Kieto kuro katile greitai sudega malkos ir šyla kaminas, ar jau laikas keisti katilą?
Pasistačiau naują kieto kuro katilą, Stopuva, paskutiniu metu jis nebesikūrena ilgai, ilgiausiai kūrenasi iki 11h. Atidarius katilo dureles malkos dega atvira liepsna, prisukame sklendę, bet tada katilas pradeda gesti ir nebešyla, atidarome kamino sklendę pradeda degti atvira liepsna ir katilas vis tiek neužkaista. Kai išvarinėja vandenį, jeigu termostatas padarytas ant 50, tada katilo temperatūra visada būna 50° ir nekyla, po truputį krenta. Jeigu padarome ant 35, tada katilas visada laiko savo temperatūrą ant 35°. Jeigu padarome termostatą ant 60, tada katilas užšyla ant 80°, išvarinėja vandenį iki 40° ir varikliukas išsijungia, katilas vėl iš naujo kaista ir vėliau vėl varinėja vandenį ir taip ištisai. Bandėme sukelti katilo temperatūrą su ventiliatoriumi, bet jis pakyla tik kokiais 5°. Kas galėtų paaiškinti, kaip galėtume jį susitvarkyti, kad palaikytume katilo optimalų karštį (65°), nes per tuos 2 mėn. jis nei karto taip nešilo. Ar gali būti problema termostatas? O gal pats katilas? Pirkome panaudotą.
Bėda tokia, pečius naujas prieš pora mėnesių pastatytas. Iš pradžių degė gerai, nes porą kart tik užmest malkų reikėdavo, tada orai biški atvėso ir daugiau kūrent reikėjo, tai pradėjo dust pečius. Buvo atsukta 70 laipsnių, padariau 90 laipsnių, tada vėl gerai buvo. Dabar jau atėjus minusui reikia kūrent pečiu nuo ryto iki vėlaus vakaro, tad kūrenant nuo ryto, po pietų prasideda vėl dusimas ir malkos smilksta, temperatūra nukrenta žemiau 50, darosi kondensatas, žarijų daug, atrodo lyg trauka dingsta, kaip galima būtų bėdą išspręsti?
Name yra apie 150 m2 šildomo ploto. Negaliu apsispręsti, kokį kieto kuro katilą statyti: ketaus ar plieninį. Pažymetina, jog katilinėje numatyta vieta ir akumuliacinei talpai ne didesnei kaip 1000 ltr.
Katilo pagalba ketinu ruošti karštą vandenį, akumuliacinės talpos statyti neplanuoju. Norėčiau sužinoti, koks dujų generacinių katilų veikimo principas, ar katilai ilgaamžiai, ekonomiški ir patogūs naudoti?
Kietojo kuro katilas per šalčius nepakelia temperatūros daugiau kaip 60 laipsnių, nors nustatyta ant 80. Temperatūra pakyla tik kai išjungi vandens siurblį, kuris paduoda šiltą vandenį į radiatorius. Kokios galėtų būti priežastys?
Statausi namą 190 m2 + rūsys 90m2. Planuoju įsirengti kieto kuro katilą ir kūrenti malkomis. Kokį katilą geriau išsirinkti tokiam namui, ar reikalinga akumuliacinė talpa, kokią katilo pajungimo schemą išsirinkti?
Tai kokios gi firmos geriausias kieto kuro katilas kūrenti malkomis ir briketais?
Kokie yra pagrindiniai katilinės saugumo reikalavimai? Planuojam šildytis 110 kv. m namą kietu kuru. Planuojame, kad namas bus pakankamai sandarus, šiltas, todėl įdomu, kokį kieto kuro katilą 110 kv.m namui rinktis?
Koks maždaug turi būti išplėtimo indo talpos dydis. Kas apsprendžia išiplėtimo indo talpos dydį. Namas 150 kv.m, kūrenamas kieto kuro katilu.
Kokią patartumėte pasirinkti šildymo sistemą 150 m2 rąstiniam namui?
Įrengė šildymo sistemą ir ją sujungė polipropileno vamzdžiais PM20 (žaliais). Ar tokie vamzdžiai tinkami, ar jie atlaikys karšto vandens temperatūrą. Girdėjau, kad reikia jungti metaliniais vamzdžiais. Šildymo sistemą sudaro kieto kuro ir dujinis katilas, kurie sujungti be kryžmės. Ar taip gali būti?
Kokį kietojo kuro katilą parinkti, kad būtų kuo ilgiau užkraunamas, ekonomiškas, ilgai palaikytų temperatūrą, kokios galios jis turėtų būti? Mano namas yra 210 m2, statytas naujai iš 36,5 cm storio Ytong blokelių, apšiltintas 10 cm polistirolu. Pirmame aukšte numatytos šildomos grindys, viršuje 3 kambariai ir holas.
Domiuosi kieto kuro katilais. Reikės apšildyti 95 m2 butą, taip pat vandenį boileryje. Butas pirmame aukšte, senos statybos, katilinė rūsyje. Pagal rekomendacijas katilo galingumo pasirinkimui kaip ir užtektų 16 kW katilo, bet man kažkaip vis norisi turėti rezervo, tad dairiausi 20 kW katilų. Norėjau pasitikslinti ar didesnis galingumas, jei jis neišnaudojamas pilnai, ar nekenkia katilo ilgaamžiškumui?
Naujas pastatytas namas, gerai apšiltintas. Šildomas plotas 110 kv.m., planuojame šildytis malkomis. Kokį statyti kieto kuro katilą, kad nereikėtų dažnai lakstyti į katilinę. Akumuliacinės talpos nestatysime, name grindinis šildymas. Katilą naudosime ir vandens šildymui.
Negalime suprasti kodėl kieto kuro katile temperatūra nekyla aukščiau 40-50 laipsnių. Naudojame ne pirmus metus ir veikė gerai. Šią žiemą taip pat viskas buvo gerai iki dabar. Kaminas išvalytas. Ką daryti?
Ar galima radiatoriais apšildomą namą kietu kuru prijungti ir elektrinį šildymą, kad reikalui esant galima būtų šildytis elektra ir dar, ar galima užpildyti sistemą neužšąlančiu skysčiu, prie kokios temperatūros neužšąla ir ar esant žemai lietuviškai temperatūrai tikrai neužšals, nes ne visas žiemas planuojame gyventi tame name.
Kokio galingumo kieto kuro katilą pasiūlytumėte apšiltinti trijų kambarių butą 90 kv. m (pirmame aukšte, katilas stovėtų virtuvėje).
Darysime kapitalinį namo remontą (125kv.m.ploto) ir planuojame keisti šildymo sistemą. Ilgalaikėje perspektyvoje planuotumėm įsirengti ir saulės šildymo sistemą, bet matomai pagrindinė kuro rūšis namo šildymui būtų malkos ir/ar medienos briketai/granulės. Kokio galingumo ir kokių charakteristikų kieto kuro katilą rinktis? Labai praverstų kelių skirtingų tipų šildymo katilų palyginamoji analizė (pvz., "Žvakė" prieš įprastinio tipo katilas ir pan.). Tikiuosi Jūsų pasiūlymo katilui labiausiai tinkančiam kaime esančiam namui, o taip pat tikiuosi, kad pasiūlysit ir visos šildymo sistemos montavimo paslaugas.
Kokį katilą pasiūlytumėte, jei namo šildomas plotas yra 140 kv. m. Pirmas aukštas - grindinis šildymas, antras aukštas radijatoriai, išskyrus vonios grindis, jos yra grindinio šildymo. Kokio galingumo ir kokio kuro katilą siūlytumėt, katilinė maža vos 6 kv. m. Aš pats galvojau apie granulinį.
Kokios galios kieto kuro katilo reikėtų, kad apšildyti ankstesnes statybos mūrinį namą, kurio plotas gyvenamų patalpų apie 80 m2 ir dar prisideda rūsys, tokio pat ploto, tik jame šildymo sistema išvedžiota gal apie 40 m2 plote su 120 l talpos boileriu.
Koks geriausias kietojo kuro katilas senos statybos name. Norėtųsi per daug negaišti laiko su dažnu pakrovimu. Turėjom žvakės tipo pečiu, tai nusivylėm, nes pastoviai malkos nesudegdavo iki galo, pečius smilkdavo taip neapšildydamas pakankamai namo. Dakraut malkų nebuvo galima, bet nereikėdavo valyti smalos. Mes negalime apsispręsti kas geriau ar paprastas medienos katilas ar dujų kondensacinis katilas.
Koks šildymo būdas efektyviausias sunkvežimių garažui-dirbtuvėms? Patalpos dydis - apie 400 m2 aukštis 6 - 7 m. Planuojame statyti kieto kuro katilą ir įrengti orinį arba grindinį šildymą.
Turime 200 kv. m. šildomą plotą, šildomą kieto kuro katilu ir radiatoriais. Radiatoriai - nauji su vandens filtravimo sistema. Katilas senas, todel negalime reguliuoti patalpų temperatūros. Kaip pasiekti pastovią patalpų temperatūrą?
Kaip pasirinkti tinkamą kieto kuro katilą, kuriuo būtų šildoma 150 m2 grindų ir 200 l boileris. Į grindis pasidavinės maža temperatūra, tai kaip nuimti šilumą nuo katilo, kai boileris ir grindys bus įšilę ir reikės tik palaikyti šildymo temp.
Kokios galios reikalingas kieto kuro katilas 80kv.m namukui, 30kv.m radiatorinis šildymas, 45 kv.m grindininis šildymas.
Reikalinga šildymo sistema. Name yra 140 m2 šildomo ploto. Name yra sena išvedžiota sistema, padaryti nuolydžiai. Nežinau ką pasirinkti ar granulį, ar kieto kuro katilą.
Norėjau sužinoti, kokia temperatūra turėtų būti pačioje katilinėje kūrenant kieto kuro pečiumi?
Saunoje bus malkomis kūrenamas katilas, nuo jo yra pajungtos šildomos grindys ir pora radiatorių. Ką daryti, kad neperkaistų katilas, kai jau įšils grindys ir radiatoriai, o vasarą šildomos grindys gal bus tik iš dalies naudojamos, ar išvis nenaudojamos.
Kodėl šlapiuoja kieto kuro katilo vidinės sienelės?
Ar būtina statyti priestatą kieto kuro katilui rąstiniame name? Jei taip, koks turi būti šis priestatas?
Domina dujų generacinis kieto kuro katilas. Dabar yra nepilnai 100m2, bet galbūt kada nors grįš dukra, tada reiktų 160m2, kad apšildytų. Kiek kW pečiaus reiktų? Dar domina ar yra akumuliacinių talpų, kurios būtų iki 180cm aukščio? Nes katilinė tokia 185 cm. Taip pat reikia boilerio 120-160 litrų. Visko reikia greitai ir kuo pigiau. Ką galite pasiūlyti optimalaus, kad būtų geros kokybės, bei nebrangus.
Turime 220 kv.m rąstinį namą, šiuo metu kurenamą kietu kuru. Šildymo būdą norime pasikeisti, kokia šildymo sistema būtų tinkamiausia rąstiniam namui?
Kokį katilą rekomenduotumėt, namas dviejų aukštų, apšildomas plotas 430m2. Norėčiau katilo tik kūrenamo kietu kuru.
Renkantis kieto kuro katilo galingumą pagal gyvenamo ploto kvadratūrą ar yra skirtumas kur tas gyvenamas plotas? Kitaip sakant ar skiriasi katilo galingumas šildant 90 m2 namą ar 90 m2 butą B klasės pastate? Kokio galingumo kieto kuro katilą rekomenduotumėt 90 m2 butui?
Patarkite kokį šildymo būdą pasirinkti. Namas rąstinis, apšildytas, 120 kv. metrų. Iš jų apie 50 - šildomos grindys, katilinė 15 metrų nuo namo. Prie katilinės planuoju įrengti dar apie 50 kv. metrų šildomų grindų. Kokio katilo galingumo reikėtų ir ar reikia akumuliacinės talpos?
Galvoju pirkti iš akmenų mūrytą namą. Koks būtų idealiausias šildymo variantas ir preliminari kaina? Namas 330 m2.
Kokį kieto kuro katilą išrinkti gyvenamajam namui, kuris yra senesnės statybos, mūrinis? Kamino aukštis apytiksliai 7 m, apie 70-75 kv. m šildomo ploto, numatomas kombinuotas boileris, taip pat nors atvira šildymo sistema, tačiau numatoma jungti permaišymo vožtuvą ir vandens cirkuliavimo siurblį. Ar užtenka 10 kW ar vertėtų rinktis 12 kW? Ar pasirinkus galingesnį nevirs šildymo sistema ir neteks katilo visada pridusinti? Kūrenamas visada būtų malkomis
Norėčiau paklausti kiek vietos reikia kieto kuro katilui? Sklepo neturiu. Apšildymo plotas apie 200m2. Kokį katilą siūlytumėte?
Kodėl kieto kuro katile girdėti bildėjimas? Kartais jis būna, o kartais ne. Neturi įtakos ar žemas slėgis ar aukštas slėgis lauke. Išvalius kaminą ir patį katilą vis tiek girdėti bildėjimas.
Kokia maksimali žvakės tipo katilo degimo trukmė pakrovus malkomis? Taip pat gal galėtumėte palyginti malkų sąnaudas tarp tokio tipo katilų ir plytinių krosnių? Apšildomas plotas būtų apie 70kv.
Sveiki, reikalas toks, kad pas mane name stovi Atmos 32s katilas į kurį reikia kas kokias 4 valandas užkrauti malkų, kas yra per dažnas dalykas. Teko pastebėti, kad namuose, kur eina kaminas, labai šiltos sienos ir pats įdėklas yra labai šiltas. Tai taip išeina, kad labai daug šilumos atiduodu į lauką. Tai klausimas būtų, ar reikia keisti katilą į dar galingesnį, nes ketinu statyti akumuliacinę talpą? Taip pat ar įmanoma ką padaryti dėl šilumos nuostolio, kuris išeina per kaminą? P.S. šildomo ploto yra apie 200kv., visur radiatoriai, o rūsys šyla nuo vamzdžių, namas mūrinis, neapšiltintas.
Senos statybos namui planuoju pirkti apatinio degimo katilą (pagrindinis kuras anglis). Katilas 13 kW. Galvoju pajungti su elektroniniu valdymu. Kokie būtų +ir-?
Kiek kW kieto kuro katilo reikėtų 160 kv. m namui, pusiau apšiltintam?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 399462 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3317
Iš viso buvo užduota 167493 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 64 specializuotų įmonių