Boileryje neprišyla pakankamai karšto vandens

Klausimas:
Prieš pusę metų nusipirkau šilumos siurblį oras-vanduo su integruotu 180 l boileriu. Pasirinkimu esu labai patenkintas, bet yra viena problema, mano šeima 5 asmenų ir karšto vandens užtenka nusiprausti po dušu 2 žmonėms, paskui reikia laukti kol prišils boileris. Prašau patarkite ką tokiu atveju reikia daryti? Ar dėti papildomą boilerį (nes esamas akivaizdžiai per mažas..?)?
Komentarai:
Analizuokime esama padėtį. Kiek reikia vandens žmogui praustis po dušu? 20-40 litrų 38C temperatūros vandens. Boileryje turi būti įkaitinamas vanduo iki 65 C dėl legionelės. Jei būtu protingas šilumos siurblys, kaip, kad gamina Ferroli, tai įkaitinimas vyksta kas tris paras, dėl legionelės ir boileryje palaikoma temperatūra apie 40-50 C. Ir dar, kai nesugeba šilumos siurblys sušildyti vandens ar manų, jis jungia pagalbinį šilumos šaltinį.
Dėl litrų: 180 litrų 65C vandens. kiek reikia vandens, kad atskiesti esamą iki 38C?
105 litrų. 105 + 180 = 285 litrai.
Tai kiekis 10 žmonių. Jei ir dvigubai ilgiau praustis, 5 žmonėm vandens turi pakakti.
Arba kažkas neteisingai sureguliuota. kad atsakyti į klausimą ką daryti, reikia daugiau informacijos.
Vitalijus Raziūnas, Beril ir Ferroli katilai
Kokio gamintojo šilumos siurblį turite? Ar tai NIBE? Koks modelis? Ar galite atsiųsti prisijungimus - pasižiūrėtume. Tada galėtume padėti. Boilerio 180 l 5 asmenims nusiprausti duše tikrai turi užtekti. Gal nustatymuose turit labai mažai nusistatę k.v. temperatūrą? Kiek temperatūros rodo boileryje yra? Žmogui tikrai turi užtekti 50 litrų jau sumaišyto vandens nusiprausti duše. Tai turint boileryje 50 C 180 l turite nuprausti 5 asmenis. Yra buvę, kad boileris pilnas, o nėra vandens dėl termostatinio maišytuvo gedimo.
Kaip kraštutinė jau priežastis - gali būti nutekėjęs freonas. Pirmiausiai pasireiškia karšto vandens ruošime.
Robertas Kleštornas, UAB Ekoklima