Vandens šildytuvai (boileriai)

Rodomi įrašai 1-32 iš 32.
Norėjaupaklausti, kaip išsirinkti gerą vandens šildytuvą (4 asmenų šeimai) ir į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis?
Kokios talpos boilerį yra geriausia montuoti 3-4 asmenų šeimai? Namas 150 kv.m, kūrenamas kieto kuro katilu. Koki boilerį rinktis, kombinuotą ar šildomą tik nuo katilo? Kas apsprendžia boilerio dydį.
Kaip pasirinkti ekonomišką kombinuotą greitaeigį boilerį?
Kodėl pradėjo smirdėti karštas vanduo vandens šildytuve? Vandens šildytuvas TESY kombinuotas horizontalus 120 litrų talpos. Šildant c.š. katilu vandens temperatūra yra apie 60 - 70 laipsnių, šildant elektra apie 60 laipsnių. Be to šildant elektra naktiniu tarifu per naktį vanduo užkaista, bet diena labai greitai baigiasi. Prieš tai naudojau vertikalu vandens šildytuvą - tokių problemų nebuvo: ir vanduo nesmirdėjo ir vandens visai dienai užteko, nors ir šildytuvas buvo 80 litrų talpos.
Truputį daugiau nei prieš metus pirkau vandens šildytuvą DRAŽICE. Viskas buvo kuo puikiausiai, tačiau atsirado problema: labai greitai pradingsta karštas vanduo boileryje. Pvz., termometro skalė rodo, kad vanduo pilnai įkaitęs, tačiau užtenka, tarkim, keletą kartų nusiplauti rankas ir termometras rodo, kad vanduo katile atšalo, rodyklė krinta pastebimai. Ir tai ne termometro problema - atsukus kraną išties bėga šaltas vanduo. Nesuprantu, kas atsitiko, kodėl taip greitai katile atšąla vanduo - taip anksčiau nebūdavo. Gal galite patarti, kas galėjo nutikti?
Noriu pasijungti boilerį prie dujinio katilo. Kyla klausimas, ar reikia slėgio reguliatoriaus, kiek reikia atbulinių vožtuvų, kokie atbuliniai vožtuvai geresni? Užkrentantys ar su gumine diafragma?
Prieš pusę metų nusipirkau šilumos siurblį oras-vanduo su integruotu 180 l boileriu. Pasirinkimu esu labai patenkintas, bet yra viena problema, mano šeima 5 asmenų ir karšto vandens užtenka nusiprausti po dušu 2 žmonėms, paskui reikia laukti kol prišils boileris. Prašau patarkite ką tokiu atveju reikia daryti? Ar dėti papildomą boilerį (nes esamas akivaizdžiai per mažas..?)?
Kaip ekonomiškiau naudoti boilerį? Ar prišildyti kiekvieną kartą, kai vanduo atšąla ar laikyti pastoviai įjungtą? Jei pradėjo sunktis vanduo iš pačio boilerio, ar dar galima užhermetinti, ar reikia keisti boilerį? Kokia boilerio talpa mažiausia reikalinga 1 žmogui?
Turime "Drazice" kombinuotą, vertikalų boilerį. Kai kūrenamas pečius, vanduo normaliai įkaista ir viskas būna gerai, tačiau kai šildomas elektra, tai vanduo pulsuoja. Tai bėga karštas vanduo, tai šaltas, neįmanoma sureguliuoti. Kaip problemą išspręsti?
Yra 2 aukstų namas, šildomas kieto kuro katilu. Dabar sprendžiame, kokios talpos boilerį pirkti, kad gautume šiltą vandenį į namus. Galvojame pirkti kombinuotą 150 l šildytuvą, kuris teiks karštą vandenį į 1 ir 2 aukštus (atstumas nuo šildytuvo iki maišytuvo gana didelis). Kitas variantas - pirkti du elektrinius vandens šildytuvus po 80 l (čia atstumas tarp šildytuvo ir maišytuvo būtų mažas). Ką patartumėte?
Prašau patarti, kokį dujinį katilą turėčiau pasirinkti, siekdamas pakankamo komforto ir ekonomijos. Ar kondesacinį su momentiniu vandens pašildymu, ar kondesacinį su integruotu boileriu? Kokio galingumo turi būti katilas? Namukas 1-o aukšto, 83 m2, karštas vanduo bus naudojamas viename duše ir dviejuose praustuvėse, pastoviai gyvens du žmonės, namuko šildymas grindinis.
Ar greitaeigiai vandens šildytuvai reikalauja daugiau kuro sąnaudų nei paprasti vandens šildytuvai?
Problema - smirdantis karštas vanduo iš vandens šildytuvo. Santechnikas pakeitė filtrą, kuris stovi prie vandentiekio skaitiklio. Įdėjo kažkokių tablečių, bet vanduo vis tiek skleidžia blogą kvapą. Vandens šildytuvas (boileris) buvo naudotas kaip elektrinis prie kieto kuro katilo. Dabar įsivedėm dujinį šildymą, o iš vandens šildytuvą prijungė prie dujinio pečiaus. Man atrodo, kad reikėtų tą boilerį išplauti, bet kaip tai padaryti. Santechnikas sako - nieko daugiau negaliu padėti.
Kokio tipo vandens šildytuvą reiktų pasirinkti norint jį pasijungti prie oras-vanduo šildymo sistemos?
Kombinuotas horizontalus boileris Ariston Thermo 100 S.p.A. buvo pajungtas vertikaliai ir karšto vandens temperatūrą išlaikydavo iki 2 parų (nei su kietu kuro katilu, nei su elektra šildyti tą laiką nereikėdavo). Sumontavus tą patį boilerį horizontaliai karšto vandens temperatūrą laiko tik apie 2-3 val. (pvz. vakare pakūrenus kieto kuro katilą iš boilerio vanduo bėga apie 65-70 C karščio,o ryte vandens temperatūra būna tik drungnas, apie 30 C. Kokios gali būti priežastys, kad taip greitai ir/arba mažai būna karšto vandens?
Turiu katilą Vaillant VUW EELVLT 240/3-3M. Kodėl labai greitai užanka greitaeigis vandens šildytuvas? Gal jo konstrukcija bloga ir netinka mūsų vandeniui?
Norėčiau paklausti, ar galima kaip ir sujugkti du elektrinius boilerius, kad jie veiktų kaip vienas.
Kotedže sumontuotas Baxi Duo-Tec Compact kondensacinis dujų katilas (24kW). Ilgai reikia laukti šilto vandens, kai atbėga būna labai karštas kol nusireguliuoji tinkamą temperatūrą, pradeda bėgti šaltas. Kad įsijungtų katilas, karštam vandeniui turi stipriai atsukti čiaupą. Ką daryti? Remontai padaryti, virtuvinis pastatytas (katilas spintelėje). Spintelės viduje tilptų boileris - plotis 45cm, aukštis 110cm. Ar reikia TĄ katilą keisti, kad būtų galima prijungti boilerį? Kiek kainuotų, kad galėčiau normaliai naudotis vandeniu?
Turiu vandens šildytuvą ARISTON 100 ltr. Po metų eksploatacijos man jį išvalė, praplovė, pakeitė ištirpusį anodą ir viskas būtų gerai, bet...vanduo pasmirdo sieros vandeniliu (papuvusiais kiaušiniais). Galvojau užsiveisė bakterijos, tad visą savaitę laikiau ant temper. maksimo, bet smirda jau pusmetį. Remontuoti jau prisibijau, nes gali būti ekonomiškai nenaudinga, o rezultatas negarantuotas. Dviems žmonėms kaip išsiaiškinau pakaktų ir 50 ltr, bet kokį išsirinkti nežinau, o gal kas gali pataisyti esamą?
Ar būtinas boileris grindų šildymui ar galima pajungti tiesiai prie dujų katilo?
Norėjau paklausti, koks esminis skirtumas tarp dujinio katilo su momentiniu karšto vandens paruošimu ir katilo su integruotu 8 litrų boileriu (pvz. Radiant), nes sunaudojus tuos 8l paskui poreikius tenkina momentinis karšto vandens šildymas. Ar teisingai suprantu, kad skirtumas tik tas, jog atsukus čiaupą iš katilo su integruotu boileriu gauni karštą vandenį iš karto, o momentinis kelias sekundes uždels, nes paskui abu tiekia karštą vandenį tiesiogiai jį pakaitindami?
Sodyboje vandens šildytuvas jau 14m. Tenas niekada nebuvo valytas. Vanduo kalkingas. Pastebėjom, kad daug sunaudojam elektros energijos. Patalpa kur šildytuvas nešildoma. Ar priežastis tame, kad tenas nevalytas ar ir tame, kad nešildoma patalpa?
Kaip teisingai išjungti elektrinį boilerį metams? Ar reik pilnai išleisti vandenį?
Nepriimu sprendimo, koks vandens pašildymas priimtinesnis mano namo atveju. Namas 115 kv. Name vonia, dušas, 3 kriauklės. Du suaugę ir du vaikai. Ką geriau rinktis mano atveju ar momentinis dujinis katilas su integruotu boileriu ar dujinis kondensacinis katilas su atskiru pašildymo boileriu? Katilas vieta bus 6-7 metrai nuo vonios ir dušo kabinos. Ką galėtumėte rekomenduoti? Gal rekomenduotumėte ir konkrečius produktus?
Nuosavame dviejų aukštų maždaug 160 kvadratų name naudojame katilą Junkers ZWA 24-2K23. Katilą naudojame jau aštuntus metus. Gan seniai susiduriame su problema, kad jei vanduo vienu metu naudojamas tiek pirmame, tiek antrame aukšte, antrame aukšte jis praktiškai visai nebėga. Be to, net jei karštas vanduo atsuktas tik vienoje vietoje, jis dažnai kaitaliojasi - iš pradžių šaltas, po to karštas, po to vėl šaltas, tada karštas ir pan. Vanduo teikiamas centralizuotai (Vilniaus vandenys). Ar šias problemas išspręstų su šiuo dujų katilu papildomai naudojamas tūrinis karšto vandens šildytuvas? Ar prie šio modelio katilo galima montuoti tūrinį šildytuvą? Kokia šio modelio dujų katilų apytikslė "galiojimo trukmė"?
Virtuvėje jau ilgą laiko tarpą (apie 15m.) vanduo šildomas el. vandens šildytuvu, kurio talpa ~25L. Noriu paklausti ar jis duos kažkokius įprastus signalus sugedęs, ar gali baigti savo gyvenimą sukeldamas didelę žalą visam nekilnojamam turtui, pvz. užsidegdamas? Nes profilaktiškai per visą šį laiką nebuvo taisomas.
Norėčiau paklausti ar yra boileris, kuris tiktų saulės kolektorinių vandens šildymo sistemai ir vėliau esant reikalui pajungti oras-vanduo ar geoterminiui siurbliui?
Norėjau pasidomėti dėl dujinio katilo naudojimo 360m2 ploto namui - 3 aukštai. Kiekvienam aukšte yra 2 virtuvės ir 2 vonios kambariai. Kaip teisingai ir ekonomiškai organizuoti karšto vandens ruošimą? Šildymą planuojam grindinį, nors mansardiniam aukšte turim medinių perdangų, peršasi mintis pastatyti ir radiatorius. Katilas kaip pvz. Junker 35-42 kW. Dėl karšto vandens per boilerį ruošimo abejoju ar tai bus ekonomiška ir ar neteks ilgai jo laukti. Name gyvens 2 sūnūs su šeimomis ir poreikis karšto vandens bus nemažas.
Naudosiu dujinį kondensacinį katilą namo šildymui ir karšto vandens paruošimui. Turiu klausimą, kada reikalingas papildomas boileris? Ar nepakanka katilo su integruotu boileriu, pvz.: 20l? Namas 1aukšo, A+ klasė, toliausias vandens kranas nuo katilinės apie 15m.
Kaip išspręsti tokią problemą? Individualus dviaukštis namas, vandens ruošimas ir šildymas dujiniu katilu Bosch be integruoto boilerio. Katilui 2 metai. Pirmame aukšte, prausiantis duše pradeda bėgti šaltas vanduo, kai tuo metu antrame aukšte atsukamas karšto vandens kranas virtuvėje ar vonioje. Dujinis katilas nepajėgia ruošti karšto vandens? Ar tūrinio boilerio sumontavimas padėtų? Jei taip, tai vanduo jau būtų ruošiamas elektra, o ne dujomis? Kiek išaugtų karšto vandens ruošimo kaštai? Kokie galimi optimalūs problemos sprendimo būdai?
Daug metų name turim vandens filtrus. Paseno, sugedo. Įsirengėm naujus. Du mėnesius bėgo tobulas vanduo, kai staiga iš boilerio pradėjo bėgti rudas. Meistras išplovė boilerį, pašalino daug rudo brudo. Anodo bolery nėra, vanduo nesmirda. Po valymo iš kart bėgo švarus, o po paros vėl vanduo rudas. Kodėl? Boileris švarus, tai gal vamzdžiai prisinešę? Valosi? Ar tas minkštas vanduo ką negero daro?
Mažiausia šilumos siurblių įmontuotų boilerių talpa 150 litrų. Tačiau man tokia talpa per didelė. Norėčiau sužinoti ar nėra mažesnių pastatomų talpų. O gal galima išjungti vandens šildymą įmontuotuose boileriuose?
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto