjo kelios dienos liko 0.2 baro, paleidus šilumos siurblį spaudimas pakyla iki 0.8 max 0.9 baro, tačiau kiek paaiškino, kad ramybės būsenoje turi būti apie 1.2 baro, pradėjus veikti apie 0.8-0.9 baro, filtrus išvalė pakeitė. Ar tai problema ir kaip reiktų išspręsti?
Ką daryti, jei pastatytas per galingas katilas? Katilas 25kW, o namo tik 70kv., katilas ir kaminas kišasi ir dervos bėga. Koks sprendimas galėtų padėti?
Rasau Jums noredamas gauti profesionalu patarima kaip irengti sildomas grindis ant medines perdangos antram aukste. Betonuoti ko gero negaliu, nes per didele apkrova bus perdangai, todel kiek teko dometis yra du variantai: 1. Sausos sildomos grindys, kai yra tam tikras pagrindas is putplascio arba medzio drozliu plokstes su ispjovom vandens vamzdeliams ir ant virsaus dedamas grindinis gipsas arba cetris. 2. Naudoti spec. pagrinda vamzdeliams vedzioti ir ant virsaus uzpilti lengvu gipsiniu islyginamuoju sluoksniu. Domina, kuris variantas butu priimtinesnis arba galite kazko kito pasiulyti? Kainos atzvilgiu kokie skirtumai ir del apkrovos 1m2 kokie skirtumai? Mano paskaiciavimais max galiu apkrauti iki 60kg 1m2.
Pas statytoją užsakėme 87 kv.m A++ kategorijos namuką. Jie kalba apie šilumos siurblį oras-vanduo. Pagrindinė namo ploto dalis viduje bus išklota plytelėmis. Apie 30 kv.m bus vinilinė danga. Ar yra įmanomas tik grindinis šildymas elektra? Elektros kabeliai ar kita?
Šilumos siurblys HITACHI YUTAKI S COMBI su integruotu boileriu. Pradėjo išsijunginėti, klaidos kodas A70. Po perkrovimo praėjus kuriam laikui įsijungia ir pilnai atlieka vandens šildymo ciklą. Pakartotiniam cinkui išsijungia rodydamas klaidą. Filtras vidiniame bloke išvalytas. Pastebėjau, kad DHW išsiplėtimo bakelis neskamba - membrana ne kiaura, bet subliuškusi, su gumbu kampe. Ar tai ir bus problema, ar reikėtų dar kažkurį mazgą patikrinti?
Ar galima įsirengti šildomas grindis, kai name autonominis šildymas dujomis?
Kieto kuro katile greitai sudega malkos ir šyla kaminas, ar jau laikas keisti katilą?
Laba diena Norėčiau sužinoti, norint šildyti polietileninį šiltnamį 100 kvadratinių metrų ploto infraraudonųjų spindulių šildytuvais, kokio reikėtų galingumo ir kiek maždaug kainuotų per mėnesį?
Planuojama seno namo renovacija, apšiltinimas, vietoje senų mūrinių pečių planuojama statyti šilumos siurblį oras-vanduo. Kaip rekomenduojama paskirstyti šilumą po kambarius? Nei radiatorių, nei grindinio šildymo nėra. Teko skaityti apie sausą grindinį šildymą, norėčiau daugiau informacijos.
Turiu monobloką ir 200 litrų boilerį su pakaitinimo tenu, bet vanduo niekada nebūna labai karštas. Praktiškai einant praustis gali atsukti iš karto iki max karšto vandens kraną. Ar tai normalu? Temperatūra užstatyta maksimali, bet... išsimaudyti gali du žmonės.
Ar gali vienoje patalpoje (techninėje), individualiame name būti sumontuoti dujų katilas ir rekuperatorius? Ar nebus kokių teisinių problemų?
Vonioje noriu šildomų grindų, bet kaip pačias grindis norėčiau dėti pjaustytas klinkerio plytas. Kokio storio turi būti klinkerio plytos, kad jaustųsi elektra šildomų grindų efektas (jei apskritai jaustųsi)?
Norėčiau paklausti, ar galiu naudoti kaip pagrindinį infraraudonųjų spindulių šildymą, ir ar daug elektros sunaudos, jei neturiu saulės baterijų?
Šilumos siurblys tinkantis radiatoriams
Galvoju, kad šilumos siurblys sunaudoja per daug elektros. Situacija - naujai pastatytas B klasės karkasinis namas. Plotas - 40m2, šildymas - oras/vanduo - WH-MDC05J3E5 Monoblokas 5 kW 230V tenas 3kW R32. Suvartojimas: 09: 200kWh, 10: 100kWh, 11: 520kWh, 12: 432kWh, 01:498kWh, 02: 302kWh, 03: 408kWh. Kokie galimi variantai sumažinti elektros sąnaudas?
Namas senos statybos, renovuojamas, manau pasiekti B šilumos klasę, 2 aukštų + rūsys po visu namu, šildomas plotas +- 150 kv.m. Šalia namo (20m atstumu), įrenginėjamas betonuotas baseinas. Kuris šilumos siurblys, būtų efektyvesnis (kaštų atžvilgiu) ar oras-vanduo, ar vanduo-vanduo (panaudojant baseino vandenį, baseinas 15m x 5m x 2m gylio).
Renovuojamame daugiabutyje noriu pasikeisti radiatorius, radau tokį negirdėtą man gamintoją Vogel&Noot. Galima juos dėti, nereiks po metų ar dvejų jų keisti?
Noriu konsultacijos, kaip reikėtų skaičiuoti-parinkti šilumos siurblio oras/vanduo galingumą pastatui, jei jame norime įrengti grindinį šildymą ir 5 patalpose fankoilus šildymui/vėsinimui. Pastatas A+ klasės, 5 patalpos vienodo ploto po17 m2, grindinio šildymo patalpos plotas 25m2, langai plastikiniai,1,5 m2 ploto, du paketai.
Norėjau pasiteirauti dėl grindinio šildymo. Grindinio šildymo kolektoriai yra padaryti katilinės patalpoje. Katilinės patalpos grindys nėra apšiltintos ir per jas yra nuvesti grindinio šildymo vamzdeliai į kitas namo patalpas, kurių grindys yra apšiltintos polistirolu 20 cm storio. Klausimas būtų ar pastačius siurblį oras-vanduo grindys šils normaliai, ar dėl katilinėje neapšiltintų grindų bus problemos su grindiniu šildymu?
Pas mus yra katilas Ariston, šildomas elektra, vertikalus. Dažniausiai neturime karšto vandens, bėga drungnas, nors termometras rodo tris dušus ir kokius 52 laipsnius. Taip iš eilės būna kokias keturias ar penkias dienas. Po to nei iš šio, nei iš to vieną dieną bėga karštas vanduo, toks kokį rodo termometras. Ir vėl nuo pradžių - drungnas, kartais karštas, ir taip jau porą metų. Koks tai gedimas? Norėtųsi pastoviai karšto vandens.
Boileris Ariston velis 100. Du metus nebėgo per apsauginį vožtuvą vanduo, sumontavus nugeležinimo filtrą ir prie jo manometrą (gal sutapimas dėl filtro) pastebėjau, kad kaitinant sukyla slėgis iki 8 bar. Nuo 7 bar suveikia atbulinis vožuvas ir išbėga kažkiek vandens. Ar padės išsiplėtimo indo sumontavimas? Keisčiausia tas, kad du metus nebuvo jokių problemų. Vandens slėgis iš įvado 4bar.
Butas yra ketvirtame (paskutiniam) aukšte. Ar galima išorinį šilumos siurblio bloką montuoti ant stogo, nes yra tik viena lauko siena, kuri yra įstiklintas balkonas?
Laba diena, įsirenginėjame gyvenamąsias patalpas antrame aukšte, apie 40 kv.m. Abu aukštai šildomi (antras grindinis šildymas, pirmas radiatoriai, kur stovės ir katilinė). Norime statyti kieto kuro katilą, 12 kW. Klausimas kaip apskaičiuoti, kiek reikėtų vandens į sistemą be akumuliacinės talpos, kad katilas nevirtų?
Visame bute yra grindinis šildymas, tačiau viskas, išskyrus vonios kambarį yra užbetonuota. Ar yra prasmė montuotis termostatą su grindų temperatūros jutikliu TIK vonios kambaryje, kad galėčiau reguliuoti temperatūrą visame bute? Manau to reikia, kadangi svetainėje ir miegamajame bus laminatas arba vinilas, kuriems maksimali grindų temperatūra neturėtų viršyti 27-28 laipsnių. Ar teisingai suprantu, kad grindų temperatūros jutikliui sumontuot reikia gręžti grindis?
Norime pasistatyti šilumos siurblį oras-oras. Patalpa 50kv/m. Šiuo metu šildoma ketaus krosnele. Ją norime palikti kaip papildomą šilumos šaltinį. Ar įrenginį rinktis pagal gamintojo rekomenduojamą plotą ar galima ir silpnesnį? pvz 25kv/m?
Namas senos statybos, apšiltintas, 120m², dabar kūrenamas kietu kuru. Noriu įsirengti dujinį šildymą. Ar daug perdarymo reiktų, kad prie esamos sistemos atjungus kieto kuro katilą, prijungti dujinį šildymą?
Noriu paklausti kokios firmos momentinis vandens šildytuvas būtų efektyviausias? Ar tikslinga jį būtų įsigyti, nes vanduo gan kalkėtas?
Senos statybos name turiu radiatorinį šildymą su granuliniu katilu. Dabar planuoju lupt grindis ir įrenginėti grindinį infraredinį šildymą, kadangi statysiu saulės elektrinę. Ar tiktų prie jo kartu įrengt grindinį vandens šildymą kaip papildomą, ar palikt radiatorinį? Oras vanduo siurblio nesinori, nes namas nelabai sandarus, tai šaltesniu metų laiku gali neužtekti.
Namas ką tik renovuotas. Atidarius langus, radiatoriai įkaista, nors jie pastatyti ant nulio. Kituose renovuotose namuose, vėdink kiek nori. Radiatorius, jei užsuktas jis nešyla.
Statome 2 sublokuotus namus po 100m2 vieno aukšto, A++ klasė. Galvojam geoterminį šildymą daryt abiems namams. Gal sakom užtektų ir gręžinių mažiau ..ką manot ?
Šildymas elektriniais radiatoriais. Įdomi kitų patirtis, tarkim yra tokie akumuliaciniai, ar bus naudos iš to? Ar yra kas naudoja infrared kaip pagrindinį šilumos šaltinį? Patalpos gana gerai izoliuotos akmens vata, nauja sandari stogo konstrukcija, naujai įrengiami butai daugiabučio palėpėje.
Kaip įsirengti grindinį šildymą? Namas dviejų aukštų su betoninėm perdangom, po namu rūsys. Bus šildoma granuliniu arba oras-vanduo.
Šilumos siurblio skydelyje užsidega HD1/5451 Pav.sign.Z1 Per mažas tur. srautas atitirpimo metu, dėl ko taip atsitinka?
Norėjau pasiklausti ar horizontalus boileris gali kabėti vertikaliai? Dėl vietos sumetimo, ir ar veiktų boileris normaliai, jei jis kaba vertikaliai nors skirtas kabint horizontaliai?
Name įrengta dviejų vamzdžių radiatorinė šildymo sistema (kaip priede). Šildymo plotas apie 100 kv.m. Vandens tūris radiatoriuose ir vamzdžiuose apie 250 l. Ar tikslinga būtų keisti šildymo katilą (malkom kūrenamą) į siurblį oras-vanduo? Keičiant, ar patartumėte keisti ir dviejų vamzdžių šildymo sistemą į kolektorinę su tais pačiais radiatoriais?
Kokį šildymą labiau apsimoka pirkti 75 m2 A++ klasės gyvenamajam pastatui? Oras-vanduo siurblys ar vis tik elektrinis katilas? Paruoštas grindinis šildymas. Noriu atkreipti dėmesį, kad pastate nebus pastoviai gyvenama, daugiau gal savaitgaliais. O kitomis dienomis bus nustatytas žemesnės temperatūros palaikymas tik.
Kokio galingumo turėtų būti radiatoriai, jeigu turime 12kv. kambarį su dviem langais? Namas nuosavas neapšiltintas.
Namas apie 150 kv.m ant ežero kranto, atstumas apie 40 m. Nuo ko pradėti, kad įrengti šildymą, naudojant ežero vandenį?
Noriu paklausti, ar galiu neardant senų grindų kaip pvz. parketo pasidaryti grindinį šildymą ir vėl dėti kitą dangą? Namuose turiu oras vanduo pečių ir radiatorius.
Kodėl užšąla išorinis sistemos oras-oras blokas? Naudojau sistemą 3,5 kW galingumo po naujų metų. Blokas laikas nuo laiko atitirpinėja, tačiau bloko apačioje vis kaupėsi ledas ir dabar blokas tris ketvirtadalius apšalęs 1 - 1,5 cm. storio ledu.
Planuojame sodyboje šildomas grindis. Sistema bus oras vanduo. Namas karkasinis, naujai pastatytas, grindys įrengtos ant lagių sudėtos 22 mm osb plokštės. Šildoma kvadratūra 64 kvadratai. Gal galite patarti kokio diametro vamzdį rinktis grindims, 16 ar 18, ir kokias plokštes geriau rinktis vamzdžiams išvedžioti? Betonavimo darbų nebus, norime sausų grindų įrengimo. Gal užtenka paprasčiausių aliuminio plokščių?
Ar reikia išjungti oras-vanduo, jungiant kieto kuro katilą?
15 metų šildžiausi namą 75kv.m su paprastu dujiniu Junkers katilu. Šiemet pakeičiau į modernų kondensacinį Baxi Dou Tec Compakte E24. Deja dujų sąnaudos padvigubėjo!!! Būdavo iki 150 kub. per mėnesį, dabar gruodžio mėn. kuomet dar nebuvo šalčių 320 kub. Meistrų klausiu priežasties, kviečiu atvykti "perkrauti"/naujai instaliuoti, visi sako, kad tai normalu. Kodėl tuomet visur rašoma, kad kondensaciniai katilai našesni? Norėčiau išgirsti ekspertų nuomonę.
Ar galima įmontuoti vidaus- kambario temperatūros daviklį į šilumos siurblį Panasonic Aquarea? Jei lauke +5- 0- -7 temperatūros, tai kambariuose šalta, nes paduodamo vandens temperatūra tik +44. Kai lauke šalčiai, kambariuose šilta.
Norėčiau paklausti ar yra galimybė suporuoti dujinį kondensacinį katilą kartu su oras vanduo šilumos siurbliu? Visame name yra grindinis šildymas. Ir esant mažesnėm temperatūrom naudoti šilumos siurblį, o labiau atšalus ar esant nenumatytom aplinkybėm naudoti dujas. Ar yra galimybė automatizuoti tokią sistemą? Kad pvz. nuo -10 veiktų dujų katilas, o iki -10 šilumos siurblys?
Norėčiau jūsų pasiteirauti kokį namo šildymo būdą rekomenduotumėte šiai dienai? Norime įsirengti 30m2 butą su šildomomis grindimis virš garažo. Garažas nešildomas, grindys pašildytos su 150mm polistirolo plokšte, lubos ekovata, sienose keramzitas. Ar rinktis oras-vanduo, ar dujinį šildymą? (Dujų įvadas yra) Pigiausias variantas mokant mokesčius?
Naudoju Adax patalpoms šildyti. Ar galima radiatorių patalpinti po plačia palange, kuri naudojama kaip baro stalas? Koks minimalus tarpas turi būti tarp palangės ir radiatoriaus viršaus?
Ar nuosavo namo šildymo sistemoje mažinant vandens kiekį, keičiant senus ketaus radiatorius į mažos talpos aliuminius, pasieksiu teigiamą efektą? Namas dviejų aukštų.
Sveiki, namas 180m2 2 aukštų, apačioje grindinis šildymas, viršus radiatoriai. Stovi pečius Protherm Tiger Condens 30/35 KKZ42-CS/1, su 42 l boileriu. Ar galima sudubliuoti dujinį pečių su elektriniu Protherm raja 18kW? Turiu saulės elektrinę 10kW.
Turiu klausimą dėl saulės kolektorių, kuris saulės kolektorius efektyvesnis ankstyvą pavasarį? Kolbinis ar plokščiasis (slėginis)?
Turiu šildymo sistemą oras-vanduo su grindiniu šildymu visam namui. Kuo reikėtų iš anksto pasiruošt, kad sistema neužšaltų žiemos metu esant minusinei temperatūrai, jei elektra dingtų vienai ar keliom dienom?
Ar galima katilinę (kur bus rekuperatorius, šilumos siurblys su integruotu boileriu, vandens siurblys) įrengti nešildome garaže (kur temperatūra būtų ~8-10°C), ar geriau įrengti bendroje namo patalpoje? Kokie veiksniai nulemia vieną ar kitą pasirinkimą?
Pasistačiau namą prieš 4 metus, sumontavo grindinį šildymą, dujinį Wailant kondensacinį katilą su kombinuotu 120 litrų boilerių. Atsitiko taip, jog prakiuro boileris, pakeitėme boilerį, papildomai pasikviečiau dujų katilo paleidusį meistrą, išvalė apžiūrėjo, pasakė, jog viskas gerai. Bet man sunkiai ir netolygiai šyla namai, pasikviečiau meistrą, kuris viską įrengė, pasiūliau jam nuorinti kiekvieną kontūrą, maniau gal kur kokio oro yra. Niekas nepasikeitė. Pastebėjau, jog Debitomačiai stovi ant 0 arba ant 0,5, kai ankščiau galėjau sukdamas juos pastatyti ar ant 1 ar ant 2, o dabar suk kiek nori ...išsukite iki galo praktiškai niekas nekinta nu gal iki 0,5 geriausiu atveju. Prašau patarkite kas čia pas mane negerai. Meistrai tarpusavy nesutaria, vienas sako reikia katilui šilumokaitį keisti ar plauti, kitas sako niekas ten nesiplauna, ne čia bėdos ieškokit.
Pasistačiau naują kieto kuro katilą, Stopuva, paskutiniu metu jis nebesikūrena ilgai, ilgiausiai kūrenasi iki 11h. Atidarius katilo dureles malkos dega atvira liepsna, prisukame sklendę, bet tada katilas pradeda gesti ir nebešyla, atidarome kamino sklendę pradeda degti atvira liepsna ir katilas vis tiek neužkaista. Kai išvarinėja vandenį, jeigu termostatas padarytas ant 50, tada katilo temperatūra visada būna 50° ir nekyla, po truputį krenta. Jeigu padarome ant 35, tada katilas visada laiko savo temperatūrą ant 35°. Jeigu padarome termostatą ant 60, tada katilas užšyla ant 80°, išvarinėja vandenį iki 40° ir varikliukas išsijungia, katilas vėl iš naujo kaista ir vėliau vėl varinėja vandenį ir taip ištisai. Bandėme sukelti katilo temperatūrą su ventiliatoriumi, bet jis pakyla tik kokiais 5°. Kas galėtų paaiškinti, kaip galėtume jį susitvarkyti, kad palaikytume katilo optimalų karštį (65°), nes per tuos 2 mėn. jis nei karto taip nešilo. Ar gali būti problema termostatas? O gal pats katilas? Pirkome panaudotą.
Ar geriau, kai kondensacinis dujų katilas (baxi luna platinum) dirba nuolatiniu minimaliu 40 laipsnių temperatūroje režimu ar 45-55 laipsnių su nedidelėmis pertraukomis? Ta prasme kaip sveikiau katilui (degikliams ir pan.)? Pastebėjau, kad temperatūra katile reguliuojasi automatiškai kažkur tarp 30-40 laipsnių diapazone. Namas, nustatyta 21 laipsnis dienos temperatūra, naktį 19, prišildo prie 40 laipsnių, bet dirba praktiškai nuolat, kai lauke -5 laipsniai), radiatoriai.
Bėda tokia, pečius naujas prieš pora mėnesių pastatytas. Iš pradžių degė gerai, nes porą kart tik užmest malkų reikėdavo, tada orai biški atvėso ir daugiau kūrent reikėjo, tai pradėjo dust pečius. Buvo atsukta 70 laipsnių, padariau 90 laipsnių, tada vėl gerai buvo. Dabar jau atėjus minusui reikia kūrent pečiu nuo ryto iki vėlaus vakaro, tad kūrenant nuo ryto, po pietų prasideda vėl dusimas ir malkos smilksta, temperatūra nukrenta žemiau 50, darosi kondensatas, žarijų daug, atrodo lyg trauka dingsta, kaip galima būtų bėdą išspręsti?
Dietrich skysto kuro katilas šildant boilerį automatiškai pavara uždarydavo šildymo sistemą. Šiuo metu ši procedūra nustojo veikti, ar tai susiję su lauko oro temperatūra, ar programos valdyme problema?
Sveiki, 500kv. namas. Ar yra granulinių katilų tokiam plotui?
Norėjau pasiteirauti kiek skysčio reikia užpildyti alytnamio tipo namui į sistemą, kad nesušaltų radiatoriai? Ar jūs teikiate šią paslaugą, kiek kainuoja?
Gyvenam 5 aukšte iš 5. 2 radiatoriai iš 4 vos šildo, kiti 2 puikiai. Kauno butų ūkio atstovai, kurie prižiūri šildymo sistemą sako, kad tai mūsų problema. Kaip ją spręsti nepasako. Namo pirmininko nėra. Kur mums kreiptis pagalbos? Nes tuose kambariuose, kur radiatoriai vos šyla temperatūra pakyla vos iki 17 laipsnių. Patarkit, prašau
Dviejų aukštų namas, pirmame aukšte radiatoriai, antrame aukšte grindinis šildymas. Šildymas dujinis. Antrame aukšte valdoma temperatūra termostatais, o pirmame aukšte laikroduku. Katile temperatūra nustatyta 50C, o pirmame aukšte ant laikrodukų 22C, to pasekoje katilas dirba visą laiką, nežinau kaip sureguliuoti temperatūras, kad užkelti iki tinkamos ir katilas nedirbtų nuolat.
Turiu kieto kuro katilą 12kW ir boilerį 80l ir noriu pajungt grindinį šildymą 60 kvadratų, kaip teisingai pajungti ir ar nepergalingas pečius? Namas senos statybos.
Pas mane stovi dujinis katilas ir yra prijungtas termostatas ant sienos, bet jis nepalaiko temperatūros pastovios. Ką galite parekomenduoti, lauko termostatą gal įdėti?
Klasika 13, pajungta be ketureigio vožtuvo, prieš tai taip pat jo nebuvo. Darosi smala, kaip supratau reikia grįžtamąją 60 temperatūrą palaikyti. Tačiau galima ir be jo? Tiesiog laikant pečiaus temperatūrą 70-80 ir grįžtamojo temperatūra bus apie 60? Nes viskas pajungta, norint pajungti ketureigį vožtuvą, reikėtų viską perdaryti.
Ar verta B+ klasės individualiam gyvenamajam namui (~80-90m2) investuoti į šilumos siurblį oras-vanduo, jeigu būtų galimybė jungtis prie centralizuotai tiekiamos šilumos (šilumos tinklų)?
Name turiu geoterminį šildymą. Namas šildomas radiatoriais ir grindiniu šildymu. Siurblio šildymo temperatūra reguliuojama pagal 1 temperatūros daviklį esantį didžiausioje namo patalpoje. Tiek grindų šildymo kolektorius tiek radiatoriai turi rankinius ventilius reguliuoti šilumai. Juos visus laikau maksimaliai atidarytus. Tokiu būdu vieni kambariai sušyla labiau kiti mažiau. Ten kur grindinis šildymas visada būna šilčiau, kur radiatoriai - šalčiau. Siurblio rangovų klausiau kaip optimizuoti šildymą, tai jie patarė šilumą reguliuoti siurbliu, o ne radiatorių ar grindų ventiliais, nes taip sveikiau siurbliui, kai nėra uždaroma ir atidaroma vandens grandinė į sistemas. Tada gaunasi, kad turiu sureguliuoti siurblį pagal šilčiausią kambarį, o ten kur vėsiau statyti daugiau radiatorių. Bet ar taip iš tiesų yra? Ar tikrai siurbliui nėra "sveika", kai yra uždaromi radiatoriai ar sumažinamas padavimas į grindų šildymo kontūrą užsukus ventilį 50%? Kaip būtų geriausia optimizuoti tokią sistemą, kad visur šiluma būtų vienoda ir siurblys naudotų mažiausiai elektros energijos?
Norėčiau Jūsų pasiteirauti kokį namo šildymo būdą rekomenduotumėte šiai dienai? Namo plotas yra 300 kv. m (is kuriu 100 kv.m yra rūsys, kuris irgi yra šildomas), namas mūrinis, senos statybos. Šiuo metu yra radiatorinė šildymo sistema, kurią užmaitiną kieto kuro katilas. Prie namo yra atvestos dujos. Pirminė mintis buvo jungtis dujas, bet gal kitas kūrenimo būdas šiai dienai yra palankesnis finansine prasme (pvz. oras-vanduo)? Bandau įvertinti ne tik kūrenimo ir sistemos aptarnavimo kaštų, bet ir naujos sistemos integravimo kaštus (ar dėl jos tektų keisti radiatorius ir vamzdyną, arba įvesti grindinį šildymą ir t.t.).
Vietoj senų špižinių radiatorių, kokius patartumėte įsigyti? Namas apšiltintas, privatus.
Buto plotas 55m2. Svetainė ir virtuvė 28m2. Miegamasis 22m2. San.mazgas 5m2. Klausimas kiek kontūrų daryti ir kokį kolektorių pasirinkti įrengiant grindinį šildymą?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 402570 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3324
Iš viso buvo užduota 169041 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 223 specializuotų įmonių