Šildymo sistema oras-oras ar oras-vanduo

Klausimas:
Namas mūrinis, penki kamb. 15+18+20+12+38=105 kv. Langai-12kv. Noriu atsisakyti centralinio šildymo, nes malkos, anglis, užkrovimas, pelenai, nusibodo. Kokią šildymo sistemą patartumėte ar oras-oras ar oras-vanduo? Kažkaip norėtųsi oras-oras. Lauke vienas siurblys ir išvedžiota į kiekvieną kambarį. Kokia būtų kaina, įranga, montavimas, darbai?
Komentarai:
Kiek suprantu, kad turite vandeninę šildymo sistemą. Rekomenduočiau vis tik ją naudoti ir montuoti oras-vanduo sistemą. Oras-oras gali nebūti tokia komfortiška sistema - nes atsiranda oro pūtimas, oro judėjimas, garsas - tai nėra malonu. Pastatytume tada oras vanduo komplektą. Lauke įrenginį ir vidinę dalį katilinėje katilą galima laikinai galima išmontuoti. Kaina galėtų būti įrangos 4800 Eur o montavimo darbų apie 1000 Eur. 25 procentus turite galimybę susigrąžinti iš Lietuvos aplinkos fondo
Robertas Kleštornas, UAB Ekoklima
Pasirinkus sistemą oras - oras, jums reikės statyti vieną išorinį bloką ir 5 vidinius (į kiekvieną atskirtą pertvaromis patalpą po vieną). Vidiniai blokai su išoriniu turi būti sujungiami variniais vamzdeliais ir užpildomi freonu. Norint jau įrengtame name sumontuoti tokią šildymo sistemą, reikia įvertinti galimybę išvedžioti varinius vamzdelius tarp blokų. Pasirinkus šildymo sistemą su oras - vanduo šilumos siurbliu, jums reikia turėti įrengtą šildymo sistemą (šildomos grindys arba radiatoriai). Jei namas šiltas, tuomet eksploatavimo išlaidos bus panašios su abejomis sistemomis, tačiau šilumos siurblys oras - vanduo galės jums ruošti ir karštą buitinį vandenį. Montavimo ir įrangos kaina priklauso nuo darbų kiekio ir pačios įrangos pasirinkimo. Parenkant šilumos siurblį yra svarbi namo šiluminė varža. Kuo namas sandaresnis, tuo mažesnės galios šilumos siurblio reikia. Atitinkamai, kuo įrenginio galia mažesnė, tuo jis pigesnis. Montavimo darbų kainą reikėtų derinti tiesiogiai su montuotojais.
vadybininkas Andrius Vasiliauskas, Celsis
Šildymo sistemos pasirinkimas priklauso nuo to, ar pageidausite, kad sistema taip pat ruoštų karštą buitinį vandenį. Sistema su oras-oras šilumos siurbliu bus pigesnė, tačiau ji šildys tik patalpų orą. Sistema su oras-vanduo šilumos siurbliu šildys patalpas per įprastą vidaus šildymo sistemą (pavyzdžiui, grindinį šildymą, radiatorius) ir ruoš karštą buitinį vandenį - gerokai pigiau nei elektrinis boileris.
Oksana Smolarek, Energera, UAB