Ar reikalingas įžeminimo kabelis apšvietimui?
Turime nuosavą namą. Nesenai pakeičiau naują šviestuvą, pakeitęs patikrinau su indikatorium į lempą įeinančius laidus. Indikatorius rodo, kad ant abiejų laidų yra fazė - vienas ryškiau šviečia, kitas silpniau ant indikatoriaus, bet lempa dega. Kodėl nulinis laidas rodo fazę?
Kokio nominalo automatą naudoti 3*4mm2 variniam jėgos kabeliui apsaugoti? Pasirinkti B ar C (tik standartiniai buitiniai prietaisai, išskirta galia tikrai pakankama, skydinėje stovi C40 įvadinis automatinis jungiklis, kabelis tiesiamas iš namo skydelio į namo priestatą). Kokią pastovią galią gali praleisti toks kabelis kilovatais?
Kokio kabelio reiktų nuosavam namui, jei įvadinė spinta yra už 30m nuo skydelio. O galia 15kW. Koks geresnis kabelis aliuminis ar varinis? Kuris labiau tinka lauko sąlygoms?
Pas mane iškilo tokia problema, išjungus iš jungiklio taupančią lemputę, ji vis vien dega, bet labai neryškiai. Įsukus kaitrinę lemputę nebemirksi. Kame galėtų būti priežastis?
Ar reikalingas namui atskiras įžeminimo kontūras, jeigu iš įvado turiu tris fazes ir PE su N? Jeigu galima, pagal ką remiantis.
Norėjau pasiteirauti, ar yra reikalavimas, kurioje namo dalyje turi būti įrengta elektros skydinė?
Name apšvietimui išvedžioti 1.5mm skerspjūvio laidai, rozetėm 2.5mm, orkaitei atvestas trifazis laidas. Bendra ateinanti įvado galia 16kW. Kokius reikėtų namui pasirinkti automatinius jungiklius, klasės (B, C) ir srovės, kokį įvadui, apšvietimui, rozetėm?
Ar reikalingas atskiras įžeminimas (strypų kalimas) prie gyvenamojo namo, jei jau yra padarytas įžeminimas prie ESO skydo? Elektrikas sako, kad reikia papildomai daryti, nes įvadinio kabelio ilgis yra virš 30m. Kabelis Cyky 5x6mm2. Ar čia tiesa? Ar yra čia kažkokie b9tini reikalavimai?
Norėčiau sužinoti kokio tipo automatinį išjungėją pasirinkti tokiems prietaisams: Indukcinė kaitlentė (3500W; 220-240V); Skalbyklė (2300W; 230V); Boileris (2200W); Momentinis vandens šildytuvas (3000W). Taip pat norėčiau sužinoti kokio storio varinis kabelis turėtų būti priskirtas kiekvienam iš anksčiau išvardintų prietaisų?
Mediniame name instaliacijai naudosiu trijų gyslų 2,5 kvadratų varinį kabelį su degimo nepalaikančia izoliacija. Kokius elektros kabelius patartumėte rinktis?
Kokie elektros skydeliai geresni? Ar egzistuoja kažkokie tai patarimai, kokius reiktų pirkti, o kokių vengti? Pagal ką juos rinktis?
Ruošiuosi elektros darbams ir medžiagų pirkimui. Pastatytas skaitliukas ant stulpo su leidžiama galia 15 kW iki pastato kur bus paskirstymo spinta apie 15m, iš šio pastato reikės vesti kabelį į namą, į kitą pastatą pirtį ir į pavėsinę. Būtų malonu, jeigu patartumėte kokius kabelius pirkti: a - nuo skaitliuko, kuris yra ant stulpo į pastatą, kur planuojama paskirstymo dėžė 15m b - nuo pastato, kur bus sumontuota paskirstymo dėžę į pastatą pirtį 50m. Ten bus elektrinė pirtelė ir boileris c - nuo pastato, kur bus sumontuota paskirstymo dėžė į gyv. namą 25m d - nuo pastato, kur bus sumontuota paskirstymo dėžė į pavėsinę 40m
Ruošiuosi atsivesti elektros kabelį į nuosavą namą nuo įvadinės spintos. Galia 15kW, atstumas nuo įvadinės spintos 30m. Kokio skerspjūvio elektros kabelio reikėtų lauko darbams?
Gal galėtumėt patarti kokio varinio laido skerspjūvio man reiktų klojant po žeme, jei bus 11kW įvadas? Atstumas nuo skydinės iki namo 30 metrų. Gal galėtumėt parašyt laido pavadinimą, kurį galėčiau nusipirkt?
Gal galėtumėte atsakyti, kodėl šviestuve lieka neperdegusi viena lemputė ir šviečia ne vieną mėnesį? Kitos perdega maždaug poros mėnesių laikotarpyje, vienodai perdega ir 3 ir 5 lempų šviestuvai.
Koks reikalingas elektros kabelis, jei atstumas nuo skydo apie 300m? Klojamas po žeme. Jungtųsi viryklė, vandens šildytuvas ir kiti namų ūkiui reikalingi prietaisai.
Turiu sodą, el. skaitiklis yra sodo teritorijoje. El. stulpas stovi prie pat tvoros, ant kurio yra prikabinta dėžė su saugikliais 2 sklypams (mums ir kaimynams). Bet ta dėžė yra labai blogam stovyje, papuola vanduo ir dažnai išmuša mums su kaimynais elektrą. Paskambinau į ESO, paklausiau - kas atsakingas už tą dėžutę. Jie man atsako, kad mes turim viską padaryti, jie tik atjungs mums sutartu laiku elektrą. Ar taip iš tikrųjų yra, ar galėčiau su jais ginčytis?
Sveiki, kokį elektros kabelį rinktis šiltnamyje, ar reikalingas šarvas, ar galima ir kabelį vieną pravesti, jei taip, koks jis turėtų būti? Ačiū.
1universal_300x300.jpg
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 397393 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3314
Iš viso buvo užduota 166238 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 28 specializuotų įmonių