Katilinė atskirai nuo namo

Klausimas:
Katilinė atskirai nuo namo. Statome namą, jis nedidelis tai galvojame padaryti katilinę atskirai nuo namo ūkiniame pastate. Architektas teigia, kad bus dideli šilumos praradimai ir, kad neverta. Atstumas nuo ūkinio pastato iki namo 14m. Bus kūrenama kietu kuru. Ar verta statyti katilinę atskirai? Ar nebus didelių šilumos praradimų?
Komentarai:
Ar katilinė bus atskirai ar kartu - nevaidina didelės reikšmės. Darykite kaip Jums patogiau. Dabar yra medžiagos , kur tos trasos nuostolius suveda beveik iki nulio.
Didžiausia klaida kur jūs darote, tai kad įsirengiate kieto kuro katilinę. Dabar didelis bumas yra užsakovų, kurie nori keisti kieto kuro katilines į šilumos siurblius, nes nusibodo kūrenti. Nebenori tų pelenų ir malkų, katilo valymo, kvapo, dulkių. Sąnaudos su šilumos siurbliu yra ne didesnės, negu perkant malkas. Nedarykite tokios klaidos - nes artimiausiu metu nuspręsite vis tiek atsisakyti kieto kuro.
Robertas Kleštornas, UAB Ekoklima
Jums reikia apsispręsti:
1. Ar ūkinis pastatas šildomas?
2. Kas anksti ryte kelsis ir bėgs į ūkinį užkurti katilą?
Trasa, šiuolaikinėmis medžiagomis, mažai turi šiluminių nuostolių. Rekomenduočiau kitam name montuoti skysto kuro katilą. Kurio darbą galima reguliuoti savame name. Turiu ir kondensacinių dyzelinių katilų.
Vitalijus Raziūnas, Beril ir Ferroli katilai
Reikia pripažinti, kad ši Jūsų mintis įrengti katilinę ūkiniame pastate už 14 m nuo namo - nėra labai ekonomiškas sprendimas.
Tam reikės nutiesti šilumos trasą į namą (po žeme). Kad ir kaip gerai izoliuotumėte vamzdžius, vis tiek bus šilumos nuostoliai. Jie gali sudaryti iki 1 kW galios.
Kitas klausimas - karšto vandens ruošimas? Jeigu vandens šildytuvas bus ūkiniame pastate, katilinėje, tai į namą reikės dar dviejų papildomų vamzdžių ir reikės turėti karšto vandens cirkuliacinę liniją. Tai dar padidins šilumos nuostolius.
Dar prisidėtų kieto kuro kūrenimo niuansai. Tai vis tiek bus periodinis kūrenimas ir norėsis kaip galima rečiau įkrauti malkų įkrovą. Katilinę reikės atskirai ir papildomai šildyti, kad neužšaltų.
Jeigu karšto vandens ruošimą galvojate daryti name, tada į šilumos trasą tarp pastatų turėsite visą laiką tiekti aukštos temperatūros šilumnešį - apie 70-90 laipsnių. Nors vamzdžiai būtų tik du, šilumos nuostoliai būtų kaip keturių žemesnės temperatūros vamzdžių.
Idealiausias sprendimas - įrengti namo priestatą su atskiru įėjimu iš lauko, kuriame įrengti katilinę.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
 
Sritis:
Sritis: