Geoterminio šildymo sistemos kaina

Klausimas:
Kiek kainuotų 10 kW geoterminio šildymo sistema? Sklypo plotas nedidelis, be to sutvarkyta aplinka, todėl noriu sužinoti, ar galima padaryti gręžinių sistemą, nesugadinus gėlynų, ar geriau daryti oras - vanduo sistemą?
Komentarai:
Kaip nusprendėte, kad reikia 10 kW? Dažnai klientai renkasi per didelį siurblį ir čia yra minusas. Geoterminis šildymas yra pats geriausias sprendimas energijos taupymo ir komforto požiūriu. Geriausias ekonomiškumas, lauke nėra jokių įrenginių. Kaina priklauso nuo daug ko - tame tarpe kokį siurblį pasirinksite, kokia situacija pas jus objekte. Kaina turėtų gautis su darbais apie 10000 - 11000 Eur. jei pakankamai daug investuota į gerbūvį ir nerandate kieme vietos, kur būtų galima išgręžti - tada alternatyva būtų oras /vanduo. Tas sprendimas niekada nebus geresnis už geoterminį, Bet čia nereikia gręžti ar kasti. Kaina galėtų būti nuo 5000 Eur iki 9000 Eur priklausomai nuo modelio.
Robertas Kleštornas, UAB Ekoklima
Įrengti geoterminio šildymo sistemą pastatui, kurio šilumos poreikis yra 10 kW, kai žemės šilumos kolektorius montuojamas vertikalus (gręžiniai) su visomis medžiagomis, šilumos siurbliu ir darbu kainuotų maždaug tarp 7 500 ir 13 000 Eur. Kaina labai priklauso nuo pasirinkto šilumos siurblio. Be to montuojant horizontalų (paviršinį) žemės kolektorių, bendra sistemos įrengimo kaina sumažėtų dar apie 2 300 Eur. Atlikti žemės darbus (gręžinius), išsaugant jau sutvarkytą aplinką nėra lengva, nes neišvengiamai reikia kasti žemę. Tačiau gerai planuojant ir atidžiai pasirenkant darbo techniką (gręžimo mašinos būna įvairaus dydžio) po darbų aplinką galima palikti beveik nepakitusią. Sistema oras-vanduo turi ir teigiamų ir neigiamų pusių. Jos įrengimas yra pigesnis, kadangi nereikia žemės kolektoriaus. Jūsų atveju, nereikėtų gadinti sutvarkytos aplinkos. Kita vertus, oras-vanduo šildymo sistema labiau priklausoma nuo aplinkos oro.
Virgilijus, Energera, UAB
10 kW sistema yra standartinė namams nuo 150-180 kv. metrų. Apytiksliai skaičiuojant, tokios sistemos įrengimas kainuoja maždaug 12 tūkst. eurų. Tai yra preliminari suma, priklausanti nuo to, ar įrengiamas žemės kolektorius, ar įrengiami žemės gręžiniai esant nedideliam plotui. Bet kokiu atveju, vis dėlto teks susitaikyti su tuo, kad sutvarkyta aplinka ir gėlynai bus truputį pagadinti, nes teks atlikti žemės darbus.
Siūlome šilumos siurblį oras - vanduo „Octopus“, kuris nereikalauja žemės kasimo darbų ar gręžinių, taip pat nenaudoja ventiliatorių šalčio išgarinimui ir el. tenu sistemos atitirpinimui. 10 kW sistema kainuotų 7 300 Eur.
Vigalijus Fetisovas, Ekspertai.lt