Kaip pasirinkti termostatus

Klausimas:
Namuose turiu kondensacinį dujinį katilą, kuriuo dabar šildome vandenį ir grindis. Kol kas termostatai neįrengti, tačiau kambariuose atvesti laidai jiems iš kolektoriaus. Kolektoriaus nuotrauką prisegu. Kaip suprantu, kad įsirengti termostatus, reikia elektroterminių pavarų. Ar jos būtinos kažkokios specialios pagal firmas? Taip pat, klausimas kaip pasirinkti termostatus? Jei neklystu laidai termostatams atvesti yra silpnų srovių. Ar tokiu atveju termostatas būtinai turi būti su savo maitinimo šaltiniu - elementais?
Komentarai:
Kad valdyti šildymo kontūrus reikalingos elektroterminės pavaros. Jos parenkamos pagal kolektoriaus gamintoją arba analogiškos kitų gamintojų pavaros. Pagal nuotrauką spėčiau, kad pavaros pas Jus turėtų būti arba m30x1,5 arba m28x1,5.
Jeigu laidai išvesti dviejų gyslų, tai reikalingi termostatai su savo maitinimo elementais (jeigu programuojami termostatai arba neprogramuojami, bet su ekranu).
Jeigu 3 arba 4 gyslų laidai, tada galima žiūrėti jau ir be elementų. Priklausomai nuo pavarų laidai turėtų būti 0,5 arba 0,75 mm2.
vadybininkas Giedrius Kmieliauskas, Celsis
Šiaip termostatams vedami trys laidai. Termostatus geriau pasirinkti elektroninius pvz. Danfoss tam, kad valdymas būtų tikslus, nes mechaniniai nepalaiko norimos temperatūros. Dėl laidų kokie pravesti tokie. Mes naudojame 3x0,75m2 rba 3x0,5m2. Bet jeigu pravesti silpnų srovių, tai greičiausiai bus 0,22 m2. Paimkite, jei gyslų užtenka, sujunkite po 2 vnt., jei ne - bandykite po vieną, ten daug srovės nereikia, turėtų laikyti.
Miroslav Tyško, Elmita, UAB
Teisingai, jums reikalingos termopavaros, pavara nesvarbu kokio gamintojo, bet svarbu kad atitiktų sriegis pagal Jūsų kolektorių. Termostatus reikia rinktis pagal pagrindinius kriterijus:
1) ar jis turi būti programuojamas;
2) potinkinis ar virštinkinis;
3) laidinis ar belaidis.
Aurimas, UAB "Prekės LT"
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto