Karšto vandens ruošimas su saulės kolektoriais

Klausimas:
Turime namą. Norime sumažinti elektros išlaidas karstam vandeniui ruošti, šildant vandenį boileriu. Galvojame nusipirkti saulės kolektorių, kad šildytų vandenį boileryje, o jei išeitų ir kambariuose esančius radiatorius. Ar žiūrėti kitas sistemas, tokias kaip: oras - oras, oras - vanduo, saulės baterijas?
Komentarai:
Prie esamos šildymo sistemos visada racionalu prijungti Saulės kolektorius.
Du-trys kolektoriai tiks vandens pašildymui šiltuoju periodu.
Jei pageidausite Saulės dovanų daugiau, tuomet 5-6 kolektorių sistema tiks ir daliniam šildymo palaikymui pereinamuoju laikotarpiu.
Vienu ir kitu atveju reikia įvertinti esamą naudojamą įrangą ir tinkamai parinkti reikalingą šilumos kaupiklį.
Aurimas Jančaitis, UAB „IDEATHERM“
Visi Jūsų išvardinti pasirinkimai yra tinkami. Tiesiog kiekvienu atveju skirtinga investavimo suma. Saulės PV moduliai - pats brangiausias įsirengimas ir niekada neatsiperkantis, jeigu naudosite tik savo reikmėms, nebent būtų galimybė priduoti į tinklus. Bet, bent jau artimiausiu metu, pas mus tas nerealu. Jeigu šildotės elektra, o norėtumėte šildytis tik patalpas, tai pigiausias variantas būtų oras oras. Jeigu saulės kolektorių poreikis yra tik karštam vandeniui, tai per metus sutaupysite per 70% reikalingos energijos ruošiant karštą vandenį. Šildymo palaikymas su saulės kolektoriais - kai saulės labiausiai reikia jos nebūna ir efektyvumas būtų apie 15 - 20 proc. Taigi Jūsų atveju svarstyčiau du variantus: oras-oras šildymui, bei saulės kolektoriais ruošti karštą vandenį.
Andrius, UAB "Staltika"
Saulės kolektorius gali pilnai patenkinti karšto vandens poreikius vasarą, dalinai pavasarį ir rudenį, tačiau žiemą, vis tiek teks vandenį šildyti tradiciniais būdais: elektra, dujomis, kietu kuru...
Rimantas Kaulakys, KOMFOVENT UAB
Šiuo metu pats pigiausias karšto vandens ruošimo būdas - saulės kolektoriai. Kaip pavyzdį, galime pateikti saulės kolektorių komplektą 4 asmenų šeimai. Jį sudaro du saulės kolektoriai, 300 litrų talpos vandens šildytuvas su dviem šilumokaičiais ir kita įranga. Visa tai leistų Jums sutaupyti iki 70% metinės energijos, reikalingos ruošti karštam vandeniui. Vokiško saulės kolektorių komplekto kaina - 2200 Eur su PVM.
UAB Elmitra, Ekspertai.lt
Klausk
eksperto