Kokio tipo kieto kuro katilą pasirinkti

Klausimas:
Name yra apie 150 m2 šildomo ploto. Negaliu apsispręsti, kokį kieto kuro katilą statyti: ketaus ar plieninį. Pažymetina, jog katilinėje numatyta vieta ir akumuliacinei talpai ne didesnei kaip 1000 ltr.
Komentarai:
Jei namas B kategorijos ar geresnis - su kieto kuro katilu yra bėda. Tokio mažo galingumo (8 kW) nėra. Akumuliacinė talpa padės, jei pas jus grindinis šildymas. Galima granulinį, granulinį su boileriu montuoti, kad ir granulinį židinį, jei norite ugnies. Katilą galite pasirinkti https://apkureskatli.lv/
Vitalijus Raziūnas, Beril ir Ferroli katilai
Nėra duomenų apie namo atitvarų varžą. Ar namas naujos statybos, ar senos. Jeigu namas yra naujos statybos, tuomet vidutiniškai maksimalios šildymo galios poreikis sudaro 60-65 W/m2. Reiškia, namui šildyti reikės apie 9-10 kW galios. Senos statybos name šildymui gali reikėti iki 15-18 kW. Medienos dujų generacinių katilų yra du pagrindiniai privalumai prieš špižinius katilus: 1. Gerokai didesnė kuro įkrova. Tai leidžia pasiekti vienos įkrovos degimo laiką iki 10-14 val. Tai priklauso nuo teisingos katilo galios ir katilo valdymo automatikos parinkimo. 2. Oro kiekis degimui tiekiamas ir reguliuojamas plačiose ribose ventiliatoriumi, ko negalima pasiekti katiluose su natūralia trauka. Tai leidžia generaciniams katilams dirbti (smilkti) labai maža galia, daugeliu atveju išvengiant katilo užvirimo. Katilai su natūralia trauka reguliuojasi sunkiai, jeigu kiek per daug užsidaro oras degimui, jie užgęsta. Jeigu nors kiek oro daugiau, degimo galia tampa per didelė. Dujų generaciniai katilai dirbdami mažesne galia irgi smarkiau teršiasi smalomis ir nuodegomis. Ir jų naudingumo koeficientas gali kristi iki 50-55%. Aš jau nekalbu apie natūralios traukos katilų naudingumo koeficientą. Tokiu atveju, gerai yra naudoti akumuliacinę talpą. Tai pakelia katilo naudingumo koeficientą iki 80% ir praktiškai neteršiamas katilas. Kai kuriais atvejais (kai lauke šilta), pailgėja laiko tarpas tarp įkrovų. Reikia nepamiršti, kad dar reikia ruošti ir karštą vandenį. Todėl naujos statybos 150 m2 ploto namui reikėtų apie 18-20 kW katilo, o naudojant 1000 l akumuliacinę talpą, reikėtų 25-28 kW. Senos statybos namams reikėtų viena eile galingesnių katilų. Kiek man žinoma, elektroninė katilo valdymo automatika, sugebanti dar iki 2 val prailginti katilo įkrovos degimo laiką, yra tik lietuviškuose katiluose Astra-G.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
Daug moksliškai neišsiplečiant, galite statyti kokį tik širdis geidžia, bet prie abiejų rekomenduojama akumuliacinė talpa. Ketinis šildymo katilas, labiau skirtas kūrenti akmens anglimis, antracitu ar koksu, tik jo naudingumo koeficientas apie 60%. Plieniniai šildymo katilai, tai kaip universalai, galite kūrenti ir mišriu kuru, jų naudingumo koeficientas apie 85-86%.
Juozas Zdancevičius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: