Dujinis kondensacinis katilas nuosavam namui

Klausimas:
Esame dujinio kondensacinio katilo paieškose. Bus šildomas namas, dviejų aukštų, grindinis šildymas, 160m2 šildomo ploto. B+, A klasės namas. Gyvens šeima 4-3 asm. Svarstome kokį rinktis ar su momentiniu vandens pašildymu ar su atskira (integruota) talpa? Galingumas? Ar tiesa, kad dujinio kondensacinio katilo tarnavimo laikas 5-7 metai?
Komentarai:
Bet kuris dujinis katilas tarnauja apie 15 metų, aišku yra detalės, tokios kaip turbina, kurią reikia pakeisti, panašiai kaip Jūs rašote kas 5-7 metus, bet tai nėra brangus dalykas ir jeigu pečiui kas metus darysite aptarnavimus, kurių metu yra pamatomi smulkūs gedimai ir iškarto pataisomi, tai pečius tikrai tarnaus ilgai. Jūsų nuosavam namui tikrai geras variantas yra pečius su momentiniu vandens šildymu. Jums reikalingas apie 20kW dujinis katilas. Kainą labai sunku parašyti, nes yra tikrai nemažai gamintojų.
Jūsų nuosavam namui rekomenduoju šį dujinį katilą http://ferrolikatilai.lt/gazovye-kotly-lt/bytovye-kotly-lt/?features_hash=16-49085
su vidiniu boileriu, mažiau investicijų.
Dėl tarnavimo laiko - realiai šios technologijos yra naujos. Nėra statistikos kiek jie tarnauja. O Katilų tarnavimo laikas pagal statistiką (visų katilų) yra apie 6 metai.
Vitalijus Raziūnas, Beril ir Ferroli katilai
Maksimali galia, reikalinga namo šildymui, esant lauko temperatūrai -22 laipsniai, yra apie 35-40 W/m2. Tai Jūsų atveju sudarytų apie 6,5 kW.
Pagrindinis klausimas yra karšto vandens gamyba. Tai priklauso nuo vartojimo poreikio.
Pirmas klausimas, ar numatoma karšto vandens cirkuliacinė linija. jeigu taip, tai momentinis karšto vandens ruošimas netiks, nes jis nesuderinamas su k. v. c. linija.
Be to, priklausomai nuo čiaupo atsukimo laipsnio, dažnai būna svyruojanti karšto vandens temperatūra, kol po kurio laiko nusistovi pastovi. Kai kuriuos žmones tai labai erzina.
Toliau, kiek vonios patalpų bus, ar bus taip, kad karštas vanduo vienu metu bus naudojamas keliose vietose.
Sekantis klausimas - kokio dydžio bus pati vonia - ar tai bus didelė kampinė vonia 400 l talpos, ar tai bus normalaus dydžio vonia 120-140 l talpos?
Todėl dėl komforto, mano rekomendacija Jūsų atveju galvoti apie atskirą papildomą (pastatomą arba pakabinamą) tūrinį karšto vandens šildytuvą. Priklausomai nuo atsakymų į aukščiau išvardintus klausimus, Jums reikėtų 130-200 l talpos tūrinio karšto vandens šildytuvo. Ir pageidautina, kad jis būtų nerūdijančio plieno, su gofruotomis sienelėmis (prie kurių neprilimpa kalkinės nuosėdos) ir be tirpstančio anodo (kad nebūtų blogo kvapo šaltinis).
Dėl karšto vandens ruošimo komforto, katilo galia turėtų būti apie 18-25 kW. Didesnės galios nereikėtų baiminti, nes dabartiniai katilai turi platų galios moduliacijos diapazoną iki 1:9 arba 1:10. Tai reiškia, kad minimali tokio katilo galia gali būti apie 2-3 kW. Tokie katilai dujų sąnaudų nepadidina.
Siūlau Jums pasidomėti Radiant kondensaciniais dujiniais katilais ir ACV karšto vandens šildytuvais.
Kartu su pakabinamais katilais integruoti tūriniai karšto vandens šildytuvai paprastai būna gana nedidelės talpos ir gali patiekti Jūsų atveju nepakankamai karšto vandens.
Netgi tradicinių dujinių katilų tarnavimo laikas būdavo nuo 7-10 metų ir daugiau.
Jeigu imame dujinį kondensacinį katilą su nerūdijančio plieno šilumokaičiu, tai jo tarnavimo laikas mažiausiai 1,5 karto ilgesnis už tradicinių dujinių katilų. Jis gali siekti nuo 15 metų ir daugiau.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
Siūlytume rinktis su integruota talpa, nes tai būtų užtikrintas ir tolygus vandens vartojimas, nesvyruotų temperatūra. Galėtume pasiūlyti slovakų gamintojo Protherm dujinį kondensacinį katilą su integruota 42l talpa, galingumai: 18kw šildymui, 25kw vandens ruošimui. Taip pat neatmestumėme varianto - vienos funkcijos kondensacinio dujinio katilo su atskiru vandens šildytuvu. Dujiniai kondensaciniai katilai gali tarnauti ir ilgiau nei 5-7 metai, viskas priklauso nuo eksploatacijos ir serviso. Kilus klausimams skambinkite arba rašykite.
vadybininkas Lukas Sendžikas, Celsis
Nuosavam namui katilo su momentiniu karšto vandens ruošimu nerekomenduojame. Jeigu yra atskira patalpa katilinei, dažniausiai statomas katilas ir prie jo jungiamas atskiras boileris (1.24 modelis). Jeigu vietos nėra, bet taip pat nėra labai didelis karšto vandens sunaudojimas (nėra masažinių vonių ir pan), galima rinktis katilą su integruotu 40 ltr nerūdijančio plieniniu boileriu (3.24).

Atkreipkite dėmesį į katilų komplektaciją (ji beveik pilna) ir degiklio darbo režimo ribas.
Jeigu kils klausimų - kreipkitės.
Vytautas Sinkevičius, UAB ELSTAVA
Optimaliausias sprendimas Jūsų nuosavam namui - dujinis kondensacinis katilas su galimybe pajungti tūrinį vandens šildytuvą + atskiras pastatomas/pakabinamas tūrinis vandens šildytuvas. Boilerio reikės 120-150l tūrio.
Modestas, Katilai.lt
 
Sritis:
Sritis: