Kur kreiptis norint iškelti elektros skaitiklį

Klausimas:
Planuojame namo rekonstrukciją ir elektros skaitiklį esantį patalpoje reikia iškelt į lauką arba kitą patalpą, kur kreiptis? Ar reik kokių dokumentų? Kiek tai kainuoja? Ar gali tai atlikti elektrikas, prieš tai paprašius ESO nuimti plombą, o perkėlus pranešti, kad uždėtų atgal?
Komentarai:
Elektros apskaitos iškėlimą bet kuriuo atveju reikia derinti su AB ESO atstovais. Paprastai yra pateikiamas prašymas (paraiška) AB ESO, pagal kurį AB ESO parengia technines sąlygas, kurias įvykdžius ir apmokėjus už elektros apskaitos prietaiso iškėlimo paslaugą AB ESO organizuoja elektros apskaitos įrengimą naujoje vietoje. Tuomet Jums beliktų pakvietus atestuotą įmonę, turinčią kvalifikuotus elektrikus, sumontuoti elektros kabelį nuo name esančio elektros skirstomojo skydelio iki naujoje vietoje įrengto elektros apskaitos skydo.
Labai dažnai pasitaiko, jog dėl paslaugos skaičiavimo metodikų skirtumų labiau apsimoka bent kiek pasididinti galią, kurios metu elektros skaitiklis bet kuriuo atveju bus planuojamas montuoti AB ESO darbuotojams lengvai prieinamoje vietoje, tai yra pastato ar sklypo išorėje arba ant sklypo ribos. Pradžiai reikėtų peržiūrėti būsimus rekonstruoto namo elektros galios poreikius. Jeigu poreikiai planuojami didesni, tuomet rekomenduočiau pasididinti galią, į kurią tuo pačiu įeitų ir elektros apskaitos iškėlimo paslauga.
Mindaugas Žiūkas, UAB "MINELEKTRIKAS"
Norint iškelti elektros skaitiklį pirmiausia reikia kreiptis į ESO ir gauti prijungimo sąlygas, po to jas reikia įvykdyti, pagal EĮIT, atlikti izoliacijos, pereinamųjų kontaktų, įžeminimo kontūro ir kitus reikalingus protokolus, pateikti VEI, gauti pažymą. Atlikti darbus gali atlikti atestuota įmonė, turinti visus leidimus.
Jonas Martinkėnas, Šviesa, IĮ
Pirmiausia reikia išsiimti prisijungimo sąlygas skaitiklio perkėlimui iš ESO, tada pagal išduotas sąlygas atlikti visus reikiamus darbus ir priduoti energetikos inspekcijai, paprastas elektrikas gali nebent atlikti paprastus darbus, o dėl dokumentų sutvarkymo galite kreiptis į įmones, arba asmenis, turinčius VEI atestatą.
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto