Dujinis šildymas ar šilumos siurblys oras-vanduo

Klausimas:
Statome individualų apie 160 m2 namą ir renkamės šildymo būdą. Greta namo yra dujos, tad vienas iš variantų butų dujinis šildymas, tačiau taip pat esame susidomėję šilumos siurbliais oras-vanduo. Kurį iš šių šildymo būdų labiau apsimokėtų įsirengti?
Komentarai:
Viskas eina prie to, kad šilumos siurbliai atrodo vis patraukliau, lyginant su dujomis.Energija su šilumos siurbliu gaminama apie 2 kartus pigiau nei su dujomis. Atsipirkimą gerina dar ir taikomas kompensacijos šilumos siurbliams. Šilumos siurblį naudojame taip pat ir vėsinimui - nebereikia kondicionierių.
Robertas Kleštornas, UAB Ekoklima
Vienareikšmiškai, šilumos siurblys ORAS/VANDUO ekonomiškesnis. Tad jei norite pigiai šildytis dabar ir ateityje rinkitės ORAS/VANDUO.
Vienareikšmiskai atsakyti sunku - kas turima galvoje labiau apsimoka: investicijos ar eksploatacija? renkantis šilumos šaltinio tipą (kuro rušį) reikia skaičiuoti investicijas lyginti ir sąnaudas / eksploatacines išlaidas ir laiką, būtina vertinti šildymo sistemos būda - radiatorinis ar grindinis šildymas. Šilumos siurblys oras-vanduo bus žemų parametru šaltinis (rekomenduojama su grindiniu šildymu), efektyviai veikia iki -15C lauko T, kelias dienas/savaites veiks su žemesniu COP (naudingo veikimo koef.) sąnaudos šildymui jo bus mažesnės nei dujinio katilo, be to jam nereikia jokiu kaminu/indėklų, neteršiama gamta, galima taikyti ir vėsinimui paviršiais.
Martynas, Ekspertai.lt