Radiatorių galingumas daugiabutyje

Klausimas:
Kokio galingumo radiatorius montuoti, jei butas 5-me paskutiniame aukšte ir į viršų temteratūra vis mažėja, o apačioje per šilta, o kad mūsų bute 12-13 laipsnių. Vienas kambarys kampinis turi net 4 lauko sienas, įskaitant stogą. Teko skaityti, kad normaliai rekomenduojama 100 W/1kv.m, gal galiu radiatorių galingumą padidinti iki, tarkim 120 W/kv.m. Kas tai kontroliuoja?
Komentarai:
Norėtume Jums pasiūlyti puiku problemos sprendimą - tai natūralaus šildymo plokštės Infrapower. Infrapower šildymo sistema suteikia jaukios šilumos pojūtį vidaus patalpose tam sunaudodama labai mažai elektros energijos. Be to, ši sistema pasižymi ypatingai paprastu sumontavimu bei dizainu, kurį galima pritaikyti bet kurioje aplinkoje. Nereiks visos sienos tapetuoti "radiatoriais". Viskas labai paprasta: pasikabinate reikiamo galingumo plokštę ant lubų ir ji šildo kambarį iki reikiamos temperatūros(termostato pagalba reguliuojate temeperatūrą). Mums tik reikia žinoti: 1. kambarių plotus; 2. kiek koks kambarys turi lauko sienų; 3. koks patalpų aukštis.
Giedrius, Rubisolis, UAB
Kiek teko statyti radiatorius - visada dėjome galingesnius - 120 W ir plius šilumos atidavimo reguliatorius - galvas. Štai ir visas sprendimas. Tik nebūtina visiems afišuoti ir reklamuotis, kad taip darote, taip šildymas visiems pabrangs, jei ir kiti namo gyventojai to nepadarys.
Jūs pasakojate tipinę istoriją, ir tai daugelio žmonių vargas ir problema... Visų pirma, kad pakeisti radiatorius reikia drenuoti šildymo sistemą, ką atlieka Jūsų namą aptarnaujanti šilumos ūkio įmonė tarkim City Service. Radiatorius pakeisti galėsite turėdami projektą, kurį padarys bet kuri atestuota Lietuvos įmonė arba patys šilumos tinklai. Tarkim Kaune tai kainuotų: 30 Eur namo šildymo sistemos drenavimas 40 Eur radiatorių kaina, plius santechniko darbas ir t.t. Bet Jūs privalote reikalauti iš pirmininko, kad name būtų sumontuotas cirkuliacinis siurblys, gal tai yra priežastis, paprastai šiluma paduodama į viršų ir leidžiasi žemyn, taip kad viršutinis aukštas neturėtų šalti.
Vigalijus Fetisovas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: