Akumuliacinės talpos parinkimas

Klausimas:
Kiek reikia montuoti akumuliacinių talpų, jei namas 130 kv. m, šildomos grindys, trys radiatoriai, katilas kieto kuro 25 kW.
Komentarai:
Kieto kuro katilo akumuliacinė talpa parenkama pagal gamintojo rekomendavimus, kurie priklauso nuo būsto energetinio poreikio, katilo įkrovos ir naudojamo kuro.
Andrius Paliukėnas, UAB "Paltaja grupė"
Viskas priklauso nuo lukesciu ir finansiniu galimybiu. Pagal gamintoju rekomendacijas reiketu mazdaug nuo 25 l iki 50 l akumuliacines talpos dydzio vienam kW katilo galios.
Svarbus dar yra ir santykis tarp galios poreikio sildymui (ir karstam vandeniui) ir katilo galios. Katilo galia turetu si poreiki virsyti maziausiai apie 1,5 karto.
Jusu atveju, sis santykis yra ispildomas su kaupu ir siekia ar virsija 2 kartus.
Remiantis konkreciu analogisku pavyzdziu, kur sildomo ploto yra apie 100 m2, bet yra sumontuotas 32 kW galios katilas ir 1340 l akumuliacine talpa, Jusu atveju rekomenduojamas akumuliacines talpos (-u) dydis turetu buti apie 1000 l. Tai leistu jums kurti katila ne reciau kaip 1 k per diena, o esant siltesniam orui ir 1 k per kelias dienas, o vasara tik karsto vandens ruosimui turiniame karsto vandens sildytuve - viena karta per 3-4 dienas, priklausomai nuo karsto vandens poreikio. Atitinkamai komforto atzvilgiu prastesnis, bet pigesnis variantas butu akumuliacines talpos dydis 700-800 l. Tai minimali leistina talpa jusu atveju, nes turi buti kur sugerti vienos pilnos katilo uzkrovos isskiriama silumos kieki.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
Akumuliacinę talpą reikėtų rinktis tarp 500-1000 litrų.
Galime pasiūlyti lietuviškas, čekiškas, vokiškas akumuliacines talpas už labai gerą kainą. Talpos gali būti apšildytos arba ne, pristatome visoje Lietuvoje.
Aurimas, UAB "Prekės LT"
 
Sritis:
Sritis: