Geoterminio šildymo sistema

Klausimas:
Ar geoterminio šildymo sistemos vamzdeliai gali būti po namu, kaip pavaizduota pateikto pasyvaus namo brėžinyje? O jei įvyks koks gedimas ir reikės ką nors keisti?
Komentarai:
Horizontaliai klojamo žemės kolektoriaus vamzdeliai geoterminiam šildymui negali būti klojami, jei virš jų bus statomi kokie nors statiniai, klojamos trinkelės, asfaltas, sodinami medžiai ir panašiai. Priežastis - paviršinis žemės šilumos kolektorius surenka saulės šilumą, kurią absorbuoja paviršinis grunto sluoksnis. Jei tenka dalį kolektoriaus, ar jo įvadus pakloti po namu ar grįsta aikštele, tą vamzdyno dalį būtina termoizoliuoti. Priešingu atveju, aplink vamzdžius susidarys ilgamečio įšalo sluoksnis. Kitas žemės kolektoriaus įrengimo būdas yra vertikalus. Tai vertikaliai žemėje daromi gręžiniai, į kuriuos paprastai įleidžiamas dvigubas U formos vamzdis (kartais leidžiami trys apčioje kartu sujungti vamzdžiai). Teoriškai, gerai iš anksto (dar prieš pradedant statybas) viską planuojant, įmanoma tokį kolektorių įrengti ir po namu. Tarkim, būsimo garažo viduryje dar prieš pradedant statybas padaromas gręžinys, viršutiniai gręžinio metrai termoizoliuojami. Šiems darbams suteikiama ne mažiau 10 metų garantija. Tačiau paprastai visuomet žemės kolektorius įrengiamas sklype šalia namo.
Virgilijus, UAB Energera
Čia turbūt šiek tiek maišomi grindų šildymo vamzdynas (pasyvaus grindų vėsinimas) ir natūralios šilumos kolektorius nes abu jie yra padaromi iš „vamzdelių“. Sistema esanti po grindimis yra skirta patalpų šildymui arba vėsinimui, o vamzdžių sistemą esanti lauke yra skirta šilumos surinkimui/atidavimui. Šilumos siurblio esmė yra paprasta: elektros energijos pagalba pasisavinti natūraliai susikaupusią šilumą ir perduoti ją jūsų namams arba vasaros metu surinkti šilumą iš jūsų namų ir perduoti ją atgal gruntą. Vienu žodžiu, šilumos siurblys perkelia šilumą iš vienos vietos į kitą, o kad procesas vyktų sklandžiai šilumos šaltinis turi visada būti pilnas šilumos (privalo pastoviai regeneruotis). Lauko kolektorių galima būtų įrengti ir po namu, tačiau tada reikėtų pasirinkti šilumos gręžinių lauko kolektorių kadangi grunto sluoksnis esantis iki ~15-18 m. gylio po namu dėl metamo šešėlio neturės galimybės regeneruotis (Tai yra šiluma iš po namo bus greitai išsiurbta ir dėl metamo šešėlio ten nespės pritekėti naujos šilumos) Net ir įrengus šilumos gręžinį efektyvus bus tik metražas esantis giliau ~15-18 m, nes tokiame gylyje šiluma regeneruojama nebe saulės spindulių, o kyla iš žemės gelmių. Savaime aišku, kad įvykus avarijai tokio gręžinio pataisyti neišeis, tačiau teisingai įrengus šilumos gręžinių sistemą ir atlikus reikiamus bandymus panašių problemų visada galima išvengti.
Jurgis, UAB Vilpra
Jeigu teisingai suprantu, jus kalbate apie geoterminio šildymo sistemą su "Gruntas-vanduo" šilumos siurbliu, kai šilumos šaltinis - gruntas, o šiluma paimama horizontalaus kolektoriaus pagalba. Horizontalus grunto kolektoriai panaudoja saulės energijos šilumą, kuri susikaupia žemės viršutiniame sluoksnyje šviečant saulei. Todėl ant žemės, kurioje guli horizontalus lauko kolektorius, negalima statyti jokių statinių - kitaip ji neįšils ir šilumos siurblys neveiks efektyviai. Kas liečia gėdimų diagnostikos: horizontaluūs kolektoriai klojami atskiromis kilpomis po 80-120 metrų, todėl esant slėgio kritimui pakankamai greitai galima atlikti diagnostiką.
Ekspertai.lt
Tikriausiai straipsnyje pateiktame pasyvaus namo brėžinyje mėlynos spalvos linija nėra geoterminio šildymo vamzdelis, nes geoterminio šildymo sistemai, veikiančiai „oras-vanduo“ principu, jokių požeminių kolektorių nereikia.
Šiame brėžinyje vietoj šildytuvo ir rekuperatoriaus galima būtų įstatyti tik vieną įrenginį – šilumos siurblį „oras-vanduo“, kuris naudojant paduodamą aplinkos orą patenkins šildymo, karšto vandens poreikį bei veikiant kartu su ventiliacijos sistema efektyviai panaudos išmetamo oro šilumą šildymui, o papildomai sumažinti išlaidas padės saulės kolektorių sistema.
Ekspertai.lt
Galime pasiūlyti šildymą bio granulėmis, kurių automatizacijos lygis prilygsta šildymui dujomis, o pačio šildymo KW kaina yra ženkliai mažesnė. Jūs nebūsite pririšti prie vieno kuro tiekėjo ir pabrangusi elektros energija praktiškai neturės įtakos šildymo kainai, priešingai, nei naudojant geoterminį šildymą. Kita labai aktuali problema ir, mano nuomone, neišspręsta iki galo tai „nuimant“ šilumą iškrentančios nuosėdos, kurios stiprina tikimybę užkimšti „išmetimo“ vamzdžius.
Siūlome alternatyvų šildymą - ekologišką šilumos siurblį „Octopus“, kuris nereikalauja žemės kasimo darbų ar gręžinių. Garintuvas įrengiamas prie namo, 1 m2 plote. Jei planuojate įsirengti žemė - vanduo šilumos siurblį, tai nepamirškite, kad žemėje užkastas vamzdis nuolat šąla, todėl jo pakišimas po namu labai rizingas. Neretai yra iškeliamas ir gruntas, vamzdžiuose cirkuoliuoja glikolis, kelių atmosferų slėgių, taigi, vamzdžio trūkimo atveju, pasekmės gali būti neprognozuojamos... nors meistrai visko pridaro.
Vigalijus Fetisovas, Ekspertai.lt
Daikin Altherma 3 geoterminiai šilumos siurbliai
Daikin Altherma 3 geoterminiai šilumos siurbliai
UAB "Exposito"
13 atsiliepimai 70% rekomenduoja
8804 €/vnt.
Daikin Altherma 3 geoterminis šildymas
Daikin Altherma 3 geoterminis šildymas
UAB "Exposito"
13 atsiliepimai 70% rekomenduoja
9902 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394327 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164509 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 77 specializuotų įmonių