Geoterminis šildymas rąstiniam namui

Klausimas:
Planuojame statyti rąstinį namą, apie 120 m2. Norėčiau Jūsų patarimo, kokį pigiausią šildymo būdą galėtumėte patarti pasirinkti. Ar geoterminis šildymas tinka rąstiniams namams?
Komentarai:
Geoterminis šildymas puikiai tinka rąstiniam namui, tačiau jo įrengimas nėra pigus. Eksploatacinės išlaidos šildymui gerai apšiltintam namui yra nedidelės: metų vidurkis vienam mėnesiui įskaitant ir patalpų šildymą ir karšto vandens ruošimą dabar būtų apie 0,40-0,50 Eur/m2. Žinoma, labai svarbu, kad teisingai būtų parinktas šilumos siurblys ir tiksliai paskaičiuotas bei laikantis visų reikalavimų įklotas žemės kolektorius. Geoterminio šildymo sistema beveik nereikalauja jokios priežiūros. Be to nedeginamas joks kuras, todėl ši sistema nesukelia gaisrų, nekelia dulkių, neteršia aplinkos.
Rąstinio namo šildymo būdas gali būti įvairus, tame tame tarpe ir geoterminis. Kadangi aš neturiu duomenų apie Jūsų namo aplinkos infrastruktūrą t.y. neaišku ar netoliese yra gamtinių dujų įvadas, galėčiau siūlyti kelis šildymo būdo variantus: automatizuota granulių deginimo katilinė (gali būti universalus katilas turintis galimybę papildomai deginti ir smulkintą anglį bei įvairių rūšių grūdus), elektrinis šildymas, minėtasis geoterminis šildymas bei mišrios sistemos (pvz. elektrinis šildymas + saulės kolektorių sistema, granulių deginimo katilinė su elektriniu katilu bei su saulės kolektorių sistema). Dar papildomai galima būtų svarstyti apie suskystintų dujų katilinę arba skysto kuro deginimo katilinę, bet tokiu atveju iškiltų tam tikrų papildomų sąlygų (kaip kuriais atvejais neįgyvendinamų), kurių nereikėtų įvykdyti pasirinkus iš kitų šildymo alternatyvų. Pastatui šilumos šaltinį reikia apspręsti dar prieš darant namo projektą. Tokiu būdu galima numatyti reikiamą patalpos plotą visiems katilinės įrenginiams. Taip pat reikėtų paminėti, kad investicija daroma vieną kartą ir turi būti optimali, todėl būtina atlikti detalų visų galimų ar norimų šildymo būdų techninį - ekonominį skaičiavimą, tam kad vėliau netektų nusivilti.
Rolandas Jonynas, Terma, UAB
Kaip žinoma pigiausias būtų malkinis šildymas, bet tuomet iškyla problema, kad reikia į katilą įdėti kuro. Už pigumą reikia eikvoti savo laiką. Alternatyva gali būti šildymas medžio granulėmis. Pasirinkus šį šildymo būdą tik periodiškai reiktų užkrauti bunkerio talpą kuru (medžio granulėmis). Šis katilas brangesnis ir kuro kaina nėra iš pigiųjų (medžio granulės 1 t kuro apie 150 Eur) Su viena 1 t med\io granulių galima pagaminti apie 4,7 MWh energijos. Medžio granulės pigesnės nei dujos (lyginant pagamintą energijos kiekį), bet granulinis katilas truputi brangesnis. Jei Jus domina geoterminis šildymas, tai Jūs pilnai galite šildyti rąstinį namą, nes nėra svarbu kokį šildymo būdą pasirinksite, svarbu kad būtų užtikrinama temperatūrą patalpoje. Klausimas kas geriau ar geoterminis ar granulinis šildymas. Atsakymą galėčiau pateikti turint konkrečias kainas. Brangus geoterminio įrengimas, bet pigesni eksploataciniai kaštai. Bet lyginant su įrenginių tarnavimo periodu, tikėtina kad geoterminis per ilgą laiko tarpą bus pigesnis. Įsitikinimui reikia žinoti koks abiejų šių įrenginių gyvavimo laikas.
Ekspertai.lt
Geoterminio šildymo investicija pradžioje yra nemaža, tačiau eksploatacija tikrai neužkraus didelės finansinės naštos. Tiesa, negalime tvirtinti, kad eksploatacija bus pigesnė nei šildymas malkomis, bet kita vertus, jei į šildymo malkomis kaštus įskaičiuotumėte ir kūriko darbą, ir papildomo priestato - malkinės statybą, ir rūpesčius, kur dėti pelenus, ir katilų valymo darbus, ir priežiūrą visą šildymo sezoną, tikriausiai tokia kaina viršytų kitus šildymo variantus. Šilumos siurbliai valdomi automatiškai pagal lauko (jei klientas nori, - ir vidaus) temperatūrą, todėl turint tokį šildymą namie galima žiemą be rūpesčių išvažiuoti bet kokiam laikui iš namų. Nėra ir jokios gaisro galimybės, be to, sistema ekologiška, net nereikia kamino.
Ši sistema pritaikoma bet kokio tipo namams, įskaitant ir rąstinius. Tik svarbu gerai apskaičiuoti namo šilumos poreikį (žinoma, jei rąstinis namas papildomai neapšiltintas, jo poreikis bus didesnis nei tokio pat šildomo ploto mūrinio namo su standartine šilumine varža). Taip pat į tai atsižvelgiant reikia apskaičiuoti ir šilumos kolektoriaus ilgį.
Ekspertai.lt
Pasirinkus geoterminį šildymą dažniausiai įrengiamas grindų šildymas, nes šiam pakanka žemų temperatūrų. Įrengiant grindų šildymą, reikia pasirinkti tinkamą grindų dangą - plyteles ar kitą, pritaikytą grindiniam šildymui. Jei darysite medines grindis iš grindų šildymui nepritaikyto medžio, grindų šildymo įrengti nepatariu. Pigiausias šildymo būdas yra kietu kuru, tačiau jis sukelia daug nepatogumų. Atsižvelgiant į patogumą ir pigumą geriausias šildymo būdas yra gamtinėmis dujomis, o jei šių nėra - skystu kuru.
Alina, UAB ELSTAVA
Geoterminis šildymas tinka visų tipų namams, bet jis tikrai nėra pigiausias, jei vertinsite ir investicijas jį įsirengiant. Šiai dienai pigiausia yra šildytis durpėmis, anglimi ir malkomis, tačiau daugeliui tai jau tampa nepriimtina, nes toks šildymas nėra komfortiškas (stipriai svyruoja patalpų temperatūrą paros metu) taip pat tenka gaišti laiką kūrenimui, kuro ruošimui, reikalinga kuro sandėliavimo patalpa, negalima ilgal išvykti iš namų, jaučiamas dūmų kvapas ir pan.
Daikin Altherma 3 geoterminiai šilumos siurbliai
Daikin Altherma 3 geoterminiai šilumos siurbliai
UAB "Exposito"
13 atsiliepimai 70% rekomenduoja
8804 €/vnt.
Daikin Altherma 3 geoterminis šildymas
Daikin Altherma 3 geoterminis šildymas
UAB "Exposito"
13 atsiliepimai 70% rekomenduoja
9902 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394317 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164499 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 77 specializuotų įmonių