Namas ką tik renovuotas. Atidarius langus, radiatoriai įkaista, nors jie pastatyti ant nulio. Kituose renovuotose namuose, vėdink kiek nori. Radiatorius, jei užsuktas jis nešyla.
Šildymas elektriniais radiatoriais. Įdomi kitų patirtis, tarkim yra tokie akumuliaciniai, ar bus naudos iš to? Ar yra kas naudoja infrared kaip pagrindinį šilumos šaltinį? Patalpos gana gerai izoliuotos akmens vata, nauja sandari stogo konstrukcija, naujai įrengiami butai daugiabučio palėpėje.
Kokio galingumo turėtų būti radiatoriai, jeigu turime 12kv. kambarį su dviem langais? Namas nuosavas neapšiltintas.
Naudoju Adax patalpoms šildyti. Ar galima radiatorių patalpinti po plačia palange, kuri naudojama kaip baro stalas? Koks minimalus tarpas turi būti tarp palangės ir radiatoriaus viršaus?
Ar nuosavo namo šildymo sistemoje mažinant vandens kiekį, keičiant senus ketaus radiatorius į mažos talpos aliuminius, pasieksiu teigiamą efektą? Namas dviejų aukštų.
Gyvenam 5 aukšte iš 5. 2 radiatoriai iš 4 vos šildo, kiti 2 puikiai. Kauno butų ūkio atstovai, kurie prižiūri šildymo sistemą sako, kad tai mūsų problema. Kaip ją spręsti nepasako. Namo pirmininko nėra. Kur mums kreiptis pagalbos? Nes tuose kambariuose, kur radiatoriai vos šyla temperatūra pakyla vos iki 17 laipsnių. Patarkit, prašau
Vietoj senų špižinių radiatorių, kokius patartumėte įsigyti? Namas apšiltintas, privatus.
Gyvenu bute, kuriame pajungtas elektrinis radiatorius, kuris yra, manau, pigus ir naudoja labai daug elektros energijos. Kokį ekonomišką radiatorių patartumėte nusipirkti? Patalpa nedidelė. Gyvenu Londone.
Pasistatėm naują katilą ir dabar kūrenant visada viename namo korpuse girdisi tekantis vanduo, o kitame namo korpuse nebešyla 2 radiatoriai (senoviniai, špižiniai), nors ankščiau jie idealiai šildavo. Kokios priežastys galėjo nulemti garsų vandens cirkuliavimą ir radiatorių nebešilimą?
Antram aukšte naktimis pradeda stipriai kalti 1 radiatorius, iš pradžių stipriai ir po truputį garsas tylėja ir dažnėja kol visiškai išnyksta. Su šildymo sistema antram aukšte nieko nedaryta, garsas savaime atsirado.
Namuose pasijungėme 2 naujus radiatorius, vieną keitėme iš špižinio į skardinį ir dar nuo to skardinio dasijungėm papildomai skardinį tokį pat radiatorių. Pakeistas skardinis iš špižinio kaista kuo puikiausiai tiek apačia tiek viršus, bet iki papildomo šiluma neateina. Atstumas tarp jų apie 4 metrus. Tas papildomas gaunasi paskutinis.
Konvektoriai ar grindinis šildymas? Kas ekonomiškumiau, patogiau?
Sveiki! Ar įleidžiami konvektoriai tinka šildymo sistemai oras/vanduo?
Planuoju bute pasikeisti radiatorius ir domina radiatorių galingumo parinkimas. Namas senas, nerenovuotas, 4/5a, vidinė laiptinė. Užsisakiau planą ir jį gavus mąstau ar tikrai tokie turi būti radiatoriai? Kaip galima įsitikinti, kad planuose nurodyti teisingi radiatorių galingumai?
Norėjau pasiteirauti, kaip nuorinti radiatorių, jei iš jo bėga vanduo?
Gyvenu name, vakar pastebejau,kad viename kambaryje šalta, pastebėjau, kad pusė šalto radiatoriaus. Nuorinau, bet oras ėjo su vandeniu ir tas pats. Pastebėjau, kad vamzdeliuose, kuriais ateina vanduo, vienas karštas, kitas šaltas, šyla tik viršus radiatoriaus, neišmanau nieko, žinau tik kaip nuorinti, šaukiuosi pagalbos iš Jūsų. Suprantu, kad oro kamštis ko gero, bet nežinau, kaip jį pašalinti? Pas mane katilas vedrus, pirmas aukštas grindinis šildymas, antras radiatoriai, 2 siurbliukai, 2 radiatoriai nešyla, vienas šyla puikiai, abu vamzdeliai karšti.
Manau, kad bute per maži radiatoriai, jei taip norėčiau pasikeisti, tačiau pagal įstatymą. Kaip apskaičiuoti, kokio galingumo radiatoriai turi būti bute, bei pagal kokius parametrus apskaičiuojama? Ar yra kokia bendra formulė? Kokiuose teisės aktuose ieškoti kaip tokį dalyką apskaičiuoti?
Koks ketinio (špižinio) radiatoriaus vienos sekcijos galingumas? 12 sekcijų, aukštis 58 cm.
Antro namo aukšto radiatoriuose smarkiai girdimas vandens cirkuliavimas ir neaiškios kilmės ūžimas (tiesa - tik keliuose radiaturiuose, kur yra arčiau katilinės). Kur čia gali būti problema? Radiatoriai šyla puikiai, oro lyg ir nėra, bet garsas žiauriai nervina, ypač naktį. Namas su priverstinės cirkuliacijos sistema, pirmame aukšte yra grindinis šildymas.
Pakeitėm radiatorių, nes senas visai nešildė. Tačiau jis taip pat nešildo, net dar prasčiau, negu senas. Mūsų bendrijai priklausantis santechnikas, kuris atsakingas ir už mūsų šilumą sakė, kad mes nusipirkom blogą radiatorių ir dar blogai jį pajungėm (iš šono, o reikia iš apačios), todėl nėra cirkuliacijos ir jis dabar niekuo padėti negali. Ar gali taip būti? Gyvename paskutiniame 5 aukšte. Kur mums kreiptis? Pirmininkas nešąla, nes gyvena 2 aukšte ir jam neįdomu.
Kokių išmatavimų turi būti radiatoriai, kai vienas kambarys 18 kv.m, kitas 12 kv.m (grįžtamasis) ir virtuvė 9 kv.m. Kaip reikėtų paskaičiuoti?
Planuoju sename name (apšiltintas 15cm neoporu) keisti radiatorius ir susidūriau su dilema, kokio galingumo ir dydžio radiatorius pasirinkti. Ateityje planuoju seną dujinį katilą keisti į kondensacinį. Kokiai temp. skaičiuoti radiatorius: 75/65 ar 55/45 ? Ir ar imti galingesnius ar geriau nepersistengti ir imti tokius kokių ir reikia. Pvz. kambarys 12kv, tai kaip supratau reiktų 1200W kambariui, du langai 1,60m ir 1,30m. aukštis palangės 0,85m Kokius radiatorius patartumėt?
Ką daryti, jei užkūrus kieto kuro katilą, visi radiatoriai šyla, o pats paskutinis - sušyla tik po 2 valandų? Yra ir siurbliukas, tad vanduo turėtų būti tiekiamas vienodai.
Kokio diametro naudoti vamzdį norint išsivedžioti šildymą radiatoriams? Kokio storio vamzdį naudoti iš dujinio katilo iki kolektoriaus ir kokį vamzdį naudoti iš kolektoriaus iki radiatoriaus?
Kuo elektriniai radiatoriai pranašesni už vandens radiatorius ar kitus šildymo būdus?
Namas senas, sudėti špižiniai radiatoriai. Venas kambarys gan šaltas, nes langas į šiaurę, bet radiatorius gerai kaista. Klausimas būtų, kaip padidinti kambario šilumą? Gal dėti foliją į nišą? Gal keisti radiatorių?
Kiek tenka skaityti, tai dauguma radiatorių galingumų lentelių nurodoma prie 75/65C paduodamos temperatūros. Pas mus name temperatūra įeinanti į radiatorius siekia vos 40C (patys reguliuojame, daugiabutis, centralizuotas). Klausimas: ar radiatorių keitimo projekte į turi būti atsižvelgiama?
Domina elektriniai radiatoriai. Pirmas dalykas ar jie saugūs? Dėl perkaitimo ir t.t. ar nekenkia sveikatai? Neskleidžia kažko tai, kas gali pakenkti sveikatai? Pas mane yra 37 kv., reikalingi tik 4 radiatoriai. Tai kiek apytiksliai į mėnesį kainuos elektra pvz. ant tiek radiatorių ir tiek kv.?
64kv. bute noriu keisti senus špyžinius radiatorius. Kokius radiatorius pasirinkti, kurie leistu maximaliai sumažinti šildymo sąnaudas?
Kas yra konvektorius? Koks jo veikimo principas?
Noriu paklausti kuo skiriasi elektrinis nuo elektrinio konvekcinio radiatoriaus? Kokio gamintojo patartumėte pirkti?
Kokią plėvelę geriausia dėti už radiatorių kambaryje apšiltinimui?
Kokio galingumo radiatorius montuoti, jei butas 5-me paskutiniame aukšte ir į viršų temteratūra vis mažėja, o apačioje per šilta, o kad mūsų bute 12-13 laipsnių. Vienas kambarys kampinis turi net 4 lauko sienas, įskaitant stogą. Teko skaityti, kad normaliai rekomenduojama 100 W/1kv.m, gal galiu radiatorių galingumą padidinti iki, tarkim 120 W/kv.m. Kas tai kontroliuoja?
Ar būtinai po kiekvienu langu reikalingas radiatorius? Kambarys nedidelis apie 13,5 m2, yra langas ir stoglangis. Ar po abiem langais būtina statyti radiatorių? Jei ne, tai po kuriuo langu geriau būtų jį dėti?
Kuo konvektorius skiriasi nuo radiatoriaus?
Remontuojame butą, jungiame kambarį su virtuve į bendrą erdvę. Norėtume atjungti virtuvės radiatorių ir palikti tik vieną - kambario. Butas antrame - penkių aukštų name. Kambario radiatorius stovi ant grįžtančio vandens stovo. Norėčiau sužinoti ar galima taip daryti ir kokius radiatorius geriausiai dėti ir kokio galingumo, kai bendras visos erdvės plotas bus - apie 26-28 kvadratiniai metrai. Virtuvėje paliktume tik vamzdį, einantį iš aukšto į aukštą.
Įsirenginėju šildymo sistemą, pirmame namo aukšte yra sumontuota dalis grindinio šildymo vamzdžių, dalis radiatorinių. Dabar reikia sumontuoti radiatorinį šildymą antrame aukšte. Kaip geriau montuoti, visus radiatorinius vamzdžius jungti į vieną kolektorių ar vienas kolektorius pirmam aukštui, o kitas antram aukstui?
Kokia yra bedroji tvarka norint pasikeisti senus špižinius radiatorius į naujus? į ką reikia kreiptis? Kas atlieka radiatorių keitimo projektą?
Daugiabučiame gyvenamajame dažnai burbuliuoja virtuvės radiatoriai. Namą prižiūrinti įmonė juos nuorina, bet po 2 savaičių ir vėl burbuliuoja. Keista, kad iš 8 stovų, esančių toje pačioje laiptinėje, visada tik mano virtuvėje taip vyksta, kiti butai to net nežino,kad gali jie burbuliuoti. Kaip išspręsti šį nepatogumą (erzina čiurlenimas)? Ar tai, jog sistemoje yra oro, šilumos, skaitiklis neprisuka daugiau KW gamindamas šilumos energiją?
Vonioje "kala" radiatorius, t.y. skleidžia labai didelį garsą. Kai pasuki termoreguliatorių (nesvarbu į kokią pusę), kalimas apstoja trumpam, bet po to vėl tas pats. Kas gali būti negerai?
Nešyla radiatorius individualiame name. Visą laiką šildavo. Net ir šį sezoną šilo. Tačiau kartais jį užsukdavau, nes patalpa retai naudojama. Dabar išvis nebešyla, nors visą namą kūrenu. Nupyliau kelis kibirus vandens, nešyla vis tiek. Kol leidžiu vandenį, tol ateinantysis vamzdukas ima šilti. Nustojus jis vėl atvėso. Bandžiau leisti vandenį iš sistemos. Nepadėjo. Jokio efekto.
20 metų nebuvo bėdos su radiatoriais (kieto kuro katilas), o šiemet kiekvieną vakarą jau 2 mėn. tenka nuorinti, iš kur tiek oro? Ir dar bėda, kad net išsukus ventilį, kartais net oras neina, o jei ir eina, tai vanduo nepasirodo. Faktiškai veikia visada vienas iš 8 radiatorių. Įdomu iš kur kaupiasi oras, nes jo tiek negali būti.
Namas yra renovuotas, modernizuota vienvamzde sildymo sistema. Radiatorius keite tik senus, o nauju buvo galima nekeisti. Prie dvieju radiatoriu termostatines galvutes sumontuotos atvirksciai t.y. ant zvaigzduciu ir negalima reguliuoti. Vienas radiatorius galima sakyti nesyla. Visu triju bute esanciu radiatoriu syla tik virsus. Mazdaug nuo vidurio zemyn nesyla. Ka daryti?
Kurie radiatoriai geresni, špiziniai ar akmens. Kurie iš šių radiatorių būtų ekonomiškesni, kad sutaupytų dujų šildymui. Šiuo momentu yra pas mane plieniniai.
Kokie geriausi ir ekonomiškiausi elektriniai radiatoriai? Turiu Adax radiatorius, bet jie vartoja nemažai el. energijos, tad manau reikėtų pakeisti į modernesnius ir mažiau elektros naudojančius prietaisus.
Ar geras variantas šilumos siurblys oras vanduo ir fankoilai?
Santechnikas rekomenduoja apatinio pajungimo (dvigubus ) radiatorius... Ar teisingiausias variantas?
Name elektrinis šildymas. Kokius pakabinamus elektrinius radiatorius rinktis? Jų reikėtų trims miegamiesiems kambariams.
Montavome nuosavame name šildymo sistemą su kieto kuro katilu ir radiatoriais. Kiek laiko radiatoriai turetu būti šilti iškūrenus kieto kuro katilą? Nes pas mus, dar nesibaigus kūrentis kieto kuro katilui, radiatoriai kartais būna jau šalti kaip ledas, o kitą kartą stipriai įšyla, o po pusvalandžio jau vos drungni, nors kieto kuro katile dar ir rusena malkos. Žodžiu, radiatoriai įkaista ir atšąla, jokios šildymo funkcijos neatlieka ir namo neprišildo. Kur čia problema? Meistras po šildymo sistemos pastatymo laksto pusę metų, nes radiatoriai nelaiko šilumos, vienas radiatorius tai šildo, tai ne, kitą kartą atvirkščiai, vamzdžiuose pilna oro burbulų.
Kaip pasirinkti šildymo konvektorių? Ką reikėtų žinoti jį renkantis? Į ką atkreipti dėmesį? Kuo konvektorius skiriasi nuo radiatoriaus?
Statome 1 aukšto namą su mansarda, 1 aukšto plotas 70 m2, antro 30 m2. Pirmame aukšte planuojame grindinį šildymą. Kaip geriau šildytis antrame aukšte: ar dėti radiatorius, ar taip pat daryti grindinį šildymą?
Kiekvieną rytą (apie 8h) ir naktį (apie 24h) beveik tuo pačiu metu radiatoriaus vamzdyje girdimas keistas garsas, panašus į lašėjimą, kuris trunka apie valandą laiko. Pajudinus vamzdį garsas 15-30 sekundžių nustoja ir vėl tęsiasi. Gyvename 5 aukštų name, visų aukštų kaimynai tą garsą girdi tik viename kambaryje (kur eina tas pats vamzdis). Galbūt esate susidūrę su panašia problema?
Viename iš namo kambarių norime įrengti stiklinę vitriną, užimančią visą sieną. Kaip šį kambarį šildyti? Šildymui grindinio konvektoriaus naudoti nenorime.
Ar apsimoka statyt elektrinius radiatorius (mano butas 60kv.), ar vis dėl to bus brangoka?
Šildau 100 kv m. namą + boileris kombinuotas 120 l. Katilas kalvis 2-16. Šildymo sistema sena, kai paduodamo ir grįžtamo vamzdžiai išsišakoja į du „sparnus“ taip apšildant 2 namo dalis. Vieno „sparno“ paskutinis radiatorius visada sunkiai šilo (tarp radiatoriaus viršutinės ir apatinės dalies didelis temp. skirtumas) ir to „sparno“ grįžtamas vos šiltas. Sistemoj stovi 1 cirkuliacinis siurblys tik ant mažojo rato, paskirstymo vožtuvas tarp ratų trieigis. Jei pastatyčiau antrą cirkuliacinį siurblį ant didžiojo rato ir ketureigį paskirstymo vožtuvą ar taip sureguliuočiau temperatūrą, kad šiltų ir paskutinis radiatorius?
Kokio galingumo radiatoriaus reiktų 3,83x3,56x2,63=35,9m2 kambaryje. Namas neapšiltintas, bet sudėti nauji langai, lango plotis 2,02m. Nejaugi tokiam kambariui reikia 3600W radiatoriaus? Tarkim maždaug jeigu 100W/m2. Kažką manau ne taip skaičiuoju..?
Gyvename daugiabutyje, pastatytame daugiau nei prieš 60 m., viršutiniame aukšte. Radiatoriai stovi originalūs, nekeisti. Daugiabutis nerenovuotas. Norėtume pasikeisti radiatorius. Pagal puslapyje pateikiamą skaičiavimo metodiką radiatoriai turėtų būti skaičiuojami pagal formulę (100W * kambario plotas). Kaip pavyzdį imame mūsų 10m2 miegamąjį ir gauname jog reikia 1000W radiatoriaus jam šildyti. Šiuo metu miegamajame stovi daugiau nei dukart galingesnis, originalus 2200W radiatorius. Nežiūrint to, temperatūra žiemos metu miegamajame nepakyla aukščiau +14 laipsnių. Kyla klausimas, kiek objektyvi tokia skaičiavimo metodika? Ar nenutiks taip, jog kreipiantis dėl projekto radiatorių keitimui bus panaudota ši skaičiavimo metodika, o pakeitus radiatorius naujais bute taps nebeįmanoma gyventi dėl dar žemiau krentančios temperatūros? Kaip spręsti problemą?
Senos statybos daugiabutyje norime pasikeisti radiatorius. Šildymo sistema vienvamzdė, namas statytas 1970 metais. Dviejuose kambariuose langai vitrininiai, todėl viename norėtume įsirengti į grindis įleidžiamą konvektorių (nes reikia laisvo praėjimo į balkoną), kitame - pastatomą konvektorių. Ar rekomenduotumėte konvektorius? Ar tinka jie senos statybos name? Ar yra alternatyvų, nes kaip minėjau langai vitrinos iki žemės.
Kodėl norint nuorinant radiatorių iš jo oras neina, o būna traukiamas į vidų? Ir pradeda girdėtis radiatoriuose keisti garsai (kaip kad oras burbuliuotų). Katile yra maža skylutė. Ar ji gali įtakoti oro patraukimą į radiatorių? T.y. pro skylutę po truputį sistemą palieka vanduo ir sistemoje susidaro vakuumas? Ar neturėtų būti atvirkščiai? Jei katile yra skylutė, tai sistema turėtų prisipildyti oru ir tektų karts nuo karto nuorinti radiatorius?
Kokie būna konvektoriai? Ar jie yra skirstomi į kokius nors tipus?
Kokie yra patys efektyviausi elektriniai radiatoriai atsižvelgiant į sunaudojamą elektros kiekį? Planuojama įrengti elektrinį šildymą (butas 80 kv.), ar yra efektyvesnių sistemų nei ADAX NEO konvekcinis radiatorius?
Prieš paskutinio radiatoriaus viršus tik šyla, o visi kiti karšti.
Kokius radiatorius, šoninio ar apatinio pajungimo, pasirinkti dviejų aukštų mūriniame name? Kuo jie skiriasi? Antrame aukšte reikia 5, o pirmame 2-iejų radiatorių. Šildymas Viadrus katilu ir dujomis.
Kada rekomenduojama rinktis konvektorių su ventiliatoriumi, kada be ventiliatoriaus?
Laba diena, noriu paklausti kuo skiriasi dvigubi nuo viengubų radiatorių, kokius patartumėte įsigyti? Dabar dar stovi špižiniai radiatoriai, namas senos statybos, bet apšiltintas.
Apsigyvenome 4k. bute, 9 aukštas ~90m2. Bute sudėti plastikiniai langai, įstiklinti ir apšiltinti balkonai. Bet bute vis tiek šalta. Svarstome apie papildomo pasišildymo variantus. Kokie jie galėtų būti?
Kaip apskaičiuoti kokių reikia konvektorių norint juos įsirengti grindyse ir kokia galėtų būti preliminari kaina?
Koks skirtumas kada radiatoriai prie sienos, po palange ar iki palangės? Turiu pusę radiatoriaus sekcijų nuimti.
Noriu sužinoti koks radiatorius tinka 17 kv. m kambariui? Namas yra daugiabutis, 5 aukštas iš 5.
Norėjau paklausti ar galima į senus špižinius radiatorius dėti automatinius nuorintojus? Ir jeigu taip, kur jie dedami?
sildymas_daikin_altherma_industek_baner_300x300px_2023_03_2.jpg
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 391119 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3304
Iš viso buvo užduota 162928 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 47 specializuotų įmonių