Kodėl šyla tik radiatoriaus viršus

Klausimas:
Gyvenu name, vakar pastebejau,kad viename kambaryje šalta, pastebėjau, kad pusė šalto radiatoriaus. Nuorinau, bet oras ėjo su vandeniu ir tas pats. Pastebėjau, kad vamzdeliuose, kuriais ateina vanduo, vienas karštas, kitas šaltas, šyla tik viršus radiatoriaus, neišmanau nieko, žinau tik kaip nuorinti, šaukiuosi pagalbos iš Jūsų. Suprantu, kad oro kamštis ko gero, bet nežinau, kaip jį pašalinti? Pas mane katilas vedrus, pirmas aukštas grindinis šildymas, antras radiatoriai, 2 siurbliukai, 2 radiatoriai nešyla, vienas šyla puikiai, abu vamzdeliai karšti.
Komentarai:
Iš jūsų aprašyto epizodo radiatorius puikiai šyla, radiatoriai taip sukonstruoti kad temperatūrų skirtumas tarp įeinančio ir išeinančio vamzduko būtų apie 20*. taigi jeigu iš katilinės paduodama 50* C vanduo tai sugryžta apie 30* C, o esant labai geram aušinimui ir visi 20. tokios temperatūros jau nejaučiate. tas radijatorius kurio vamzdukai tuo momentu buvo karšti abu matomai buvo pridarytas trmostatinio ventilio ir šilumos nukrovimas nevyko. Jeigu jums toje patalpoje kur tariamai šaltas radiatorius maža temperatūros turite didinti patį radiatorių, ar balnsuoti šildymo sistemą. Čia jau be specialisto neapseisite.
Jei sistema iki šiol veikė gerai, jokio reguliavimo ar pakeitimų nebuvo atlikta, tai įtarčiau, kad užsikimšo stambaus valymo filtrai prieš cirkuliacinius siurbliukus. Nepamirškite, kad kiekvieną kartą nuorinant radiatorius sistemoje sumažėja slėgis. Po kiekvieno nuorinimo papildykite sistemą ir įsitikinkite, kad slėgis yra bent jau 1bar.
Jei sistema neveikė gerai nuo pat pradžių, sistema, greičiausiai yra nesubalansuota ir be santechniko neišsiversite.
 
Sritis:
Sritis: