Namo šildymas elektra pasirinktu paros metu

Klausimas:
Name įrengtas šildymas kieto kuro katilu naujos kartos radiatoriais. Kūrename malkomis ir pjuvenų briketais. Norėtume, kad nakčiai šildymą būtų galima pajungti elektra. Ką reikėtų daryti? Ar įmanomas toks variantas, kad pasirinktu paros metu Namas dviejų aukštų, dabar abu aukštai šildomi atskirais katilais.
Komentarai:
Jeigu norite papildomai šildytis elektra yra galimi keli variantai - jeigu žadate atnaujinti grindis yra puiki ir nebrangi galimybė įsirengti amorfiniu metalu šildomas grindis, kas suteiktų didžiausią efektyvumą ir komforto pojūtį. O jeigu reikalingas tik papildomas šildymo metodas nieko neatnaujinant, siūlome naudoti infraraudonųjų spindulių šildymo plokštes - kurios be vargo šildys net ir prastai izoliuotas patalpas, bei jas galima tiesiog padėti ir įjungti į elektros rozetę.
Norint pasijunti šildymą elektra norimu paros metu, reikia pasidomėti pas kieto kuro katilo pardavėją arba gamintoją, ar į kieto kuro katilą galima įmontuoti papildomus elektrinius šildymo elementus (taip vadinamus TENus).
Jeigu ne, tada reikia nusipirkti elektrinį vandens šildymo katilą su cirkuliaciniu siurbliuku. Dažniausiai cirkuliacinis siurbliukas būna jau įmontuotas elektriniame katile.
Galima elektrinį katilą prijungti nuosekliai į tiekiamą iš kieto kuro katilo į šildymo sistemą vandens vamzdį, į tarpą įstatant plunksninį atbulinį vožtuvą.
Nustačius elektriniame katile žemesnę vandens temperatūrą, nei tiekia kieto kuro katilas, galima automatizuoti elektrinio katilo įsijungimą.
Kai tik kieto kuro katile baigsis kuro įkrova, katilo tiekiamo vandens temperatūra pradės kristi. kai tik ji nukris iki nustatytos elektriniame katile, elektrinis katilas pradės šildyti, stengdamasis palaikyti nustatytą jame vandens temperatūrą.
Iš naujo įkrovus kieto kuro katilą ir jį užkūrus, jo tiekiamo vandens temperatūra viršys elektrinio katilo nustatytą vandens temperatūrą ir elektrinis katilas nustos šildyti.
Tai tik vienas iš galimų elektrinio katilo prijungimo variantų.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
Jeigu norite pajungti šildymą nuo elektros, galima sumontuoti elektrinį katilą, arba buferinę 50 - 200L talpą ir į ją įsukti elektrinį teną norimo galingumo su termostatu; toks įrengimas nebrangus, bet labai brangus naudojimui..
Pigiau šildytis galima, įrengiant šilumos siurblį oras-vanduo, kuris irgi veikia nuo elektros, bet jos naudoja 4 - 5 kartus mažiau! Mes nemažai esame įrengę šilumos siurblių prie jau veikiančių kieto kuro katilų: namą šildo ir ruošia karštą vandenį buičiai šilumos siurblys, o kai pakuriate kieto kuro katilą, šilumos siurblys pagal daviklį automatiškai išsijungia - pereina į budėjimo režimą.
Dažnai klientai pamato, kad šilumos siurblys šildo nebrangiai ir nereikia dirbti su malkomis, ir kieto kuro pečių užkuria tik prie didelių šalčių, taip kad pagrindinis šildymo šaltinis tampa šilumos siurblys oras-vanduo.
Paskaičiavimui reikia daugiau duomenų apie jūsų namą, jo plotą, apšiltinimą, langų tipą, vietą katilinėje, elektros įvado galingumą.
Donatas, Ekspertai.lt
Galime pasiūlyti kelis optimalius variantus namo šildymui naktį elektra. Kaina priklauso nuo namo kvadratūros:
1. Oras-vanduo sistema, kuria galima prijungti prie Jūsų šildymo sistemos: Mitsubishi Electric Ecodan "Viskas viename" su integruotu 200 l boileriu, kurios kaina nuo 7700 eurų. Į kainą neįskaičiuota santechnikos darbai.

2. Oras-oras šilumos siurblio sistema Mitsubishi Electric MSZ-FH, kuri puikiai veikia esant -25 laipsniams. Kaina nuo 1550 eurų.

Dėl tikslių kainų reikėtų nurodyti kvadratūrą.
Eko2Šiluma, Ekspertai.lt
Klausk
eksperto