Srovės nuotekio relė statoma skydinėje

Klausimas:
Dėl srovės nuotėkio relės reikalingumo klausimų nekyla. Noriu sužinoti ar būtinai srovės nuotekio relė turi būti statoma skydinėje ar ją galima pirkti kartu su kištukinio lizdu? Ar nuotekio srovės relė reikalinga tik kištukinio lizdo apsaugai ar taipogi visam vonios apšvietimui? Kištukinis lizdas įrengtas 120cm nuo žemės, virš skalbyklės, tolėliau nuo vandens šaltinių. Skalbyklė turės savo atskirą kištukinį lizdą, kuris matyt bus pakeistas ir laidai sujungti tiesiogiai, kad nebūtų jokių kontaktų. Šis lizdas įrengtas 50cm nuo grindų.
Komentarai:
Kaip išeitis iš padėties galėtų būti papildomo įrenginio su srovės nuotėkio apsauga skalbyklei panaudojimas pvz. http://www.as-schwabe.de/nc/produkte/personenschutz/ip44-aussenbereich.html?sword_list%5B0%5D (žiūrėti reikėtų prekes Nr. 45209 ir 45230)
Tačiau jeigu yra galimybė įrengti elektros skydelyje, tuomet rekomenduočiau ten ir įrengti, nes elektros skydelyje įrengimo ir eksploatavimo sąlygos yra geresnės.
Vonios lubiniam įleidžiamam apšvietimui įrengti srovės nuotėkio apsaugą nebūtina, jeigu vonios šviestuvai yra hermetiniai ir/arba 12V įtampos. Vonios veidrodžio apšvietimui reikėtų įrengti srovės nuotėkio apsaugą, kad galėtumėte saugiai naudotis bet kokio gamintojo pagamintu veidrodžiu su šviestuvu arba tik jo šviestuvu.
Mindaugas Žiūkas, UAB "MINELEKTRIKAS"
Srovės nuotekio relės visada statosi skydinėje. Ji yra reikalinga tiems taškams, kurie yra padidintos rizikos - pvz vonios kambario rozetėms, apšvietimui, lauko rozetėms, lauko apšvietimui, skalbykės, indaplovės rozetėms ir pan. Jau geriau investuoti tuos kelis eurus ir pasidaryti tvarkingą elektros instaliaciją, nei pataupyti ir po to rizikuoti būti nukrėstam...
Justinas Baranauskis, justinas79
Nuotėkio relė skirta apsaugoti žmones (ir gyvūnus) nuo žalingo elektros srovės poveikio drėgnose patalpose. Todėl visi prietaisai vonios kambaryje, prie kurių galima tyčia ar netyčia prisiliesti, turi būti maitinami per nuotėkio relę. Pastatymo vieta neturi reikšmės.
Gytis Bartkus, Protingas namas, UAB
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto