Oras vanduo šilumos siurblys namo šildymui

Klausimas:
Naujas namas 290 kv.m, gerai apšiltintas. Išsirinkome oras vanduo, bet neišsirenkame koks siurblys šildymui geriausias.
Komentarai:
Vertinant kainos/kokybės santykį šiai dienai geriausi oras vanduo šilumos siurbliai yra Daikin, Atlantic ir Panasonic.
Daikin- Nr.1 pasaulyje, Lietuvoje jie irgi populiariausi.
Jūsų atveju bus reikalingas 12-14 kW galios šilumos siurblys, klausimas ar renkatės su integruotu boileriu ar geriau atskiras? Ar visame name įrengtas grindinis šildymas? Ar turite alternatyvų šildymą (židinį ar krosnelę)?
Gediminas, Katilai.lt
Galėtume pasiūlyti Panasonic 16kw oras vanduo super tylų T-Cap modelį, kuris išlaiko galią iki -27 laipsnių. Gali būti su integruotu 185l vandens šildytuvu arba atskirai su pasirinktu vandens šildytuvu, pagal Jūsų pageidavimą.
vadybininkas Augustas Tamulionis, Celsis
Kad palyginti, kuris šilumos siurblys oras/vanduo geriausias, reikia lyginti įrenginio šildymo galingumą prie -10C lauko temperatūros, prie -15 C temperatūros, ir prie -20C temperatūros. Pvz. Panasonic T-CAP H kartos šilumos siurbliai oras-vanduo išlaiko NOMINALŲ šildymo galingumą net iki -20C kieme ! ir koeficientas COP prie minus 20C išlieka gana aukštas - apie COP2.56.
Tai yra svarbu ir dėl karšto buitinio vandens pašildymo žiemą. Nes prioritetas yra karšto vandens ruošimas į boilerį, paskui pereinama prie namo šildymo. Ir jeigu šilumos siurblio šildymo galingumas ženkliai nukristų prie minusinių temperatūrų, jis ilgai šildytų buitinį vandenį, ir namas pradėtų atšalinėti, t.y. mažesnis komfortas - vyktų temperatūros svyravimai. Su Panasonic H kartos šilumos siurbliu galite būti tikri, kad taip nebus. Esame išbandę jų veikimą Lietuvos sąlygomis įvairiems namams. Vandens šildymo ir namo šildymo išlaidos elektros energijai yra tik 35 - 37,Eur/mėn 100m2 namui, imant metų vidurkį.
180m2 – 300m2 ploto namo šildymui tinkamas modelis Panasonic T-CAP H generation - 12 kW šildymo galingumo.
Donatas, Ekspertai.lt
Namo šildymui reikėtų rinktis kokybišką oras vanduo įrangą tai Mitsubishi electric arba Daikin gamintojus. Tai pat svarbu parinkti komplektaciją, optimalią galią - tai lemia langų kiekis, karšto vandens poreikis, bei kiti faktoriai.
Eko2Šiluma, Ekspertai.lt