Kokią mažiausią temperatūrą patartina laikyti katile

Klausimas:
Kokią mažiausią temperatūrą patartina laikyti katile? Pats katilas leidžia mažinti iki 40, ar tokia temperatūra nekenkia katilui? Katilas Stauber duo 16 kw.
Komentarai:
Mažiausią temperatūrą katile jūs jau įvardinote, nes tai leidžia jūsų katilo reguliatorius. Gal klausimas turėtų nuskambėti kitaip, kokią grįžtančio termofikato į šilumokaiti temperatūrą turėtų būti, kad įrenginys veiktų tinkamu rėžimu, nesikauptų dervos prietaise, dūmtraukyje, nekentėtų naudingumas ir katilas neterštų aplinkos dėl perteklinio CO ir t.t. Atsakymas vienareikšmiškas ir be išlygų, grįžtančio termofikato temperatūra ne žemesnė už rasos tašką.
Kieto kuro katiluose visada rekomenduojama laikyti kuo aukštesnę temperatūrą, pageidautina apie 80-85 laipsnius, o mažiausiai 60 laipsnių.
Tai yra reikalinga dėl to, kad kuo geriau sudegtų kuras, kad būtų kuo mažiau nesudegusių dalelių, kurios liptų prie paviršių, juos teršdamos ir taip mažindamos katilo naudingumo koeficientą ir versdamos dažnai valyti katilą.
Antra priežastis, kad degimo produktams susiliečiant su vėsiomis degimo kameros sienelėmis <50-55 laipsniai, ant jų kondensuojasi degimo produktuose esantys vandens garai (iš kuro). Šis kondensatas yra agresyvus, skatinantis koroziją. Tam ypač jautrūs plieniniai katilai - jie, ypač apatinėje degimo kameros dalyje, gali prakiurti netgi po pusės metų.
Mažinti vandens temperatūrą į šildymo sistemą reikia tarp jos ir katilo sumontuotu ketureigiu maišymo vožtuvu, kurį galima valdyti ir ranka.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
Stauber katilais neprekiaujame, jų techninės informacijos neturime, tačiau paprastai visiems kieto kuro katilams grįžtanti į katilą temperatūra neturi būti mažesnė nei 60 oC, kad degimo produktų kanaluose nesusidarytų kondensatas. Jungiant katilą prie šildymo sistemos, rekomenduojama jungti pamaišymo mazgą, kuris užtikrintų į katilą grįžtančią temperatūrą.
vadybininkas Augustas Tamulionis, Celsis
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto