Elektros laidų gylis po žeme

Klausimas:
Elektrikas nutiesė lauko kabelius nuo namo iki kiemo vartų ir iki garažo. Trinkelių meistrai dalį einančią po trinkelėmis įgilino apie 30cm. Likusioje dalyje kiemo bus želdinama, sėjama veja, sodinami augalai. Ar normalus toks elektriko požiūris - palikti kabelius tokiame aukštyje kaip nuotraukoje? Ar neturi jie būti įleisti į žemę ir kažkaip saugiai pažymėti, kad pvz. sodinant medį ar krūmą nebūtų rizikos? Pakomentuokite prašom, ar čia viskas tvarkoje, jei ne, kaip elgtis gaunant iš elektriko taip atliktą paslaugą?
Komentarai:
Teisės aktai nustato, kad elektros kabeliai nedirbamoje žemėje turi būti įgilinti ne mažiau kaip 0,7 m, dirbamoje žemėje, po keliais ir įvažiavimais - ne mažiau kaip 1 m. Sankirtose su kitais inžineriniais tinklai būtina išlaikyti atitinkamus atstumus. Rekomenduojama visą žemėje esantį kabelį (arba visą jo ilgį) įverti į tam skirtą techninį vamzdį apsaugai nuo mechaninio poveikio arba kabelis gali būti klojamas tiesiog žemėje padarant 10-20 cm smėlio pagalvę po kabeliu ir virš jo. Virš kabelio 0,3-0,5 m nuo žemės paviršiaus turėtų būti klojama geltona signalinė juosta "Kabelis" žyminti kabelio vietą po ja.
Mindaugas Žiūkas, UAB "MINELEKTRIKAS"
Po važiuojama dalimi turi būti įgilinta 1m, kitur 0,7m. Kabeliai turi būti pažymėti sklypo plane. Ant kabelių medžių sodinti negalima.
Užsiregistravę
3508 specializuotų įmonių
al
+3706*****55
al**************@***il.com
Laba diena. Noreciau paklausti kur kreiptis, kad is sodybos pasalintu stulpa, nes jis avarines bukles? Nenaudojamas.
va
0674****8
va*********@***il.com
Sveiki, nustatote kabelio gedimo vietą po žeme?
Ka
+4917******37
Ka************@******ne.de
Elektros laidu dengias Po zeme apie 20 metru , kokia butu kaina elektros laidu vedimo po zeme
va
0674****8
va*********@***il.com
Sveiki, reikia surasti kabelio gedimo vieta
d.
0644***84
d.**********@*****il.de
Laba diena, Kur kreiptis dėl elektros stulpo atramos iškėlimo iš privačios žemės?
bu
0612***22
bu***************@***il.com
Laba diena noriu isvesti trifazį
da
+3706*****21
da***********@***il.com
Reikalinga pakeisti seną elektros įvadą nuo atramos iki namo (oro linija)
po
+3706*****05
po****************@***il.com
Sveiki, ar jūs užsiimate nenaudojamų elektros stulpų (laidų nėra) iškėlimu? Taip pat, ar užsiimate platformos gandralizdžiams iškėlimu? Dėkui!
p.
0687***75
p.*********@***il.com
Reikia atlikti namuko apie 100m2,2-ų aukštų vidaus el. instaliaciją.70 km nuo Vilniaus.
na
+3706*****35
na********@***il.com
Laba diena, Reiktų į sklypą įsivesti elektrą. Eso reikia priduoti rangovo aktą apie vidaus tinklo būklę. Adresas Žalčių g 27A Vilnius. Reiktų laikinos dėžės. Dar nežinom kada namą statysim. Kiek kainuotų jūsų paslaugos?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 447462 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3508
Iš viso buvo užduota 151878 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 95 specializuotų įmonių