Šilumos siurbliai oras vanduo monoblokai

Klausimas:
Kokia Jūsų nuomonė apie šilumos siurblius oras vanduo monoblokus? Ar jie patikimi? Namas 97kv A+ klasės. Ką rinktis?
Komentarai:
Monoblokai yra ateitis pagal Europos strategiją.
Jų privalumai, kad juose yra mažai freono, jis gamykliškai užpildytas ir montavimo vietoje nereikia jokių darbų su freonu. Prie monoblokinio šilumos siurblio tereikia tik prijungti vandens kontūrą ir įvesti į namą. Vadinasi, tai gali padaryti tik santechnikas, šaltininko nereikia. tai kainuoja pigiau. Taip pat ir pats toks šilumos siurblys kainuoja pigiau, palyginus su atskirų blokų (split) šilumos siurbliais.
Tačiau lieka vienas didelis ir esminis "bet".
Čia ne namo šildymo sistemos užšalimo klausimas. Namas peršals tik po kelių parų. Klausimas dėl to vandens vamzdyno tarpelio tarp monobloko lauke ir namo užšalimo avarijos (elektros netekimo) atveju.
Split tipo šilumos siurbliuose į namą lauke eina tik freoninis kontūras, kuris užšalimo nebijo.
Klausimas dėl elektros netekimo (avarijos) laiko. Šiaip, vandens vamzdžiai lauke bus izoliuoti. Jeigu tai trunka vieną kitą valandą arba iki paros, tai gal nieko baisaus neatsitiks. Aišku, priklauso nuo lauko temperatūros. Jeigu tai -20 laipsnių, tai vamzdynas gali užšalti greičiau. Ypač tai aktualu kur nors nutolusioje miškingoje vietovėje, kur nėra kitų šilumos šaltinių. Elektros liniją gali nutraukti užgriuvęs medis audros atveju. Ir neaišku per kiek laiko bus atstatytas elektros energijos tiekimas.
Jeigu tai yra miesto ar priemiesčio ribose su patikimu elektros tiekimu (požeminės komunikacijos (kabeliai), tai lieka tik transformatorinės avarijos atvejis.
Tokiu atveju, viską pasvėrus, galima surizikuoti įsirengti monobloką.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
Monoblokai su laiku vis daugiau ateis į mūsų rinką nes Split sistemai yra keliami vis didesni reikalavimai dėl freono keliamo poveikio aplinkai. Kadangi monoblokinėje sistemoje nereikia atlikinėti jokios freoninės dalies montavimo reikalinga tik santechniniai darbai ir užpildyti sistema termofikuotu skysčiu, prijungti prie norimos sistemos. Monoblokinė oras-vanduo sistema yra truputi brangesnė už Split sistemą. Abi sistemos yra patikimos.
Monoblokiniai šilumos siurbliai nėra populiarūs Lietuvoje. Galimos priežastys: vandeninį kontūrą reikia užpildyti neužšąlančiu šilumnešiu (etilenglikoliu), tai papildomi energijos nuostoliai. Nepatogu aptarnauti.
techninis konsultantas Rimantas Kaulakys, KOMFOVENT UAB
Monoblokinių šilumos siurblių vienintelis pliusas, kad juos labai lengva sumontuoti. Jeigu turite A+ namą siūlyčiau rinktis tradicinę oras-vanduo sistema su integruotu tūriniu šildytuvu, kuri veiks patikimai, neturės tiek nuostolių ir elementai bus patikimesni, o ne sugrūsti.
Vilius Šipulskis, Ekspertai.lt