Kokia dujinio katilo kaina 160 m2 namui

Klausimas:
Statausi 160 m2 namą. Prie namo yra privestos dujos, todėl planuoju įsirengti kondensacinį dujinį katilą. Kiek kainuotų pats katilas tokiam namui, kiek atsieina katilinės aprišimas (dujų įvadas į namą, aprišimas prie šildymo sistemos), kokie leidimai reikalingi (jei reikalingi) ir kiek jie kainuotų eksploatuojant dujinį katilą, kokios papildomos išlaidos atsiranda eksplotuojant katilą, kiek man tai kainuotų (turiu galvoje išlaidas ne dujoms, bet kamino valymui, katilo priežiūrai ir t. t.).
Komentarai:
Kondensacinį katilą rekomenduojame įsirengti kai yra įrengtas grindininis šildymas, o namo plotas yra daugiau kaip 200 kv. m. 24 kW kondensacinio katilo orientacinės kainos 1700 – 1900 Eur su turbo kaminu ir greitaeigiu vandens šildytuvu, programatoriumi darbui nuo lauko, 2000 – 2500 Eur su įdėklu (gamykliniu) į kaminą. 24 kW kond. katilo su 160 l boileriu, turbo kaminu, programatoriumi – 2400 Eur, su įdėklu į kaminą apie 6 m 2800 Eur. Lauko dujotiekio į namą kaina skaičiuojama preliminariai 300 Eur ir plius apie 20 Eur už 1 m, čia be PVM, projektas 100 Eur. Vidaus dujotiekio nuo 350 Eur be PVM, projektas 100 Eur. Plastikinio (kondensacinio) dūmtraukio sumontavimas iki 8 m apie 150 Eur. Aprišimas prie šildymo sistemos nuo 300 – 600 Eur. Reikia pasirašyti sutartį su AB „Lietuvos dujos“, jos turi atvesti dujas iki sklypo ribos. Taip pat gauti technines sąlygas iš AB „Lietuvos dujų“, pasidaryti lauko ir vidaus projektus. Katilo paleidimas derinamas nuo 100 Eur. Profilaktika – 60 Eur kartą į metus.
Įsivaizduokime, kad planuojate pilnai šildyti visus 160 kv. m., be to, name bus vienas dušas/vonia. Šiuo atveju, rekomenduojame „Vaillant“ kondensacinį 22 kW katilą, su karšto vandens ruošimu per momentinį šilumokaitį (jeigu vandens poreikis didesnis, teks atskirai įsigyti karšto vandens šildytuvą). Katilo kaina 1500 Eur, prie katilo rekomenduojama valdymo automatika (kainuoja 300 Eur), be to, kondensaciniam katilui reikalingas specialus dūmtraukis (kaina nuo 150 iki 380 Eur - priklausomai nuo sudėtingumo). Katilinės montavimas ir aprišimas (darbas bei papildomos medžiagos) ~300 Eur. Žemo slėgio dujų įvadas nuo apskaitos spintelės iki namo 18 Eur/m + 230 Eur. Vidaus dujotiekis, priklauso nuo sudėtingumo, nuo 200 Eur iki 430 Eur. Leidimai nereikalingi, tačiau, jeigu nėra, reikalingi lauko ir vidaus dujotiekio projektai - kaina po 100 Eur. Katilinės pridavimas dujininkams, katilo paleidimo - derinimo darbai - 115-200 Eur. Papildomų išlaidų eksploatacijos metu nėra, nebent profilaktinis serviso aptarnavimas 100 Eur, kartą per metus. Tikslias kainas pasakyti galima po objekto apžiūros vietoje.
Pats dujinis kondensacinis katilas kainuotų nuo 1000 Eur + PVM. Tačiau priklausomai nuo gamintojo, galios, vandens ruošimo budo, kaminų, sistemos ir šildymo kontūrų sk. visa katilines komplektacija gali siekti ir ~6000 Eur. Dujiniam katilui reikalingos tech. sąlygos, kurias išduoda Lietuvos dujos. Jei užsakovas juridinis asmuo - ir šilumines dalies projektas. Jų pagrindų katilinė priduodama VEI. Dujinės dalies montažas ~300-600 Eur, bet kainą reikia tikslinti pagal projektą. Hidraulinės dalies montažas ~230-1000 Eur. Skaičiai labai netikslūs, iš analoginių objektų reiktų tikslinti pagal projektus arba vietoje.
Visų pirma, reikia žinoti koks dujinis katilas Jūsų namui būtų tinkamas. Kondensacinis - sąlyginai brangiausias; turbo - pakankamai efektyvus ir pigesnis; dujinis katilas su integruotu boileriu karšto vandens ruošimui, pvz.: 300 l per 10 min. Kokie skaičiuojami namo nuostoliai W/m2? Ar turite projektą, kokie bus šildymo prietaisai (grindinis šildymas, radiatoriai, konvektoriai ir pan.). Ar jau suprojektuota katilinės patalpa?Katilo optimali kaina, su karšto vandens ruošimo boileriu, yra apie 2000 Eur su PVM, katilinės dalis priklauso nuo automatikos, komforto lygio. Jos kaina nuo 550 Eur, katilinės mazgas, darbai - 175 Eur.
Vigalijus Fetisovas, Ekspertai.lt
Klausk
eksperto