AHT grindų šildymo kilimėliai ar infraraudonųjų spindulių plėvelė

Klausimas:
AHT grindų šildymo kilimėliai ar infraraudonųjų spindulių plėvelė? Renkantis grindinį šildymą iškilo klausimas kas efektyviau: amorfinio metalo juostos ar infraraudonųjų spindulių plėvelė? Šildymas senos statybos bute, cokolinis aukštas, 62 kv.m.
Komentarai:
Efektyviau yra infraraudonųjų spindulių plėvelė. Kodėl? Visų pirma šildymo elementas infraraudonųjų spindulių plėvelėje yra anglies pluošto paviršius, kuris veikia patekus elektros srovei. Dėl to, kad anglies pluoštas nėra metalas, todėl šis paviršius nesukels elektromagnetinio smogo jūsų namuose.

Antra, skirtingai nuo šildymo kabelio ar tinklelio, infraraudonųjų spindulių plėvelė yra universalesnė. Ją galima naudoti virš betoninio pagrindo ir po plaukiojančiomis grindimis (laminatu, parketlentėmis, vinilu). Dėka to, šilumos perdavimas yra tiesioginis, o reguliavimas yra greitas ir tikslus. Šildymo greitumas ir tikslumas yra be galo svarbus dalykas mažinant ar didinant temperatūras esant poreikiui.

Trečia. Visos infraraudonųjų spindulių plėvelės juostos būna sujungtos lygiagrečiai. Tai reiškia, kad jeigu kažkurioje vietoje atsirastų pažeidimas ar gedimas, tai visos juostos veiks taip pat, kaip ir veikė anksčiau.

Ketvirta. Dėl to, kad infraraudonųjų spindulių plėvelė maksimaliai išnaudoja paviršiaus plotą, šilumos praradimas gali būti kompensuojamas žemesne šildymo elemento temperatūra. Mažesnis temperatūros skirtumas tarp grindų paviršiaus temperatūros ir kambario temperatūros reiškia mažesnę įtampą pastato struktūrai, greitesnį ir tikslesnį temperatūros reguliavimą.

Galų gale, manau svarbiausias faktorius yra tai, kad infraraudonųjų spindulių plėvelė yra pigesnė. AHT kilimėlio kaina už kvadratinį metrą gali siekti 40-50 eurų, o infraraudonųjų spindulių plėvelė apie 20 eurų. Savaime aišku, jeigu Jūsų šildomo ploto bus kažkur apie 35 kvadratinius metrus, tai susimontuoti AHT kilimėlį kainuos 1575 eurai geriausiu atveju, o šildymo plėvelė atsieis tik 700 eurų.
Saidas, Devinera