Namo elektros instaliacija ir darbų etapai

Klausimas:
Statomės namą ir rugsėjį planuojame uždengti stogą. Ar galima iškart uždengus stogą rūpintis elektros instaliacija name, ar reikia atlikti kitus kažkokius darbus? Laikinoji dėžutė garaže yra, varžų matavimai yra. Kokie aktualūs įkainiai šiuo metu ir kaip skaičiuoja už atliktą darbą? Rozečių jungiklių, šviestuvų taškų apie 60. Nebuvo skaičiuoti taškai signalizacijai ir įvairiems davikliams kaip dūmų. Ar rozetė iš 4 kištukų skaičiuojasi už 4 taškus? Namo plotas 145 kv.m. Kiek viskas gali apytiksliai tai kainuoti?
Komentarai:
Paprastai elektros instaliacija pradedama daryti kai jau yra langai ir durys. Bet žinoma galima pradėti daryti kai kuriuos darbus kai uždengiat stogą - išfrezuoti ir išmušti skyles rozetėms/jungikliams, paruošti angą įleidžiamam skydeliui, išgręžti skyles įvado kabeliui ir pan. Laidus tiesti geriau kai jau yra langai ir durys.
Kas liečia kainas, tai čia kiekvienas skaičiuoja individualiai - kai kas pagal taškus, kai kas įsivertina darbų apimtis dienomis ir pan. Žinoma kaina dar priklauso ir nuo to kokie meistrai ją atlieka ir kokiame mieste.
Geriausia mano manymu darbus ir apmokėjimą suskirstyti etapais, pvz:
Pirmas etapas - skylių frezavimas/iškalimas, laidų išvedžiojimas, skydelio pastatymas, dėžučių rozetėms/jungikliams pastatymas.
Antras etapas kai sienų ir lubų apdailos darbai eina į pabaigą - laidų patikrinimas ar nėra nukirstų, mechanizmų (rozetės/jungikliai) statymas, skydelio surinkimas, šviestuvų montavimui pasirengimas (įleidžiamiems šviestuvams angų paruošimas, laidų pratempimas į tikslias vietas ir pan).
Trečias etapas - šviestuvų sustatymas, apdailos rozetėms/jungikliams sudėjimas.

Kiekvienam etapui galima paskaičiuoti darbų kainas atskirai, nes pradžioje dažnai nėra aišku kokie bus mechanizmai, koks bus apšvietimas ir kokie šviestuvai, kiek laiko užims jų montavimas ir pan.

145 kv.m namui pilna elektros instaliacijos kaina gali būti 1000-1800 Eur ribose. Priklausomai kas atlieka darbus ir kokiame mieste. Turbūt galima rasti ir dar pigiau, jei darbus atliks pvz rumunai ar ukrainiečiai, bet jei namą statotės sau, tai visgi geriau nepagailėti tų kelių šimtų eurų ir elektros montuotojus rinktis pagal kvalifikaciją, nes blogai padarytos instaliacijos jau nebepakeisit ir klaidas labai sunku ištaisyti...
Justinas Baranauskis, justinas79
Kuomet yra uždengtas namo stogas, tuomet galima pradėti montuoti elektros instaliaciją. Šiuolaikiniam namui visa elektros instaliacija kainuoja nuo 1000 eurų ir daugiau, priklausomai nuo projekto ir nuo statytojo poreikių. Apsauginė ir gaisrinė signalizacija apie 1000 eurų ir daugiau.
Mindaugas Žiūkas, UAB "MINELEKTRIKAS"
Kadangi stogas jau bus uždengtas, tad galite rūpintis elektros instaliacija name. Vieni meistrai skaičiuoja už taškus, kiti pagal reikiamus atlikti darbus. Paprasčiausia pasikviesti meistrus į vietą, apsitarti ko norite ir meistrai pateiks sąmatą.
Laurynas, MB "Laustata"
 
Sritis:
Sritis: