Kieto kuro dujų generaciniai katilai

Klausimas:
Katilo pagalba ketinu ruošti karštą vandenį, akumuliacinės talpos statyti neplanuoju. Norėčiau sužinoti, koks dujų generacinių katilų veikimo principas, ar katilai ilgaamžiai, ekonomiški ir patogūs naudoti?
Komentarai:
Su tokiomis "generacinėmis" pakuromis krosnininkai eksperimentavo 1915 - 1930 metais, deja tada jų buvo atsisakyta dėl degimo nestabilumo. Praeito tūkstantmečio pabaigoje jos buvo prisimintos ir jose pritaikyta elektronika ir ventiliatoriai, todėl dabar dujų generaciniai katilai veikia, galima sakyti, neblogai. Tokiose pakurose siekta to, kad degtų ne visa kuro įkrova, o tik jos viršutinė dalis. Deja židiniui degant apačioje įkrovos kuras vis vien įkaista visas, todėl stabiliausias ir ekonomiškiausias režimas būna tada, kai kuras pavirsta į žarijas. Teisingiausias degimas, kai degimo židinys vyksta viršuje kuro įkrovos - pavartykite degtuką ar žvakę. Deja katilo nepavartysi, bet yra ir tokių, kur kuras dega nuo viršaus.
Edmundas, Stropuva ir ko
Pirmąjį dujų generacijos principu veikiantį katilą sumontavome 1994 metais, kiek žinau dar veikia.
Tarnavimo laikas labai priklauso nuo sumontavimo teisingumo. Jeige užtikrinsite kad katilo gryžtamojo temperatūra bus ne mažesnė kaip 65*C. galite tikėtis panašaus rezultato.
Dabartiniai katilai dėka puikių valdiklių puikia susitvarko su visomis problemomis, juolab karšto vandens gamybai kaip tik ir reikalingos aukštesnės temperatūros. Veikimo principas visų jų vienodas, viršutinėje kameroje dega kuras,- malkos, apatinėje dujos išsiskiriančios degimo proceso metu ir dažnai nesudegančios viršutinėje kameroje.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: