Elektra, elektros įranga – Patarimai

Elektros laidą nutiesėme ant lubų virš vietos, kurioje numatyta židinio krosnelė. Montuojant židinį, vieta, per kurią eina elektros laidas, uždengtas ugniai atsparia plokšte. Ar saugu naudoti židinį, ar karštis nuo židinio gali pakenkti laidui?
Turime problemą dėl pelių. Situacija, kad viename iš mūsų objektų, grūdų elevatoriuje, administracijos patalpose (nedidelis ofisas) yra komutacinė spinta, į kurią „įsilaužia“ pelės ir nugriaužia jautrius komunikacijos laidus. Noras būtų apsaugoti būtent tą dėžę. Sandarinti ją yra komplikuota, nes vis dėlto ateina nemažai laidų į ją, tai tam tikros ertmės yra reikalingos, hermetizuoti ir negalima, kad neperkaistų tinklo įranga. Sakykit gal turite kažkokių panašių situacijų/sprendimų iš patirties? Dar įdomi Jūsų nuomonė apie ultra garso priemones, ar jos efektyvios atbaidant graužiukus?
Turiu saulės elektrinę, inverteris Huawei 10KTL. Ant stogo dviejų tipų saulės panelės, vienos rūšies po 400w 8kW. Ant kito stogo po 460w panelės 9kW. Sujungta į tą patį inverterį, aišku atskirai į vieną įėjimą ir į kitą. Tai vienas įėjimas paduoda iki 8kW, o antras iki 5kW, bet maksimaliai iš viso grynai vidurdienį duoda max 11kW. Sukeičiau įėjimus, tai iš pirmo, kur davė 8kW beduoda iki 5kW, kodėl ant antro įėjimo inventoriuje sumažėja padavimas. Jei ta grupė 8kW rodo, kad aštuonis kW ir pagamina kW, su eičiu ant antro įėjimo inverteryje bet duoda 5kW, keičiu atgal vėl 8kW. Ir maksimumui tik iki 11kW paduoda, kur turėtų apie 17 kW kraut panelės. Kas čia galėtų būt?
Po žeme reikia nutiesti kabelį saulės baterijoms 7 kv. Kokį laidą geriausia tiesti? Kiek bandžiau rasti, vienur rašo užtenka ir keturių kvadratų kabelio, kitur rašo mažiausiai šešių kvadratų reikia, nes pastovi srovė yra, o dar kitam puslapy, kad iš vis 10 kvadratų kabelio reikia, nes per atstumą prarandi apie 15-20% srovės.
Ar galima prijungti papildomus kito gamintojo saulės modulius prie esamų modulių tokios pat galios?
Norime patys pamėginti susirinkti laikiną (statybinį) skydą. Kol kas įvadas bus vienfazis, 3 kW galingumo. Ar teisinga sujungimo schema? Ar klystame?
Turiu namų valdos sklypą ir palei sklypą eina 10kW požeminis kabelis. Noriu įsivesti elektrą į sklypą, ar galima prašyti tų 10 KW, ar yra kažkokios normos ir bus iš ESO taip, kad pasiūlys tik kokius 3 kW, kadangi neužtenka kitiems vartotojams iš to pačio laido? Elektra bus reikalinga pirčiai ir ateičiai namui.
Sklype yra 6 elektros stulpai. Kur kreiptis, kad juos paslėpti po žeme? Į eso? Kiek tai kainuotų preliminariai? Ar statytų vieną skydinę? Kiek metrų po žeme slepia laidus?
Ar įmanoma įsivesti elektrą į namų valdos sklypą, jeigu dar nėra jokio namo projekto (planuojama tik kažkada ateityje statyti gyvenamąjį namą), o elektra reikalinga laistymo sistemoms, ūkio darbams ir pan. Kiek suprantu, tokiu atveju, galima įsivesti tik laikinąjį elektros įvadą 12 mėn, ir tokią sutartį reikės vis pratęsinėti? Ar yra kitokia galimybė, būdai?
Elektrikas nutiesė lauko kabelius nuo namo iki kiemo vartų ir iki garažo. Trinkelių meistrai dalį einančią po trinkelėmis įgilino apie 30cm. Likusioje dalyje kiemo bus želdinama, sėjama veja, sodinami augalai. Ar normalus toks elektriko požiūris - palikti kabelius tokiame aukštyje kaip nuotraukoje? Ar neturi jie būti įleisti į žemę ir kažkaip saugiai pažymėti, kad pvz. sodinant medį ar krūmą nebūtų rizikos? Pakomentuokite prašom, ar čia viskas tvarkoje, jei ne, kaip elgtis gaunant iš elektriko taip atliktą paslaugą?
Prieš 5 m. pirkau sodo namelį. Pardavėjas sakė, kad elektra yra atvesta. Parodė stulpą, dėžę. Iki dabar poreikio nebuvo. Tad jokia elektra nesinaudojau. Dabar poreikis atsirado. Kalbėjau su kaimynu, jis sakė, kad taip ši dėžė priklauso. Dėžėje stovi senas rusiškas skaitliukas, stovi jungiklis. Viskas tvarkingai užplombuota. Laidas nuo dėžės iki namuko ateina, tik niekur nepajungtas. Kaimynai patikino, kad laidas tikrai pravestas. Taip sakė ir buvęs savininkas, sakė tik pajungti reikia (deja jo jau nepaklausiu). Jei stovi senas skaitiklis, reiškia ir elektra buvo. Skambinu ir ESO ir Ignitis. Jie vieni nuo kitų siuntinėja. Sako nieko nemato. Tad, ką man daryti? Ar reik kreiptis dėl visų naujų pajungimo sąlygų, mokėti už jų parengimus, ir t.t., nors elektra kažkada buvo ,nors ir tikrai seniai?
Saulėtą dieną 8 kW elektrinė, įjungus vandens šildytuvą 2 kW, skalbyklę, elektrč vis tiek kažkiek ima iš ESO. Kažkas aiškino, kad trifazis elektros įvadas elektros energiją išskirsto po fazes ir dėl to imama iš tinklo. Ar yra kažkoks būdas sutvarkyti šitą reikalą? Gal inverteris kaltas?
Į sodo sklypą norim įsivesti elektrą. Ar būtų galimybė, nes pakolkas nėra jokio namuko?
Į sodo namelį vesime elektrą. Nuo ESO dėžutės iki namelio yra 85 m, galia bus 7kW. Rekomenduokite kokį kabelį naudoti tokiam atstumui ir galiai?
Įsirengiau 12.6 kW saulės elektrinę. Ir po jos paleidimo maždaug kas 10 valandų išmeta vienfazę 30 amperų nuotekio rėlę. Ar gali būti, jog kaltas elektrinės pajungimas skydinėje? Name niekas negyvena ir viskas išjungta.
Ar privalo namo statytojas elektros laidus sudėti (apsaugoti) į gofruotą žarną? Ar leistina užkasti be apsaugų po žeme?
Sveiki. Noriu paklausti apie įžeminimą. Namas senas medinis. Elektros dėžė sena, saugikliai seni. Įžeminimas darytas seniai, kaip ir namas. Įvadas į namą 4x10 aliuminis. Matau, kad įžeminimo laidas sujungtas su įvado nuliniu laidu ir dar prijungtas granulinio katilo įžeminimo laidas. Ar tai geras jungimas? Ar neturėtų būti atskirti įžeminimo ir nulinis laidai? Po truputį atnaujinu senus name išvedžiotus dvigyslius aliuminio laidus į varinius trigyslius, keisiu ir seną dėžę. Kaip teisingai turėčiau jungti įžeminimą?
Iš mano namų į kaimyno namus yra pajungta elektra, pagrindinis elektros įvadas yra pas mane namie. Noriu, kad jo neliktų mano namuose, kad būtų iškeltas bent į lauką, kad būtų prieinama kaimynei ir eso, jei reikėtų. Kas turės mokėti už šiuos darbus? Nes man namie nereikalingas svetimas elektros įvadas. Jei kas atsitiktų, aš nenoriu lakstyti iš darbo ir įleidinėti į savo namus.
Sveiki, Nuo elektros dėžės iki mano namo, kaimynų kabelis eina po žeme, kaip ir priklauso, likusi dalis kabelio eina aplink mano namą iki kaimynų. Šiuo metu renovuojam namą nuo pamatų. Siūlėm kaimynams dėti kabelį po žeme, tai buvo gera galimybė. Įsidėti į šarvą, bet jis atsisakė, įmesti liepė tą laidą taip paprastai, mes to nepadarėm, nes tai neįmanoma, be šarvo dėt į žemę. Toliau seka sienų renovacija, tą laidą reikės nuimti, bet po renovacijos aš jo nekabinsiu. Norėčiau sužinoti, kaip išspręsti šią problemą, nes su kaimynais sutarti neina. Kur šiuo atveju kreiptis?
Planuojam pirkti žemės sklypą, ir mus domintų koks būdas elektros pasijungimo reikalautų mažiausiai išlaidų? Jei pasijungti nuo stulpo, pastotės ar požeminio kabelio (nes dažnai rašo, kad elektra pratiesta po žeme palei sklypą). Gal galėtumėt trumpai aprašyti pasijungimo eigą visais trimis atvejais ir apytiksles procedūros kainas? Ačiū
Sveiki, is namo atsivedziau trifazi laida i ukini pastata ir ten pajungiau atskira elektros deze su automatais. Viska pajungus srove ateina, bet kai bandau kazka jungti i rozete ukiniame pastate i skarto ismusa automata (ne ukiniame pastate ismusa bet name nuo kur pajungtas trifazis laidas, name viskas veikia ir automato neismusineja). (Name kur ateina pagrindinis ivadas tai nuo pirmo automato kur pajungtas trifazis pajungiau ir papildoma trifazi laida i ukini pastata). Klausimas ar cia bus kazkas sistemiskai negerai pajungta ar kazkur kabelis bus pazeistas? (kabelis uzkastas po zeme )
Labas Ar galima saulės elektrinės instaliacinius kabelius pravesti pro ventiliacines šachtas esančias ant namo stogo? Nekils problemų su priešgaisrine apsauga draudžiant namą?
Pasistačiau namą, už 30m yra tvartas į kurį atvestas trifazis įvadas 10kw su skaitliuku. Kokiu kabeliu atsivesti elektros įvadą nuo pagrindinio skaitliuko? Namas 400m2.
Koks reikalingas kabelis prijungimui nuo apskaitos iki ūkinio pastato, duotas galingumas 10kw trifazis, įvadinis automatas 20 a, ilgis iki ūkinio nuo atramos 100m. Bus pastatyta tarpinė skirstymo dėžutė ant namo sienos 50m nuo įvadinio skydo. Likęs ilgis iki ūkinio 50m, galios ėmėjų ūkiniame šiuo metu nėra daug, kadangi buvęs galingumas eilę metų tenkino 4kw, bet šiuo metu iškeliama apskaita ir keliamas galingumas iki 10kw. Noriu sužinoti kabelio skerspjūvį.
Kokia būtų vėjo jėgainės kaina, jei jėgainės galingumas 10 kW, o vėjo energija, skirta nuosavam namui elektra aprūpinti?
Turiu sodo sklypą, elektros stulpas yra už gatvės. Ką reikia padaryti, kad atvesti elektrą į sklypą jeigu namo dar nėra, o statybų nepradėsi be elektros. Ir kiek tai kainuoja.
Svarstau galimybę tiesti elektros kabelį nuo gyvenamojo sodo namo iki kito sodo galo. Kitame gale būtų vandeniui atspari rozetė ir ūkinis pastatas. Atstumas 30m. Ar galima tiesti kabelį juodame polipropeleno vamzdyje po žeme nuo namo iki tvoros, ir tada kabinti tą patį vamzdį su kabeliu ant tinklinės tvoros ~40cm aukštyje iki sklypo galo? Panašiai ant tvoros ~20cm aukštyje būtų pakabintas vasarinio sodo vandens polipropeleno vamzdis. Prie tvoros augs gyvatvorė. Kadangi sode planuojama daug augalų, medžių ir krūmų, rasti kur kasti 70cm gylio tranceja su 2m apsaugos zona yra kebloka.
Gyvenu senos statybos daugiabutyje, norėčiau vietoj dujinės kaitlentės statytis indukcinę 2 skylių (2,2 ir 1,2 kW), taip pat keisčiau dabartinę elektrinę orkaitę Beko į mažesnės galios - 1,2 kW Samsung. Bute nauja elektros instaliacija, elektrinei orkaitei atvestas atskiras laidas, butui priklauso oficialiai 3 kW, skaitiklis vienfazis. Galios didintis nenorėčiau, nes laiptinės skydinėse, tai kiek suprantu laidai seni. Ar galėčiau jungtis minėtą 2 skylių indukcinę kaitlentę, ar tai leistina? Ar nepažeisčiau kažkokių teisės aktų taisyklių? Ar reikia kažkokių ESO leidimų ir pan.?
Statomės namą ir rugsėjį planuojame uždengti stogą. Ar galima iškart uždengus stogą rūpintis elektros instaliacija name, ar reikia atlikti kitus kažkokius darbus? Laikinoji dėžutė garaže yra, varžų matavimai yra. Kokie aktualūs įkainiai šiuo metu ir kaip skaičiuoja už atliktą darbą? Rozečių jungiklių, šviestuvų taškų apie 60. Nebuvo skaičiuoti taškai signalizacijai ir įvairiems davikliams kaip dūmų. Ar rozetė iš 4 kištukų skaičiuojasi už 4 taškus? Namo plotas 145 kv.m. Kiek viskas gali apytiksliai tai kainuoti?
Namui numatyta 10kw elektra ir skydinė už ~30 metrų nuo sklypo, nuo ko pradėti norint padidinti galingumą kW ir atvesti kabelį tuos ~30 metrų (po žeme)?
Gavau pasiūlymą įsirengti saulės elektrinę ant stogo. Tačiau jai ir specialiam skaitikliui reikalingas bent 5 kW įvado galingumas. Kai stačiau namą, tai stengiausi įsivesti tuo didesnį galingumą, nes yra 3 aukštai, visuose - po elektrinę viryklę, trifazė, elektriniai du boileriai. Taigi panašiai 1996 metais buvo galingumas įvestas 16 (ar 18) kW. Tačiau dabar ESO man tvirtina, kad mano įvadas esąs 3 kW. Aš kažkokių su elektros įvadu susijusių dokumentų pas save nerandu. Paprašiau ESO, kad jie surastų archyve įvado pridavimo dokumentą, bet po ilgesnės pertraukos man atrašė, kad jie neturi, neva saugoti privalo tik 10 metų. Galiausiai sutikau sumokėti už galingumo padidinimą, užpildžiau paraišką ir net pervedžiau pinigus. Bet vėl išrado naują problemą: kadangi tuo metu (apie 1993-1996) elektros kabelius išvedžiojom patys (privačių namų rajono bendrovė, kuri dabar jau neegzistuoja) ir pasistatėme pastotę, kurią vėliau Elektros tinklai perėmė, tai jie padidinti galios man negali, nes požeminiai kabeliai jiems nebuvo perduoti. Aš jaučiuosi apgautas, nes galia iš tiesų buvo (ir galbūt yra) visai ne tokia, kokią jie teigia. Tebestovi net 6 elektros išjungimo automatai (3 aukštams, 3 trifazėms) ir manau, kad mano įvadas yra išties pakankamas, tik nežinau, kaip tai įrodyti. Gal galėtumėte Jūs kažką patarti ar gal net ir sutvarkyti šį reikalą?
Išsivedžiojau elektrą net nepagalvodamas, jog reikia prie medinių stogo konstrukcijų laidą dėti į gofrą. Ką dabar daryti? Ar įmanoma be gofros kažkokiu būdu dar apsaugoti nuo tikimybės sukelti gaisrą ir ar apskritai, jeigu automatas 16A ir yra nuotėkio relės yra tokia tikimybė?
Turiu kelis klausimus dėl elektros instaliacijos sodo namelyje. Ar gerai, kai laidai plastikiniuose gofruotuose vamzdeliuose sudėti tarp polistireno lakštų juo šiltintoje sienoje? Kokius automatus pasirinkti rozetėms, ar tinka B16 (galingų įrenginių nenumatoma)? Ar B16 automatą išmuš pirmiau nei C16? Nuotėkio rėlė pajungiama iš apačios padavus nulį bei fazę, o viršuje išeina į automatukus? Ar nuotėkio rėlės veikimas turi ką nors bendro su įžeminimu? Taip pat domina ar tokia seka skydelyje tinkama: 1. įvadinis dvipolis automatas C16 atjungiantis ir fazę ir nulį vienu metu; 2. kontrolinis el. skaitiklis montuojamas ant DIN bėgelio matuojantis tik sodo namelio vartojamą energiją; 3. nuotėkio rėlės; 4. automatukai.
Kiekvieną mėnesį už elektrą sumoku 60–75 Eur. Per metus – 725–870 Eur. Ar apsimokėtų įsirengti saulės baterijas ant nuosavo namo šlaitinio stogo? Šlaitas pasviręs 45 laipsnius pietų pusėje. Stogo saulės pusėje plotas – apie 50 kv. m. Kiek apytiksliai viskas – įrengimas, meistrų darbas ir medžiagos – kainuotų?
Dėl srovės nuotėkio relės reikalingumo klausimų nekyla. Noriu sužinoti ar būtinai srovės nuotekio relė turi būti statoma skydinėje ar ją galima pirkti kartu su kištukinio lizdu? Ar nuotekio srovės relė reikalinga tik kištukinio lizdo apsaugai ar taipogi visam vonios apšvietimui? Kištukinis lizdas įrengtas 120cm nuo žemės, virš skalbyklės, tolėliau nuo vandens šaltinių. Skalbyklė turės savo atskirą kištukinį lizdą, kuris matyt bus pakeistas ir laidai sujungti tiesiogiai, kad nebūtų jokių kontaktų. Šis lizdas įrengtas 50cm nuo grindų.
Domiuosi naujos statybos kotedžu, statybos jau beveik į pabaigą ir atrodo, kad viskas vyksta tvarkingai. Susisiekus su brokeriu, paprašiau, kad atsiųstų sąrašą darbų, kurie bus atlikti. Sąraše viskas patiko ir tiko, tik užkliuvo vienas punktas - Elektros atvedimas į butą, galia 5kW. Kotedžas dviejų aukštų, 63 m2. Ir iškilo klausimas, ar užteks tų menkų 5kW jei bus statomas boileris vandeniui šildyti ir pan.? Juk šiuo metu net elementarus arbatinukas ima apie 1500-2000W.
Planuojame namo rekonstrukciją ir elektros skaitiklį esantį patalpoje reikia iškelt į lauką arba kitą patalpą, kur kreiptis? Ar reik kokių dokumentų? Kiek tai kainuoja? Ar gali tai atlikti elektrikas, prieš tai paprašius ESO nuimti plombą, o perkėlus pranešti, kad uždėtų atgal?
Norėčiau įsirengti mini salės elektrinė ant savo nuosavo namo stogo, gaminti elektros energija sau ir pardavimui. Namo plotas 140 kv.m. sildymas elektra. Kokia orientacinės 10kW saulės elektrinės kaina su įrengimu.
Turime nuosavą namą. Nesenai pakeičiau naują šviestuvą, pakeitęs patikrinau su indikatorium į lempą įeinančius laidus. Indikatorius rodo, kad ant abiejų laidų yra fazė - vienas ryškiau šviečia, kitas silpniau ant indikatoriaus, bet lempa dega. Kodėl nulinis laidas rodo fazę?
Privačiame sklype stovi du elektros stulpai. Vieną norėtume panaikint ar iškelti ir įvadą pasidaryt nuo arčiau sklypo ribos esančio stulpo. Stulpas bjauroja kiemą. Kokie veiksmų seka?
Statau 1 aukšto namą iš silikatinių blokelių 150 m2. Įvadas 15 kW. Norėčiau sužinoti bendrus elektros instaliacijos principus, o konkrečiai - kokio storio kabeliais (bus variniai) ir kiek gyslų yra įprastai daroma instaliacija į įvairias namo vietas? Tarkim: į virtuvę (viryklė, korosneles, indaplovė); į vonią (skalbyklė, džiovyklė); į katilinę (geoterminis 7kW, rekuperacija); į garažą (virinimas 3 fazes). Kokia išvedžiojimų struktūra - žvaigžde nuo spintos, ar šakojimosi principu? Kaip paskirstyti fazes? Kiek įprastai daroma papildomų automatų dėžučių? Jei dar pamatai iš vidaus neužpilti smėliu, gal yra prasmė pravesti vamzdžius žemėje į kuriuos vėliau įtraukčiau pagrindinius laidus? Ar laidai sienoje turi būti vamzdeliuose, ar tiesiog galima užtinkuoti plokščią laidą?
Kokio nominalo automatą naudoti 3*4mm2 variniam jėgos kabeliui apsaugoti? Pasirinkti B ar C (tik standartiniai buitiniai prietaisai, išskirta galia tikrai pakankama, skydinėje stovi C40 įvadinis automatinis jungiklis, kabelis tiesiamas iš namo skydelio į namo priestatą). Kokią pastovią galią gali praleisti toks kabelis kilovatais?
Bute planuoju atsisakyti dujų ir jungtis elektrinę kaitlentę. Bute elektros instaliacija nauja, laiptinėje yra kaimynų, kurie pasijungę elektrines kaitlentes. Ar tai sudėtinga procedūra, kiek tai kainuotų? Reikėtų atestuotų elektrikų kontaktų, kurie galėtų įvertinti galimybes mano bute, parengti varžos matavimus ir t.t, kuriuos reikės priduoti VEI.
Kaip įsivesti elektrą į sodo namelį, namelis nedidelis, projekto nereikia, elektros stulpas sklypo gale, nuo ko reikėtų pradėti. Antras variantas-kaimynas 5m yra įsivedęs elektrą gal galim pajungti nuo jo?
Reikalingas laikinas statybinis įvadas. Kokia procedūra ir kokie dokumentai reikalingi įsivesti? Elektros projektas padarytas, elektra privesta iki sklypo ribos, apskaitos dėžutė pastatyta. Šiuo metu vykdomi mūro darbai ir greitu laiku statybininkams bus reikalingas laikinas statybinis įvadas. Gavau atsakymą iš ESO, kad reikia pateikti energetikos įrenginių techninės būklės patikrinimo pažymą iš Valstybinės energetikos inspekcijos apie paruoštą vidaus tinklą. Kokį vidaus tinklą? Namas dar tik mūrijamas. Kai prisijungiu, kad užsakyti tą pažymą iš manęs reikalauja krūvos dokumentų.
Planuoju pilnai pakeisti elektros instaliaciją nuosavame name. Girdėjau kad gali kilti sunkumų priduodant Valstybinei energetikos inspekcijai, jei elektros instaliacija bus daręs paprastas elektrikas, o ne tuo užsiimanti įmonė.
Kokio kabelio reiktų nuosavam namui, jei įvadinė spinta yra už 30m nuo skydelio. O galia 15kW. Koks geresnis kabelis aliuminis ar varinis? Kuris labiau tinka lauko sąlygoms?
Ar įmanoma privačiam žmogui pasistatyti nuosavą vėjo jėgainę ir kiek tai apytiksliai kainuotų.
Turime namą, nuo jo 15m nutolusi elektros skydinė "dėžutė" su 7kw/h elektros įvadu. Sakykite, kas įveda elektrą nuo tos dėžutės į namą? ESO ar ir sertifikuoti specialistai tą gali padaryti ar netgi patys galim pasidaryti? Ar reikalingas tam projektas?
Ką būtina rašyti sutikime, kad bendrasavininkas savo pastato dalyje galėtų įsivesti elektrą?
Pas ką reiktų kreiptis dėl kontrolinio skaitliuko pastatymo dėl palyginimo su Esso skaitliuku?
Pas mane iškilo tokia problema, išjungus iš jungiklio taupančią lemputę, ji vis vien dega, bet labai neryškiai. Įsukus kaitrinę lemputę nebemirksi. Kame galėtų būti priežastis?
Ar būtina įžeminti elektrinį boilerį, skalbyklę ir kt. prietaisus? Ar užtektų nulio nuo skydelio?
Lesto pakeitė elektros skaitiklį į modernų elektroninį. Gyvenu nuosavame name, šildausi geoterminiu šildymu. Po skaitliuko pakeitimo per 4 mėnesius elektros skaitliukas prisuko 8000 kW. Turiu įtarimų, kad skaitliukas prisuka dirbtinai. Kaip patikrinti elektros skaitliuką, ar rodo teisingai?
Norėjau sužinoti kiek kainuoja trifazio ar vienfazio įvado įvedimas. Koks kainų skirtumas? Vienfazis 6 kW, o trifazis 7 kW. Įvado dėžė būtų ant stulpo, nuo stulpo iki pastato 30m. Taip pat įdomu ar galima statyti dėžę su trifaziu ant stulpo, o iki gyvenamo namo nuvesti vienfazį pajungimą?
Ar reikalingas namui atskiras įžeminimo kontūras, jeigu iš įvado turiu tris fazes ir PE su N? Jeigu galima, pagal ką remiantis.
Iki sklypo buvo atvesta elektra ir pastatyta elektros spinta. Teko sumokėti nemažai. Dar atsirado kaimynų, kurie nemokamai nori atvesti elektrą iki savo sklypo nuo mano spintos. Ar jie gali, jeigu aš nesutinku?
Norėjau paklausti ar saulės baterijos taip pat yra praktiškai neefektyvios žiemą, kaip ir saulės kolektoriai?
Gal galite patarti kokį elektros galingumą geriausia būtų įsivesti į gyvenamąjį namą? Namas 80kv. Manau jog užtektų 10kW. Bet ar trifazį ar vienfazį, kas geriau?
Namas yra 110 kv.m, 2006 m. statybos, C šilumos klasės. Elektros įvadas yra 10 kW. Ar užtektų įvado galingumo sumontuoti šilumos siurbliui oras - vanduo?
Jei pvz. DAIKIN šilumos siurblio ERLQ008CV3-EHBH08CB3V 10,02 kW (vienfazis) galia nurodyta - 10,02 kW, o elektrinis tenas - 3 kW, tai reiškia, kad esant dideliam šalčiui (-30) įsijungia tenas ir naudoja 3 kW elektros į valandą? Ir aplamai kaip nusprendžiama kokio galingumo turi būti elektros įvadas į namą, kad užtektų? Jei yra 10 kW, apie 120 kv. m. namui, ar užtenka?
Noriu paklausti dėl įžeminimo pirčiai. Planuojama savarankiškai susikalti specialius strypus, kol bus pasiekta reikiama varža (galimybę pamatuoti turiu). Pirtis jau priduota prieš 19 m., šiuo metu savomis rankomis pakeičiau visą instaliaciją, viskas veikia, tačiau įžeminimas tik šynoje metaliniame skydelyje su automatais ir nuotėkio rėle (lauke ant sienos). Planuoju kalti šalia namo pamato, prie skydelio specialius plieninius elektrodus, apie 6 metrus gylio, o elektrodo galą sujungti su skydeliu metaline juosta. Ją jungti prie skydelyje esančio varžto, o nuo to varžto vesti į šyną. Ar tai tinkamas variantas? Kokio storio, metalo turi būti juosta, ar galima elektrodą su skydeliu sujungti tiesiog variniu laidu (jei taip, kokio skerspjūvio?)? Kokia turi būti įžeminimo varža? Ar šioje situacijoje reikia VEI pažymos?
Miegamajame esame išvedžioję dubliuojančius laidus nuo pagrindinio šviesos jungiklio iki prie miegamojo lovos esančių jungiklių (kad būtų galima išjungti šviesą prie lovos). Planuojami 6 LED šviestuvai. Ar galima dėti vietoje pagrindinio jungiklio LED šviestuvų dimerį, o prie lovos palikti paprastus jungiklius?
Mūsų nuosavame name vienfazis elektros įvadas, norim keisti į trifazį, nuo ko pradėti ?
Metinis elektros suvartojimas 13050KWh. Moku už elektrą vid. 100 eur/mėn. Kiek sutaupyčiau, jeigu įrengčiau saulės elektrinę 3 kW? Nes yra 48 kv.m plokščio stogo pietų pusėje.
Norėčiau pasiaiškinti ar įvadinio kabelio skersmens matavimas, skaitosi varžų matavimas? Jei ne, tai kas turėtų tai padaryti? Gal galite parašykite kiek dabar kainuoja el. galios padidinimas 7 kW ir trifazio įvado įvedimas? Turime vienfazį įvadą su 3 kW. Parašiau paraišką, bet nieko konkretaus neparašė tik tipinę sutartį pakišo, net netikrinę paraiškos patvirtino.
Planuoju statytis saulės baterijas ant ūkinio pastato stogo. Ar įmanoma statytis baterijų daugiau, negu sunaudosiu elektros energijos ir pagamintą perteklių parduoti į elektros tinklus? Jei taip, paaiškinkite, prašau, kaip visa tai vyksta. Planas statytis 10 - 12kW galingumo, gal ir daugiau, norėčiau, kad viskas atsipirktų per 25 - 30 metų.
Gyvenamajame name planuojame daryti elektros instaliaciją. Domina kokie yra elektros instaliacijos reikalavimai, ar elektros instaliavimo darbus atliekantys meistrai privalo turėti sertifikatus.
Noriu padidinti elektros galingumą savo name. Tam sudariau su elektros tinklais sutartį. Jie pastatė dėžutę ant elektros stulpo mano sklype ir viskas. Ką toliau daryti nežinau: ar pačiam kasti griovį ir atsivesti kabelį iki namo ir tuomet ieškoti elektriko, kuris prijungtų laidus name ar ieškotis pačiam įmonės, kuri tai padarys? Kur ją rasti?
Noriu atsivesti statybinį įvadą iškart į namo vidų, kur ateityje bus el.skydinė. Klausimas ar galiu vesti laidus nuo ESO skydinės tiesia linija po būsimo namo grindimis, ar reik vesti kampuotai, kad įvadinis laidas kuo mažiau palystų po būsimu namu?
namams24_300x300px.png
1universal_300x300.jpg
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 381197 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3283
Iš viso buvo užduota 158337 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 130 specializuotų įmonių