Dujiniai katilai

Rodomi įrašai 1-70 iš 96.
Statausi 160 m2 namą. Prie namo yra privestos dujos, todėl planuoju įsirengti kondensacinį dujinį katilą. Kiek kainuotų pats katilas tokiam namui, kiek atsieina katilinės aprišimas (dujų įvadas į namą, aprišimas prie šildymo sistemos), kokie leidimai reikalingi (jei reikalingi) ir kiek jie kainuotų eksploatuojant dujinį katilą, kokios papildomos išlaidos atsiranda eksplotuojant katilą, kiek man tai kainuotų (turiu galvoje išlaidas ne dujoms, bet kamino valymui, katilo priežiūrai ir t. t.).
Namo plotas 94 kv/m, kokį katilą pasirinkti? Dabar renkamės tarp Viessmann 19kW dujinio kondensacinio katilo plius atskirai Drazice boileris apie 120 ltr ar geriau imti 2in1, Proterhm Tiger su 42 ltr integruotu boileriu? Namuose bus 1 dušas, 4 kriauklės, norisi, kad nebūtų karšto vandens trūkumo, tai klausimas ar 2in1 jo užteks ar kartais gali jo pritrūkti?
Kokio tipo katilą pasirinkti – žvakės tipo, dujų generacinio principu veikiantį ar plieninį? Norėčiau sužinoti privalumus ir trūkumus.
Statome individualų apie 160 m2 namą ir renkamės šildymo būdą. Greta namo yra dujos, tad vienas iš variantų butų dujinis šildymas, tačiau taip pat esame susidomėję šilumos siurbliais oras-vanduo. Kurį iš šių šildymo būdų labiau apsimokėtų įsirengti?
Pastačiau 150 kv. m. karkasinį namą. Kol nėra dujų, noriu šildytis suskystintomis dujomis. Kiek brangiau negu gamtinės dujos tai gali kainuoti per menesį? Ar labiau neapsimokėtų pastatyti elekrinį šildymą?
80 kv/m, A klasės namukas, dujų įvado nėra, bet yra variantas statyti dujinį katilą ir lauke keičiamus dujų balionus. Ką jūs manote (kiek kainuos šildymas ir kiek įranga)?
Esame dujinio kondensacinio katilo paieškose. Bus šildomas namas, dviejų aukštų, grindinis šildymas, 160m2 šildomo ploto. B+, A klasės namas. Gyvens šeima 4-3 asm. Svarstome kokį rinktis ar su momentiniu vandens pašildymu ar su atskira (integruota) talpa? Galingumas? Ar tiesa, kad dujinio kondensacinio katilo tarnavimo laikas 5-7 metai?
Kokio galingumo reikėtų dujinio katilo apšildyti maždaug 50 m2 patalpą? Taip pat domintų kokią sistemą pasirinkti ir kokia orientacinė kaina. Namas medinis.
Koks temperatūros daviklis kondensaciniam dujiniam katilui yra geriausias ir ekonomiškiausias? Ar lauko ar vidaus temperatūros daviklis? Ar apsimoka vidaus temperatūros daviklius sudėti į visus kambarius? Ir kiek panašiai kainuotų belaidė sistema, jeigu yra 4 kambarių namas, vonia ir katilinė?
Nesileidžiant į ilgas diskusijas ir išvedžiojimus, tiesiog domina dujų kaina ir efektyvumas. Taigi, kuriomis dujomis ir kuria sistema labiau apsimoka šildyti namus (įsivaizduokime tarkim B klasės namą apie 100 kv.). Gamtinėmis dujomis (valstybinės) ar sistemomis su dujų balionais - propanas? Ar yra efektyvumo skirtumas tarp šių dujų ir kaina? Kalbu ne apie pačių sistemų įrengimą, o tik tai grynai šildymą tomis dujomis.
Name yra „senas“" dujinis katilas be jokios automatikos, prie katilo prijungtas boileris ~ 150 litrų, šildymas radiatoriais. Šildomo ploto apie 150 kv. m. Ar verta keisti seną dujinį katilą į naujesnį/protingesnį katilą. Ar galima panaudoti esamą boilerį ir ar reikės pakeisti/perdaryti vamzdyną.
Norėjau pasieirauti, koks termostatas yra geriausias namui? Esmė ta, kad pas mane dabar stovi Protherm Lokys dujinis katilas. Prie jo prijungti lauko ir vidaus temperatūros davikliai, kur pastarasis reguliuoja namų šilumą. Jis programuojamas. Užstatai tiek laipsnių kiek nori ir + - 1 laipsnis, jis palaiko tą šilumą. Bet pradedu abejoti jo ekonomiškumu. Nes jis užšildo patalpą "farsuodamas", o paskui visai išjungia. Kol atvėsta patalpos, atvėsta ir visa sistema, kurią vėl reikia prišildyti. Ar ant to nepralošiama? Ar nebūtų geriau sudėti ant visų radiatorių termostatų galvutes ir padaryti, kad katilas reguliuodamasis pagal lauko temperatūros daviklį, visą laiką palaikytų reikiamą šilumą visoje sistemoje? Nes kambario termostatas turi ir minusų. Pvz.: kai kurios patalpos nespėja įšilti, o toj patalpoj, kur būna daviklis, jau būna pakankama šiluma. Kas naudingiau, ekonomiškiau? Gal kas turite kokios naudingos info šiuo klausimu? Be to, pas mane dviejų aukštų namas, su šildomu rūsiu. Antrame aukšte sudėti termostatai ant radiatorių, nes pavasarį būdavo per aug karščio, kai pašildydavo saulė, o apačioj būdavo vėsiau, tai veikdavo katilas, nors viršuje šilumos nereikėjo. Kaip būtų ekonomiškiau? O, kad išmėginti man reikia nusipirkti 5 termostato galvutes. Bijau, kad naudos nebus, o paskui neturėsiu kur dėti tas galvutes. Tai ir bijau eksperimentuoti.
Koks efektyviausias dujinio katilo darbo rėžimas (kiek kartų paroje rekomenduojama įsijungti ir kiek laiko dirbti? Kokia temperatūra katilas dirba efektyviausiai?
Kuo skiriasi kondensacinis katilas nuo paprasto dujinio? Kurį kada logiškiau rinktis?
Domina dujinio katilo pajungimas. Norėčiau sužinoti kokiais vamzdžiais galima pajungti dujinį katilą. Esu matęs, kad būna jungiami plastikiniais lituojamais. Kaimynui sudėjo varinius. Tai gal galima ir daugiasluoksniais, kuriuose yra aliuminio vamzdis (tokie kuriais grindinį šildymą veda)? Kokie privalumai ir trūkumai?
Statom A klasės 116m² gyvenamą namą. Gyvens 4 asmenys. Kokio galingumo reikėtų katilo? Reikalingas dujinis katilas.
Ar verta galvoti apie šildymą dujomis, jei namas 160 kv.m, ne naujos statybos ir ketaus radiatoriai?
Gyvename bute, 73 kv. m, per du aukštus. Butas be patogumų, t.y. tik šaltas vanduo, nėra šildymo, dujos atvestos tik iki namo. Kokį šildymą protingiausia ir ekonomiškiausia rinktis? Kaip dėl granulinės centrinio šildymo krosnelės?
Koks dujinis katilas būtų geriausias 90 kv namui ir, kad nereikėtų atskiro boilerio. Namas būtų šildomas grindiniu šildymu.
Pasirinkau Wiessmann dujinį-kondensacinį katilą namui grindiniam šildymui ir noriu paklausti - kiek kondensato susidaro per dieną, savaitę, mėnesį ir ar galima kondensatą nuleisti į vietinę kanalizaciją? Ar tiesa, kad kondensatas naikina bakterijas?
Kokio tipo dujinį katilą patartumėte įsirengti name? Kuris katilas būtų patikimiausias taupumo atžvilgiu? Kokiais kriterijais reikia vadovautis renkantis katilą, į ką atkreipti dėmesį? Namo gyvenamasis plotas 160 m2. Pirmame aukšte būtų sumontuotas grindinis šildymas, antrame radiatoriai.
Dujinį katilą montuosiu vonioje. Suprantu, jog dujinis katilas bus prijungtas prie vėdinimo šachtos, pro kurią išmes panaudotą orą. Tačiau jam taip pat reikės ir oro, iš kur jis jį paims? Ar reikia vonioje įrengti papildomai natūralią ventiliaciją, tai yra dar vieną papildomą šachtą vonios vėdinimui? Ar leidžiama ir rekuperatoriaus ortakio?
Niekaip neapsisprendžiu, koks šildymas geriau - dujinis ar granulinis? Dujos atvestos. Buto plotas 90 m2.
Kaip sureguliuoti šildymo tiekimą, kad temperatūra pirmame ir antrame aukštuose būtų vienoda? Šildau nuosavą namą 190 kv/m dujomis. Katilas vieno kontūro BUDERUS su Ekviterminiu (lauko daviklio) valdymu. Pirmame aukšte grindinis šildymas, antrame radiatoriai. Pirmas aukštas - 20,5 laipsnių šilumos (katilo temperatūra 35-38), o antrame - tik 18 laipsnių. Prisukus pirmo aukšto kolektoriaus grindų termostatą, antrame aukšte šilčiau nepasidaro tol, kol katilui valdymo bloke (jis yra pirmame aukšte) neužstatau temperatūrą 25-26 laipsniai. Ko pasekoje katilas pradeda dirbti 50-60 laipsniu pajėgumu ir dujų išeiga tampa labai didelė.
Noriu įsirengti palėpę Vilniaus senamiestyje (turiu visus leidimus). Galiu įsivesti elektrinį arba dujinį šildymą, apie centrinį net nagalvoju, nes kainos didelės. Kokią ekonomiškiausią šildymo sistemą pasiūlytumėte artimiausiam dešimtmečiui?
Mums nedideliame namelyje sumontavo Junkers dujinį katilą ir kaip ir būtų viskas gerai, bet jis skleidžia labai didelį gaudesį kas 5, kartais kas 15 min., kuris girdisi ne tik per visą namą, bet ir kieme, dėl ko pradeda nerimauti kaimynai. Atrodo, kad tuo momentu pravažiuoja garvežys. Kaminas iš katilo išvestas apie 1 metrą. Meistrai, kurie montavo, dar turi atvykti, bet jie sako, kad dėl triukšmo taip turi būti, bet mūsų giminaičiai turi tokį pat katilą ir pas juos tokio triukšmo nėra. Gal galite patarti kodėl taip yra ir ką reikia daryti?
Namas senos statybos 110m2, apšiltintas 10cm putų polisterenu. Šildymas radiatorinis. Namuose įrengtas dušas bei 1 kriauklė virtuvėje. Renkuosi Junkers dujinį 22kw arba 24kw kondensacinį katilą su atskiru 100l karšto vandens boileriu. Visa informacija surinkta internetu, ar teisingas pasirinkimas? Dabar kūrenu kieto kuro katilu.
Renkamės savo butui naują dujinį katilą, nes senasis tikrąja to žodžio prasme senas. Ieškome efektyvaus dujinio katilo ir norime pasiteirauti, kokį galite pasiūlyti pagal mūsų poreikius, kurie yra: buto kvadratūra 70 kv. m. artimiausiu metu (tikimės kitais metais) ji padidės iki 120; dabar turim vieną san. mazgą, numatyti du (vonia+dušo kabina), šildymas radiatoriai+grindinis, šeima iš keturių asmenų. Pageidautina dujinis katilas su integruotu "boileriu", nes katilinės nėra, t.y. vietos minimaliai.
Planuoju įsigyti dujini kondensacini katilą, gyvenamajam namui A klases vieno aukšto 80kv/m. vienas san. mazgas, grindinis šildymas, 4 asmenų šeima, pasirinkimas didelis, tai sunku išsirinkti, kokio galingumo ir kokios moduliacijos turėtu būti tokiam namui, kad būtu ekonomiškas ir be reikalo nedegintu duju, ar momentinis ar su integruotu boileriu ar atskira su pastatomu boileriu, dviejų ar vieno kontūro, tarp gamintoju ir pasimetęs, koks geresnis, nors iš esmės visi ta pačia funkcija atlieka.
Turime dujinį katilą Saunier Duval THEMA C 23. Nuo vakar pastebėjome, kad iš po katilo per kelias vietas laša vanduo. Per naktį palikome indą ir ryte atsikėlę tame inde radome tikrai nemažai vandens. Vanduo laša tiek kai katilas įjungtas, tiek kai išjungtas. Nustoja lašėti užsukus vandenį namuose. Panašu, kad laša iš kažkokios šlangutės. Kodėl taip vyksta? Kas čia gali būti?
Ar būtina kondensaciniam dujiniam katilui iškelti kaminą virš stogo? Ar galima tik kirsti pastato sieną ir kaminą su specialia kepurėle horizontaliai palikti?
Noriu 85 kv.m. name įrengti kondensacinį dujų katilą, visos namo grindys - šildomos. Ar katilas veiks garsiai? Kaip padaryti kuo trumpesnį dūmtraukį, kad būtų mažesnės išlaidos?
Ar reikia kas metus daryti kondensacinio dujinio katilo profilaktiką?
Kokį patartumėte pirkti dujinį katilą 90 kv.m gyvenamo ploto namui, su sena šildymo sistema, keisti šildymo sistemos neplanuojame. Namas dviejų aukštų, senos statybos, nešiltintas. Vandens pašildytojas 100 ltr kombinuotas.
Ar galiu pastatyti dujinį katilą tualeto kambariuke, ten yra ventiliacijos angos. Koks dujinis katilas geriausiai tiktų grindiniam šildymui, vandens šildymui ir maisto ruošimui. Ar būtų geriau kombinuotas.
Norėjau paklausti, jei pirmame aukšte bus grindinis šildymas, o į antrą aukštą noriu dėti radiatorius, ar yra skirtumas kokį katilą dėti - ar paprastą ar kondensacinį? Čia kalbame apie naujos statybos kotedžą.
Kokią šildymo sistemą būtų efektyviausia įrengti palėpėje? Senos statybos name, senamiestyje, palėpiniame aukšte yra įrengtas 147 m2 butas. Nėra centralizuoto šildymo ir į butą nėra įvestos gamtinės dujos.
Nusipirkau namą su pastatytu kondensaciniu katilu ir 40 ltr. integruotu karšto vandens boileriu. Elektronikos, kuri sureguliuotų katilo darbą pagal lauko temperaturą nėra ir nenoriu jos statyti. Norėjau paklausti, kokiu režimu (paduodama/grižtama šildymo sistemos temperatūra) geriausia katilą eksploatuoti, kad būtų pasiektas maksimalus naudingumo koeficientas ir būtų sunaudojama mažiausiai dujų.
Ar galima prie dujinio katilo 'wiessman vitogas-100" įrengti nuotolinį valdymą? Kas tai galėtų atlikti Klaipėdoje?
Kokį dujinį katilą geriau pasirinkti? Statausi 125 m2 namą (vieno aukšto) ir reikėtų Jūsų patarimo kokį dujinį katilą geriau pirkti? Ką svarbu įvertinti perkant/išsirenkant dujinį katilą?
Įrenginėjame naują namą, bus grindinis apšildymas dujomis, 1 aukšto. Bus 1 dušas ir 2 kriauklės. Gyvens 3 žm. Be vaikų. Ar geras variantas yra dujinis katilas kondensacinis su integruota talpa 20 l?
Koks šildymas šiuo metu yra pigesnis? Dujinis ar granulinis? Dujos nėra atvestos iki namų, taigi būtų naudojama balioninė sistema. Namas senos statybos 250 kv.m.
Kiek apytiksliai laiko tarnauja dujinis katilas? Ar priklauso jo tarnavimo laikas nuo to, kokioje patalpoje jis pastatytas (Dujinis katilas DAKON)?
Kokie leidimai, dokumentai reikalingi privataus namo šildymui dujomis ? Nusipirkau 4 kubų, ką daryti toliau ?
Ką manote apie skirtingų šildymo būdų sujungimą į vieną sistemą. Ar galima naudoti alternatyvius šildymo būdus tradicinėmis šildymo sistemomis, pvz. prie dujinio šildymos sistemos prijungiant kieto kuro katilą arba geoterminį šildymą.
Ar tinka dujinis katilas A klasės name? Namas 205m2. Kiek man pasakojo, kad realiai netinka nes neapskaičiuoja kažkodėl, o teoriškai galima. Šiuo metu man yra suprojektuotas oras/vanduo šildymo sistema. Bet mano manymų jei dujos praeina už 50+- metrų, ar ne paprasčiau įsivesti dujas? Nes realiai oras/vanduo prie šaltų temp. nelabai kas, įranga ganėtinai labai brangi ir praktiškai neatsiperka.
Įsirengėme dujinį protherm gepard kondens 24 kw katilą su momentiniu vandens pašildymu. Kodėl atsukus karšto vandens čiaupą katilas užsikuria su trenksmu, net kamine matosi liepsna. Arba netgi užgesina katilą ir rodo F27 ir F62 klaidas. Kur ieškoti gedimo? Ir kodėl taip vyksta?
Name sumontuotas pastatomas dujinis katilas ACV (talpa talpoje) 2002 m. Dabartiniu metu pradėjo gesti-neužsidega dujos. Be to paskutiniu metu suvartoja daug dujų. Namo šildomas plotas apie 150 m2- su rūsiu -210 m2. Pagrinde įrengtas (apie 80 proc) grindinis šildymas. Ar apsimoka remontuoti tą patį katilą ar geriau keisti į naują? Jei keisti, tai koks geriausiai tiktų ir kiek maždaug kainuotų?
Projektuojamas namas 180kv, 140kv- grindinio sildymo ir 40kv garazas (neapsisprendziau del sildymo, sildyti ar ne). Namas bus A klases. Kaip pagrindinis sildymas bus dujinis katilas. Kokio galingumo reiketu? Projektuojamas zidinys. Kaip patartumet prijungti prie sistemos zidini? (ortakiu nenoriu) ir kokio galingumo? Noriu gauti energetiskai efektyvu ir taupu sildyma. Todel manau reikalinga akumuliacine talpa. Ar neapsirinku? Kokio dydzio ji butu reikalinga ir kokia? Ar butu protinga prie visko prijungti dar saules kolektorius? Ar jau cia sviestas sviestuotas? :) Kokia schema rekomenduotumet? Kiek apytiksliai viskas gali kainuot? Kokio storio turetu buti grindinio sildymo vamzdeliai?
Jau apie 7 metus turime dujinį katilą Junkers Euroline, tačiau kažkas negerai su automatika. Kartais nukritus nustatytai temperatūrai neįsijungia arba nebėga karštas vanduo, nes katilas tai įsijungia, tai užgęsta. Meistras, aptarnaujantis katilą, siūlo keisti automatiką ~150 Eur. Kadangi ruošiamės viename kambarių daryti grindinį šildymą ar verta tarkyti tą patį katilą, ar geriau pirkti naują? Ar išvis dujiniai TURBO katilai tinka grindiniam šildymui? Ir ar reikia kokių nors papildomų priedų grindiniam šildymui? Iš anksto dėkoju už atsakymus.
Ar reikalingas papildomas grindinio šildymo cirkuliacinis siurblys? Pas mane yra 2 aukštų 200 kv. m namas. Išvedžiotų vamzdžių yra apie 1500m. Iš viso yra 24 kontūrai kiekvienam aukšte po 12. Katilas dujinis kondensacinis Dietrich. Rangovai teigia, kad turi užtekti katile esančio įmontuoto, bet man atrodo, kad jis neapsidirba. Kai atsidaro visi kontūrai, tai vandens padavimas vos 0.5 litro, o į antrą aukštą truputuką net mažiau. Ir vis dėl to reikia, tai ji pastačius ar nepakenks jau esamai įrangai, katilo siurbliukui?
Ar normalu, kad naujai paleistas katilas dirba nuolatinio "degimo" režimu? Tiekiama temperatūra 40 laipsnių. Pasiekus šią temperatūrą katilas daugiau karščio neduoda, bet veikia pastoviai. Išjungus/įjungus, suveikia pakartotinio uždegimo funkcija, kai temperatūra nukrenta iki numatytos ribos, o pasiekus 40 laipsnių, degiklis neišsijungia ir toliau dirba pastoviu rėžimu.
Norėtume paklausti kokį šildymą verta įsivesti senos statybos neapšiltintame 100 kv.m name. Dujinį (dujos šalia namo) ar oras - vanduo?
2 aukštų nuosavame name šildomės skirtingais katilais. Pirmame aukšte turime 100kv. apšildomo ploto. Šį plotą apšildome Baxi firmos katilu, kuris per mėnesį sunaudoja apie 400kubų dujų. O antrame aukšte 80kv. šildoma Radiant katilu, kuris sunaudoja 150kub. dujų. Norėjau paklausti kur gali būti problema? Abu katilai radiatorius šildo 38-40temp. Kodėl toks didelis skirtumas?
Šildymui turiu dujinį katilą Ariston Premium Evo. Katilas dirba ekonomiškai, kai pasileidžia budėjimo režimu, palaikydamas pastovią temperatūrą sistemoje, įsijungdamas kas 10-15 minučių 1-3 minutėms tokiu oru. Deja šitas režimas pradėjo nusimušinėti ir katilas pradėjo dirbti 1 valandą neišsijungdamas, po to valandai pilnai atsijungia ir taip dujų sunaudojimas išauga 4-5 kartus. Ariston meistrai tvirtina, kad būtent toks katilo veikimo režimas yra optimalus ir ekonomiškas, nors faktiškas dujų sunaudojimas tam prieštarauja. Gal kas nors yra susidūręs tokia problema ir žino budėjimo rėžimo "nusimušimo" galimas priežastis ir kaip jas pašalinti? Prisegtuke matosi sunaudotos kWh iki nusimušimo 16val. ir po.
Kokį dujinį katilą rinktis? Namas energetinio efektyvumo klasė F šildomas plotas 65 kv. metrai? Visur info, kad dujinis katilas skirtas mažatemperatūriniam, grindiniam šildymui? Gal yra dujiniai katilai radiatoriniam šildymui?
Kodėl dujinis katilas išsijungia sumažinus temperatūrą iki 20 laipsnių. Rodo skydelyje klaidą 101. Dujinis katilas Ariston. Genus One.
Ar momentiniai dujiniai katilai ekonomiški? Ar nėra taip, jog jie daugiausiai suvartoja dujų? Kadangi, vos atsukus kraną jis užsikuria. Gal galėtumėte paaiškinti kaip yra iš tiesų?
A+ klasės name, nešildomame garaže, ar galima statyti dujinį kondensacinį katilą? Ar nėra temperatūrinių rekomendacijų, kokiose turėtų stovėti katilas? Ar nebūtų patiriami šildymo nuostoliai? Garažo sienos bus šiltinamos 30cm polistirolu, pamatai taip pat bus apšiltinti. Gal vertėtų statyti bent pakabinamą radiatorių ir esant žemesnei temperatūrai įjungti?
Ar galite pateikti konsultaciją, kokios įrangos reikia, kad būtų galima optimaliai išnaudoti katilą ir komfortabiliai gyventi? Kotedžas 2a, bendras plotas 96kv.m. Katilas Radiant R2KA 24/20. Šildymas grindinis, yra dvi kolektorinės dėžės (1a ir 2a), kontūrai - 1a berods 4, 2a berods 3, reguliuojami debitomačiais. Kol kas neturiu jokių daviklių, reguliatorių ar termostatų. Kokios įrangos reikia, norint išnaudoti katilą ir reguliuoti šildymą kambariuose ar bendrai? 1a svetainė bendra su virtuve, tambūras ir san. mazgas, 2a. 3 miegamieji ir san mazgas. Gyvena 2 suaugę ir mažas vaikas (greit ir antras atkeliaus).
Noriu sužinoti kiek kainuotų 42kv.m bute įrengti autonominį buto šildymą dujomis. Norėčiau atsijungti nuo namo šildymo, nes jų paslaugos manęs netenkina.
Kokius dokumentus turėtų pateikti dujinio katilo pardavėjas, kurie bus reikalingi priduodant valstybinei inspekcijai?
Gamtinės dujos, butas 80 m2. Prašau patarti kokio galingumo ir kokį katilą rinktis, kokia kaina?
Kokį rekomenduotumėte rinktis dujinį katilą 80 kv.m namukui su grindiniu šildymu?
Gal galite paaiškinti dujinio katilo veikimo principą: Junkers CerapurCompact 24W. Pajungtas su lauko davikliu ir elektroniniu valdymu „Bosch Heatronic 3.5“, kuris turi temperatūros jutiklį ir pagal jį katilui duoda signalą kiek kaitinti, kad pasiekti reikiamą temperatūrą, kuri užstatyta daviklyje. Tad klausimas, kur būtų teisingiausia montuoti tą daviklį? Nes kiekviename kambaryje jau stovi davikliai, kurie pirkti atskirai automatinėms termostatų galvoms ir kaip suprantu jie tik uždarinėja kolektorių, kad paduotų mažiau vandens srauto grindims, taip patalpa atvėsta arba prišyla, tačiau katilo intensyvumo jie nereguliuoja ir katilas dirba kaip dirbęs, jokios tame ekonomikos nėra, tik komfortas. Tuomet mano supratimu, katilas dirbs tik pagal tą daviklį, kokia jame yra užstatyta temperatūra ir taip leis jam išsijunginėti arba veikti, kad būtų ekonomiškiau. Kas yra keista, kad dauguma montuotojų ir net pats Junkers atstovas, tą daviklį pastatė katilinėje, kas mano manymu yra negerai, nes tada matuoja katilinės temperatūrą ir visą šilumą valdo pagal ją. Jei persikelsiu į bendras patalpas: „Bosch Heatronic 3.5“, bus kartu su mano kitais davikliais ir bus sviestas sviestuotas. Tai kaip yra teisingiausia?
Ar dujinis katilas su momentinio vandens paruošimo funkcija gali būti įrengiamas vonios kambaryje?
Ruošiuosi pirkti dujinį katilą su momentiniu vandens ruošimu. Iškilo klausimas su kokiu šilumokaičiu rinktis, ar su aliuminio silicio, ar nerūdijančio plieno. Kokie vienų ir kitų skirtumai, privalumai, trūkumai?
Dujų generacinis katilas Vigas 16 šaudo dūmais. Viskas prasideda tada kai per degiklį pradeda eiti didesnis dujų srautas ir papildomas oras bando jį uždegti, katilas tiesiog pradeda pulsuoti (Uuuuuu POKŠT! ir vėl Uuuuuu POKŠT!). Susidaro kažkoks papildomas dujų slėgis ir šauna per ten kur lengviausia. Jau kelis kartus nupūtė pravalos dureles kamine. Gamintojas teigia, kad kamino trauka turi būti 0.15-0.25 mbar, išvertus į KPa gaunasi kažkokia nesąmonė. Pirma versija: katilui trūksta oro ir reikėtų pasirūpinti geresne katilinės ventiliacija. Antra versija: maža kamino trauka. Kamino aukštis kol kas tik 6 metrai. Trečia versija, bet mažai tikėtina. Per didelė kamino trauka. Daugiau versijų neturiu.
Kokio galingumo dujinį katilą reikėtų pasirinkti A klasės 85 kv.m namui, ir ką geriau rinktis vandens pašildymui, integruotą momentinį ar stacionarų? Vietos agregatams užtenka, tiesiog galvoju, kad momentinis naudoja daug elektros ir verčiau būtų pasirinkti stacionarų? Beje, dujos įvestos į namą, grindinis šildymas, tai kiek galėtų kainuoti pats pajungimas ir "popierizmas" iki kol galėsim pradėti šildytis?
Reikia naujos šildymo sistemos sovietmečiu statytam pastatui, kuriame įrengtas autoservisas ir parduotuvė. Šildomas plotas apie 600 kv.m Svarstome galimybę įsirengti šildymą suskystintomis dujomis, o šiuo metu šildome kieto kuro krosnimi ortakių pagalba. Ką galėtumėt patarti?
Klausk
eksperto