Šildymo sistemų įranga

Rodomi įrašai 1-9 iš 9.
Namuose turiu kondensacinį dujinį katilą, kuriuo dabar šildome vandenį ir grindis. Kol kas termostatai neįrengti, tačiau kambariuose atvesti laidai jiems iš kolektoriaus. Kolektoriaus nuotrauką prisegu. Kaip suprantu, kad įsirengti termostatus, reikia elektroterminių pavarų. Ar jos būtinos kažkokios specialios pagal firmas? Taip pat, klausimas kaip pasirinkti termostatus? Jei neklystu laidai termostatams atvesti yra silpnų srovių. Ar tokiu atveju termostatas būtinai turi būti su savo maitinimo šaltiniu - elementais?
Pasirinkau dujinį grindinį šildymą. Namas 120 kv. m per du aukštus. Ar reikia papildomo prietaiso kambarių šildymui reguliuoti, ar užtenka temperatūrą reguliuoti iš katilo? Norisi skirtingų temperatūrų pvz. vonioje, miegamajame.
Atėjo laikas vedžioti vandentiekio ir grindinio šildymo vamzdžius. Namas naujai statomas su mansarda. Pirmame aukšte (apie 70 kv.m.) grindinis šildymas, antrame (35 kv.m) - du žematemperatūriniai radiatoriai. Statysiu šilumos siurblį oras- vanduo. Norėčiau paklausti dėl gyvatuko 1-ame aukšte. Jei gyvatukas bus prijungtas prie šilumos siurblio ar reikės papildomo cirkuliacinio siurblio? Noriu naudoti karštesnį vandenį, kuris bus paruoštas virtuvei, dušams ir pan., bet ten recirkuliacijos neplanuoju.
Renovuojame 75m2 dviejų aukštų sodo namą su 20m2 sausu rūsiu, planuojame grindinį šildymą iš dujų katilo. Ar reikalingi termostatai kambariuose su elekrinėm pavarom, ar užtektų dujų katilo termostato? Sienos mūrinės 250+120 storio, su 60 oro tarpu, kuris bus apšiltintas putomis. Rūsys iš vidaus izoliuotas 50 XPS. Langai nauji, stogas 300 vata.
Norėjau pasieirauti, koks termostatas yra geriausias namui? Esmė ta, kad pas mane dabar stovi Protherm Lokys dujinis katilas. Prie jo prijungti lauko ir vidaus temperatūros davikliai, kur pastarasis reguliuoja namų šilumą. Jis programuojamas. Užstatai tiek laipsnių kiek nori ir + - 1 laipsnis, jis palaiko tą šilumą. Bet pradedu abejoti jo ekonomiškumu. Nes jis užšildo patalpą "farsuodamas", o paskui visai išjungia. Kol atvėsta patalpos, atvėsta ir visa sistema, kurią vėl reikia prišildyti. Ar ant to nepralošiama? Ar nebūtų geriau sudėti ant visų radiatorių termostatų galvutes ir padaryti, kad katilas reguliuodamasis pagal lauko temperatūros daviklį, visą laiką palaikytų reikiamą šilumą visoje sistemoje? Nes kambario termostatas turi ir minusų. Pvz.: kai kurios patalpos nespėja įšilti, o toj patalpoj, kur būna daviklis, jau būna pakankama šiluma. Kas naudingiau, ekonomiškiau? Gal kas turite kokios naudingos info šiuo klausimu? Be to, pas mane dviejų aukštų namas, su šildomu rūsiu. Antrame aukšte sudėti termostatai ant radiatorių, nes pavasarį būdavo per aug karščio, kai pašildydavo saulė, o apačioj būdavo vėsiau, tai veikdavo katilas, nors viršuje šilumos nereikėjo. Kaip būtų ekonomiškiau? O, kad išmėginti man reikia nusipirkti 5 termostato galvutes. Bijau, kad naudos nebus, o paskui neturėsiu kur dėti tas galvutes. Tai ir bijau eksperimentuoti.
Senas "Alytnamis", šildymo sistema atvira, katilas malkinis. Ar galima radiatoriams montuoti termostatus, jei taip, tai prieš radiatorių ar už jo? (Radiatoriai špižiniai).
Vystytojas naujos statybos bute įmontavo Viessmann dujų katilą. Modelis: Vitodens 050-w. Kadangi katilas nėra protingas ir dirba taip kokią temperatūrą esu uždavęs - manęs netenkina. Ar galima pajungti kokį protingesnį termostatą? Jog galėčiau katilą valdyti pagal kambario temperatūrą. Arba tiesiog nustatyti temperatūros valdymą pagal savaites dienas ir pan. Optimaliausias variantas belaidis valdymas. Galbūt galite pasiūlyti koks termostatas tiktų ir kur galėčiau įsigyti?
Pasikeičiau cirkuliacinio siurblio termostatą viskas kaip ir tvarkoje, užkuriu katilą sistema pradeda šilti, termostatas suveikia prie 35laipsnių, bet kai katilas nustoja kūrentis ir sistema atvesta termostatas nebe įsijungia cirkuliacinio siurblio ir cirkuliacinis siurblys visą laiką sukasi. Kas galite patarti kur problema?
Kambario termostatas, jo privalumai ir trūkumai ant granulinio katilo opop black start.
Klausk
eksperto