Smirdantis karšto boilerio vanduo

Klausimas:
Skaitau komentarą apie mūsų situaciją. Ar išsisprendė tam žmogui problemos dėl smirdančio karšto boilerio vandens? Gal jis pirko pas jus tai ką siūlėte? Siūlėte kitą vandens kaitinimo metodą. Nebegaliu apsikęsti!!! Padėkite
Komentarai:
Trumpai kalbant, supuvusio kiaušinio kvapą sukelia vandenilio sulfido arba sieros vandenilio dujos. Tas dujas išskiria mikroorganizmai, kurie gyvena vandens minkštinimo filtruose - kolonose, užpildytose polimerine derva, kurią laikas nuo laiko prisotina druskos tirpalu.
Vandens minkštinimas veikia tokiu principu, kad vandeniui tekant per polimerinę dervą, joje esantys Na+ jonai pakeičiami iš vandens Ca+ ir iš dalies mangano Mn+ jonais, taip vandenyje vietoj netirpių druskų, atsiranda tirpi druska, kuri neiškrenta iš vandens ir nesėda ant sienelių.
Tai tos bakterijos, patekusios į emaliuotą boilerį, reaguoja su Mg tirpstančiu anodu ir išskiria vandenilio sulfido H2S dujas, kurios ir sukelia stiprų nemalonų kvapą.
Boilerio dezinfekavimas kalio permanganato arba kt. tirpalais ilgalaikio efekto neduoda, nes bakterijos atkeliauja iš minkštinimo įrangos.
Vienas iš variantų būtų atsisakyti tirpstančio magnio anodo, bet tokiu būdu prarandama boilerio garantija, kuri trunka nuo 2 iki 7 metų (priklausomai nuo modelio ir gamintojo). Savaime suprantama, kad išėmus anodą, būtina viską dezinfekuoti. Visuose emaliutuose boileriuose pagal Europos reikalavimus turi būti (ir yra) tirpstantys anodai.
Yra vienas variantas - galima įsirengti netirpstantį titano anodą, kuris netirpsta ir nereaguoja su vandeniu, tačiau jam būtinas nedidelis elektrinis maitinimas, kad jis gaklėtų sukurti pastovų elektros krūvį. Tokio anodo kaina nėra maža.
Kitas, geresnis variantas - įsirengti nerūdijančio plieno boilerį, į kuriuos tirpstantys anodai paprastai nemontuojami. Tai padėtų išvengti bogo kvapo.
O dėl bakterijų buvimo minkštinimo įrangoje ir jos dezinfekavimo, reikėtų pasitarti su vandens paruošimo specialistais.
ŠTI skyriaus vadovas Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Deja Jūsų problema taip pat pasikartojanti, kaip ir daugeliui naudojantiems įprastus tūrinius vandens šildytuvus. Lengviausia išeitis, tai gerai išvalyti visą šildytuvą ir pakeisti jame esantį anodą. Tačiau priklausimai nuo vandens savybių ir vartojimo intensyvumo ši problema gali pasikartoti.
Todėl siūlyčiau rinktis pažangesnius vandens šildymo būdus atsisakant įprasto boilerio.
Žymiai higieniškiau vandenį šildyti su tam skirtu mazgu turinčiu didelio našumo šilumokaitį.
Jis įrengiamas boilerio vietoje ir jungiamas prie akumuliacinės talpos.
Dar paprastesnis būdas prie kiekvieno santechninio prietaiso įrengti momentinius elektrinius vandens šildytuvus. Taip galėtumėte stipriai taupyti energiją, vandenį ir išvengti visų nemalonių kvapų, nes vanduo būtų šildomas šviežiu principu.
Jei pageidausite, galite kreiptis tiesiogiai, patarsime, pasiūlysime.
Aurimas Jančaitis, UAB „IDEATHERM“
Daugeliu atvejų blogą vandens kvapą skleidžia karšto vandens talpose esantis "anodas". Jį pašalinus blogas vandens kvapas turėtų dingti.
Taip pat pastebime, kad blogą vandens kvapą paskatiną karšto vandens talpoje esančio anodo ir vandens valymo filtrų duetas.
Bet būtų pravartu atlikti ir KV talpos termošoką (pakelti temperatūra talpoje iki 55-65C).
Vandens šildytuvai Daikin
Vandens šildytuvai Daikin
UAB "Exposito"
13 atsiliepimai 70% rekomenduoja
1938 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394332 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164514 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 58 specializuotų įmonių