Alternatyvus namo šildymo būdas

Klausimas:
Domiuosi alternatyviu kietam kurui šildymo būdu kaime rekostruotam namukui. Galvojame apie šildymą dyzelinu ar joniniu katilu. Namas nedidelis, 150 m2, elektos įvadas standartinis, trifazis. Kokį namo šildymo būdą patartumėte, koks elektros įvadas reikalingas joniniam katilui ir kokia paties katilo ir priedų kaina.
Komentarai:
Kiekvieno atvejis skirtingas ir pasirinkti padeda skaičiai.
Žinia, kad dyzelio šiluma yra apie 1/3 pigesnė nei joninio katilo, tad skaičiuojame investicijas ir atsiperkamumą. Žinoma, tam didelę įtaką turi busto šiluminės charakteristikos.
Pabandom analizuoti B klasės namukus pvz 100 kv.m. ploto:
šiluminiai nuostoliai 10 kW/h
Joninės katilinės įrengimas iki 2000€ (nereikia statyti kamino, nereikia katilinės patalpų, o tai pvz., 1000€ / kv.m. įrengto ploto. Katilinė apie 10 kv.m + kaminas = 11000€).
Dyzelinės katilinės įrengimas nuo 3500€ ir jai skirtas kaminas, patalpos, ...
Skaičiuosime vien tik įrangą.
Sąnaudos:
tokių namų savininkai šildydamiesi dyzeliu sako, kad 1 tonos sezonui užtenka. Tai apie 500€
Joninio katilo sąnaudos yra apie 750€
Skirtumas 250€ per sezoną.
investicijos 3500-2000=1500€ po 6 metų (sezonų) išlaidos susilygina.
Lyg ir viskas aišku. O jei dar įvertinti, kad dyzelinei katilinei reikia patalpų, kamino, privažiavimo, .... Dar ir profilaktikos, kurios pats savininkas negali savarankiškai atlikti.
Tokiam namui vertėtu pasirinkti joninį katilą.

Jei namas didesnis (300 kv.m.), tai jau dyzelio pasirinkimas duoda ekonominę naudą.
Arba namas senos statybos, neapšiltintas. Tai tik dyzelis.

Tapačią metodiką taikau pasirenkant ir šilumos siurblius.
Suskaičiuoji investicijas, pasveri gedimų riziką, investuoji į alternatyvą, ... ir viskas tampa aišku.
Vitalijus Raziūnas, Beril ir Ferroli šildymo įranga
Vienas pačių patikimiausių, alternatyviausių ir pigiausias eksploatuoti šildymo būdas šiuo metu, yra ypač sparčiai populiarėjantis geoterminis šildymas. Tiesa, jo įrengimas nėra pigus. Ši sistema paima iš aplinkos apie 3/4 nemokamos energijos, panaudodama tik 1/4 mokamos. Todėl jai nereikia ir galingo elektros įvado. Geoterminio šildymo sistemą ne tik pigu ir labai patogu eksploatuoti, ji turi ir daugybę kitų privalumų.
Gal pirmiausia dėl dyzelino. Pigiausia šiuo metu ką galėtų pasiūlyti mūsų rinka, tai katilas už kokius 1450 Eur ir kuro cisterna už kokius 870 Eur. Nesusigundykite mažesne kuro saugykla, nes kuro pristatymo kaštų pamiršti taip pat nereikia, sumokėję mažiau už cisterną, mokėsite vežėjams už pristatymą ir po poros metų suprasite kad jau toli peršokote didesnės cisternos kainą. Pildomų priedų kaina, čia turime mintyje jungiamuosius vamzdynus, siurblius apsauginę ir valdomąją armatūrą, bus apie 1300 Eur, montavimas, paleidimas, dar apie 870 Eur. Dėl eksploatavimo nepatogumų, tam reikalinga pakankamai didelė katilinė, dūmtraukio indėklas, patalpa kuro talpyklai, dyzelino kvapas neišvengiamas, nesaugu gaisro atveju. Užsidegus pastatui, kad ir dėl mums nežinomų jėgų, žaibo, trumpojo jungimo, dyzelinio kuro saugykla rimtas pavojus. Įrengti saugyklą po žeme kainuos labai daug, nes reikalavimai tokioms saugykloms labai dideli.Dėl joninio šildytuvo. Jūsų namui reikėtų šildytuvo 10-20 kW, naudojama galia nustatoma paleidimo metu ir priklauso nuo namo šiluminės varžos. Naudojama galia svyruos intervale nuo 12 iki 15 kW. Į numatomą sumontavimo vietą turi būti atvestas kabelis 5x4 mm2, jeigu atstumas didesnis nei leidžia elektrosaugos reikalavimai, papildomas 10 mm2 kabelis įžeminimui.Dėl priedų kainos. Jeigu šildytuvo kaina maža, tai atsilieps priedų kainoje ir gali pasiekti kokius 1300 Eur. Jei pirksite jau sumontuotą sistemą, su reikalingomis apsaugomis ir papildomais išoriniais valdikliais, kaip programuojamas termostatas ir kiti, tai priedų kaina gali siekti iki 300 Eur. Tai būtų prijungimo vamzdynai ir keletas papildomos apsaugos grupių. Dėl joninio šildymo sistemos pranašumų: 1. nėra kam degti, 2 užima labai mažai vietos, pigesni sumontavimo ir eksploatacijos kaštai, (čia tik techninė eksploatacija, apie kurią dažnai nutylima, visi įrenginiai reikalauja techninės priežiūros turinčios savo kainą). Joninio šildymo trūkumas - šildymo sistemos eksploatavimo kaštai didesni, 1 kW/h - 0,11 Eur.
Ekspertai.lt
Joninis katilas tikrai nėra pati optimaliausia šildymo alternatyva kietam kurui. Eksloatacijos kaštai ko gero patys aukščiausi iš visų šildymo būdų. Jau pigiau šildytis elektriniais radiatoriais. Žymiai racionaliau naudoti šilumos siurblį oras-vanduo, o jei leidžia galimybės vanduo-vanduo.
inz.Rimantas Kaulakys, KOMFOVENT UAB
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto