Šilumos siurblys įstiklintame balkone

Ar įstiklintame balkone galima montuoti šilumos siurblį?

Šildymo ir vandens paruošimas su sistema oras-vanduo

Apie 160 kv.m pilnai renovuotas (apšiltintas nuo pamatų iki stogo) vieno aukšto su mansarda namas šiuo metu šildomas (+ruošiamas karštas vanduo, boileris) dujomis. Ar yra ekonomiškai pagrįstas siekis pereiti prie šildymo ir vandens paruošimo su sistema oras-vanduo, įvertinant tai, kad yra eksploatuojama saulės elektrinė, kuri pagamina perteklinės elektros energijos?

Buferinės talpos nauda šilumos siurbliui

Ar reikia buferinės talpos Daikin altherma 3, kokia nauda būtų?

Šilumos siurblys junginėjasi kas 17 min.

Namas 90m2 C klasės 8 radiatoriai. Pastatytas 9 kW galingumo siurblys. Kadangi maža sistema, jis junginėjasi kas 17 min. Kiek litrų turėtų būti buferinė talpa, o gal yra kitas variantas, kad panaikintų šią problemą? Ačiū.

Šildymo sistema oras-oras ar oras-vanduo

Namas mūrinis, penki kamb. 15+18+20+12+38=105 kv. Langai-12kv. Noriu atsisakyti centralinio šildymo, nes malkos, anglis, užkrovimas, pelenai, nusibodo. Kokią šildymo sistemą patartumėte ar oras-oras ar oras-vanduo? Kažkaip norėtųsi oras-oras. Lauke vienas siurblys ir išvedžiota į kiekvieną kambarį. Kokia būtų kaina, įranga, montavimas, darbai?

Šilumos siurblio sąnaudos

Norėčiau pasistatyti šildymo sistemą oras vanduo. Namas 2a. apšiltintas 10 cm polistiroliu, dalis šildomų grindų ir kita likusi radiatorių šildymas yra 120 kv. Kokio galingumo reikėtų rinktis šilumos siurblį ir kokios būtų elektros sąnaudos? Nes buvo keletas rangovų, tai išgąsdino jų pasakytos kainos už per mėnesį (~80 Eur). Ar čia normali kaina, net nežinau kuo tikėti. Ir kiek laiko tarnauja šilumos siurbliai?

Šilumos siurblio pliusai ir minusai

Kokie pliusai ir minusai oras/vanduo šildymo sistemos? Ar verta rinktis šį šilumos siurblį ar ieškoti kitos šildymo sistemos? Planuojame statyti A klasės apie 100kv/m vieno aukšto namą.

Šilumos siurblių elektros energijos sunaudojimas

Kiek elektros energijos sunaudoja šilumos siurbliai, kuomet gamina šilumą?

Šilumos siurbio oras - oras kaina

Norėčiau pasiteirauti, ką galėtumėte pasiūlyti iš šilumos siurblių oras - oras gyvenamajam 1 aukšto, 80 kv. m namui. Kokia būtų kaina įsirengti oras - oras visam namui?

Šilumos siurblys gruntas-vanduo ar oras-vanduo

Renkamės šilumos siurblį. Koks variantas būtų efektyvesnis gruntas-vanduo ar oras-vanduo. Vieno aukšto namo plotas 140 m2, planuojamas grindinis šildymas.

Aukšto efektyvumo šilumos siurbliai oras - vanduo

Kiek girdėjau tai jau yra gan aukšto efektyvumo siurbliai oras - vanduo, efektyvumas netgi iki -25. Kokie tai siurbliai ir kokia Jūsų nuomonė?

Galingesnis šilumos siurblys sunaudoja mažiau elektros energijos

Noriu įsirengti šilumos siurblį oras-vanduo. Pagal namo duomenis paskaičiavo, kad reikia 8 kW šilumos siurblio. Bet kitas vadybininkas pasiūlė 12 kW siurblį. Ar tiesa, kad galingesnis siurblys gali sunaudoti mažiau elektros energijos negu mažesnio galingumo siurblys? Lyg tai galingesnis dirbtų lengviau negu silpnesnis, taip kaip būna su automobilių varikliais.

Kokio galingumo įsigyti šilumos siurblį oras-vanduo

Domina įsigyti šilumos siurblį oras-vanduo. Namas senos statybos, renovuotas. Sienos silikatinių plytų apšiltintos 15 cm. putų polisterolu. Stogas apšiltintas dalinai. Namas dviejų aukštų su rūsiu. Bendras plotas apie 150 m2. Gyvenamo ir šildomo ploto apie 120 m2. Šiuo metu šildomas kietu kuru (10 kW katilas). Name vien tik radiatorinis šildymas. Radiatoriai aliuminiai sujungti nuosekliai. Į radiatorius paduodamas apie 60 c vanduo. Name gyvena keturių asmenų šeima. Domina kokio galingumo būtų reikalingas šilumos siurblys, kad efektyviai dirbtų su 9 radiatoriais? Kol kas pasirinktas Atlantic alfea axtensa A.I8 šilumos siurblys. Ar tinkamas šis variantas mūsų situacijai? Laukiame komentarų, nuomonių, pasiūlymų.

Oras vanduo šilumos siurblys namo šildymui

Naujas namas 290 kv.m, gerai apšiltintas. Išsirinkome oras vanduo, bet neišsirenkame koks siurblys šildymui geriausias.

Šilumos siurblys nepasiekia nustatytos temperatūros

Spalio mėnesį įsirengiau šilumos siurblį Anslut JULA 6 kW (-25 C) (Švedija). Siurblys nepasiekia nustatytos temperatūros, nustatyta temperatūra 35. Jis pasiekia 33, palaiko apie 30 minučių ir vyksta atitirpinimas, išsijungia, temperatūra krinta iki 18, jis įsijungia per kokias 15 min. pakelia iki 33 c. Ir po kažkiek laiko vėl viskas kartojasi (atitirpinimo tenas įjungtas). Esant minusinei temperatūrai įrenginys pakelia tik iki 29 c. Namo šildomas plotas 120 m2. Kur problema?

Šilumos siurblys su integruotu boileriu ar be

Dairausi šilumos siurblio oras-vanduo, naujos statybos namui iki 110 kv.m. Nesuprantu kas geriau- su integruotu boileriu ar be. Tuomet boilerį reiks įsigyti atskirai? Kaip naudingiau? Be integruoto boilerio ŠS kaina žymiai mažesnė.

Šilumos siurblio keliamas triukšmas

Šilumos siurblys oras - vanduo yra geras daiktas, bet kažkodėl nė vienas pardavėjas nedeklaruoja šilumos siurblio keliamo triukšmo. Kokį sprendimą galite pasiūlyti, kad nesusipykti su kaimynais?

Oras vanduo šilumos siurblys

Oras vanduo šilumos siurblys: Viessmann, Daikin ar Atlantic? Kodėl?

Šiuolaikiniam namui oras vanduo siurblys ar dujinis katilas

Kas šiuolaikiniam namui geriau oras vanduo siurblys ar dujinis katilas?

Šilumos siurblio oras-oras elektros energijos sąnaudos

Norėčiau sužinoti kaip naudojant šilumos siurblį oras-oras sunaudoti mažiau elektros energijos. Ar atvėsus orams geriau pastoviai laikyti įjungtą prietaisą, kad palaikytų šilumą, ar įšilus patalpai išjungti, o kai atvėsta vėl įjungti? Gal galite patarti kaip mažiau sunaudoti elektros, naudojant šį šildymosi būdą? Aš taupydama pasišildau, po to prietaisą išjungiu ir kuomet patalpa atšąla vėl įjungiu. Gal taip daryti nereikia..? Patalpoje kito šildymo būdo nėra.

Vėsinimas per grindis

Įsirenginėju A+ 195kv/m namą. Kadangi dujų įvado nėra (už 25 metrų) - svarstau apie oras-vanduo siurblį. Turiu klausimą dėl vėsinimo funkcijos, kai į grindis paduodamas nuo 17 laipsnių vanduo. Argi nesusidarys kondensatas betone arba ant grindų paviršiaus kur grindis veiks tiesiogiai saulės spinduliai ar bendrai oro temperatūra lauke bus didelė ir namas greičiau ar lėčiau perkais?

Oras vanduo šilumos siurblio galios parinkimas

Kokį oras vanduo šilumos siurblį reikėtų rinktis? Kokios galios? Namas senos statybos, sienos ~ 60cm silikatinių plytų, sienos apšiltintos 10 cm putų polistirolu. Stogas apšiltintas dalinai. Namas dviejų aukštų su rūsiu. Bendras plotas ~150 m2. Gyvenamo ir šildomo ploto ~120 m2. Šildymas grindinis.

Šilumos siurblys Monoblokas ar Split

Kokį šilumos siurblį galėtumėte pasiūlyti 80 kv. m. namui su grindiniu šildymu. Sienos - 20cm polisterolas, stogas - 30 cm vata. Namas naujos statybos. Vandens šildymas taip pat būtų reikalingas. Kuo skiriasi monoblokas ir siurblys iš dviejų dalių? Domina kaina.

Kokį šilumos siurblį pasirinkti

Planuojame statytis namą, derinamės inžinerines sistemas. Ir iškilo klausimas, kokios rūšies šilumos siurblys būtų geresnis? Ir antra oras-oras šilumos siurblys, ar tai ne tas pats kas rekuperatorius su šilumokaičiu?

Šilumos siurblys, kai įrengtas radiatorinis šildymas

Ar įmanoma panaudoti šilumos siurblius oras - vanduo, kai įrengtas radiatorinis (ketaus radiatoriai) šildymas? Kokia reikalinga siurbliui elektros galia?

Atstumas tarp šilumos siurblio blokų

Ar tiesa, kad tarp šilumos siurblio oras-vanduo vidinio ir išorinio blokų atstumas negali būti didesnis nei 5 m? (Toks freono magistralės gamyklinis ilgis)

Kiek vidutiniškai kartų į parą turėtų įsijungti šilumos siurblys

Norėčiau sužinoti kiek vidutiniškai kartų į parą turėtų pasijungti-išsijungti Panasonic 9kW šilumos siurblys? Dabartinė vid. paros temperatūra apie +3. Namas 90kv. apšiltintas 5cm. 6 radiatoriai ir 4m2 šildomos grindys.

Granulinis katilas ar šilumos siurblys oras vanduo

Statomas nuosavas namas A klasės, 146 kvadratinių metrų (gyvenamo ploto apie 100 kv. m, kadangi garažas užima 36 kv. m) Anksčiau norėjome darytis granulinį katilą, tačiau vis dažniau pagalvojame apie oras-vanduo sistemą. Namuose bus įrengtos šildomos grindys. Koki siurblį ar įrangą patartumėte dėtis, kokie skirtumai tarp granulinio ir oras vanduo sistemos? Domina kaina pačio siurblio ir montavimo išlaidos. Ar oras vanduo sistema reikia papildyti freonu ir panašiai?

Šildymo sistemos A++ klasės namui

Planuojame statytis A++ klasės apie 100m² individualų namą. Pagal naujausius reikalavimus 50% namo šildymui būtina rinktis iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Svarstome kokią šildymo sistemą būtų teisingiausia rinktis. Tai dar nauja, turime mažai informacijos, kokie būdai, jų deriniai yra leidžiami ir mums finansiškai naudingesni. Galvojome apie oras-vanduo. Tačiau prie didesnių šalčių dėl sumažėjusio naudingumo koeficiento (ir padidėsiančių elektros sąnaudų), suprantame, kad reikia turėti ir papildomą energijos šaltinį. Dujų šildymui, kaip suprantu, rinktis A++namui jau negalima? Kaip dėl granulinių katilų? Kokie geriausi, finansiškai naudingesni pasiūlymai butų greta oras-vanduo? Dar svarstome apie saulės elektrinę ant stogo. Kokia būtų pilna elektrinės kaina su grįžtamuoju skaitikliu 100m² namui?

Šilumos siurbliai oras vanduo monoblokai

Kokia Jūsų nuomonė apie šilumos siurblius oras vanduo monoblokus? Ar jie patikimi? Namas 97kv A+ klasės. Ką rinktis?

Katilas vs šilumos siurblys

Būtų malonu gauti iš Jūsų patarimų, kuo geriau šildytis namą (dujinis, granulinis katilas, šilumos katilas etc.)? Namas 1 aukšto, 80 kv. m., 8,3 a. sklype. Pastatytas iš keraminių blokelių 18,8 cm storio ir bus apšiltintas 20 cm. polistirolu. Šildymas bus tik grindinis. Katilinei skirtas plotas 4 kv. m.

Energetiškai efektyvaus namo šildymo sistema

Statome energetiškai efektyvų namą, su geromis varžomis. Kai kurie vėdinimo specialistai siūlo įrengti name tik orinį šildymą kombinuotą su rekuperatoriumi ir oras-oras šilumos siurbliu. Pradžioje buvo planuotas rekuperatorius ir dujinis vandeninis šildymas. Kiti specialistai stipriai kritikuoja tokius pasiūlymus minėdami, kad STR to neleidžia, bus brangu naudoti vien elektrą šildymui, o oras-oras siurblys efektyvus tik iki -9 laipsniu. Kokia Jūsų nuomonė?

Oras-vanduo šilumos siurbliui reikiama elektros įvado galia

Ar aš galiu sumontuoti oras-vanduo šilumos siurblį name 8 kW galios, mano sutartis su ESO yra 9 kW, namų apšvietimui ir kitiems poreikiams vidutiniškai per metus sunaudoju 1500 kW arba į mėnesį 124 kW. Ar reikia didinti ir pirkti papildomai elektros galios?

Šilumos siurblys oras vanduo radiatoriams

Noriu Jūsų patarimo, koks siurblys oras vanduo geriausiai tinka radiatoriams. Namas plytų, 2 aukštų su rūsiu, viso 165 kv. 1901 m. statybos, 2004 praplėstas ir sienos ir stogas apšiltinti akmens vata 20 ir 30 cm stogas. Yra 10 langų su 2 kamerų stiklo paketais, dabar šildomės malkomis per akumuliacinę talpą su treigiu vožtuvu per kolektorių. Viso yra 10 radiatorių, metaliniai balti su grotelėmis viršuje, bet jie nėra pritaikyti siurbliams. Šaltą žiemą palaikau radiatoriuose 45 laipsnių temp., tada namie būna 19 laipsnių, to mums pakanka. Pagrindinis klausimas kokios galios ir kokio gamintojo siurblį oras vanduo pasirinkti. Renkuosi tarp Daikin ir Panasonic, kiek domėjausi geriausiai tinka Panasonic T-Cap 12kv., nes gali paduoti didesnę nei prie Daikin 14,3 kv, prie tos pačios temperatūros nuo minus 7 iki plius 45 bei Panasonic T-Cap efektyvesnis prie žemų temperatūrų. Kokia Jūsų nuomonė, ką Jūs man patartumėte?

Šilumos siurblys C klasės namui

Norėčiau sužinoti ar verta dėti šilumos siurblį oras-vanduo į namą, kurio šiluminė varža yra C klasės. Medinis namas apšiltintas. Kokio galingumo siurblio gali reikėti namui 100 kv.? Sienos šiltintos apie 10 cm, stogas 20 cm.

Šilumos siurblys temperatūrą pakelia tik iki 17 laipsnių

Pas mus yra senas siurblys šilumos oras-vanduo, jis šildo puikiai kol lauko temperatūra gana aukšta, bet kai nukrenta žemiau, vidaus temperatūrą pakelia tik iki 17 laipsnių. Jeigu nuspręstume keisti siurblį, ar yra garantija, kad jis pilnai apšildys namus (namas 100 kvadratų, radiatoriai)?

Šilumos siurblių keitimas

Ar tiesa, kad po 10-15 metų reikia keisti naujais šilumos siurbliais?

Šilumos siurblys oras vanduo ar geoterminis šildymas

Kokį šildymą patartumėte ir kuris yra geresnis ar šilumos siurblys oras vanduo, ar geoterminis?

Minimali šilumos siurblio paduodama temperatūra į grindis pagal kreivę

Kokia turėtų būti nustatyta minimali šilumos siurblio paduodama temperatūra į grindis pagal kreivę? Kaip tinkamai nusistatyti kreivę, kad būtų ekonomiškas elektros suvartojimas?

Ekonomiškiausias buto šildymo sprendimas

Mąstome apie buto šildymo variantus. 2002 metų statybos mūrininis namas. Buto plotas - 110 kv. m., 1 aukštas virš garažo, 3 laukinės sienos bei vitrininiai langai. Didžiausia patalpa - svetainė su virtuve - 50 kv. m. Bute šiuo metu naudojami seni elektriniai radiatoriai. Visas namas neturi prieigos prie dujų ar centrinio šildymo. Ar galite patarti kokie sprendimai tokiame bute būtų ekonomiški? Šilumos siurbliai, nauji elektriniai radiatoriai, šildymo plokštės ar kita?

Šilumos siurblio veikimas pastoviai

Sumontavo šilumos siurblį oras oras Gree 1:3 7,4-8,6kW, plotas 70m3. Veikė normaliai kol buvo du vidiniai blokai. Koridoriui pridėjo, po to ir prasidėjo. Siurblys veikia visą laiką, išsijungia tik atšildymui 10min. Nust pav. 19 prišildo iki 21 arba 22 ir pradeda varinėti orą. Varinėja tol kol atšaldo iki 19 vėl ir taip visą laiką net neišsijungia. Per parą suvartoja 41-54kW kaip gamybinėse patalpose. Šiltinta iš vidaus. Dvi sienos lauko, kitos dvi su kaimynais, daugiabutis. Langai plastikiniai, lubos šiltintos. Ar tai realu? Kreipiausi pas specialistus, sako taip turi būti. Ar aš visai durnas ar kaip. Su tenu tiek neprisuktų elektros. Patarkit gal Jūs ką nors.

Vėsinimas oras-vanduo šilumos siurbliu per grindis

Statomas 105 kv. m namas, langai PR, PV ir ŠR kryptimis, iš pietų pusės gana aukšti medžiai. Name aukštos lubos, svetainėje/virtuvėje aukšta vitrina ~3,7 kv. m, kuri žiūri tiesiai į pietvakarius. Name numatytas oras-vanduo šildymas. Galvojant apie ką tik praėjusius karščius, svarstom, ar vėsinimui užteks oras-vanduo šaldymo per grindis, ar verta įsirengti oro kondicionierius? Kiek girdėjau atsiliepimų, per didelius karščius žmonės turintys oras-vanduo labai nesiskundė (~25 C namie), bet kaip dėl kondensato susidarymo, ypač turint tokią didelę vitriną pietvakarių pusėje? Taip pat, kokios elektros energijos sąnaudos. Įsivaizduočiau, kad turėtų būti mažesnės negu kondicionieriaus dėl didelio COP?

Šildymas oras vanduo ar elektra

Patarkite kas geriau, koks šildymas, ar oras vanduo, ar elektra. Žinau, kad oras vanduo pigiau, negu elektra.

Šildymo sistema nesandariame name

Domina seno malkų anglių katilo keitimas, namas yra senos statybos virš 200 kv., grindinio šildymo bus gal keletas patalpų pirmame aukšte, kitur yra skardiniai radiatoriai. Namas nėra sandarus, bet langai visur plastikiniai. Gal galite patarti, kuri šildymo sistema yra tinkamiausia ar būtų geriau jei prieš ją diegiant būtų pakeisti radiatoriai? Apie kokias sąnaudas maždaug galima kalbėti (sistemos kaina ir darbai, bei kokios mėnesio išlaidos apytikriai)?

Šildymas A+ klasės namui

Statome 150kv.m vieno aukšto namą (iš jų apie 30kv.m garažas). Kokį šildymo būdą pasirinkti statant A+ klasės namą? Svarstome tarp Dujinio katilo ir oras-vanduo šilumos siurblio. Kaštų prasme dujinio katilo apsisprendimą mažintu tai, kad reiks mokėti už trasą iki namų sklypo, sklype, pats katilas ir kitos sąnaudos. Visumoje kaštai panašus į sprendimą šildant namą su oras vanduo šilumos siurbliu. Ką patartumėt?

Šildymo sistema A klasės namui

Norime statyti A klasės 80 m2 namą, ar verta naudoti kieto kuro katilą ir kokį? Kokią šildymo sistemą rinktis A klasės namui?

Šildymo sistema namui su karšto vandens ruošimu

Noriu išsirinkti šildymo būdą, labiausiai tinkantį mano situacijai. Namas 78kv.m per du aukštus. Grindinis šildymas iškarto atkrenta, nes grindys geros ir nebus lupamos. Stogas apšiltintas 25cm vata. Sienos dujų silikatiniai blokeliai, apšiltinti 20cm polistiroliu. Langai 2 kamerų, 3 stiklų. Reikalingas ir karšto vandens ruošimas 4-iems žmonėms.

Šildymo sistemos oras-vanduo-oras efektyvumas

Koks efektyvumas šildymo sistema oras-vanduo-oras prie -20 laipsnių. Ar nekrinta įrenginio efektyvumas mažėjant oro temperatūrai?

Šilumos siurblys su grindiniu šildymu

Turiu klausimą šilumos ekspertams. Vietoje dabar esančios kietu kuru kuriamos šildymo sistemos, norime įsirengti šilumos siurblį oras-vanduo. Visame name (130 m2) yra grindinis šildymas ir cirkuliacija vyksta iš akumuliacinės talpos, kurioje temperatūra po kūrimo būna apie 80 laips. Į grindis paduodame 22-24 laipsnių temperatūrą. Taigi katilą kuriame kas 2-3 paros, kai lauko temperatūra apie 0 laipsnių. Įdomu, kaip ir ar verta integruoti akumuliacinę talpą naujoje šilumos siurblio sistemoje, ir ar būtų iš to ekonominis efektas, atsižvelgiant į 2-jų tarifų elektros tiekimo planą. Ar reikalingas specifinis šilumos siurblys tokiai hibridinei sistemai?

Tinkamas išorinis blokas šilumos siurbliui

Planuoju pirkti šilumos siurblį oras vanduo. Kokį išorinį bloką geriau rinktis, vienfazį ar trifazį, kokie esminiai skirtumai tarp jų? Siurblys 9kW, įvadas į namą 20kW, laidai siurbliui išvesti 5x6mm2.

Šilumos siurblys oras vanduo, kurio pagrindinis blokas statomas lauke

Santechnikas užsiminė apie šilumos siurblį oras vanduo, kurio visas pagrindinis blokas statomas lauke, kad tai yra efektyvesnis ir pigesnis variantas nei šilumos siurblį statyti viduje. Apie tokį nesu girdėjus, kas tai per naujovė? Ar efektyvu? Kokio gamintojo tai siurbliai? Namas naujos statybos A+ klasė.

Šildymo sistema sodo namelyje

Planuoju statyt sodo namelį 60kv.m rąstinį, rąstas kvadratinis 20cm skersmens. Bus saulės elektrinė 10kW. Kokią šildymo sistemą patartumėte įsirengti?

Šilumos siurbys oras vanduo C klasės namui

Norime sužinoti kokio šilumos siurblio oras vanduo mums reikėtų. Namas 2014m. statybos, C klasės energetinis naudingumas. Pirmame aukšte grindinis ir radiatorinis šildymas, antrame aukšte praktiškai radiatorinis tik. Radiatoriai maži. Šildymas kieto kuro katilu. Namo naudingas plotas 170kv. + 30kv. garažas kol kas neapšiltintas ir nešildomas. Ar tai gresia didelėmis elektros sąnaudomis? Kokią sistemą su boileriu apie 200l galėtumėte pasiūlyti? Kokia būtų kaina? Pastato energinio naudingumo sertifikate Energijos sąnaudos pastato šildymui apskaičiuotos 154kWh (m2xmetai), o suminės energijos sąnaudos vienam kv.m pastato naudingojo ploto 181 kWh (m2xmetai).

Šilumos siurblių keliamas triukšmas

Dabar miestiečiai dažniau kraustosi į užmiestį, į sodus. Jie stato, montuoja modernią įrangą - šildymą, vėdinimą, kanalizaciją. Ir mes nupirkome sodo sklypą sodo bendrijos teritorijoje, statome namą. Ar įmanoma sužinoti, kokiu atstumu nuo kaimyninio sklypo ribos galima sumontuoti šilumos siurblį „oras-oras“ arba „oras-vanduo“ tipo šilumos siurblius, kad tai netrukdytų kaimynams? Koks gali būti didžiausias jų keliamas triukšmo lygis? Girdėjau, kad „oras-vanduo“ žiemos metu, kada daug naudojamas, tikrai triukšmingas.

Šildymo sistema oras oras negyvenam namui

Ar verta montuoti šildymo sistemą oras oras į anglišką namuką, jei jis apšiltintas gyvenimui nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens? Žiemą negyvenu.

Šildymas sodo namui

Sodo namas apie 80 kv.m. Koks šildymo būdas?

Šilumos siurblys veikia ne taip efektyviai kaip turėtų

Jau 4 metus turiu susimontavęs Panasonic Aquarea 9kW su TCAP katilą, kuris šildo grindinį šildymą ir ruošią 200l karšto vandens boilerį. Su montuotojais niekaip nepavyksta rasti sprendimo kodėl šilumos siurblys veikia ne taip efektyviai kaip turėtų - temperatūros skirtumas tarp paduodamo ir grįžtamo vandens siekia apie 9-10 laipsnių. Manau, kad bėda yra tame, kad ant 140kv.m šildomo grindų ploto yra vos 5 vamzdelių žiedai, ir siurblys nesugeba išvarinėti vandens, tačiau montuotojai trauko pečius ir nieko negali pasiūlyti. Gal turite minčių kas galėtų pagelbėti, kad esamas siurblys veiktų efektyviau? Namas 2010m. statybos, 30cm akyto betono blokeliai + 15cm putų polistirolas + 25cm vata šiltinta stogo perdanga.

Oras-vanduo šilumos siurblys - šildymas žiemą, vėsinimas vasarą

Statome 160kv.m, gerai apšiltintą namą su grindiniu šildymu. Garažo nešildysime, tad lieka 135kv.m. Noriu paklausti, kokį oras-vanduo šilumos siurblį reikėtų rinktis, jei norime tiek šildymo žiemą, tiek vėsinimo vasarą? Kokio galingumo siurblys būtų optimalu? Rekuperatorius bus atskirai, tačiau aktualus ir vėsinimas.

Automatinis šilumos siurblio reguliavimas

Nusipirkau NT Kaune, yra sumontuotas šilumos siurblys oras-vanduo. Praeitą žiemą šildymas kol negyvenom buvo reguliuojamas rankiniu būdu. Ar verta dėti termo daviklius ant grįžtamo kolektoriaus ir kad reguliuotųsi automatiškai pagal oro temperatūrą, patalpose pagal daviklius patalpos ir kiek tai kainuotų? Ar palikti kaip yra? Gyvenamas namas apie 100m2 per du aukštus, tai yra taip du mazgai padaryti. O gal dėti lauko termofikato daviklį? Patalpose nešyla tolygiai toks jausmas, gal yra oro sistemoje, o gal nesureguliuotas katilo srautas?

Šildymo sistema sodyboje

Sodybos name (mūrinis su mansarda) norėčiau įrengti šildymo sistemą. 2 kambariai apie 50m2 bendro ploto. Yra židinys su ortakiais į visus kambarius. Galvoju apie oras-oras šildymo sistemą. Gyvenu name nereguliariai, vandentiekis ir Kanalizacijos įrengti. Ką galite patarti?

Šilumos siurblio oras-vanduo parinkimas

Buvęs "alytnamis", naudingas plotas 94 kv. m apšiltintas, šildymas mišrus (grindinis + radiatoriai). Kiek kW reikia šilumos siurblio oras-vanduo?

Ištraukiamo oro šilumos siurblys vs Oras-vanduo šilumos siurblys

Gal kas nors gali aiškiai išvardinti ir paaiškinti Ištraukiamo oro šilumos siurblio privalumus prieš Oras-vanduo šilumos siurblį? Ar jis pilnai atstoja ir rekuperatorių? Ir ar nepasiteisins principas: kas tinka viskam - tas netinka niekam...?

Šildymo sistema, kai name dažnai dingsta elektra

Statome A+ namą 230kv.m vieno aukšto su mansarda. Grindinis šildymas. Gan dažnai dingsta elektra. Kokį šildymą rekomenduotumėte? Geoterminį? Oras vanduo? Įrengti saulės kolektorius papildomai?

Oras-vanduo šilumos siurblio galia A+ klasės namui

Skaitau info apie šilumos siurblio galingumą. Rašote, kad namui 120 m2 6 kW siurblys yra per silpnas. Kokios klasės namas? B? C? Kokio galingumo oras-vanduo šilumos siurblio reikia A+ klasės namui?

Šilumos siurblio galios nustatymas

Kokio oras-oras šilumos siurblio užtektų 70 m2 namukui A+ klasės, kai kurios skaičiuoklės rodo 20 w/m2 * 70 = 1,4 KW, tai ¬3 KW oras-oras šilumos siurblio turėtų pakakti? Našumas 560 m3/h.

Granulinis katilas vs šilumos siurblys

Planuojame statyti namą 80 kv/m, ir su vyru niekaip negalime sutarti dėl namo šildymo, aš kategoriškai prieš katilus, ar tai būtų granulių ar malkų, o jis už. Man labiau tiktų šilumos siurbliai, nes su jais mažiau rūpesčio ir galima per atstumą reguliuoti šildymą ir nebijoti žiemą išvažiuoti ilgesniam laikui. Tačiau vyras su tuo nesutinka, ir teigia, kad tai labai brangiai atsieis ir granuliniai katilai daug geriau, tai kaip yra iš tikrųjų?

Šilumos siurblio vanduo-vanduo sistemos užpildymas propilenglikoliu

Turimas šilumos siurblys yra vanduo-vanduo. Norima padaryti jį draugiškesnį aplinkai. Galvojama pakeisti šilumos sistemos skystį į propilenglikolį. Ar tinkamas variantas? Ką siūlytumėte?

Šilumos siurblys oras-vanduo ar elektrinis katilas

Norėčiau paklausti dažnai užduodamą klausimą susijusį su šilumos siurbliais. Perkame namą (kotedžą) kurio gyvenamas plotas yra 100 kv., A+ klasės namas, sandarumo koeficientas yra 0,24, grindinis šildymas. Šiuo metu name yra įmontuota elektrinis šildymo siurblys ir kotedžas paruoštas sistemai oras-vanduo įvedimui. Kaip manote ar finansiškai verta investuoti į oras-vanduo sistemą ar užteks elektrinio katilo visiems poreikiams aptarnauti už tą pačią ar panašią šildymo/elektros kainą?

Šildymo būdas naujai pastatytam A klasės namui

Kokį šildymo būdą siūlytumėte pasirinkti naujai pastatytam A klasės 200 m2 namui? Labiausiai galvojame apie skysto kuro katilą. Domimės ir aeroterminio bei gioterminio šildymo įrenginiais, tačiau kaina atrodo gąsdinanti... Ką Jūs patartumėte?

Šildymas be vamzdžių ir radiatorių

Noriu senos statybos rąstinio namo 1a. 50 m2 bute (apačioje rūsys, kuriame yra šilumos punktas nr1 radiatoriniam šildymui iš miesto šT) įrengti šildymą be vamzdžių ir radiatorių. Kad žiemą būtų šilta, vasarą-vėsu. Namo sienos rastinės, viduje tinkuotos, plastikiniai langai, kambarių lubų aukštis 3 m nuo žemės, grindys medinės, perdanga rūsys-grindys neapšiltinta. Kokį šilumos siurblį rekomenduotumėte?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 366933 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3245
Iš viso buvo užduota 151166 klausimų