Karšto vandens ruošimo dujinė kolonėlė nebepaduoda karšto vandens

Klausimas:
Namo rūsyje įrengta karšto vandens ruošimo dujinė kolonėlė "Mora". Prieš porą dienų kolonėlė, matyt, sugedo, nes nebepaduoda karšto vandens į pirmą ir antrą aukštus, rūsyje su karštu vandeniu viskas gerai. Vienas meistras mano, kad užsikišo karšto vandens vamzdžiai (vamzdžiams >30 m.), kitas-sugedo kolonėlė, atsieit nepraleidžia reikiamo vandens kiekio. Kokia Jūsų nuomonė, ar verta remontuoti kolonėlę, ar tikrai užsikimšo vamzdžiai? Namas šildomas senu dujiniu katilu "Protherm" (26 kW). Šildomas plotas apie 150 kv. m, radiatoriai seni špižiniai. Vienas meistras pataria radiatorius keisti į plieninius, paliekant seną vamzdyną, kitas teigia, kad neverta keisti radiatorių. Abu meistrai pataria seną katilą keisti į dujinį kondensacinį su integruotu boileriu. Kokia Jūsų nuomonė, koks paminėtas ar dar kažkoks variantas būtų geriausias?
Komentarai:
Iš Jūsų nepakankamai tikslaus aprašymo gana sunku ką nors tiksliau pasakyti.
Pirmiausia, ką reikia žinoti, tai karšto vandens vamzdžiai ir šildymo vandens vamzdžiai yra dvi atskiros sistemos ir nepriklauso vienas nuo kito.
Kadangi problema dėl senumo yra kompleksinė, t. y. apima tiek šildymą, tiek vandentiekį, tai, natūralu, kad reikia spręsti vienu kartu.
Patogiausias sprendimas - pakeisti senąją karšto vandens kolonėlę ir senąjį dujinį vandens šildymo katilą į vieną naują kondensacinį kartu su karšto vandens ruošimu.
Tuo pačiu, aišku, reikėtų ir susirūpinti senąja šildymo sistema.
Aišku, kad esami vamzdynai (turbūt dar plieniniai) ir špižiniai radiatoriai yura labai patvarūs ir galėtų dar ilgai tarnauti. Tačiau čia yra viena problema.
Per ilgus metus šildymo sistemoje bus prisikaupę labai daug įvairiausių nuosėdų (dumblo) ir nuovirų (kalkių). Tai galėtų užkimšti naująjį katilą.
Galima nieko nekeisti, bet būtina chemiškai išplauti visas nuosėdas. Tai gali kainuoti 500-2000 Eur. Todėl verta pamąstyti apie naujų plieninių radiatorių pakeitimą. Tiesiog reikia palyginti kainas. Natūralu, kad naujieji radiatoriai su pakeitimo darbais gali kainuoti kažkiek daugiau, bet tuo pačiu gaunate kelis privalumus. Mažesnė sistemos vandens talpa, mažesnė inercija, greitesnis reagavimas, mažesni nuostoliai, mažiau dujų. Reikšmingą dujų sunaudojimo sumažėjimą 6-20 proc. duos vien tik katilo pakeitimas į kondensacinį. Antras dalykas, kad esamus špižinius radiatorius gana sunku gerai išplauti - dažnai reikia juos po vieną nuiminėti ir plauti. Dumblo juose gali būti net daugiau kaip pusė.
Aišku, likusius po radiatorių pakeitimo vamzdynus taip pat reikėtų chemiškai išplauti.
Todėl meistrai dažnai pataria visą šildymo sistemą pakeisti į naują. Tai paprasčiau ir garantuočiau.
Neaišku dėl karšto vandens tiekimo. Gal vandentiekio slėgis per žemas, gal filtrai užsikimšo? O gal ir kolonėlė užkalkėjo ir labai droseliuoja vandens slėgį per šilumokaitį? Nepažiūrėjus vietoje - sunku pasakyti.
Tačiau bet kokiu atveju bent tuos du įrenginius geriau pasikeisti į naują dujinį kondensacinį katilą su karšto vandens paruošimu.
Jeigu kreiptumėtės, Jums pasiūlymą galėtų padaryti UAB "Gilius ir ko", Savanorių pr. 192, Kaunas, tel. 8-37-308933, 308934, 308935.
ŠTI skyriaus vadovas Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto