Šilumos siurbliai

Rodomi įrašai 1-70 iš 187.
Namas mūrinis, penki kamb. 15+18+20+12+38=105 kv. Langai-12kv. Noriu atsisakyti centralinio šildymo, nes malkos, anglis, užkrovimas, pelenai, nusibodo. Kokią šildymo sistemą patartumėte ar oras-oras ar oras-vanduo? Kažkaip norėtųsi oras-oras. Lauke vienas siurblys ir išvedžiota į kiekvieną kambarį. Kokia būtų kaina, įranga, montavimas, darbai?
Norėčiau pasistatyti šildymo sistemą oras vanduo. Namas 2a. apšiltintas 10 cm polistiroliu, dalis šildomų grindų ir kita likusi radiatorių šildymas yra 120 kv. Kokio galingumo reikėtų rinktis šilumos siurblį ir kokios būtų elektros sąnaudos? Nes buvo keletas rangovų, tai išgąsdino jų pasakytos kainos už per mėnesį (~80 Eur). Ar čia normali kaina, net nežinau kuo tikėti. Ir kiek laiko tarnauja šilumos siurbliai?
Kokie pliusai ir minusai oras/vanduo šildymo sistemos? Ar verta rinktis šį šilumos siurblį ar ieškoti kitos šildymo sistemos? Planuojame statyti A klasės apie 100kv/m vieno aukšto namą.
Kiek elektros energijos sunaudoja šilumos siurbliai, kuomet gamina šilumą?
Norėčiau pasiteirauti, ką galėtumėte pasiūlyti iš šilumos siurblių oras - oras gyvenamajam 1 aukšto, 80 kv. m namui. Kokia būtų kaina įsirengti oras - oras visam namui?
Renkamės šilumos siurblį. Koks variantas būtų efektyvesnis gruntas-vanduo ar oras-vanduo. Vieno aukšto namo plotas 140 m2, planuojamas grindinis šildymas.
Kiek girdėjau tai jau yra gan aukšto efektyvumo siurbliai oras - vanduo, efektyvumas netgi iki -25. Kokie tai siurbliai ir kokia Jūsų nuomonė?
Noriu įsirengti šilumos siurblį oras-vanduo. Pagal namo duomenis paskaičiavo, kad reikia 8 kW šilumos siurblio. Bet kitas vadybininkas pasiūlė 12 kW siurblį. Ar tiesa, kad galingesnis siurblys gali sunaudoti mažiau elektros energijos negu mažesnio galingumo siurblys? Lyg tai galingesnis dirbtų lengviau negu silpnesnis, taip kaip būna su automobilių varikliais.
Sveiki, prieš metus pasistatėme namą su grindiniu šildymu (oras-vanduo). Taip atsitiko, kad žiemą praleidome svetur. Giminaičiai atjungė šilumos siurblį pilnai, vidaus temperatūra per šalčius buvo apie +5. Ar teisingai pasielgėme? Išsigandome, kad negyvenant daug elektros prisuks, kokios gali būti pasekmės?
Domina įsigyti šilumos siurblį oras-vanduo. Namas senos statybos, renovuotas. Sienos silikatinių plytų apšiltintos 15 cm. putų polisterolu. Stogas apšiltintas dalinai. Namas dviejų aukštų su rūsiu. Bendras plotas apie 150 m2. Gyvenamo ir šildomo ploto apie 120 m2. Šiuo metu šildomas kietu kuru (10 kW katilas). Name vien tik radiatorinis šildymas. Radiatoriai aliuminiai sujungti nuosekliai. Į radiatorius paduodamas apie 60 c vanduo. Name gyvena keturių asmenų šeima. Domina kokio galingumo būtų reikalingas šilumos siurblys, kad efektyviai dirbtų su 9 radiatoriais? Kol kas pasirinktas Atlantic alfea axtensa A.I8 šilumos siurblys. Ar tinkamas šis variantas mūsų situacijai? Laukiame komentarų, nuomonių, pasiūlymų.
Naujas namas 290 kv.m, gerai apšiltintas. Išsirinkome oras vanduo, bet neišsirenkame koks siurblys šildymui geriausias.
Spalio mėnesį įsirengiau šilumos siurblį Anslut JULA 6 kW (-25 C) (Švedija). Siurblys nepasiekia nustatytos temperatūros, nustatyta temperatūra 35. Jis pasiekia 33, palaiko apie 30 minučių ir vyksta atitirpinimas, išsijungia, temperatūra krinta iki 18, jis įsijungia per kokias 15 min. pakelia iki 33 c. Ir po kažkiek laiko vėl viskas kartojasi (atitirpinimo tenas įjungtas). Esant minusinei temperatūrai įrenginys pakelia tik iki 29 c. Namo šildomas plotas 120 m2. Kur problema?
Šilumos siurblys oras - vanduo yra geras daiktas, bet kažkodėl nė vienas pardavėjas nedeklaruoja šilumos siurblio keliamo triukšmo. Kokį sprendimą galite pasiūlyti, kad nesusipykti su kaimynais?
Dairausi šilumos siurblio oras-vanduo, naujos statybos namui iki 110 kv.m. Nesuprantu kas geriau- su integruotu boileriu ar be. Tuomet boilerį reiks įsigyti atskirai? Kaip naudingiau? Be integruoto boilerio ŠS kaina žymiai mažesnė.
Oras vanduo šilumos siurblys: Viessmann, Daikin ar Atlantic? Kodėl?
Kas šiuolaikiniam namui geriau oras vanduo siurblys ar dujinis katilas?
Norėčiau sužinoti kaip naudojant šilumos siurblį oras-oras sunaudoti mažiau elektros energijos. Ar atvėsus orams geriau pastoviai laikyti įjungtą prietaisą, kad palaikytų šilumą, ar įšilus patalpai išjungti, o kai atvėsta vėl įjungti? Gal galite patarti kaip mažiau sunaudoti elektros, naudojant šį šildymosi būdą? Aš taupydama pasišildau, po to prietaisą išjungiu ir kuomet patalpa atšąla vėl įjungiu. Gal taip daryti nereikia..? Patalpoje kito šildymo būdo nėra.
Įsirenginėju A+ 195kv/m namą. Kadangi dujų įvado nėra (už 25 metrų) - svarstau apie oras-vanduo siurblį. Turiu klausimą dėl vėsinimo funkcijos, kai į grindis paduodamas nuo 17 laipsnių vanduo. Argi nesusidarys kondensatas betone arba ant grindų paviršiaus kur grindis veiks tiesiogiai saulės spinduliai ar bendrai oro temperatūra lauke bus didelė ir namas greičiau ar lėčiau perkais?
Kokį oras vanduo šilumos siurblį reikėtų rinktis? Kokios galios? Namas senos statybos, sienos ~ 60cm silikatinių plytų, sienos apšiltintos 10 cm putų polistirolu. Stogas apšiltintas dalinai. Namas dviejų aukštų su rūsiu. Bendras plotas ~150 m2. Gyvenamo ir šildomo ploto ~120 m2. Šildymas grindinis.
Kokį šilumos siurblį galėtumėte pasiūlyti 80 kv. m. namui su grindiniu šildymu. Sienos - 20cm polisterolas, stogas - 30 cm vata. Namas naujos statybos. Vandens šildymas taip pat būtų reikalingas. Kuo skiriasi monoblokas ir siurblys iš dviejų dalių? Domina kaina.
Ar įmanoma panaudoti šilumos siurblius oras - vanduo, kai įrengtas radiatorinis (ketaus radiatoriai) šildymas? Kokia reikalinga siurbliui elektros galia?
Planuojame statytis namą, derinamės inžinerines sistemas. Ir iškilo klausimas, kokios rūšies šilumos siurblys būtų geresnis? Ir antra oras-oras šilumos siurblys, ar tai ne tas pats kas rekuperatorius su šilumokaičiu?
Statomas nuosavas namas A klasės, 146 kvadratinių metrų (gyvenamo ploto apie 100 kv. m, kadangi garažas užima 36 kv. m) Anksčiau norėjome darytis granulinį katilą, tačiau vis dažniau pagalvojame apie oras-vanduo sistemą. Namuose bus įrengtos šildomos grindys. Koki siurblį ar įrangą patartumėte dėtis, kokie skirtumai tarp granulinio ir oras vanduo sistemos? Domina kaina pačio siurblio ir montavimo išlaidos. Ar oras vanduo sistema reikia papildyti freonu ir panašiai?
Ar tiesa, kad tarp šilumos siurblio oras-vanduo vidinio ir išorinio blokų atstumas negali būti didesnis nei 5 m? (Toks freono magistralės gamyklinis ilgis)
Sumontavo šilumos siurblį oras oras Gree 1:3 7,4-8,6kW, plotas 70m3. Veikė normaliai kol buvo du vidiniai blokai. Koridoriui pridėjo, po to ir prasidėjo. Siurblys veikia visą laiką, išsijungia tik atšildymui 10min. Nust pav. 19 prišildo iki 21 arba 22 ir pradeda varinėti orą. Varinėja tol kol atšaldo iki 19 vėl ir taip visą laiką net neišsijungia. Per parą suvartoja 41-54kW kaip gamybinėse patalpose. Šiltinta iš vidaus. Dvi sienos lauko, kitos dvi su kaimynais, daugiabutis. Langai plastikiniai, lubos šiltintos. Ar tai realu? Kreipiausi pas specialistus, sako taip turi būti. Ar aš visai durnas ar kaip. Su tenu tiek neprisuktų elektros. Patarkit gal Jūs ką nors.
Planuojame statytis A++ klasės apie 100m² individualų namą. Pagal naujausius reikalavimus 50% namo šildymui būtina rinktis iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Svarstome kokią šildymo sistemą būtų teisingiausia rinktis. Tai dar nauja, turime mažai informacijos, kokie būdai, jų deriniai yra leidžiami ir mums finansiškai naudingesni. Galvojome apie oras-vanduo. Tačiau prie didesnių šalčių dėl sumažėjusio naudingumo koeficiento (ir padidėsiančių elektros sąnaudų), suprantame, kad reikia turėti ir papildomą energijos šaltinį. Dujų šildymui, kaip suprantu, rinktis A++namui jau negalima? Kaip dėl granulinių katilų? Kokie geriausi, finansiškai naudingesni pasiūlymai butų greta oras-vanduo? Dar svarstome apie saulės elektrinę ant stogo. Kokia būtų pilna elektrinės kaina su grįžtamuoju skaitikliu 100m² namui?
Kokia Jūsų nuomonė apie šilumos siurblius oras vanduo monoblokus? Ar jie patikimi? Namas 97kv A+ klasės. Ką rinktis?
Būtų malonu gauti iš Jūsų patarimų, kuo geriau šildytis namą (dujinis, granulinis katilas, šilumos katilas etc.)? Namas 1 aukšto, 80 kv. m., 8,3 a. sklype. Pastatytas iš keraminių blokelių 18,8 cm storio ir bus apšiltintas 20 cm. polistirolu. Šildymas bus tik grindinis. Katilinei skirtas plotas 4 kv. m.
Statome energetiškai efektyvų namą, su geromis varžomis. Kai kurie vėdinimo specialistai siūlo įrengti name tik orinį šildymą kombinuotą su rekuperatoriumi ir oras-oras šilumos siurbliu. Pradžioje buvo planuotas rekuperatorius ir dujinis vandeninis šildymas. Kiti specialistai stipriai kritikuoja tokius pasiūlymus minėdami, kad STR to neleidžia, bus brangu naudoti vien elektrą šildymui, o oras-oras siurblys efektyvus tik iki -9 laipsniu. Kokia Jūsų nuomonė?
Sveiki noriu paklausti ar tinka oras-oras šilumos siurblys iki 60 kv.m namui kaip pagrindinis šildymas? (Namas rąstinis, senos statybos, tačiau rekonstruojamas, apšildomas)
Kokia turėtų būti nustatyta minimali šilumos siurblio paduodama temperatūra į grindis pagal kreivę? Kaip tinkamai nusistatyti kreivę, kad būtų ekonomiškas elektros suvartojimas?
Ar aš galiu sumontuoti oras-vanduo šilumos siurblį name 8 kW galios, mano sutartis su ESO yra 9 kW, namų apšvietimui ir kitiems poreikiams vidutiniškai per metus sunaudoju 1500 kW arba į mėnesį 124 kW. Ar reikia didinti ir pirkti papildomai elektros galios?
Noriu Jūsų patarimo, koks siurblys oras vanduo geriausiai tinka radiatoriams. Namas plytų, 2 aukštų su rūsiu, viso 165 kv. 1901 m. statybos, 2004 praplėstas ir sienos ir stogas apšiltinti akmens vata 20 ir 30 cm stogas. Yra 10 langų su 2 kamerų stiklo paketais, dabar šildomės malkomis per akumuliacinę talpą su treigiu vožtuvu per kolektorių. Viso yra 10 radiatorių, metaliniai balti su grotelėmis viršuje, bet jie nėra pritaikyti siurbliams. Šaltą žiemą palaikau radiatoriuose 45 laipsnių temp., tada namie būna 19 laipsnių, to mums pakanka. Pagrindinis klausimas kokios galios ir kokio gamintojo siurblį oras vanduo pasirinkti. Renkuosi tarp Daikin ir Panasonic, kiek domėjausi geriausiai tinka Panasonic T-Cap 12kv., nes gali paduoti didesnę nei prie Daikin 14,3 kv, prie tos pačios temperatūros nuo minus 7 iki plius 45 bei Panasonic T-Cap efektyvesnis prie žemų temperatūrų. Kokia Jūsų nuomonė, ką Jūs man patartumėte?
Kokį šildymą patartumėte ir kuris yra geresnis ar šilumos siurblys oras vanduo, ar geoterminis?
Norėčiau sužinoti ar verta dėti šilumos siurblį oras-vanduo į namą, kurio šiluminė varža yra C klasės. Medinis namas apšiltintas. Kokio galingumo siurblio gali reikėti namui 100 kv.? Sienos šiltintos apie 10 cm, stogas 20 cm.
Pas mus yra senas siurblys šilumos oras-vanduo, jis šildo puikiai kol lauko temperatūra gana aukšta, bet kai nukrenta žemiau, vidaus temperatūrą pakelia tik iki 17 laipsnių. Jeigu nuspręstume keisti siurblį, ar yra garantija, kad jis pilnai apšildys namus (namas 100 kvadratų, radiatoriai)?
Ar tiesa, kad po 10-15 metų reikia keisti naujais šilumos siurbliais?
Mąstome apie buto šildymo variantus. 2002 metų statybos mūrininis namas. Buto plotas - 110 kv. m., 1 aukštas virš garažo, 3 laukinės sienos bei vitrininiai langai. Didžiausia patalpa - svetainė su virtuve - 50 kv. m. Bute šiuo metu naudojami seni elektriniai radiatoriai. Visas namas neturi prieigos prie dujų ar centrinio šildymo. Ar galite patarti kokie sprendimai tokiame bute būtų ekonomiški? Šilumos siurbliai, nauji elektriniai radiatoriai, šildymo plokštės ar kita?
Turiu klausimą šilumos ekspertams. Vietoje dabar esančios kietu kuru kuriamos šildymo sistemos, norime įsirengti šilumos siurblį oras-vanduo. Visame name (130 m2) yra grindinis šildymas ir cirkuliacija vyksta iš akumuliacinės talpos, kurioje temperatūra po kūrimo būna apie 80 laips. Į grindis paduodame 22-24 laipsnių temperatūrą. Taigi katilą kuriame kas 2-3 paros, kai lauko temperatūra apie 0 laipsnių. Įdomu, kaip ir ar verta integruoti akumuliacinę talpą naujoje šilumos siurblio sistemoje, ir ar būtų iš to ekonominis efektas, atsižvelgiant į 2-jų tarifų elektros tiekimo planą. Ar reikalingas specifinis šilumos siurblys tokiai hibridinei sistemai?
Apšarmojęs lauke šilumos siurblys, ar tai nieko blogo?
Statomas 105 kv. m namas, langai PR, PV ir ŠR kryptimis, iš pietų pusės gana aukšti medžiai. Name aukštos lubos, svetainėje/virtuvėje aukšta vitrina ~3,7 kv. m, kuri žiūri tiesiai į pietvakarius. Name numatytas oras-vanduo šildymas. Galvojant apie ką tik praėjusius karščius, svarstom, ar vėsinimui užteks oras-vanduo šaldymo per grindis, ar verta įsirengti oro kondicionierius? Kiek girdėjau atsiliepimų, per didelius karščius žmonės turintys oras-vanduo labai nesiskundė (~25 C namie), bet kaip dėl kondensato susidarymo, ypač turint tokią didelę vitriną pietvakarių pusėje? Taip pat, kokios elektros energijos sąnaudos. Įsivaizduočiau, kad turėtų būti mažesnės negu kondicionieriaus dėl didelio COP?
Norime sužinoti kokio šilumos siurblio oras vanduo mums reikėtų. Namas 2014m. statybos, C klasės energetinis naudingumas. Pirmame aukšte grindinis ir radiatorinis šildymas, antrame aukšte praktiškai radiatorinis tik. Radiatoriai maži. Šildymas kieto kuro katilu. Namo naudingas plotas 170kv. + 30kv. garažas kol kas neapšiltintas ir nešildomas. Ar tai gresia didelėmis elektros sąnaudomis? Kokią sistemą su boileriu apie 200l galėtumėte pasiūlyti? Kokia būtų kaina? Pastato energinio naudingumo sertifikate Energijos sąnaudos pastato šildymui apskaičiuotos 154kWh (m2xmetai), o suminės energijos sąnaudos vienam kv.m pastato naudingojo ploto 181 kWh (m2xmetai).
Nusipirkau NT Kaune, yra sumontuotas šilumos siurblys oras-vanduo. Praeitą žiemą šildymas kol negyvenom buvo reguliuojamas rankiniu būdu. Ar verta dėti termo daviklius ant grįžtamo kolektoriaus ir kad reguliuotųsi automatiškai pagal oro temperatūrą, patalpose pagal daviklius patalpos ir kiek tai kainuotų? Ar palikti kaip yra? Gyvenamas namas apie 100m2 per du aukštus, tai yra taip du mazgai padaryti. O gal dėti lauko termofikato daviklį? Patalpose nešyla tolygiai toks jausmas, gal yra oro sistemoje, o gal nesureguliuotas katilo srautas?
Gal kas nors gali aiškiai išvardinti ir paaiškinti Ištraukiamo oro šilumos siurblio privalumus prieš Oras-vanduo šilumos siurblį? Ar jis pilnai atstoja ir rekuperatorių? Ir ar nepasiteisins principas: kas tinka viskam - tas netinka niekam...?
Domina seno malkų anglių katilo keitimas, namas yra senos statybos virš 200 kv., grindinio šildymo bus gal keletas patalpų pirmame aukšte, kitur yra skardiniai radiatoriai. Namas nėra sandarus, bet langai visur plastikiniai. Gal galite patarti, kuri šildymo sistema yra tinkamiausia ar būtų geriau jei prieš ją diegiant būtų pakeisti radiatoriai? Apie kokias sąnaudas maždaug galima kalbėti (sistemos kaina ir darbai, bei kokios mėnesio išlaidos apytikriai)?
Noriu patarimo koks šilumos siurblys geresnis - su integruotu boileriu ar su atskirai pastatomu?
Statomės karkasinį 80 kv. m namą. Pamatai plokštiniai. Namas sodyboje, kol kas ten planuojame leisti tik savaitgalius, todėl apie tokius kaip geoterminis šildymas net nemastome. Žadėjome elektra + židinys, bet ateityje gal ten gyvensime, todėl norime jaukaus šilto namo. Kokią šildymo sistemą rekomenduotumėte? Norisi, kad šildymo sąnaudos būtų kiek galima mažesnės, bet ir komfortas ne paskutinėje vietoje.
Pasirinkus šilumos siurblį oras vanduo be integruoto boilerio, ar galima (ekonomiška) palikti eksploatuoti boilerį (Drazice 120 ltr. talpos), kuris liko nuo kieto kuro katilo? Jei netinka tai kodėl, kokius boilerius pasiūlytumėte, domina kaina (naudos du suaugę asmenys)?
Reikalingas papildomas šildymas antram aukštui, ką patartumėte įsigyti šilumos siurblį ar mini rekuperatorių. Pridedu antro aukšto foto.
Norėjau paklaust, koks būtų logiškiausias/ekonomiškiausias (atsižvelgiant į įrengimo ir eksploatacijos išlaidas) šildymo būdas A klasės 129 kv2 ploto namui (sienos šiltintos 25cm pilku politerenu, stogas pilnai apšiltintas 40 cm. vata). Būtų gerai, kuo pilnesni ir detalesni atsakymai.
Reikalinga šildymo sistema namui. 60m2 rąstinio namo šildymui, kokią sistemą galėtumėt pasiūlyti?
Planuojamame statyti 130kv namą. Gyvenamojo ploto name žadu įrengti šilumos siurblį oras-vanduo. Pagrindinis šių siurblių trūkumas yra mažos COP prie žemų lauko temperatūrų. Kilo keista mintis, kas būtų, jei išorinį siurblio agregatą įrengčiau ne lauke, o garažo viduje? Teoriškai garaže temperatūra bus aukštesnė nei lauke. Bet ar esant pakankamai sandariam garažui išorinis siurblio agregatas neatšaldys garažo oro žemiau lauko temperatūros ir vietoj garažo neturėsiu šaldiklio? Numatomas garažo plotas ~45kvm.
Statausi namą ir nerandu sprendimo šildymo sistemoje. Kokį geriausiai variantą pasirinkti? Ar granulinį katilą, ar šilumos siurblį oras-vanduo? Ar geoterminį siurblį? Statomo namo šiltinimas yra grindys-15 cm puta (šildomos grindys visame name), sienos-keraminiai blokeliai 25 cm ir šiltinta 25 cm puta, perdengimas šiltinamas bus 30 cm vatos gal ir dagiau. Langai gan dideli, bet A klasės. Namo plotas su garažu 140 kv.m. Koks sprendimas būtų tinkamiausias namui šiuo metu?
Kiek šilumos siurbliams oras-vanduo yra svarbu išorinio bloko orientacinė padėtis? Kiek geriau, kad įrenginys būtų nukreiptas į pietus?
Domina granuliniai šildymo katilai ir šilumos siurbliai oras-vanduo su montavimu, pilnos komlpektacijos (boileriu...) bei grindinio šildymo sistemos įrengimu (medžiagos + darbas). Domina koks yra servisas (garantinis, po garantinis aptarnavimas, reguliavimas, konsultavimas...), garantija katilui bei darbams. Kokį galėtumėte pasiūlyti tinkamiausią bei efektyviausią šildymo variantą?
Namas naujos statybos ir šildomos bus grindys tiek pirmame tiek antrame aukšte. Šilumai reikalingi 11 kw plius vandens pašildymas. Nežinome ką pasirinkti žemę ar orą?
Koks efektyvumas šildymo sistema oras-vanduo-oras prie -20 laipsnių. Ar nekrinta įrenginio efektyvumas mažėjant oro temperatūrai?
Norėčiau pasiteirauti, kokį šildymo būdą pasirinkti 1995 m. statybos plytiniame daugiabutyje. Butas yra 40 kv. viršutiniame aukšte. Centrinio šildymo nėra, tad reikia rinktis, kokį šildymo būdą pasirinkti ar elektra, ar granulinę krosnelę, ar šilumos siurblius oras - oras ir pan.? Gal galėtume patarti ir pasiūlyti.
Norėčiau šiek tiek apie siurblius šildymui. Ar galima jį jungti prie dujinio katilo, kokios jų kainos ir t.t. Namo 1-ojo aukšto plotas 67 kv/m
Koks šildymo būdas reikalauja mažiausiai priežiūros t. y. kad būtų ilgalaikė įkrova, nekiltų pavojaus dingus elektrai? Neturi garažo ar pagalbinės patalposšildymo įrenginiui pastatyti.
Kokiomis savybėmis pasižymi šilumos siurblys SIG/SIGH?
Klausimas kaip pasirinkti tinkamą šilumos siurblio galingumą? Namas 170 m2 sildomo ploto. B-C klasė. Radiatorinis šildymas. Šiuo metu instaliuotas 28 kw dujinis katilas. Šildymui ir karšto vandens ruošimui sunaudojama 2200 m3 duju per metus. Vieni rekomenduoja 16 kw, kiti 20 kw motyvuodami, kad mažiau veiks tenas ir bus mažesnės el. Sanaudos. Abu inverteriniai.
Noriu paklaust, kas geriau Split sistema ar monoblokas? Šildomas plotas apie 270 kvadratų, namas po renovacijos, šildymas mišrus. Kokio galingumo reiktų?
Sveiki. Kuris šilumos siurblys oras vanduo ekonomiškesnis? Su integruotu boileriu ar be?
Noriu pasijungti siurblį oras vanduo. Man patarė jungti 30 kW galingumo siurblį. Kokios tai būtų elektros sąnaudos? Ar tiesa, kad kuo galingesnis siurblys, tuo daugiau ir elektros sunaudos?
Statome nedidelį namą (112kv.m). Į sklypą atvestos dujos, žadėjome šildytis dujomis. Tačiau stipriai brangstant dujoms pradėjome galvoti, gal geriau šildytis oras-vanduo, juolab, kad planuojam įsirengti ant stogo saulės kolektorius. Šildymas bus grindinis. Labai norėtųsi patarimo, kuris šildymo būdas mums labiau tiktų.
Noriu pasitikslinti, ar visi oras vanduo šilumos siurbliai vienodai dirba prie minusinės lauko temperatūros? Nukritus lauko temperatūrai iki - 7 įsijungia elektriniai tenai, ar yra siurblių kurie dirba ir prie žemesnės lauko temperatūros be tenu pagalbos?
Ar galima šilumos siurblį prijungti prie esamos šildymo sistemos?
Kuris efektyvesnis sprendimas šilumos siurblio oras-oras šildymui/šaldymui dviem atskirom patalpom (16 ir 36 m2) - ar Multi Split ar du atskiri Split?
Tai jeigu gerai supratau, turint naują namą 220m² A+ klasės, man reikėtų oras vanduo siurblio 6kW. Ar tai tiesa?
Klausk
eksperto