Temperatūros daviklis kondensaciniam dujiniam katilui

Klausimas:
Koks temperatūros daviklis kondensaciniam dujiniam katilui yra geriausias ir ekonomiškiausias? Ar lauko ar vidaus temperatūros daviklis? Ar apsimoka vidaus temperatūros daviklius sudėti į visus kambarius? Ir kiek panašiai kainuotų belaidė sistema, jeigu yra 4 kambarių namas, vonia ir katilinė?
Komentarai:
Norint žinoti konkrečią kainą, reikia žinoti daugiau apie kolektorinių dėžių skaičių ir gamintojus. Tuomet, atsižvelgus į Jūsų poreikį, galėsime pasiūlyti bevielės grindų automatikos komplektą. Taip pat ir vien tik kambario termostatus.
Andrius Paliukėnas, UAB "Paltaja grupė"
Didžiausią dujų sutaupymą gali padėti pasiekti lauko temperatūros daviklis. Tada katilo valdymo automatikoje galima nustatyti atitinkamą lauko kreivę, pagal kurią automatiškai bus keičiama katilo (ir šildymo sistemos) vandens temperatūra, priklausomai pagal lauko temperatūra. Krentant lauko temperatūrai, vandens temperatūra bus didinama, lauko temperatūrai kylant, vandens temperatūra bus mažinama. Tokiu būdu automatiškai bus palaikoma vienoda vidaus temperatūra, nepaisant lauko temperatūros pokyčio ir, palyginus su rankiniu vandens temperatūros reguliavimu, bus sutaupoma daugiausia dujų.
Šis reguliavimo būdas neįvertina kiekvienos namo patalpos individualių savybių, darančių įtaką patalpos oro temperatūrai: vidiniai šilumos išsiskyrimai (televizorius, židinys, viryklė ir pan.); išoriniai šilumos pritekėjimai (saulė, vėjas ir pan.). Todėl esant tokiam centralizuotam vandens temperatūros valdymui, skirtingose patalpose gali būti skirtinga oro temperatūra.
Tarpinis variantas yra prie katilo prijungti vieną programuojamą patalpos vidaus temperatūros termostatą. Tai padės pakoreguoti patalpų vidaus temperatūrą, kintant išorinėms sąlygoms (saulė, vėjas), bet nepanaikins esamo temperatūrų skirtumo tarp kiekvienos patalpos.
Norint turėti geresnį komfortą, reikia valdyti kiekvienos patalpos vidaus oro temperatūrą su kiekvienos patalpos termostatu (papildomai prie lauko temperatūros daviklio).
Galima valdyti vien tik pagal patalpos temperatūrą, be lauko temperatūros daviklio, bet tokiu atveju katilo vandens temperatūra turi būti aukštesnė, nei reikia tam tikru momentu, kad jos užtektų, kai lauke atšals. Tačiau tai blogina kondensaciją arba jos visai nelieka ir prarandama galimybė sutaupyti apie 10-15 proc.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
 
Sritis:
Sritis: