Šilumos siurbliai

Rodomi įrašai 1-25 iš 34.
Renkamės šilumos siurblį. Koks variantas būtų efektyvesnis gruntas-vanduo ar oras-vanduo. Vieno aukšto namo plotas 140 m2, planuojamas grindinis šildymas.
Kiek girdėjau tai jau yra gan aukšto efektyvumo siurbliai oras - vanduo, efektyvumas netgi iki -25. Kokie tai siurbliai ir kokia Jūsų nuomonė?
Kiek elektros energijos sunaudoja šilumos siurbliai, kuomet gamina šilumą?
Būtų malonu gauti iš Jūsų patarimų, kuo geriau šildytis namą (dujinis, granulinis katilas, šilumos katilas etc.)? Namas 1 aukšto, 80 kv. m., 8,3 a. sklype. Pastatytas iš keraminių blokelių 18,8 cm storio ir bus apšiltintas 20 cm. polistirolu. Šildymas bus tik grindinis. Katilinei skirtas plotas 4 kv. m.
Kokie pliusai ir minusai oras/vanduo šildymo sistemos? Ar verta rinktis šį šilumos siurblį ar ieškoti kitos šildymo sistemos? Planuojame statyti A klasės apie 100kv/m vieno aukšto namą.
Statomas nuosavas namas A klasės, 146 kvadratinių metrų (gyvenamo ploto apie 100 kv. m, kadangi garažas užima 36 kv. m) Anksčiau norėjome darytis granulinį katilą, tačiau vis dažniau pagalvojame apie oras-vanduo sistemą. Namuose bus įrengtos šildomos grindys. Koki siurblį ar įrangą patartumėte dėtis, kokie skirtumai tarp granulinio ir oras vanduo sistemos? Domina kaina pačio siurblio ir montavimo išlaidos. Ar oras vanduo sistema reikia papildyti freonu ir panašiai?
Norėčiau pasiteirauti, ką galėtumėte pasiūlyti iš šilumos siurblių oras - oras gyvenamajam 1 aukšto, 80 kv. m namui. Kokia būtų kaina įsirengti oras - oras visam namui?
Statome energetiškai efektyvų namą, su geromis varžomis. Kai kurie vėdinimo specialistai siūlo įrengti name tik orinį šildymą kombinuotą su rekuperatoriumi ir oras-oras šilumos siurbliu. Pradžioje buvo planuotas rekuperatorius ir dujinis vandeninis šildymas. Kiti specialistai stipriai kritikuoja tokius pasiūlymus minėdami, kad STR to neleidžia, bus brangu naudoti vien elektrą šildymui, o oras-oras siurblys efektyvus tik iki -9 laipsniu. Kokia Jūsų nuomonė?
Koks efektyvumas šildymo sistema oras-vanduo-oras prie -20 laipsnių. Ar nekrinta įrenginio efektyvumas mažėjant oro temperatūrai?
Norime statyti A klasės 80 m2 namą, ar verta naudoti kieto kuro katilą ir kokį? Kokią šildymo sistemą rinktis A klasės namui?
Domina šilumos siurblio įrengimas. Norėčiau sužinoti kokio galingumo oras-vanduo siurblio reikėtų jei bus grindinis šildymas. Namas 140m2 ploto. Taip pat ir siurblio kainą.
Planuojame statytis namą, derinamės inžinerines sistemas. Ir iškilo klausimas, kokios rūšies šilumos siurblys būtų geresnis? Ir antra oras-oras šilumos siurblys, ar tai ne tas pats kas rekuperatorius su šilumokaičiu?
Patarkite kokį šilumos siurblį rinktis, pirmas aukštas (dviejų aukštų name), namas senas, sienos apie 60 cm, bendras plotas 75kv.m, dabar šildom granuliniu katilu, visur yra grindinis šildymas, nedidelė katilinė, norime pakeisti į šilumos siurblių šildymo sistemą, kad būtų patikimas, reikalaujantis kuo mažiau priežiūros, na ir aišku nenorim permokėti.
Domina granuliniai šildymo katilai ir šilumos siurbliai oras-vanduo su montavimu, pilnos komlpektacijos (boileriu...) bei grindinio šildymo sistemos įrengimu (medžiagos + darbas). Domina koks yra servisas (garantinis, po garantinis aptarnavimas, reguliavimas, konsultavimas...), garantija katilui bei darbams. Kokį galėtumėte pasiūlyti tinkamiausią bei efektyviausią šildymo variantą?
Planuojamame statyti 130kv namą. Gyvenamojo ploto name žadu įrengti šilumos siurblį oras-vanduo. Pagrindinis šių siurblių trūkumas yra mažos COP prie žemų lauko temperatūrų. Kilo keista mintis, kas būtų, jei išorinį siurblio agregatą įrengčiau ne lauke, o garažo viduje? Teoriškai garaže temperatūra bus aukštesnė nei lauke. Bet ar esant pakankamai sandariam garažui išorinis siurblio agregatas neatšaldys garažo oro žemiau lauko temperatūros ir vietoj garažo neturėsiu šaldiklio? Numatomas garažo plotas ~45kvm.
Namas naujos statybos ir šildomos bus grindys tiek pirmame tiek antrame aukšte. Šilumai reikalingi 11 kw plius vandens pašildymas. Nežinome ką pasirinkti žemę ar orą?
Koks šildymo būdas reikalauja mažiausiai priežiūros t. y. kad būtų ilgalaikė įkrova, nekiltų pavojaus dingus elektrai? Neturi garažo ar pagalbinės patalposšildymo įrenginiui pastatyti.
Mąstome apie buto šildymo variantus. 2002 metų statybos mūrininis namas. Buto plotas - 110 kv. m., 1 aukštas virš garažo, 3 laukinės sienos bei vitrininiai langai. Didžiausia patalpa - svetainė su virtuve - 50 kv. m. Bute šiuo metu naudojami seni elektriniai radiatoriai. Visas namas neturi prieigos prie dujų ar centrinio šildymo. Ar galite patarti kokie sprendimai tokiame bute būtų ekonomiški? Šilumos siurbliai, nauji elektriniai radiatoriai, šildymo plokštės ar kita?
Ruošiamės statyti namą ir renkamės šildymo sistemą. Namo plotas su dvigubu garažu bus iki 200kv. Aš pats norėčiau kieto kuro pečiaus, bet architektas sako, energijos suvartoja mažiau, sistemos kaip oras vanduo ar geoterminis šildymas.
Kokį šildymą patartumėte ir kuris yra geresnis ar šilumos siurblys oras vanduo, ar geoterminis?
Kokį šilumos siurblį galėtumėte pasiūlyti 80 kv. m. namui su grindiniu šildymu. Sienos - 20cm polisterolas, stogas - 30 cm vata. Namas naujos statybos. Vandens šildymas taip pat būtų reikalingas. Kuo skiriasi monoblokas ir siurblys iš dviejų dalių? Domina kaina.
Dairausi šilumos siurblio oras-vanduo, naujos statybos namui iki 110 kv.m. Nesuprantu kas geriau- su integruotu boileriu ar be. Tuomet boilerį reiks įsigyti atskirai? Kaip naudingiau? Be integruoto boilerio ŠS kaina žymiai mažesnė.
Statausi namą ir nerandu sprendimo šildymo sistemoje. Kokį geriausiai variantą pasirinkti? Ar granulinį katilą, ar šilumos siurblį oras-vanduo? Ar geoterminį siurblį? Statomo namo šiltinimas yra grindys-15 cm puta (šildomos grindys visame name), sienos-keraminiai blokeliai 25 cm ir šiltinta 25 cm puta, perdengimas šiltinamas bus 30 cm vatos gal ir dagiau. Langai gan dideli, bet A klasės. Namo plotas su garažu 140 kv.m. Koks sprendimas būtų tinkamiausias namui šiuo metu?
Kiek šilumos siurbliams oras-vanduo yra svarbu išorinio bloko orientacinė padėtis? Kiek geriau, kad įrenginys būtų nukreiptas į pietus?
Ar tiesa, kad tarp šilumos siurblio oras-vanduo vidinio ir išorinio blokų atstumas negali būti didesnis nei 5 m? (Toks freono magistralės gamyklinis ilgis)