Dujiniai katilai

Rodomi įrašai 1-70 iš 108.
Statausi 160 m2 namą. Prie namo yra privestos dujos, todėl planuoju įsirengti kondensacinį dujinį katilą. Kiek kainuotų pats katilas tokiam namui, kiek atsieina katilinės aprišimas (dujų įvadas į namą, aprišimas prie šildymo sistemos), kokie leidimai reikalingi (jei reikalingi) ir kiek jie kainuotų eksploatuojant dujinį katilą, kokios papildomos išlaidos atsiranda eksplotuojant katilą, kiek man tai kainuotų (turiu galvoje išlaidas ne dujoms, bet kamino valymui, katilo priežiūrai ir t. t.).
Namo plotas 94 kv/m, kokį katilą pasirinkti? Dabar renkamės tarp Viessmann 19kW dujinio kondensacinio katilo plius atskirai Drazice boileris apie 120 ltr ar geriau imti 2in1, Proterhm Tiger su 42 ltr integruotu boileriu? Namuose bus 1 dušas, 4 kriauklės, norisi, kad nebūtų karšto vandens trūkumo, tai klausimas ar 2in1 jo užteks ar kartais gali jo pritrūkti?
Kokio tipo katilą pasirinkti – žvakės tipo, dujų generacinio principu veikiantį ar plieninį? Norėčiau sužinoti privalumus ir trūkumus.
Statome individualų apie 160 m2 namą ir renkamės šildymo būdą. Greta namo yra dujos, tad vienas iš variantų butų dujinis šildymas, tačiau taip pat esame susidomėję šilumos siurbliais oras-vanduo. Kurį iš šių šildymo būdų labiau apsimokėtų įsirengti?
Pastačiau 150 kv. m. karkasinį namą. Kol nėra dujų, noriu šildytis suskystintomis dujomis. Kiek brangiau negu gamtinės dujos tai gali kainuoti per menesį? Ar labiau neapsimokėtų pastatyti elekrinį šildymą?
80 kv/m, A klasės namukas, dujų įvado nėra, bet yra variantas statyti dujinį katilą ir lauke keičiamus dujų balionus. Ką jūs manote (kiek kainuos šildymas ir kiek įranga)?
Kokio galingumo reikėtų dujinio katilo apšildyti maždaug 50 m2 patalpą? Taip pat domintų kokią sistemą pasirinkti ir kokia orientacinė kaina. Namas medinis.
Esame dujinio kondensacinio katilo paieškose. Bus šildomas namas, dviejų aukštų, grindinis šildymas, 160m2 šildomo ploto. B+, A klasės namas. Gyvens šeima 4-3 asm. Svarstome kokį rinktis ar su momentiniu vandens pašildymu ar su atskira (integruota) talpa? Galingumas? Ar tiesa, kad dujinio kondensacinio katilo tarnavimo laikas 5-7 metai?
Koks temperatūros daviklis kondensaciniam dujiniam katilui yra geriausias ir ekonomiškiausias? Ar lauko ar vidaus temperatūros daviklis? Ar apsimoka vidaus temperatūros daviklius sudėti į visus kambarius? Ir kiek panašiai kainuotų belaidė sistema, jeigu yra 4 kambarių namas, vonia ir katilinė?
Nesileidžiant į ilgas diskusijas ir išvedžiojimus, tiesiog domina dujų kaina ir efektyvumas. Taigi, kuriomis dujomis ir kuria sistema labiau apsimoka šildyti namus (įsivaizduokime tarkim B klasės namą apie 100 kv.). Gamtinėmis dujomis (valstybinės) ar sistemomis su dujų balionais - propanas? Ar yra efektyvumo skirtumas tarp šių dujų ir kaina? Kalbu ne apie pačių sistemų įrengimą, o tik tai grynai šildymą tomis dujomis.
Kuo skiriasi kondensacinis katilas nuo paprasto dujinio? Kurį kada logiškiau rinktis?
Name yra „senas“" dujinis katilas be jokios automatikos, prie katilo prijungtas boileris ~ 150 litrų, šildymas radiatoriais. Šildomo ploto apie 150 kv. m. Ar verta keisti seną dujinį katilą į naujesnį/protingesnį katilą. Ar galima panaudoti esamą boilerį ir ar reikės pakeisti/perdaryti vamzdyną.
Koks efektyviausias dujinio katilo darbo rėžimas (kiek kartų paroje rekomenduojama įsijungti ir kiek laiko dirbti? Kokia temperatūra katilas dirba efektyviausiai?
Statom A klasės 116m² gyvenamą namą. Gyvens 4 asmenys. Kokio galingumo reikėtų katilo? Reikalingas dujinis katilas.
Domina dujinio katilo pajungimas. Norėčiau sužinoti kokiais vamzdžiais galima pajungti dujinį katilą. Esu matęs, kad būna jungiami plastikiniais lituojamais. Kaimynui sudėjo varinius. Tai gal galima ir daugiasluoksniais, kuriuose yra aliuminio vamzdis (tokie kuriais grindinį šildymą veda)? Kokie privalumai ir trūkumai?
Ar verta galvoti apie šildymą dujomis, jei namas 160 kv.m, ne naujos statybos ir ketaus radiatoriai?
Pasirinkau Wiessmann dujinį-kondensacinį katilą namui grindiniam šildymui ir noriu paklausti - kiek kondensato susidaro per dieną, savaitę, mėnesį ir ar galima kondensatą nuleisti į vietinę kanalizaciją? Ar tiesa, kad kondensatas naikina bakterijas?
Mums nedideliame namelyje sumontavo Junkers dujinį katilą ir kaip ir būtų viskas gerai, bet jis skleidžia labai didelį gaudesį kas 5, kartais kas 15 min., kuris girdisi ne tik per visą namą, bet ir kieme, dėl ko pradeda nerimauti kaimynai. Atrodo, kad tuo momentu pravažiuoja garvežys. Kaminas iš katilo išvestas apie 1 metrą. Meistrai, kurie montavo, dar turi atvykti, bet jie sako, kad dėl triukšmo taip turi būti, bet mūsų giminaičiai turi tokį pat katilą ir pas juos tokio triukšmo nėra. Gal galite patarti kodėl taip yra ir ką reikia daryti?
Gyvename bute, 73 kv. m, per du aukštus. Butas be patogumų, t.y. tik šaltas vanduo, nėra šildymo, dujos atvestos tik iki namo. Kokį šildymą protingiausia ir ekonomiškiausia rinktis? Kaip dėl granulinės centrinio šildymo krosnelės?
Koks dujinis katilas būtų geriausias 90 kv namui ir, kad nereikėtų atskiro boilerio. Namas būtų šildomas grindiniu šildymu.
Kaip sureguliuoti šildymo tiekimą, kad temperatūra pirmame ir antrame aukštuose būtų vienoda? Šildau nuosavą namą 190 kv/m dujomis. Katilas vieno kontūro BUDERUS su Ekviterminiu (lauko daviklio) valdymu. Pirmame aukšte grindinis šildymas, antrame radiatoriai. Pirmas aukštas - 20,5 laipsnių šilumos (katilo temperatūra 35-38), o antrame - tik 18 laipsnių. Prisukus pirmo aukšto kolektoriaus grindų termostatą, antrame aukšte šilčiau nepasidaro tol, kol katilui valdymo bloke (jis yra pirmame aukšte) neužstatau temperatūrą 25-26 laipsniai. Ko pasekoje katilas pradeda dirbti 50-60 laipsniu pajėgumu ir dujų išeiga tampa labai didelė.
Dujinį katilą montuosiu vonioje. Suprantu, jog dujinis katilas bus prijungtas prie vėdinimo šachtos, pro kurią išmes panaudotą orą. Tačiau jam taip pat reikės ir oro, iš kur jis jį paims? Ar reikia vonioje įrengti papildomai natūralią ventiliaciją, tai yra dar vieną papildomą šachtą vonios vėdinimui? Ar leidžiama ir rekuperatoriaus ortakio?
Kokio tipo dujinį katilą patartumėte įsirengti name? Kuris katilas būtų patikimiausias taupumo atžvilgiu? Kokiais kriterijais reikia vadovautis renkantis katilą, į ką atkreipti dėmesį? Namo gyvenamasis plotas 160 m2. Pirmame aukšte būtų sumontuotas grindinis šildymas, antrame radiatoriai.
Noriu įsirengti palėpę Vilniaus senamiestyje (turiu visus leidimus). Galiu įsivesti elektrinį arba dujinį šildymą, apie centrinį net nagalvoju, nes kainos didelės. Kokią ekonomiškiausią šildymo sistemą pasiūlytumėte artimiausiam dešimtmečiui?
Ar galima prie dujinio katilo 'wiessman vitogas-100" įrengti nuotolinį valdymą? Kas tai galėtų atlikti Klaipėdoje?
Ar reikia kas metus daryti kondensacinio dujinio katilo profilaktiką?
Turime dujinį katilą Saunier Duval THEMA C 23. Nuo vakar pastebėjome, kad iš po katilo per kelias vietas laša vanduo. Per naktį palikome indą ir ryte atsikėlę tame inde radome tikrai nemažai vandens. Vanduo laša tiek kai katilas įjungtas, tiek kai išjungtas. Nustoja lašėti užsukus vandenį namuose. Panašu, kad laša iš kažkokios šlangutės. Kodėl taip vyksta? Kas čia gali būti?
Niekaip neapsisprendžiu, koks šildymas geriau - dujinis ar granulinis? Dujos atvestos. Buto plotas 90 m2.
Noriu 85 kv.m. name įrengti kondensacinį dujų katilą, visos namo grindys - šildomos. Ar katilas veiks garsiai? Kaip padaryti kuo trumpesnį dūmtraukį, kad būtų mažesnės išlaidos?
Renkamės savo butui naują dujinį katilą, nes senasis tikrąja to žodžio prasme senas. Ieškome efektyvaus dujinio katilo ir norime pasiteirauti, kokį galite pasiūlyti pagal mūsų poreikius, kurie yra: buto kvadratūra 70 kv. m. artimiausiu metu (tikimės kitais metais) ji padidės iki 120; dabar turim vieną san. mazgą, numatyti du (vonia+dušo kabina), šildymas radiatoriai+grindinis, šeima iš keturių asmenų. Pageidautina dujinis katilas su integruotu "boileriu", nes katilinės nėra, t.y. vietos minimaliai.
Planuoju įsigyti dujini kondensacini katilą, gyvenamajam namui A klases vieno aukšto 80kv/m. vienas san. mazgas, grindinis šildymas, 4 asmenų šeima, pasirinkimas didelis, tai sunku išsirinkti, kokio galingumo ir kokios moduliacijos turėtu būti tokiam namui, kad būtu ekonomiškas ir be reikalo nedegintu duju, ar momentinis ar su integruotu boileriu ar atskira su pastatomu boileriu, dviejų ar vieno kontūro, tarp gamintoju ir pasimetęs, koks geresnis, nors iš esmės visi ta pačia funkcija atlieka.
Ar būtina kondensaciniam dujiniam katilui iškelti kaminą virš stogo? Ar galima tik kirsti pastato sieną ir kaminą su specialia kepurėle horizontaliai palikti?
Namas senos statybos 110m2, apšiltintas 10cm putų polisterenu. Šildymas radiatorinis. Namuose įrengtas dušas bei 1 kriauklė virtuvėje. Renkuosi Junkers dujinį 22kw arba 24kw kondensacinį katilą su atskiru 100l karšto vandens boileriu. Visa informacija surinkta internetu, ar teisingas pasirinkimas? Dabar kūrenu kieto kuro katilu.
Ar galiu pastatyti dujinį katilą tualeto kambariuke, ten yra ventiliacijos angos. Koks dujinis katilas geriausiai tiktų grindiniam šildymui, vandens šildymui ir maisto ruošimui. Ar būtų geriau kombinuotas.
Kokią šildymo sistemą būtų efektyviausia įrengti palėpėje? Senos statybos name, senamiestyje, palėpiniame aukšte yra įrengtas 147 m2 butas. Nėra centralizuoto šildymo ir į butą nėra įvestos gamtinės dujos.
Nusipirkau namą su pastatytu kondensaciniu katilu ir 40 ltr. integruotu karšto vandens boileriu. Elektronikos, kuri sureguliuotų katilo darbą pagal lauko temperaturą nėra ir nenoriu jos statyti. Norėjau paklausti, kokiu režimu (paduodama/grižtama šildymo sistemos temperatūra) geriausia katilą eksploatuoti, kad būtų pasiektas maksimalus naudingumo koeficientas ir būtų sunaudojama mažiausiai dujų.
Kokį patartumėte pirkti dujinį katilą 90 kv.m gyvenamo ploto namui, su sena šildymo sistema, keisti šildymo sistemos neplanuojame. Namas dviejų aukštų, senos statybos, nešiltintas. Vandens pašildytojas 100 ltr kombinuotas.
Koks šildymas šiuo metu yra pigesnis? Dujinis ar granulinis? Dujos nėra atvestos iki namų, taigi būtų naudojama balioninė sistema. Namas senos statybos 250 kv.m.
Norėjau paklausti, jei pirmame aukšte bus grindinis šildymas, o į antrą aukštą noriu dėti radiatorius, ar yra skirtumas kokį katilą dėti - ar paprastą ar kondensacinį? Čia kalbame apie naujos statybos kotedžą.
Ar galimas dujinis šildymas A++ klasės name?
Kokia minimalia temperatūra galėtų dirbti dujinis katilas? Į kokius katilo parametrus reikėtų atkreipti dėmesį nustatant minimalią temperatūrą? Reikia tik palaikyti minimalią šilumą negyvenamose patalpose.
Kiek apytiksliai laiko tarnauja dujinis katilas? Ar priklauso jo tarnavimo laikas nuo to, kokioje patalpoje jis pastatytas (Dujinis katilas DAKON)?
Kokį dujinį katilą geriau pasirinkti? Statausi 125 m2 namą (vieno aukšto) ir reikėtų Jūsų patarimo kokį dujinį katilą geriau pirkti? Ką svarbu įvertinti perkant/išsirenkant dujinį katilą?
Įsirengėm dujinį katilą. Dujos Sauridos balionuose. Labai didelės dujų sąnaudos. Kaip dujinis kondensacinis katilas dirba ekonomiškiau ar su mažesne vandens temperatūra (pvz. 45 C), bet dirba neišsijungdamas, ar su didele temperatūra (pvz. 75 C), bet išsijungdamas, kai prišildo namus iki reikiamos temperatūros? Namas senos statybos, plyta tarpas plyta, neapšiltintas. Namas tik radiatoriai. Energinė namo klasė C. Jei padidinčiau radiatorių skaičių namie ar tai padėtų sumažinti dujų sąnaudas?
Ar įmanoma į dujų katilą pajungti namų dujų balioną, naudoti kaip gamtines dujas?
Kondensacinis Junkers 23 kW. Namo plotas 230 kv., 3 aukštai, katilas rūsyje. Radiatorinė šildymo sistema. Šildymo sezono metu temperatūra namie siekia vos 18 laipsnių. Tik neseniai sužinojau, kad "įpiršo" katilą labiau tinkantį grindiniam šildymui. Ar yra kokie nors būdai kaip jį "paturbinti", kad namie būtų nors +21?
Dujinio katilo statymas katilinėje, kurioje yra kieto kuro katilas. Ar galima nuosavame name, toje pačioje rūsio patalpoje statyti dujinį katilą šildymui, kuriame jau yra veikiantis kieto kuro katilas?
Kokį dujinį katilą rekomenduotumėt 90 kv. plotui? Kuo skiriasi kondensacinis katilas nuo paprasto dujinio? Kokios kainos katilas+ montavimas?
Name sumontuota pilna dujinio šildymo sistema: vidaus termostatas, lauko temperatūros daviklis ir t.t. Esant normaliam orui katilas dirbo normaliai - pasiekus 22 laipsnius viduje atsijungdavo. Prasidėjus šalčiams katilas dirba beveik pastoviai. Name 26 laipsniai, o katilas vis tiek kaitina. Kokios gali būti to priežastys?
Viessmann Vitodens 050 w katilą valdo vidaus termostatas. Grindiniam šildymui vandens temperatūra nustatyta 39 laipsniai. Kambario temperatūra 21 laips. mus tenkina. Tačiau dujinis katilas dirba be sustojimų. Norint, kad katilas išsijunginėtų reikėtų pakelti katilo temperatūrą. Ar geriau, kad katilas dirba žema temperatūra ir neišsijungia?
Ar reikalingas papildomas grindinio šildymo cirkuliacinis siurblys? Pas mane yra 2 aukštų 200 kv. m namas. Išvedžiotų vamzdžių yra apie 1500m. Iš viso yra 24 kontūrai kiekvienam aukšte po 12. Katilas dujinis kondensacinis Dietrich. Rangovai teigia, kad turi užtekti katile esančio įmontuoto, bet man atrodo, kad jis neapsidirba. Kai atsidaro visi kontūrai, tai vandens padavimas vos 0.5 litro, o į antrą aukštą truputuką net mažiau. Ir vis dėl to reikia, tai ji pastačius ar nepakenks jau esamai įrangai, katilo siurbliukui?
Ar normalu, kad naujai paleistas katilas dirba nuolatinio "degimo" režimu? Tiekiama temperatūra 40 laipsnių. Pasiekus šią temperatūrą katilas daugiau karščio neduoda, bet veikia pastoviai. Išjungus/įjungus, suveikia pakartotinio uždegimo funkcija, kai temperatūra nukrenta iki numatytos ribos, o pasiekus 40 laipsnių, degiklis neišsijungia ir toliau dirba pastoviu rėžimu.
2 aukštų nuosavame name šildomės skirtingais katilais. Pirmame aukšte turime 100kv. apšildomo ploto. Šį plotą apšildome Baxi firmos katilu, kuris per mėnesį sunaudoja apie 400kubų dujų. O antrame aukšte 80kv. šildoma Radiant katilu, kuris sunaudoja 150kub. dujų. Norėjau paklausti kur gali būti problema? Abu katilai radiatorius šildo 38-40temp. Kodėl toks didelis skirtumas?
Šildymui turiu dujinį katilą Ariston Premium Evo. Katilas dirba ekonomiškai, kai pasileidžia budėjimo režimu, palaikydamas pastovią temperatūrą sistemoje, įsijungdamas kas 10-15 minučių 1-3 minutėms tokiu oru. Deja šitas režimas pradėjo nusimušinėti ir katilas pradėjo dirbti 1 valandą neišsijungdamas, po to valandai pilnai atsijungia ir taip dujų sunaudojimas išauga 4-5 kartus. Ariston meistrai tvirtina, kad būtent toks katilo veikimo režimas yra optimalus ir ekonomiškas, nors faktiškas dujų sunaudojimas tam prieštarauja. Gal kas nors yra susidūręs tokia problema ir žino budėjimo rėžimo "nusimušimo" galimas priežastis ir kaip jas pašalinti? Prisegtuke matosi sunaudotos kWh iki nusimušimo 16val. ir po.
Kokį dujinį katilą rinktis? Namas energetinio efektyvumo klasė F šildomas plotas 65 kv. metrai? Visur info, kad dujinis katilas skirtas mažatemperatūriniam, grindiniam šildymui? Gal yra dujiniai katilai radiatoriniam šildymui?
Kokį rekomenduotumėte rinktis dujinį katilą 80 kv.m namukui su grindiniu šildymu?
Gal galite paaiškinti dujinio katilo veikimo principą: Junkers CerapurCompact 24W. Pajungtas su lauko davikliu ir elektroniniu valdymu „Bosch Heatronic 3.5“, kuris turi temperatūros jutiklį ir pagal jį katilui duoda signalą kiek kaitinti, kad pasiekti reikiamą temperatūrą, kuri užstatyta daviklyje. Tad klausimas, kur būtų teisingiausia montuoti tą daviklį? Nes kiekviename kambaryje jau stovi davikliai, kurie pirkti atskirai automatinėms termostatų galvoms ir kaip suprantu jie tik uždarinėja kolektorių, kad paduotų mažiau vandens srauto grindims, taip patalpa atvėsta arba prišyla, tačiau katilo intensyvumo jie nereguliuoja ir katilas dirba kaip dirbęs, jokios tame ekonomikos nėra, tik komfortas. Tuomet mano supratimu, katilas dirbs tik pagal tą daviklį, kokia jame yra užstatyta temperatūra ir taip leis jam išsijunginėti arba veikti, kad būtų ekonomiškiau. Kas yra keista, kad dauguma montuotojų ir net pats Junkers atstovas, tą daviklį pastatė katilinėje, kas mano manymu yra negerai, nes tada matuoja katilinės temperatūrą ir visą šilumą valdo pagal ją. Jei persikelsiu į bendras patalpas: „Bosch Heatronic 3.5“, bus kartu su mano kitais davikliais ir bus sviestas sviestuotas. Tai kaip yra teisingiausia?
Įrenginėjame naują namą, bus grindinis apšildymas dujomis, 1 aukšto. Bus 1 dušas ir 2 kriauklės. Gyvens 3 žm. Be vaikų. Ar geras variantas yra dujinis katilas kondensacinis su integruota talpa 20 l?
Ar tinka dujinis katilas A klasės name? Namas 205m2. Kiek man pasakojo, kad realiai netinka nes neapskaičiuoja kažkodėl, o teoriškai galima. Šiuo metu man yra suprojektuotas oras/vanduo šildymo sistema. Bet mano manymų jei dujos praeina už 50+- metrų, ar ne paprasčiau įsivesti dujas? Nes realiai oras/vanduo prie šaltų temp. nelabai kas, įranga ganėtinai labai brangi ir praktiškai neatsiperka.
Dujų generacinis katilas Vigas 16 šaudo dūmais. Viskas prasideda tada kai per degiklį pradeda eiti didesnis dujų srautas ir papildomas oras bando jį uždegti, katilas tiesiog pradeda pulsuoti (Uuuuuu POKŠT! ir vėl Uuuuuu POKŠT!). Susidaro kažkoks papildomas dujų slėgis ir šauna per ten kur lengviausia. Jau kelis kartus nupūtė pravalos dureles kamine. Gamintojas teigia, kad kamino trauka turi būti 0.15-0.25 mbar, išvertus į KPa gaunasi kažkokia nesąmonė. Pirma versija: katilui trūksta oro ir reikėtų pasirūpinti geresne katilinės ventiliacija. Antra versija: maža kamino trauka. Kamino aukštis kol kas tik 6 metrai. Trečia versija, bet mažai tikėtina. Per didelė kamino trauka. Daugiau versijų neturiu.
Įsirengėme dujinį protherm gepard kondens 24 kw katilą su momentiniu vandens pašildymu. Kodėl atsukus karšto vandens čiaupą katilas užsikuria su trenksmu, net kamine matosi liepsna. Arba netgi užgesina katilą ir rodo F27 ir F62 klaidas. Kur ieškoti gedimo? Ir kodėl taip vyksta?
Domina katilai namui. Ruosiuosi statyti nauja nama, didelis klausimas kuo sildytis. Ka patartumete ar dujomis ar dyzeliniu kuru sildytis, kas pigiau?
Kokio kondensacinio pakabinamo duju katilo, su momentiniu vandens paruosimu, reiketu 60 kv m ploto karkasinio namo daliai? Sildymas naujais radiatoriais, kambariai per 2 aukstus. Siuo metu irengtas Junkers katilas, bet pagal atsiskaitymo knygele matau dideles duju sanaudas, nors yra kambario temperaturos daviklis. Nesinoretu permoketi uz neisnaudojama katilo galinguma. Dekui!
Name sumontuotas pastatomas dujinis katilas ACV (talpa talpoje) 2002 m. Dabartiniu metu pradėjo gesti-neužsidega dujos. Be to paskutiniu metu suvartoja daug dujų. Namo šildomas plotas apie 150 m2- su rūsiu -210 m2. Pagrinde įrengtas (apie 80 proc) grindinis šildymas. Ar apsimoka remontuoti tą patį katilą ar geriau keisti į naują? Jei keisti, tai koks geriausiai tiktų ir kiek maždaug kainuotų?
Projektuojamas namas 180kv, 140kv- grindinio sildymo ir 40kv garazas (neapsisprendziau del sildymo, sildyti ar ne). Namas bus A klases. Kaip pagrindinis sildymas bus dujinis katilas. Kokio galingumo reiketu? Projektuojamas zidinys. Kaip patartumet prijungti prie sistemos zidini? (ortakiu nenoriu) ir kokio galingumo? Noriu gauti energetiskai efektyvu ir taupu sildyma. Todel manau reikalinga akumuliacine talpa. Ar neapsirinku? Kokio dydzio ji butu reikalinga ir kokia? Ar butu protinga prie visko prijungti dar saules kolektorius? Ar jau cia sviestas sviestuotas? :) Kokia schema rekomenduotumet? Kiek apytiksliai viskas gali kainuot? Kokio storio turetu buti grindinio sildymo vamzdeliai?
Jau apie 7 metus turime dujinį katilą Junkers Euroline, tačiau kažkas negerai su automatika. Kartais nukritus nustatytai temperatūrai neįsijungia arba nebėga karštas vanduo, nes katilas tai įsijungia, tai užgęsta. Meistras, aptarnaujantis katilą, siūlo keisti automatiką ~150 Eur. Kadangi ruošiamės viename kambarių daryti grindinį šildymą ar verta tarkyti tą patį katilą, ar geriau pirkti naują? Ar išvis dujiniai TURBO katilai tinka grindiniam šildymui? Ir ar reikia kokių nors papildomų priedų grindiniam šildymui? Iš anksto dėkoju už atsakymus.
Kokie leidimai, dokumentai reikalingi privataus namo šildymui dujomis ? Nusipirkau 4 kubų, ką daryti toliau ?
Šildau pastatą dujomis, noriu pereiti prie malkinio šildymo paliekant dujinį pečių. Ar tam reikalingas projektas, ar derinimas su kokia institucija?
Namas 430 kv m. šildomas dujiniu katilu Protherm bei boileris Drazice. Katilas naujas, tačiau, rodos, prastas ir labai neekonomiskas. Šildomos grindys, radiatoriai reguliuojasi atskirai. Kokį dar alternatyvų būdą patartumėte prijungt ar pakeist, kad būtų ekonomiškiau bei patogiau. Galbūt granulėm? Malkos, anglys nedomina.
Ką manote apie skirtingų šildymo būdų sujungimą į vieną sistemą. Ar galima naudoti alternatyvius šildymo būdus tradicinėmis šildymo sistemomis, pvz. prie dujinio šildymos sistemos prijungiant kieto kuro katilą arba geoterminį šildymą.
Klausk
eksperto