Kaip įsirengti šildomas grindis

Klausimas:
Kaip įsirengti šildomas grindis? Naujai statytame name, pirmajame aukšte numatėme šildomas grindis, tačiau nežinome kaip tiksliai jos turi būti susluoksniuotos (puta, šildymo vamzeliai, betonas), kad nesusidarytų šalčio tiltai. Ar jos turi būti lygiai su pamatu? Ar puta turi užeiti virš pamato ant blokelio ir tik po to betonas? Kokio storio betono sluoksnis reikalingas, kad būtų pasiektas optimaliausias rezultatas šildant? Bėda ta, kad durys tada per žemos, jei reikia per visą blokelį kelt į viršų. Mes galvojame šiltinti 15 cm polistirolu: 10cm polistirolo bus iki pamato, 5 cm užeis virš pamato ant blokelio ir po to 6-7 cm betono? Ar tinkamas šis variantas?
Komentarai:
Putų polistirolas EPS80 yra per minkštas šildomųjų grindų konstrukcijai kaip pagrindui. Paprastai gamintojas deklaruodamas numerį 80 teigia kad jis nėra žemesnis tačiau patikrinus gaminius tankis randamas kur kas mažesnis. otai turės įtakos didesniuose plotuose kur apkrovos į m2 bus didesnės. Ypatingai tas liečia putų polistirolą Lenkijos gamintojų. Todėl siekdami stiprumo atsargos naudokime EPS 120.
-dėl paketo storio, kodėl 10, o ne 20 cm? Gal dujos žada atpigti? Kaip į sienas tai varža 4 ir daugiau, kodėl grindys nusipelnė mažiau?
Geri rezultatai gaunasi kai paketo storis nuo 15 iki 20cm. Kainos skirtumas nesieks 300 Eur, bet nauda bus akivaizdi.
- dėl montavimo technologijos. grunto pagrindas kruopščiai išlyginamas smėliu ištiesiama polietileno plėvelė 200 mkm, klojami putoplasto lapai šachmatine tvarka siūles tarp lapų užpurškiant skystomis putomis, po pirmuoju sluoksniu5 cm montuojami vandentiekio, vamzdžiai, kurie apvelkami apvalkalais d-6mm, klojamas antras sluoksnis d-5 cm iki vandentiekio vamzdžių, susidarę kanalai užpildomi smėliu, klojamas dar vienas išlyginamasis putų polistirolo sluoksnis, kuris jau bus kaip pagrindas šildomoms grindims, visos siūlės turi būti perdengtos ir suklijuotos. Vaikštant tokia paruošta danga neturi jaustis tuštumų. Sekantis etapas specialios šildomų grindų putos montavimas, arba kaip pas mus priimta taip vadinamos šilumą atspindinčios ir drėgmę sulaikančios plėvelės klojimas (jokiu būdu ne agrotekstilės kaip nurodo kai kurie architektai grindų konstrukcijos aprašyme). Po to sektų armuotas tinklas kurį reikia pritvirtinti prie putos pagrindo, nes suklojus vamzdžius pradės riestis ir kilti nuo pagrindo taip išbetonavus atsidurs betono paketo viduryje o ne apačioje ir praras savo paskirtį. Šildomų grindų vamzdelis prie armuojančio tinklo turi būti rišamas kaproniniu kaspinėliu, jokiu būdu ne viela! Vienam metrui kvadratiniam reikėtu apie 20 kaspinėlių, pageidautina kad vieno kontūro plotas neviršytų 20m2, esant didesniems plotams klojami du konturai. Kraštinių santykis negali viršyti 1/1,5, esant didesniam santykiui dalinkite į du kontūrus. Vamzdelio diametras d-16x2 nerekomenduotinas visai dėl tokios priežasties kaip hidraulinis pasipriešinimas. Dėl šios priežasties nerekomenduotina matuoti kontūro su vamzdeliu d18x2 didesnio kaip 20m2, arba 100m vamzdžio į vieną kontūrą.
dėl kompensaciniu siūlių! kompensacinės siūlės ir atitvarai turi būti visu perimetru (ties durimis taip pat, ko labai nemėgsta betonuotojai.)o ties kontūrų susijungimo riba dvigubi. Kompensacinės siūlės ar atitvaro storis ne mažesnis 8mm. medžiaga pūstas polietilenas, arba putų polistirolis, atitvaro aukštis didesnis nei švarių grindų lygis, nupjaunama suklojus grindis ir slepiama po plintusu. (Ko labai nemyli apdailininikai)
kolektorius prie kurio jungiama grindų sistema turi būti reguliuojamas, geriau kad ir su debitomačiais.
temperatūra, kuri bus paduodama iš šildymo šaltinio (katilo) negali būti aukštesnė nei 50*C, todėl būtina montuoti per temperatūros daliklius, atskiriant nuo radiatorinės šildymo sistemos, kur temperatūra būna 70-80*C

Šio proceso komfortabiliam valdymui yra visa gausybė standartinių sistemų.
Ekspertai.lt
Dėl šildomų grindų, tai yra klasikinis variantas, „juodas" betonas - paklokite hidroizoliacinę plėvelę, grindinį polistirolą EPS80 klokite dviem sluoksniais po 5cm, perdengiant siūles klojame „šachmatais", rekomenduojame pakloti atspindinčią plėvelę Strotex al90. Toliau montuojamas 18 mm galima ir 16 mm daugiasluoksnis vamzdis, rišamas armatūrinis tinklas 4 mm, akis 10x10 palei sienas dedama kompensacinė juosta, užpilamas betonas su plastifikatorium šilumai laidžiu komponentu, mažiausiai 6 cm, galima ir iki 8 cm. Jei leidžia aukštis, klijuojamos plytelės ar klijuojamos grindys, storesnis betono sluoksnis tarnaus kaip šilumos akumuliatorius ir paskirstys tolygiai šilumą. Nesijaus temperatūrinių skirtumų. Šiuo atveju armavimo tinklas turėtų būti apatinėje betono dalyje, jis negali gulėti per betono vidurį.Pamato šiltinimas yra būtinas mažiausiai 60 cm gylio. Rekomenduotume padengti 5 cm mėlynu sukietintu, hidroizoliaciniu polistirolu, nemaišytų pratepti mastika hidroizoliacijai, užarmuoti armavimo tinkliuku, nuglaistyti ir nugruntuoti, apdailą galite pasirinkti nuo mozaikinio tinko iki plytelių, jei sienos ir pamatas sutampa. Jei siena nėra išsikišusi, tai sienos polistirolį užleiskite per siūlę mažiausiai 5 cm.
Vigalijus Fetisovas, Ekspertai.lt
Norint išvengti šalčio tiltų per pamatą, reikia jį izoliuoti. Kaip tai atlikti geriau turėtų rekomenduoti statybos specialistai. Optimalus betono sluoksnis virš vamzdelio yra 4,5 cm, iš viso – apie 7cm, izoliacijos storis virš grunto turi būti ne mažiau kaip 10 cm, geriau iš kelių sluoksnių, juos dedant perdengtai. Svarbu tinkamai sudėti kraštinę juostą ją prispaudžiant su izoliacija (betonuotojai to negali gerai atlikti!). Jūsų variantas kaip ir tinkamas. Dėl grindų šildymo: būtini skaičiavimai/projektas – kad būtų parinkti reikiami kontūrų ilgiai ir atstumai tarp vamzdžių, įvertinant kiekvienos patalpos šilumos nuostolius, grindų dangas, patalpos temperatūra, suskaičiuoti reikiamus šilumnešio debitus ir temperatūrą, parinkti patalpų temperatūros kontrolės sistemą.
Martynas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto