Geoterminis šildymas

Rodomi įrašai 1-25 iš 45.
Norėčiau sužinoti, kiek kainuotų geoterminio šildymo sistema 80 m2 namui?
Kiek kainuotų geoterminis šildymas? Pradedu statyti namą Vilniuje: plotas - 150 kv.m., vieno aukšto, T raidės formos. Planuojamas šildymas – grindų ir radiatoriais.
Planuojame statyti A klasės namą ~150 kv. m (garažo nėra). Sklypas yra miške, namas statomas 15 m nuo vandens griovio. Neapsisprendžiame dėl šildymo. Koks variantas yra ekonomiškesnis ir labiau atsiperkantis, ar geoterminis šildymas ar kieto kuro, granulių katilas? Suprantu, kad kiekvienam namui yra skirtingi sprendiniai ir skirtingos kainos. Bet galbūt galima būtų sužinoti bent preliminarias kainas?
Naujas namas 200m2, apšiltinimas A klasė, negaliu išsirinkti iš 3 variantų, geoterminis šildymas, kuris yra brangi investicija, oras vanduo, kuris žiemą prie didelio minuso tampa neefektyvus ir dujinis šildymas su balionais, kurio jaučiu bus brangus šildymas. Gal galite kiekvieną iš šitų variantų pakomentuoti? Vieno aukšto namas su grindiniu šildymu.
Planuojame statyti namą iki 80m2. Kokio galingumo šilumos siurblio reikėtų ir kiek kainuotų pilnas įrengimas?
Statausi nama, gyvenamo plotos bus 135 m2 + 36 garažas. Renkuosi tarp "Granulinio katilo" ir "Geoterminio šildymo". Statomės nama Pietų Lietuvoje, čia daugiausiai smėlynai, manau gruntas nelabai tinkamas geoterminiui šildymui, tačiau išsikasėme tvenkinį 5 arų, apie 3,5 - 4 metrų gylio vandens. Koks geriausias būtų šildymo variantas, skaičiuojant šildymo bei įrengimo kaštus? Dar vienas klausimas, ar tvenkinyje reikia vamzdelius išvedžioti ar pakanka tiesiog sumesti kažkiek metrų vamzdžio į dugną ?
Norėjau sužinoti, kokiame aukštyje turi būti grindų šildymo termostatai? Paliko po laidą turbūt kiekvienam kambary skirtingai, atėjęs elektrikas klausia, kodėl taip žemai? Bus geoterminis šildymas.
Planuoju pirkti namą, 2 aukštų, 178 kv.m. Apšiltintas iš vidaus 40 cm vata, pastatytas iš blokelių. Name yra grindinis šildymas, Nibe katilai, geoterminis šildymas. Savininkas teigia, kad už elektrą moka po 100€ kiekvieną mėnesį. Ar tokios sąnaudos yra realios? T.y. ne per didelės? Žinau, kad mažai informacijos, nes negaliu kol kas pasakyti nei galingumo, nei koks geoterminis yra.
Norėčiau sužinoti kokio galingumo reiktų geoterminio šildymo 80 m2 karkasiniam namui. Ir koks principas geoterminio šildymo vanduo-vanduo. Ko tam reikia?
Noriu paklausti dėl geoterminio šildymo sistemos. Koks jos veikimo principas ir ko reikia norint įrengti geoterminio šildymo sistemą? Ar galima su ja išgauti karštą vandenį? Kokie privalumai ir trūkumai lyginant su šildymo sistema kietuoju kuru. Atsižvelgiant į geoterminio šildymo sistemos įrengimo kainą, ar greitai atsipirktų tokia sistema?
Norėčiau įsirengti geoterminio šildymo sistemą oras-vanduo, jis būtų kaip papildomas šildymas prie kieto kuro katilo. Norėčiau sužinoti, prie kokių oro temperatūrų dar galima tikėtis, gauti ne mažiau, kaip 3 kWh šiluminės energijos, sunaudojus 1kWh elektros energijos. Geoterminis šildymas būtų eksploatuojamas tik tada, kai būtų galima gauti didžiausią efektą. Koks geoterminio šildymo naudingo veikimo koeficientas.
Kas veikia efektyviau - joniniai elektrodiniai katilai ar geoterminio šildymo siurblys "oras-vanduo"?
Gal dar ne daug esu skaitęs, bet domina geoterminis (horizontalus) šildymas. Kiek ploto reikėtų, kad išvedžioti vamzdynus 100-150 kv.m namui?
Ko negalima daryti ant žemės ploto, po kuriuo yra horizontalus geoterminis šildymas (medžiai, krūmai, šiltnamis, pavėsinė)? Kokiu atstumu nuo jo jau galima?
Su šeima planuojame statytis gyvenamąjį namą, šiuo metu yra rengiamas projektas, derinami leidimai statybai ir t.t. Planuose turime įsirengti geoterminį šildymą, todėl norėčiau gauti daugiau detalesnės informacijos apie tai - įrengimo greitis, kokybė, garantijos, kaina ir t.t.
Domiuosi geoterminiu šildymu. Ar geoterminiai gręžiniai remontuojami, jei kas nutinka? Ar yra praktikos? Jei per žiemą gręžinys atšąla, ar teisingai mastau, kad šiltame name vasarą turint išvedžiotą grindinį šildymą/vėsinimą ir palikus grindis nešešėliuojamas geoterminis gręžinys ims šilumą iš grindų ir susigrąžins šilumą? Ar vis tik tokiu atveju namas perkais ir geoterminis vėsinimas per grindis nesugebės jo tiek atvėsinti?
Ar galima įrengti geoterminį šildymą nenaudojamame šulinyje, kuriame vandens lygis apie 5 metrai?
Ar įsirengiant gioterminį šildymą gruntas vanduo reikalingi atskiri leidimai? Dėl galimos žalos gamtai.
Kiek kainuotų įsirengti geoterminį šildymą imant vandenį iš ežero?
130kv m silikatinių plytų namas. Oro tarpas apšiltintas "ekovata". Domina kokią šildymo sistemą pasirinkti, preliminari geoterminio šildymo kaina.
Planuoju statyti apie 140 kv. m. namą, bet dar nesu apsisprendęs dėl geoterminio šildymo sistemos. Tačiau dabar jau veda elektrą ir turiu žinoti, kiek kW elektrinės galios reikės šildymui (geoterminiam arba aeroterminiam) Gal galėtumėt pasakyt orientacinį galios dydį.
Teko skaityti, kad geotermininkai skaičiuoja, kad 1kW šilumos reikia pakloti 50 m horizontalaus kontūro, o tarpas tarp vamzdžių turi būti 0,5 m. Visgi, vienos firmos tinklapyje teigiama, kad kai vamzdžiai išdėstomi spiralėmis, kurių tankumas yra 4 tiesiniai metrai į 1 m 2, taip pat reikia 50 tiesinių metrų PE vamzdžių 1 kW šiluminio siurblio galios. Kiek iš tikro šilumos galima išgauti iš grunto?
Kaip vertintumėte tiesioginio garinimo geoterminio šildymo sistemą? Kokie trūkumai, kokie privalumai? Lyginu Sofath sistemą (freonas tiek lauke, tiek grindyse) su Sveo direct (freonas lauke) šilumokaitį ir vandeniu užpildytą grindinio šildymo sistemą.
Reikalinga šildymo sistema. Renkamės tarp geoterminio ir joninio šildymo sistemų. Ką rekomenduotumėte?
Eksploatuojame geoterminio šildymo sistemą su paviršiniu koelktoriumi. Viena iš dviejų „kilpų“ įrengta gerokai aukščiau. Kaip įsitikinti, kad ji nėra „užsiorinusi“ ir funkcionuoja? Ar įmanoma nuorinti ar įrengti plėtimosi indą reikiamoje sklypo vietoje.