Šildymo sistemų įranga – Patarimai

Norėčiau paklausti ar yra galimybė suporuoti dujinį kondensacinį katilą kartu su oras vanduo šilumos siurbliu? Visame name yra grindinis šildymas. Ir esant mažesnėm temperatūrom naudoti šilumos siurblį, o labiau atšalus ar esant nenumatytom aplinkybėm naudoti dujas. Ar yra galimybė automatizuoti tokią sistemą? Kad pvz. nuo -10 veiktų dujų katilas, o iki -10 šilumos siurblys?
Kokį kambario termostatą pasirinkti, kad būtų galima su juo valdyt katilo pilnus nustatymus ir tuo pačiu kambario nustatymus? Ir kad būtų išmanus, kad prisijungtų prie išmanios namų sistemos centrales alexos. Šiuo metu galvoju apie termostatą ecoster 80 ir interneto modulį econet 300. Jei termostatas nesijungs prie Alexos, tada turėtų interneto modulis prisijungt prie jos. Gal turit kokių patarimų? Šiuo metu viskas kas susiję su namais yra vienoj Alexoj, tad norėtųsi, kad būtų ir šildymo sistema. Nenorim apsikraut papildomais apps'ais.
Namuose turiu kondensacinį dujinį katilą, kuriuo dabar šildome vandenį ir grindis. Kol kas termostatai neįrengti, tačiau kambariuose atvesti laidai jiems iš kolektoriaus. Kolektoriaus nuotrauką prisegu. Kaip suprantu, kad įsirengti termostatus, reikia elektroterminių pavarų. Ar jos būtinos kažkokios specialios pagal firmas? Taip pat, klausimas kaip pasirinkti termostatus? Jei neklystu laidai termostatams atvesti yra silpnų srovių. Ar tokiu atveju termostatas būtinai turi būti su savo maitinimo šaltiniu - elementais?
Pasirinkau dujinį grindinį šildymą. Namas 120 kv. m per du aukštus. Ar reikia papildomo prietaiso kambarių šildymui reguliuoti, ar užtenka temperatūrą reguliuoti iš katilo? Norisi skirtingų temperatūrų pvz. vonioje, miegamajame.
Atėjo laikas vedžioti vandentiekio ir grindinio šildymo vamzdžius. Namas naujai statomas su mansarda. Pirmame aukšte (apie 70 kv.m.) grindinis šildymas, antrame (35 kv.m) - du žematemperatūriniai radiatoriai. Statysiu šilumos siurblį oras- vanduo. Norėčiau paklausti dėl gyvatuko 1-ame aukšte. Jei gyvatukas bus prijungtas prie šilumos siurblio ar reikės papildomo cirkuliacinio siurblio? Noriu naudoti karštesnį vandenį, kuris bus paruoštas virtuvei, dušams ir pan., bet ten recirkuliacijos neplanuoju.
Renovuojame 75m2 dviejų aukštų sodo namą su 20m2 sausu rūsiu, planuojame grindinį šildymą iš dujų katilo. Ar reikalingi termostatai kambariuose su elekrinėm pavarom, ar užtektų dujų katilo termostato? Sienos mūrinės 250+120 storio, su 60 oro tarpu, kuris bus apšiltintas putomis. Rūsys iš vidaus izoliuotas 50 XPS. Langai nauji, stogas 300 vata.
Norėjau pasieirauti, koks termostatas yra geriausias namui? Esmė ta, kad pas mane dabar stovi Protherm Lokys dujinis katilas. Prie jo prijungti lauko ir vidaus temperatūros davikliai, kur pastarasis reguliuoja namų šilumą. Jis programuojamas. Užstatai tiek laipsnių kiek nori ir + - 1 laipsnis, jis palaiko tą šilumą. Bet pradedu abejoti jo ekonomiškumu. Nes jis užšildo patalpą "farsuodamas", o paskui visai išjungia. Kol atvėsta patalpos, atvėsta ir visa sistema, kurią vėl reikia prišildyti. Ar ant to nepralošiama? Ar nebūtų geriau sudėti ant visų radiatorių termostatų galvutes ir padaryti, kad katilas reguliuodamasis pagal lauko temperatūros daviklį, visą laiką palaikytų reikiamą šilumą visoje sistemoje? Nes kambario termostatas turi ir minusų. Pvz.: kai kurios patalpos nespėja įšilti, o toj patalpoj, kur būna daviklis, jau būna pakankama šiluma. Kas naudingiau, ekonomiškiau? Gal kas turite kokios naudingos info šiuo klausimu? Be to, pas mane dviejų aukštų namas, su šildomu rūsiu. Antrame aukšte sudėti termostatai ant radiatorių, nes pavasarį būdavo per aug karščio, kai pašildydavo saulė, o apačioj būdavo vėsiau, tai veikdavo katilas, nors viršuje šilumos nereikėjo. Kaip būtų ekonomiškiau? O, kad išmėginti man reikia nusipirkti 5 termostato galvutes. Bijau, kad naudos nebus, o paskui neturėsiu kur dėti tas galvutes. Tai ir bijau eksperimentuoti.
Senas "Alytnamis", šildymo sistema atvira, katilas malkinis. Ar galima radiatoriams montuoti termostatus, jei taip, tai prieš radiatorių ar už jo? (Radiatoriai špižiniai).
Vystytojas naujos statybos bute įmontavo Viessmann dujų katilą. Modelis: Vitodens 050-w. Kadangi katilas nėra protingas ir dirba taip kokią temperatūrą esu uždavęs - manęs netenkina. Ar galima pajungti kokį protingesnį termostatą? Jog galėčiau katilą valdyti pagal kambario temperatūrą. Arba tiesiog nustatyti temperatūros valdymą pagal savaites dienas ir pan. Optimaliausias variantas belaidis valdymas. Galbūt galite pasiūlyti koks termostatas tiktų ir kur galėčiau įsigyti?
Pasikeičiau cirkuliacinio siurblio termostatą viskas kaip ir tvarkoje, užkuriu katilą sistema pradeda šilti, termostatas suveikia prie 35laipsnių, bet kai katilas nustoja kūrentis ir sistema atvesta termostatas nebe įsijungia cirkuliacinio siurblio ir cirkuliacinis siurblys visą laiką sukasi. Kas galite patarti kur problema?
Kambario termostatas, jo privalumai ir trūkumai ant granulinio katilo opop black start.
Sveiki. Kokiose kambario vietose geriausiai statyti termostatus? Dažniausiai kiek teko matyti dedami prie kambario durų. Mano manymu gal būtų geriau ant laukinės sienos netoli lango arba ant vidinės sienos kambario viduryje? Kaip turi būti iš tikrųjų.
Laba diena, Namas apšildomas dujiniu katilu. Nusipirkome termostatą, kad sutaupyti šildymo kainas, bet man iškilo klausimas ar tikrai jis taip veikia. Dienos metu iki 16val., turi būti palaikoma 18 laipsnių temperatūra, bet ji nukrenta iki 17 ir nesuprantu kodėl nepalaiko 18? Ar termostatas padirbęs max 1min., nes ale palaiko šilumą, tada nustoja veikti ir vėl po kažkiek laiko pradeda veikti, tikrai veikia taip?
Pastatas trijų savininkų, jame yra centrinis miesto šildymas. Mano patalpos yra rūsyje ir labai šiltos ir norėtųsi turėti atskirą šildymą sau. Klausimas ar įmanoma pasidaryti atskirą šildymo reguliavimą (autonominį šildymą) tik savo patalpoms, ar čia reiktų daryti visiems savininkams? Ar tai brangus ir įmanomas dalykas?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 393991 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164373 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 17 specializuotų įmonių