Elektrinio ir dujinio šildymo ekonomiškumas

Klausimas:
Noriu įsirengti palėpę Vilniaus senamiestyje (turiu visus leidimus). Galiu įsivesti elektrinį arba dujinį šildymą, apie centrinį net nagalvoju, nes kainos didelės. Kokią ekonomiškiausią šildymo sistemą pasiūlytumėte artimiausiam dešimtmečiui?
Komentarai:
Jei yra galimybės įsirengti šildomas grindis, tą ir padarykite. Tuomet už maždaug 600 Eur nusipirkite patį paprasčiausią dujinį katiliuką (ne kondensacinį ir ne turbininį) taip ruošite karštą vandenį ir šildysite būstą. Jei palėpė virš 100 m2, verta pamąstyti apie alternatyvų šildymą.
Šiandien ir artimiausioje ateityje iš Jūsų pasirinktų šildymo būdų siūlyčiau dujinį šildymą. Elektrinis šildymas yra žymiai brangesnis. Specialistai nustatė, kad dujinis šildymas yra pigesnis mažiausiai dviem kartais. Žinoma, šildymo kaina priklauso ir nuo to, kaip Jūs įsirengsite patalpas. Yra dar vienas šildymo būdas, tai šildymas joniniu katilu - analogiškas elektriniam šildymui. Tai technologiškesnis šildymas. Joninis šildymas pigesnis už elektrinį, tačiau tiksliai pasakyti kiek yra brangesnis už dujinį negalima dėl praktinių duomenų stygiaus.
Antanas Naujokaitis, VILSAN BALTIC
Elektrinis šildymas - pats brangiausias šildymo būdas, po to galėtų būti centrinis šildymas, jeigu namas nemoka brangiau nei 4,5Lt/m2. Taigi šiai dienai geriausias šildymo būdas - dujinis šildymas, juo šildytis bus pigiau negu centriniu šildymu ir jį naudoti galima kada nori, nepriklausomai nuo namo gyventojų.
Mantas Obelenis, Autokonas, IĮ
Artimiausiam dešimtmečiui alternatyva būtu arba elektrinis joninis šildymas, arba dujinis šildymas su karšto vandens ruošimu. Ekonomiškiausias šildymo būdas - dujos. Galėtume pasiūlyti įsirengti dujinį katilą FERROLI už priimtiną kainą.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: