Radiatorių galingumo parinkimas

Klausimas:
Planuoju bute pasikeisti radiatorius ir domina radiatorių galingumo parinkimas. Namas senas, nerenovuotas, 4/5a, vidinė laiptinė. Užsisakiau planą ir jį gavus mąstau ar tikrai tokie turi būti radiatoriai? Kaip galima įsitikinti, kad planuose nurodyti teisingi radiatorių galingumai?
Komentarai:
Nerenovuotam namui reikia apie 80-110 W/m2, tad jei pvz. kambarys yra 15 m2 tada reikės 1200-1650 W radiatoriaus galingumo. Radiatorių galingumas turėtų būti surašytas plane.
Irmantas Daraška, SW Baltic, UAB
Radiatorių galingumas yra skaičiuotinas pagal patalpų šilumos nuostolius. Tai galima atlikti rankiniu būdu arba specializuotomis programomis. Tačiau reikia atsižvelgti į tai, kada namai seni ir yra instaliuota vienvamzdė šildymo sistema. Tokiu atvėju turi būti užtikrintas balansas, o didesnio arba mažesnio galingumo radiatoriai gali sistemą išbalansuoti. Jei gavote planą, tai tikėtina, kad kažkas atliko skaičiavimus, Jums tereikia paprašyti pateikti tuos skaičiavimus.
Instalsoft programine įranga šildymo sistemoms, Namosistemos
Radiatorius galite keisti tik tokios galios, kokie pas jus bute sumontuoti, projektuotojas turėtų pateikti tas naujų radiatorių galingumus. Senos statybos name buvo skaičiuojama apie 100 w /m2, taigi jegu jūsų kambario plotas tarkim 10m2 tai turėtų būti 1000 w radiatorius.
Ekspertai.lt
Radiatorių galingumai (dydis) yra paskaičiuojami pagal patalpų šilumos nuostolius ir paduodamą/ grįžtamą temperatūrą į/ iš radiatoriaus. Patalpos šilumos poreikis turi būti lygus radiatoriaus galingumui prie darbinių temperatūrų. Radiatorių galingumų lentelę galite gauti pas radiatorių pardavėjus.
Tomas Veselga, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: