Boilerio parinkimas dviejų aukštų namui

Klausimas:
Yra 2 aukstų namas, šildomas kieto kuro katilu. Dabar sprendžiame, kokios talpos boilerį pirkti, kad gautume šiltą vandenį į namus. Galvojame pirkti kombinuotą 150 l šildytuvą, kuris teiks karštą vandenį į 1 ir 2 aukštus (atstumas nuo šildytuvo iki maišytuvo gana didelis). Kitas variantas - pirkti du elektrinius vandens šildytuvus po 80 l (čia atstumas tarp šildytuvo ir maišytuvo būtų mažas). Ką patartumėte?
Komentarai:
Visais atvejais reiktų ieškoti daugiafunkcinio sprendimo, kuris tiktų ir tuo atveju, jei Jūsų vartojimo pareikiai pasikeistų ar atsirastų noras pakeisti šildymą kietu kuru į kitokį sprendimą (šilumos siurblį, dujinį katilą ir t. t.), pasinaudoti saulės kolektoriais. Jei naudositės kombinuotu šildytuvu arba dviem atskirais elektriniais, teks viską perdarinėti.
Blogiausias variantas - elektriniai šildytuvai. 80 litrų vandens vos užtenka vienam žmogui nusiprausti po dušu. Vanduo bus paruošiamas per maždaug 1,5-2 valandas. Energijos sąnaudos pakankamai didelės, atsižvelgiant į tai, kad turite kieto kuro katilą – Jums svarbu taupumas. Šiuo atveju, tai pats brangiausiais sprendimas.
Kombinuoto šildytuvo atveju jis tinka tik vieninteliam sprendimui - panaudojimui su katilu. Vasarą jame reikės ruošti vandenį elektra arba kurti katilą. Variantas, kuris plačiai naudojamas, bet neturi jokių privalumų ir universalumo. Svarbu, kad jis būtų vertikalus, nes horizontaliame nebus galima užtikrinti efektyvaus vandens ruošimo, bus būtinas cirkuliacinis siurblys, horizontalus gyvatukas būna labai mažo paviršiaus ploto. Orientuokitės į 80-100 litrų vienam žmogui.
Idealus sprendimas – higieninė akumuliacinė talpa. Viskas ruošiama vienoje talpoje: karštas vanduo nerūdijančio plieno gyvatuke pagal higienius reikalavimus ir kaupiama šiluma termofikate kaip akumuliacinėje talpoje, iš kurio paduodama į visas šildymo sistemas. Privalumas, kad į šią talpą galima jungti visus šilumos šaltinius be jokių papildomų kaštų, – šilumos siurblį, saulės kolektorių, dujinį, kieto kuro katilą bei turėti elektrinį teną avariniam karšto vandens ruošimui. Tūris priklauso nuo katilo galingumo ir galimo saulės sistemos dydžio. Rekomenduojama ne mažiau kaip 300 litrų, – optimalu bent pusę būtino akumuliacinės talpos dydžio – 500 litrų. Matmenys ir jungčių išdėstymas derinamas pagal poreikius.
Ekspertai.lt
Jei pastatas šildomas kieto kuro katilu, tuomet geriausia rinktis vadinamą kombinuotą tūrinį vandens šildytuvą, kurį šildytų ir kieto kuro katilas ir elektra. Elektrinio tūrinio vandens šildytuvo šildymas būtų kaip alternatyva arba atsarginis variantas jei, sakykim, sugestų kieto kuro katilas ar jo valdymo automatika. Turint kieto kuro katilą karštą vandenį gaminti vien tik elektra būtų ekonomiškai neefektyvu.

Jei iki tolimiausio vandens vartojimo taško (pvz. praustuvo) yra didelis atstumas, tuomet reikėtų sumontuoti karšto vandens cirkuliacinį siurblį. Veikiant šiam siurbliui karštas vanduo išsyk tekės iš čiaupo, nereikės kurį laiką jo laukti.

Apskaičiuoti preliminarų tūrinio vandens šildytuvo reikiamą tūrį labai paprasta: namo gyventojų skaičių reikia padauginti iš 50 litrų karšto vandens vienam asmeniui. Pavyzdžiui, name gyvena 6 gyventojai, 6 asm. x 50ltr. = 300 ltr. Tokios talpos turėtų būti tūrinis vandens šildytuvas.
Ekspertai.lt
Vandens šildytuvai Daikin
Vandens šildytuvai Daikin
UAB "Exposito"
13 atsiliepimai 70% rekomenduoja
1938 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394962 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164908 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 58 specializuotų įmonių