Kabelis elektros įvado atvedimui

Klausimas:
Pasistačiau namą, už 30m yra tvartas į kurį atvestas trifazis įvadas 10kw su skaitliuku. Kokiu kabeliu atsivesti elektros įvadą nuo pagrindinio skaitliuko? Namas 400m2.
Komentarai:
Galimi du variantai atsivesti elektros įvadą: pirmasis – pakloti kabelį nuo elektros apskaitos skydo iki namo ir po to nuo namo iki ūkinio pastato; antrasis – pakloti kabelį nuo elektros apskaitos skydo iki ūkinio pastato ir po to nuo ūkinio pastato iki namo. Šiuo atveju rekomenduočiau kloti 5 gyslų ne mažiau kaip 10 mm² skerspjūvio ploto varinį kabelį arba 5 gyslų ne mažiau kaip 16 mm² skerspjūvio ploto aliuminį kabelį. Jeigu šiame name bus daug šiuolaikiškos įrangos, kuri ženkliai padidina gyventojų komfortą (pvz., elektrinis pirties katilas, elektra šildomas baseinas, rekuperacija, kondicionavimas, geoterminis ar kitokio tipo šilumos siurblių šildymas ir t.t.), tuomet rekomenduočiau rinktis vienu laipteliu storesnį kabelį, tai yra 5 gyslų 16 mm² skerspjūvio ploto varinį kabelį arba 5 gyslų 25 mm² skerspjūvio ploto aliuminį kabelį. Tokio kabelio turėtų užtekti dabartiniams ir artimiausios ateities poreikiams. Gali būti, kad pakaktų montuoti ir atitinkamą keturių gyslų kabelį, tačiau tuomet būtina papildomai sumontuoti apsauginį įžeminimą. Dėl papildomo apsauginio įžeminimo būtinybės reikėtų atskirai vertinti konkrečią situaciją vietoje.
Mindaugas Žiūkas, UAB "MINELEKTRIKAS"
Kabelio galia skaičiuojama koks bus suvartojamas elektros poreikis. T.y. elektrinė orkaitė, elektrinė viryklė, boileris ir t.t. Tad atsakant tiksliai į Jūsų klausimą, reikia suprasti kiek vartosite elektros arba žiūrėti iš perspektyvos, kokį maksimaliai su rezervu kloti kabelį, su aplinkybe, kad reikės didinti galią. Remkitės šiais duomenimis: http://www.220v.lt/lentas.html

O aš asmeniškai Jūsų vietoje kločiau 4 arba 6 kvadratų varinį kabelį ir būtų labai ramu.
Kadangi atstumas nedidelis, tai elektros įvado atvedimui 10kw užtenka 5x6 CYKY (Varinis) kabelio arba pigesnis variantas 5x16 AYKY (Aliuminis). Bet jeigu namas didelis, tai gal būt vėliau didinsite elektros galią, tada reiktų kloti 5x10 CYKY (varinis) kabelį.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: