Grindinio šildymo temperatūros reguliavimas

Klausimas:
Mano būste kombinuotas, antrame aukšte radiatoriai, pirmame grindinis šildymas, kuris nelabai gerai veikia dėl mano manymu, neteisingo prijungimo (pridedu nuotrauką kolektoriaus pajungimo). Norėčiau Jūsų nuomonės ar teisingai prijungtas papildomas siurblys (jo kryptis iš paduodamo į grįžtamą) ir balansinis ventilis (rodyklė priešinga kryptimi).
Komentarai:
1. Siurblio rodyklė turi žiūrėti į apačią.
2. Nuo termostatinio čiaupo su juoda galva, kapiliarinis vamzdukas ir juodas daviklis turi būti ne viršutinėj briaunoj, o apatinėj.
3. Balansavimo čiaupo rodyklė turi būti nukreipta į viršų.
Vitalijus, BĮ "Siloritas"
Klausimas, kas Jūsų supratimu yra tiekiamas kolektorius, o kuris grįžtamas?
Jūs turėjote galvoje, kad siurblys traukia iš viršutinio kolektoriaus ir spaudžia į apatinį?
Jeigu yra taip, tada - gerai. Tik tuo atveju viršutinis kolektorius yra grindų grįžtamasis, o apatinis - tiekiamo vandens kolektorius į grindis. Tada balansinis vožtuvas turėtų būti sumontuotas taip, kad vandens tekėjimo kryptis būtų į viršų, į katilą.
Tokiu atveju reikėtų susikeisti apatinį ir viršutinį kolektorius vietomis. Tas kolektorius, kuris turi rankinius reguliavimo ventilius (pilkus), turėtų būti grįžtamasis, o kitas, tas kur turi rankinius balansinius ventilius (su raudonais dangteliais/aklėmis) turėtų būti tiekiamasis. Teisinga srauto kryptis turėtų būti į reguliavimo ventilius.
Tačiau Jūsų atveju, kai nėra termostatinių galvų, tai neaktualu, nes reguliavimo ventiliai nevaikšto. Priešingu atveju, jie imtų "šaudyti", t. y. skleisti smūginį garsą.
Jūsų esama grindinio šildymo siurblio grupė yra taip vadinama "aukštatemperatūrė". Tai reiškia, kad norėdami gauti pakankamą vandens temperatūrą į grindis, Jūs turite tiekti į grupę iš katilo gerokai aukštesnę vandens temperatūrą. Nes į šildomas grindis visą laiką yra tiekiamas sumaišytas vanduo iš grįžtamo iš šildomų grindų ir iš tiekiamo iš katilo.
Kitas klausimas, kad gali būti blogas srautų pasiskirstymas tarp radiatorių į antrą aukštą ir tarp šildomų grindų į pirmą aukštą. Sprendžiant iš nuotraukos, į antro aukšto radiatorius jokio papildomo siurblio nėra. Šildomų grindų siurblio grupė turi pasiimti iš katilo mažesnį srautą, nei tiekia katilo siurbliukas. Kitaip katilo siurblio srauto neužteks radiatoriams. Gali būti, kad katilo siurblio srauto vienu metu neužteks nei radiatoriams, nei grindims. Dažnai taip ir balansuojama, pridarius grindis, pradeda šilti radiatoriai, bet neužtenka grindims. Atidarius daugiau srauto grindims, nebe užtenka radiatoriams.
Tokiu atveju reikia daryti du atskirus žiedus su savo atskirais siurbliais - radiatoriams ir šildomoms grindims.
Aišku, atitinkamai reikia perdaryti ir šildymo prijungimo schemą.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
 
Sritis:
Sritis: