Šilumos siurblio pliusai ir minusai

Klausimas:
Kokie pliusai ir minusai oras/vanduo šildymo sistemos? Ar verta rinktis šį šilumos siurblį ar ieškoti kitos šildymo sistemos? Planuojame statyti A klasės apie 100kv/m vieno aukšto namą.
Komentarai:
Iki neigiamos temperatūros naudingumo koeficientas gali siekti 3, bet krentant temperatūrai koeficientas greitai tampa 1. Gali ruošti ir vandenį naudojimui, bet nenaudojant siurblio reikėtų statyti papildomą teną. Gali ne vien šildyti bet ir šaldyti patalpas (tik reikėtų apsvarstyti - jeigu statote šiltą namą, jis taip pat bus vėsesnis ir vasarą, taigi ar tai tikrai reikalinga pasvarsčius apie elektros suvartojimą). Reikėtų nepamiršti, kad visi siurbliai skleidžia garsą ir vibracijas, taigi juos reikėtų montuoti toliau nuo namo, taip gausis šilumos nuostolis. Pagrindinis aspektas, kaip minusas, kurio niekas nemini - tai, kad po 10-15 metų patys gamintojai rekomenduoja siurblį keisti nauju, taigi jo investicija, daugeliu atveju per tiek laiko net neatsiperka, ką jau bekalbėti apie įvairią profilaktiką ar gedimus. Rekomenduotume pasidomėti apie paprasčiausiai elektrinį grindų šildymą - amorfinio metalo šildymo juostomis, kurių investicija ir pats įdiegimas yra pigūs, jam nereikia jokios priežiūros ir taikoma 15 metų garantija, po kurios jo nereikia atnaujinti ar tvarkyti.
Tinkamai parinktos šildymo sistemos, kurios atitinka statinio technines sąlygas neturėtų turėti trūkumų, o turėtų turėti tik pliusus. Šilumos siurbliai aplamai puikus nūdienos sprendimas ieškantiems komforto, o jeigu jie turi dar ir antrąją techninę funkciją vėsinti patalpas šiltuoju metų laikų, tai skaitome, kad būtų geriau nei patenkintas bet kuris vartotojas. Aišku yra ir kitokių puikių atitinkamų šildymo sistemų, pilnai automatizuotos ir nepriekaištingai veikia. Kurios geresnės, sakykime tos kurios vartotojui įperkamos ir suprantamais nesudėtingai eksploatuojamos, turi padorų servisą ir t.t. Šiaip A klasės namui keliami specifiniai reikalavimai sandarumui, įrangai ir t.t., tad visuomet verta konsultuotis su tokiu specialistu-rangovu, kuris ne tik parduoda, o būtent įrengia ir eksploatuoja tokius įrenginius ir kurio praktika nevienadienė, o su aiškia patirtimi. Rangovas, pardavėjo atžvilgiu kitaip motyvuotas, nes tik jisai atsako už tinkamą galutinį rezultatą prieš užsakovą, suteikia pilnavertes garantijas ir t.t. Mūsų įmonės techninis skyrius mielai gali pagelbėti susijusiais klausimais, turime ilgametę patirtį ir ne vieną šimtą vartotojų kurie džiaugiasi rastais jiems mūsų sprendimais, atitinkančiais užduotis ir galimybes.
Renkantis šildymo sistemą paprastai pagrindiniai kriterijai būna įrangos kaina, šildymo kaina ir komfortas. Visus tris kriterijus pirmiausia atitinka dujinis katilas, tačiau jei neturite gamtinių dujų įvado - tuomet lieka oras/vanduo alternatyva. Komfortas lieka maksimalus, šildymo kaina net pigesnė nei dujomis, tik pradinė investicija bus kiek didesnė. A klasės namuose bus reikalingas 6 kW šilumos siurblys. Taip pat rekomenduotina turėti alternatyvų šildymą - židinį arba krosnelę. Jeigu įdomu, galime paruošti tikslius paskaičiavimus.
Gediminas, Katilai.lt
Didžiulis oras/vanduo sistemos pliusas yra naudojimo komfortas - tiesiog įjungti ir išjungti, daugiau nieko daryti nereikia. Nereikalingas nei dujų įvadas, nei kaminas. Tačiau jei turite dujų įvadą - verta pagalvoti ir apie šį šildymo būdą, kadangi oras/vanduo sistemos įrengimas daugiau nei dujinės katilinės.
Olegas, Jaukurai
Klausk
eksperto